Premier League 2017/2018

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
cogut

Re: Premier League 2017/2018

Post autor: cogut »

Kodi pisze:
cryptic pisze:https://twitter.com/PurelyFootball/stat ... 6149522433

ciekawe jak teraz będzie wyglądała ich pierwsza 11..
Paul Pogba will demand Man United double his wage to 400k a week, to match new arrival Alexis Sanchez.

:lol: :lol:
Jeden wielki bankomat.
W sumie to ciekawe, że FFP dotyczy tylko kwot płaconych z zawodnika, a tych chorych tygoniówek nie.
Przecież to jest chore, żeby płacić zawodnikowi ponad milion miesięcznie.
FFP dotyczy wydatkow nie pochodzacych z zarobionych pieniedzy przez klub. United akurat nawet z najwiekszym debetem w UK, zarabiaja najwiecej z Premier League. Troche pardoks, ale im na pewno FFP nie grozi.

MichaLFC

Re: 2017/2018

Post autor: MichaLFC »

Kodi pisze:
cryptic pisze:https://twitter.com/PurelyFootball/stat ... 6149522433

ciekawe jak teraz będzie wyglądała ich pierwsza 11..
Paul Pogba will demand Man United double his wage to 400k a week, to match new arrival Alexis Sanchez.

:lol: :lol:
Jeden wielki bankomat.
W sumie to ciekawe, że FFP dotyczy tylko kwot płaconych z zawodnika, a tych chorych tygoniówek nie.
Przecież to jest chore, żeby płacić zawodnikowi ponad milion miesięcznie.

Prawo bogatego, nie ma co się oszukiwać, ale United mają największe przychody z całej Premier League, bynajmniej tak podejrzewam. Ciekawe jak zareaguje szatnia na Sancheza, po kilu meczach mogą się pojawić podziały czego im nie życzę. Nienawidzę United, żeby nie było, ale jestem za angielską piłką i chciałbym finał tegorocznej ligi mistrzów Liverpool kontra Man U i Nasze zwycięstwo oczywiście.
Obrazek

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

MichaLFC pisze:, [...] bynajmniej tak podejrzewam.
Sry za offtop ale naczucie sie ludzie najpierw znaczenia slowa, a pozniej go uzywajcie. Ciezko traktowac wynurzenia domoroslego filozofa powaznie, gdy sie czyta takie kwiatki.

Dla mniej bystrych: bynajmniej ≠ przynajmniej.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Najlepiej po prostu zapamiętać, że bynajmniej to przeczenie (w zasadzie to wzmocnienie przeczenia, zwiastujące myśl całkiem przeciwną od tej, która uruchomiła przeczenie).

Co do United to poziom ego przed transferem Sancheza zbliżał się do górnej granicy - w tej chwili przekroczył już pewnie wszelkie dopuszczalne normy w drużynie: Sanchez, Pogba, Zlatan, Mourinho, nie ma co, same przyjemniaczki. Czy to jest właśnie cena sukcesu? Szczerze, być może podchodzę do tego w ten sposób, bo nie jestem localsem, który ma ból dupy o posuchę z trofeami, bardziej entuzjastą piłki nożnej i pracy opartej na pewnych wartościach. Ciesze się, że Liverpool nie jest budowany w ten sposób, ciesze się, że jest tu Klopp który opowiada "bajki" o treningu. Nie lubię United, choć kiedyś to była drużyna niesamowita, oparta na ikonach klubu, niesiona szalonymi zwodami Giggsa, opanowaniem Ferdinanda czy błyskotliwością Rudego, no i oczywiście charyzmą Fergusona. Dzisiaj przypominają plac zabaw dla rozpieszczonych ciot. Są skuteczni, okej, ale czy rzeczywiście cel uświęca środki? Czy ciągle mają tożsamość "Czerwonych Diabłów"? Sanchez niewątpliwie jest olbrzymim wzmocnieniem, z miejsca stanowi zastrzyk jakości. Żywię ogromną nadzieje, że skończą ligę poza czwórką, choć to mało prawdopodobne. Cóż, mam nadzieje, że chociaż rozdupcymy ich na Old Traford. Jurek to mądry facet, wyciąga wnioski, uczy się, choć czasami to trwa. Ograł Guardiole, liczę, że i Mourinho ogra.

@Down Sanchez ma łeb na karku. Dla niego priorytetem jest wypłata, dlatego nie podpisał nowej umowy. Gdyby miał 3 lata do końca kontraktu kosztowałby pewnie ok 70-80mln funtów najmniej. W obecnej sytuacji United nic za niego nie płaci. Zgłaszały się po niego Bayern, City, Chelsea, ale Alexis dał jasno do zrozumienia: "zagram tam gdzie zarobie najwięcej". Swoją drogą ciekawy pomysł, dojeżdżać do końca umowy, a potem grać za jebitny piniądz, który normalnie poszedłby na kwotę odstępnego. Może Can też ogarnia taką zagrywkę?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, o 14:28 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 2 razy.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Django

Post autor: Django »

list3r pisze:
MichaLFC pisze:, [...] bynajmniej tak podejrzewam.
Sry za offtop ale naczucie sie ludzie najpierw znaczenia slowa, a pozniej go uzywajcie. Ciezko traktowac wynurzenia domoroslego filozofa powaznie, gdy sie czyta takie kwiatki.

Dla mniej bystrych: bynajmniej ≠ przynajmniej.
Prawda Kolego. Mnie już zęby bolą, ale już nie mam siły zwracać uwagi. Najgorzej, że nie tylko na forach czy w mowie potocznej ten kwiatek występuje, można go przeczytać w różnego rodzaju artykułach czy - o zgrozo - w książce!

Jeszcze raz: "bynajmniej" nie oznacza przynajmniej. "bynajmniej" oznacza dosłownie: by najmniej.

Np.

- Jadasz makowce?
- Bynajmniej! Nie lubię maku!

EOT.

Czytałem gdzieś, że zarobki Chilijczyka to 27 milionów funtów rocznie, co daje jakoś 510 tys funtów tygodniowo brutto! Pogba przy swoich dwustu z hakiem miał "na rękę" nieco ponad 100 tysięcy. Jakość piłkarska to jedno, ale chore zarobki piłkarzy i ich rosnące ego to inna sprawa - i to dla United niedługo będzie problemem. Pokazali, że mogą tak płacić i teraz "byle ciota" która z nimi będzie łączona będzie chciała co najmniej 200... A biedny Rashford ma ile? z 50?

Przecież Suarez jak do nas przeszedł przez pierwsze rok czy półtora miał 40 tys funtów tygodniówki...
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, o 13:13 przez Django, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Django pisze: Przecież Suarez jak do nas przeszedł przez pierwsze rok czy półtora miał 40 tys funtów tygodniówki...
Wtedy masło było za 3,99 8)
Obrazek

adamne

Post autor: adamne »

Django pisze: Czytałem gdzieś, że zarobki Chilijczyka to 27 milionów funtów rocznie, co daje jakoś 510 tys funtów miesięcznie brutto!
510 tys. funtów tygodniowo, nie miesięcznie.
Poprawić i mój post do usunięcia.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Django

Post autor: Django »

werbatin pisze:
Django pisze: Przecież Suarez jak do nas przeszedł przez pierwsze rok czy półtora miał 40 tys funtów tygodniówki...
Wtedy masło było za 3,99 8)
Może, nie pamiętam, za dużo go jem :lol: . A tak na poważnie to już wtedy topowi i tzw najwyższa klasa średnia miała dużo większe zarobki. To wtedy Rooney zarabiał 300k/week w tym samym Unied! Nawet wcześniej bezproduktywny Joe Cole zarabiał w LFC 100k/week!
Obrazek

Flymf

Post autor: Flymf »

Widzę że temat Marco Silvy trochę poszedł na bok, a szkoda. Jak dla mnie Silva drugi raz z rzędu udowodnił że na chwilę obecną można go zaliczać do młodych, utalentowanych trenerów. Wyrzucili go w połowie sezonu z Watfordu, gdzie nawet nie miał czasu posprzątać tego bajzlu jaki tam panuje.

Mam nadzieję że szybko znajdzie ponownie zatrudnienie w jakieś drużynie PL, nie zdziwiłbym się gdyby po sezonie trafił do Evertonu. Natomiast Watford teraz poprowadzi Javi Garcia, pewnie chłop i tak wyleci w maju/czerwcu.

Awatar użytkownika
pdg90

Post autor: pdg90 »

Flymf pisze:Widzę że temat Marco Silvy trochę poszedł na bok, a szkoda. Jak dla mnie Silva drugi raz z rzędu udowodnił że na chwilę obecną można go zaliczać do młodych, utalentowanych trenerów. Wyrzucili go w połowie sezonu z Watfordu, gdzie nawet nie miał czasu posprzątać tego bajzlu jaki tam panuje.

Mam nadzieję że szybko znajdzie ponownie zatrudnienie w jakieś drużynie PL, nie zdziwiłbym się gdyby po sezonie trafił do Evertonu. Natomiast Watford teraz poprowadzi Javi Garcia, pewnie chłop i tak wyleci w maju/czerwcu.
Moim zdaniem Silva trochę bez sensu się zachował. Uciekł z tonącego okrętu nie wiadomo dlaczego. Ok, Premier League to Premier League, ale przykład trenera Burnley pokazuje, że warto czasami zejść szczebel niżej i wrócić za chwilę mocniejszym.W Hull miał mocną pozycję, a wiadomo było, że w Watfordzie to właściciel niepoważny jest i co rusz zmienia trenera.... Po co to ryzyko? Rozumiem na przykład jakiś Everton, ale Watford?

MarcinLFC77

Post autor: MarcinLFC77 »

Flymf pisze:Widzę że temat Marco Silvy trochę poszedł na bok, a szkoda. Jak dla mnie Silva drugi raz z rzędu udowodnił że na chwilę obecną można go zaliczać do młodych, utalentowanych trenerów. Wyrzucili go w połowie sezonu z Watfordu, gdzie nawet nie miał czasu posprzątać tego bajzlu jaki tam panuje.
No poszedł na bok, bo nie ma co go już drążyć. Przyczyną zwolnienia Silvy była nie tyle sama postawa Watfordu w ostatnich tygodniach a atmosferą jaką sam Portugalczyk zrobił. Namieszał mu Everton w głowie tym jak chcieli go do siebie, był mocno nastawiony na zmianę klubu, podobno nawet niektórym zawodnikom powiedział, że weźmie ich ze sobą. Watford ostatecznie go nie puścił a od tego czasu zaliczyli mega regres. Prawda, że są na 10 miejscu, co na nich jest świetnym wynikiem, ale gdyby zostawili to tak jak jest to niewykluczone, że za chwilę obudziliby się obok WBA i Swansea. Naprawdę jestem jedyną osobą, która rozumie i nawet popiera ruch włodarzy Watfordu tutaj?

Wracając jeszcze do United. Strasznie bawi mnie robienie z Eda Woodwarda jakiegoś wirtuoza transferów :lol: Sanczeza za pół roku mieliby za darmo, teraz oddają za niego Mkhitariana. Dają mu jakiś absolutnie kosmiczny kontrakt na wejściu. Później trafiają im się takie niewypały z kontraktami jak Kobe Bryant: Di Maria, Falcao, Ibrahimovic (kontrakt na ten sezon, w poprzednim jeszcze prezentował jakąś jakość na boisku). Nie wiem ile prawdy jest w tym, że Pogba rządą podwyżki, po przyjściu Sancheza. ale ani trochę by mnie to nie zdziwiło. United to chyba najgorzej budowany zespół w Premier League od odejścia Fergusona. Sciągają jakichś gwiazdorów, byle tylko nazwisko się zgadzało. a na ostatnie 4 sezony tylko raz byli w top4. To nawet City, które możliwości finansowe ma jeszcze większe budowane jest z głową.
“If I didn’t have the character that I have today on the pitch, I don’t think that I would have become the player that I am today." - Luis Suarez

Mufi

Post autor: Mufi »

Ogólnie panuję dziwny hype na tego Pana Silve. A realia są inne. Sezon temu spadł (!) z Hull. W obecnych rozgrywkach jego Watford miał świetny start sezonu (efekt nowej miotły?). Od 25 listopada czyli od spotkania z Newcastle, wygranym 3:0, ich gra to dramat. 1 zwycięstwo z Leicester (2:1) i w dodatku w mocno fartownych okolicznościach, 2 remisy i aż 8 (!) porażek, w tym m.in 1:4 z Hudder i 1:2 ze Swansea (mecze u siebie), dla Hudder było to 1 zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie, a zespół z Walii to czerwona latarnia ligi...
I na końcu przypomnę, że Watford ma TYLKO 4 pkt przewagi nad strefą spadkową, a wyniki się nie poprawiają - wczoraj przegrali z Leicester.

Ten trener nie ma pojęcia jak układać grę w defensywie, pokazał to w Hull w zeszłym sezonie i pokazał to teraz na Vicarage Road.
:)

@up
Po co on Evertonowi, żeby Williams z Jagielką zaczęli grać tak jak na początku sezonu? Big Sam im chociaż w miarę def. ogarnął. Gość się za mocno skupia na ofensywie i wychodzą braki w tyłach.

Awatar użytkownika
Bolo

Post autor: Bolo »

Mufi pisze:.
Ale czy czasem Silva nie przyszedł rok temu do Hull jako strażak, który wręcz robił świetną robotę tam?

july600lfc

Post autor: july600lfc »

Bolo pisze:
Mufi pisze:.
Ale czy czasem Silva nie przyszedł rok temu do Hull jako strażak, który wręcz robił świetną robotę tam?
Tak było, dlatego mimo spadku Watford zdecydował się go zatrudnić. Ciężka sprawa, Silva to na pewno młody i utalentowany trener, ale w Watfordzie zrobiło się straszne bagno, dlatego został zwolniony. Mimo wszystko uważam, że ten ruch nastąpił trochę za szybko, chociaż z drugiej strony jak oczyści się atmosferę, to może zacznie to wyglądać jak na początku sezonu.

consigliere

Post autor: consigliere »

pdg90 pisze:
Moim zdaniem Silva trochę bez sensu się zachował. Uciekł z tonącego okrętu nie wiadomo dlaczego. Ok, Premier League to Premier League, ale przykład trenera Burnley pokazuje, że warto czasami zejść szczebel niżej i wrócić za chwilę mocniejszym.W Hull miał mocną pozycję, a wiadomo było, że w Watfordzie to właściciel niepoważny jest i co rusz zmienia trenera.... Po co to ryzyko? Rozumiem na przykład jakiś Everton, ale Watford?
błędem Silvy nie było to że zaakceptował ofertę Watfordu, ale to że zaczął flirtować z Evertonem.
nim niektórzy zaczną recenzować pracę Portugalcza radzę wziąć pod uwagę fakt że latem ten klub wymienił ponad połowę składu, podobną rewolucję przeprowadził na Wyspach tylko Everton i w przeciwieństwie do Koemana Marco Silvę budowa nowego zespołu nie przerosła.
ciekawe co dalej z Portugalczykiem ..stawiam że za najdalej dwie kolejki poleci z Soton Pellegrino i zastąpi go właśnie Silva.
zaskoczyła mnie nominacja Javi Gracii - to podobny typ trenera do Quique Sancheza Floresa. spodziewałem się że pójdą na łatwiznę i sięgną po Marka Hughesa
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, o 18:49 przez consigliere, łącznie zmieniany 1 raz.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Zablokowany