Premier League 2018/19

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

FootballClub

Re: Premier League 2018/19

Post autor: FootballClub »

Dalismy dupy? Po pierwsze kazdy ma slabszy okres w sezonie i my go mielismy na przelomie stycznia i lutego, a po drugie jeszcze niczego nie przegraliśmy.
AlbertRiera

Post autor: AlbertRiera »

Po wczorajszym meczu szansę na nasz tytuł wyceniam na 2-3% i skłaniam się do totalnej koncentracji na LM - chyba tylko wygranie tego trofeum będzie mogło załagodzić ból związany z brakiem mistrzostwa.

Mam nadzieję, że Klopp po tym sezonie nauczy się, że nie należy grać w żadnym meczu na remis (chyba, że to jakiś dwumecz w LM), bo tytuł przegraliśmy przez bojaźń i zadowolenie się remisem. A najśmieszniejsze i najbardziej smutne jest to, że w jedynym w tym sezonie w Premierleague meczu, w którym warto było grać na remis, to jest na Etihad, po wyrównaniu i pięknym golu na 1-1 daliśmy się naciąć na banalną kontrę.

Nie mam żadnych pretensji do Tottenhamu, czy United. Tytuł przegraliśmy sami, kopiąc się po czołach w meczu z Leicester, West Hamem, czy zadowalając się remisami z United, czy Evertonem. Brawa dla City, bo jednak mają już licznik 11 zwycięstw i według mnie na 95% dobiją do 14 zwycięstw z rzędu.

Ciekawe tylko, czy za rok będzie jeszcze trudniej, czy łatwiej o tytuł. Zależy na pewno wiele od transferów. Może też City w końcu skoncentruje się poważniej na LM, bo ich odpadnięcie z Tottenhamem też odebrało znaczną część naszych szans na końcowy triumf w Premierleague.

Wiadomo, że "dopóki piłka w grze", ale na prawdę już nie mogę tego słuchać. Werbatin, który był pewny, że po odpadnięciu z LM City wpadnie w dołek, wygrało kluczowe 2 spotkania w lidze, nie tracąc nawet przy tym gola, teraz się gdzieś schował i zastanawia się, czemu jego klub dalej nie wydobył z siebie genu zwycięzcy.

Czekasz cały sezon, od sierpnia do maja, oglądasz praktycznie każdy mecz, później nawet już mecze głównego rywala i dalej się nie udaje. I tak od kilkunastu lat, a klub już w sumie prawie od 30 :oops:
CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

hoster1 pisze:Tak, a można się śmiać z tego stwierdzenia ale City jest potworem w tej lidze, w tamtym sezonie odcedzili całą konkurencje i byli samodzielnym liderem z wielką przewagą punktową. Liverpool był jedynym godnym rywalem dla tego potwora, bijemy się z nimi na szczycie od samego początku do samego końca. Smutek smutkiem ale nie jest zdanym wstydem polec finalnie w taki sposób.

to wszystko prawda, ale z perspektywy ostatnich lat, to bardzo prawdopodobne 'finalne przegranie' będzie bolało potrójnie. Nie dlatego, że nie mieliśmy mistrzostwa od lat. Mam 23 lata,mieszkam w Polsce i ni cholery nie czuje tego wszechobecnego głodu na mistrzostwo kraju (może mały głodek). Będzie bolało, bo jakże epickie boje dawaliśmy w lidze europy, aby ulec ostatecznie trzeci raz triumfującemu hiszpańskiemu zespołowi. Rok temu, jak pięknie rozjeżdżaliśmy kolejnych przeciwników jak walec (w tym to boskie City) aby ...[kopiuj wklej]...
Kogoś obchodzi, że takie Napoli w ostatnim sezonie Sarriego miało 93 pkt skoro zajęli drugie miejsce? Nie, dzisiaj każdy po nim jedzie, śmiejąc się, iż Chelsea wzięło trenera bez sukcesów. Tak samo, będą się przewrotni ludzie śmiali z Kloppa, z Liverpoolu i jego 'przereklamowanych' piłkarzy bez sukcesów w CV. Będę się też śmiali z nas, stawiając znak < w porównaniu z tym tartakiem Mourinho z przed 2 lat. I w sumie oni będą mieli na poparcie swojej tezy puchary. My wspomnienia ekscytujących meczów które finalnie do niczego nas nie doprowadziły.
Może marudzę, na pewno marudzę. Ale ta sytuacja związana z tym, że nie ważne jak dobry jesteś, i tak pojawi się ktoś lepszy, razi mnie akurat wyjątkowo mocno po oczach trochę z przyczyn osobistych :P
No nic, nadzieja umiera ostatnia. Ja trzymam kciuki za naszych do końca. A niech się ten arabski potworek w końcu zadławi :badhappy:
The world is yours
consigliere

Post autor: consigliere »

Liverpoolczyk pisze:Jedna rzecz się zmieniła bardzo, z której tylko się cieszyć i można odczuć ulgę. Jeszcze nie tak dawno regularnie sezon w sezon traciliśmy około 50 bramek. Ile przewijało się postów jaką to mamy beznadziejną obronę. Teraz po 35 kolejkach wpuściliśmy jedynie 20 goli. A w jedenastce roku 3/4 bloku defensywnego to nasi zawodnicy. Naprawdę w krótkim czasie niesamowity skok jakościowy i wielkie słowa uznania dla Kloppa, bo ci trzej wyróżnieni obrońcy to jego wybory - wprowadzony do drużyny wychowanek plus jego dwa zakupy. I to wszystko ładnie ze sobą współgra.
Akurat nominacja dla Trenta jest absurdalna, chłopak ma problem z rozegraniem dwóch kolejnych dobrych meczów ale rzeczywiście ogólnie postawa zespolu w defensywie może cieszyć. Zdecydowanie najlepiej w Premier League, zwłaszcza w pierwszej fazie sezonu gdy van Dijkowi partnerował Joe Gomez.
Duży wpływ na jakość gdy obronnej, na skuteczność pressingu miała też druga linia, w której na ogół dominowali zdyscyplinowani, pracowici i silni fizycznie zawodnicy.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
Lapiduszek

Post autor: Lapiduszek »

consigliere pisze:
Liverpoolczyk pisze:Jedna rzecz się zmieniła bardzo, z której tylko się cieszyć i można odczuć ulgę. Jeszcze nie tak dawno regularnie sezon w sezon traciliśmy około 50 bramek. Ile przewijało się postów jaką to mamy beznadziejną obronę. Teraz po 35 kolejkach wpuściliśmy jedynie 20 goli. A w jedenastce roku 3/4 bloku defensywnego to nasi zawodnicy. Naprawdę w krótkim czasie niesamowity skok jakościowy i wielkie słowa uznania dla Kloppa, bo ci trzej wyróżnieni obrońcy to jego wybory - wprowadzony do drużyny wychowanek plus jego dwa zakupy. I to wszystko ładnie ze sobą współgra.
Akurat nominacja dla Trenta jest absurdalna, chłopak ma problem z rozegraniem dwóch kolejnych dobrych meczów ale rzeczywiście ogólnie postawa zespolu w defensywie może cieszyć. Zdecydowanie najlepiej w Premier League, zwłaszcza w pierwszej fazie sezonu gdy van Dijkowi partnerował Joe Gomez.
Duży wpływ na jakość gdy obronnej, na skuteczność pressingu miała też druga linia, w której na ogół dominowali zdyscyplinowani, pracowici i silni fizycznie zawodnicy.
Gratuluje, tym postem wygrałeś nagrodę : Najbardziej Memowy Komentarz Eksperta forum.lfc.pl sezonu 2018/2019
Nagrodą jest partnerowanie Kloppowi w przyszłym sezonie na ławce rezerwowej jako ekspert od ustalania składu na mecze ! Moje gratulacje !
Flymf

Post autor: Flymf »

Lapiduszek pisze:
consigliere pisze:
Gratuluje, tym postem wygrałeś nagrodę : Najbardziej Memowy Komentarz Eksperta forum.lfc.pl sezonu 2018/2019
Nagrodą jest partnerowanie Kloppowi w przyszłym sezonie na ławce rezerwowej jako ekspert od ustalania składu na mecze ! Moje gratulacje !
Zamiast pieprzyc farmazony może użyj przynajmniej jednego argumentu dlaczego sądzisz inaczej? Ja się akurat zgadzam że TAA ma problemy z trzymaniem formy na dłużej niż jeden/dwa mecze ale to typowe u młodych zawodników. Chłopak gra także na mocno odpowiedzialnej pozycji i czasami widać że trochę mu brakuje doświadczenia/zimnej krwi.
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

consigliere pisze:
Zakładając, że tak jest - kto miał by być alternatywą na pozycję PO? Bo ja w lidze nikogo takiego nie dostrzegam. Poza tym 8 asyst jako obrońca (więcej ma tylko Robbo), pewnie równie pokaźna ilość asyst drugiego stopnia, tworzenie bloku obronnego z najmniejszą ilością straconych goli. Dla mnie to zasłużony kandydat, mnie bardziej dziwi brak Eriksena, ale o ile to jestem w stanie sobie jakoś wytłumaczyć, to brak Hazarda jest dla mnie totalnym absurdem.

@Down
bugi pisze:Podobnie jak Salah, wszyscy jesteśmy zawiedzeni jego grą w tym sezonie
Drobna generalizacja z Twojej strony. Ja np. nie jestem ;)
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019, o 21:21 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
bugi

Post autor: bugi »

Oczywiście nie ma wątpliwości, że TAA gra w kratkę ale robi liczby i to go broni.
Podobnie jak Salah, wszyscy jesteśmy zawiedzeni jego grą w tym sezonie ale liczby swoje wyrobił, więc nikt się nie czepia za bardzo.
Ogólnie te wszystkie plebiscyty są nic nie warte, nie ma co na nie patrzeć, a największy śmiech to złota piłka.

E. ok, może nie wszyscy, ale znaczna większość.
Obrazek
consigliere

PyrkaLFC pisze: Zakładając, że tak jest - kto miał by być alternatywą na pozycję PO? Bo ja w lidze nikogo takiego nie dostrzegam. Poza tym 8 asyst jako obrońca (więcej ma tylko Robbo), pewnie równie pokaźna ilość asyst drugiego stopnia, tworzenie bloku obronnego z najmniejszą ilością straconych goli. Dla mnie to zasłużony kandydat, mnie bardziej dziwi brak Eriksena, ale o ile to jestem w stanie sobie jakoś wytłumaczyć, to brak Hazarda jest dla mnie totalnym absurdem.
ktoś tutaj kilka dni temu słusznie zauważył że Liverpool de facto gra trzema obrońcami, bo Robertson i Trent więcej czasu spędzają na połowie przeciwnika, niż na własnej. nie może więc dziwić że mają tak dobre statystyki, skoro w ofensywie nierzadko mają więcej swobody niż nasi środkowi pomocnicy. co do tych lepszych kandydatów, moim zdaniem bardzo udanie rozpoczął swoją przygodę z Premier League Ricardo Pereira. bardziej stabilną formę od Trenta prezentował też Aaron Wan - Bissaka. doceniam też Doherty'ego, choć to już jednak zawodnik z niższej półki.
w kwestii Hazarda nie zamierzam się spierać. moim zdaniem Belg to obok van Dijka i Bernardo Silvy najlepszy piłkarz tego sezonu Premier League.
Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

consigliere pisze:ktoś tutaj kilka dni temu słusznie zauważył że Liverpool de facto gra trzema obrońcami, bo Robertson i Trent więcej czasu spędzają na połowie przeciwnika, niż na własnej. nie może więc dziwić że mają tak dobre statystyki, skoro w ofensywie nierzadko mają więcej swobody niż nasi środkowi pomocnicy. co do tych lepszych kandydatów, moim zdaniem bardzo udanie rozpoczął swoją przygodę z Premier League Ricardo Pereira. bardziej stabilną formę od Trenta prezentował też Aaron Wan - Bissaka. doceniam też Doherty'ego, choć to już jednak zawodnik z niższej półki.
w kwestii Hazarda nie zamierzam się spierać. moim zdaniem Belg to obok van Dijka i Bernardo Silvy najlepszy piłkarz tego sezonu Premier League.
Ale czy to wina Robbo lub TAA, że przyszło im grać w tak ofensywnym Liverpoolu? Takie ustawienie również trzeba umieć wykorzystać, a przecież niejednokrotnie posyłali asysty, będąc daleko od pola karnego. Równie dobrze można powiedzieć, że City gra trzema obrońcami (2x ŚO + Fernandinho), a mimo tego ich boczni obrońcy nie mają takich liczb.
Robertson i TAA nie są wahadłowymi, a mają statystyki lepsze od najbardziej ofensywnie grających wahadłowych w tej lidze. Nawet jeśli któryś z dwójki Robertson i TAA miał wahania formy, to i tak są najlepszymi bocznymi obrońcami w lidze w przekroju całego sezonu, mając łącznie 17 asyst i współtworząc najlepszy ligowy blok obronny.

Z drugiej strony zgodzę się, że Pereira, Doherty czy Wan-Bissaka są postaciami wyróżniającymi się. Nie porwali jednak tłumów swoją grą, ot wyróżniali się z reszty średniaków ligowych. Po drugie XI sezonu została zdominowana przez dwa kluby, których piłkarze odjechali reszcie stawki na 20+ punktów, więc "mniejsi" bohaterowie koniec końców zeszli na dalszy plan.
gincu

Post autor: gincu »

Zamiast pieprzyc farmazony może użyj przynajmniej jednego argumentu dlaczego sądzisz inaczej? Ja się akurat zgadzam że TAA ma problemy z trzymaniem formy na dłużej niż jeden/dwa mecze ale to typowe u młodych zawodników. Chłopak gra także na mocno odpowiedzialnej pozycji i czasami widać że trochę mu brakuje doświadczenia/zimnej krwi.

Apetyty rośnie w miarę jedzenia... Trent nie gra kilku z rzędu równych meczy, ale nie schodzi poniżej solidnego poziomu. Gra na newralgicznej pozycji, najbardziej narażonej na kontry i drybligni przeciwników. Czasem da się minąć, ale wciąz są to mało znaczące no właśnie co? Bo dać się wydymać Sterlingowi to nie błąd, a Hazarda schował do kieszeni. Więc jak najbardziej zasłużenie znalazł się w tej XI
Reporter: Is this your best day as Liverpool manager?

Brendan Rodgers: No, every day is
Awatar użytkownika
Jyuuken

Post autor: Jyuuken »

Pozwolę sobie zacytować Pana Wojtka Włosińskiego który wrzucił genialny post na fanowskiej grupie Polish Liverpool FC Supporters.

"Witam. Chciałbym pociągnąć dalej temat, ktory poruszyl ostatnio Sebastian. W zwiazku z tym dwa kluczowe cytaty Kloppa z wczorajszej konferencji prasowej:

"Klopp: "This is our first time trying to be champion, not the last time. Last season we were 25pts behind. It's all good and we will carry on. At the end only one team will be the champion."

"However the season ends up, it is only the first step. We are not finished, not the finished article. We will carry on, and we will see."

To jest niezwykle ważne, o czym mówi Klopp. Wiele osób z fan base'u zachowuje się jakby to była nasza ostatnia szansa, bo nigdy więcej się nie zbliżymy do takiego wyniku. Tak jak mówi Jurgen, to nasza pierwsza walka o tytul, nie ostatnia. Zrobiliśmy ogromny progres i nie jesteśmy jeszcze u kresu rozwoju drużyny. Będziemy dalej się rozwijać. Wszyscy kluczowi piłkarze są na długich kontraktach, bez klauzul. Większość z nich jest w takim wieku, ze będą tylko lepsi i lepsi. Pomyślcie gdzie sufit mają tacy piłkarze jak TAA, Gomez czy Keita. Nie grozi nam też utrata największych gwiazd. Wyrobilismy sobie taka marķę sportową i osiągnęliśmy taki pulap finansowy, ze nasze gwiazdy są nie do wyjęcia. Tym bardziej, ze jedyne dwa możliwe kierunki odejść są w tym momencie zablokowane. Barcelona ma klauzulę, która blokuje możliwość kupna piłkarzy LFC do 2020, a Real ma inne cele. Dodatkowo klub jest w rękach mądrych ludzi, nawet jeśli w najbliższych sezonach powinien nam się noga i zaliczymy słabszy sezon, to będziemy mieli się z czego odbić. To coś czego tak bardzo zabrakło po 2009, mądrej strategii na wyjście z kryzysu i przede wszystkim pieniędzy. W najbliższe lato uzupełnimy ostatnie luki w składzie i ponownie zaatakujemy najważniejsze trofea. Śmiem twierdzić (jak pokazuje historia), ze Pep już długo w City nie posiedzi, a reszta klubów z czołówki ma swoje problemy i bardzo duży dystans do nadrobienia względem nas. Przed sezonem jakby ktoś mi powiedział, ze zrobimy 97 pkt w lidze i będziemy w półfinale LM, wzialbym w ciemno. Jeszcze raz przypomnijcie sobie gdzie byliśmy w październiku 2015, przed przyjściem JK. Ten sezon jeszcze trwa i nadal możemy wygrać podwójną koronę, ale nawet jeśli się to nie uda, nie może to przycmic realnej oceny sytuacji. Liverpool ma i będzie mial się zajebiscie. Klopp nie odpuści, dopóki nie wrócimy na szczyt światowego futbolu."

Podpisuję się pod tym obiema rękami, a prawdziwych kibiców/fanów gorąco pozdrawiam i nie walczcie z hejterami którzy nimi nie są.

Buzka!
SzymonW

Post autor: SzymonW »

97 pkt w 38 meczach. Wynik rewelacyjny. Nikt nie krytykuje zespołu za grę. Pozostaje niedosyt, że pomimo takiego sezonu prawdopodobnie pozostaniemy z niczym. Tak jak powiedział Pan Kuliński w EB :"LFC ma w 100% formę mistrzowską. Problem w tym, że jest Citi". Ps. Przed 1/2 LM wszyscy "specjaliści" mówią jaka to Barca jest zaj.... i jest faworytem. Tylko że oni pogubili dużo więcej punktów niż my, a i tak zdobędą mistrza.
consigliere

diablinadali pisze: Ale czy to wina Robbo lub TAA, że przyszło im grać w tak ofensywnym Liverpoolu? Takie ustawienie również trzeba umieć wykorzystać, a przecież niejednokrotnie posyłali asysty, będąc daleko od pola karnego. Równie dobrze można powiedzieć, że City gra trzema obrońcami (2x ŚO + Fernandinho), a mimo tego ich boczni obrońcy nie mają takich liczb.
w City akcenty rozłożone są inaczej, boczni obrońcy nie mają takiego komfortu gdyż ich środek pola jest niezwykle ofensywnie zorientowany (i w dodatku trochę podstarzały). Liverpool w środku zazwyczaj gra trzema żołnierzami, oni stanowią swego rodzaju bufor bezpieczeństwa. ciężko jest mi znaleźć drugi taki klub na Wyspach. moim zdaniem właśnie niedostatecznie dobrze zabezpieczony środek pola jest powodem przerżnięcia Ligi Mistrzów już w fazie 1/4 przez trzy kolejne sezony pod rząd. w Anglii gdzie większość trenerów się boi ich środek pola nie jest nawet wystawiany na poważną próbę, w Europie kultura i specyfika gry jest inna, trudniejsza do sforsowania.
grzyb

Post autor: grzyb »

SzymonW pisze:97 pkt w 38 meczach. Wynik rewelacyjny. Nikt nie krytykuje zespołu za grę. Pozostaje niedosyt, że pomimo takiego sezonu prawdopodobnie pozostaniemy z niczym. Tak jak powiedział Pan Kuliński w EB :"LFC ma w 100% formę mistrzowską. Problem w tym, że jest Citi". Ps. Przed 1/2 LM wszyscy "specjaliści" mówią jaka to Barca jest zaj.... i jest faworytem. Tylko że oni pogubili dużo więcej punktów niż my, a i tak zdobędą mistrza.

Nie rozumiem takiego dopisywania pkt przed meczem. Trzy kolejki do końca wszystko sie może zdarzyć.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
ODPOWIEDZ