Premier League 2016/2017

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Radbug

Premier League 2016/2017

Post autor: Radbug »

Wiem, że jeszcze dość wcześnie, została ostatnia kolejka sezonu 2015/16, ale już pojawiła się dyskusja o tym jak wyglądać będzie liga w przyszłym sezonie. Osobiście bardzo lubię te wczesne przewidywania i domysły jeszcze zanim ruszy okienko transferowe. Po starcie nowego sezonu, a szczególnie po jego zakończeniu, będzie można tu wrócić i pośmiać się z naszego wróżenia z fusów. :wink:

Pierwszy raz od utworzenia Premier League, liga nie będzie miała sponsora. Nowe logo wygląda tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, o 10:34 przez Radbug, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

robert1970

Re: Premier League 2016/2017

Post autor: robert1970 »

Nowe logo już jest , a terminarz będzie znany już 15 czerwca. Nowy sezon rozpocznie się 13 sierpnia 2016 , a ostatnia kolejka planowana jest na 21 maja 2017.

http://www.premierleague.com/en-gb/news ... ation.html

JanMat

Post autor: JanMat »

Krążą pogłoski , że jeśli LVG zostanie wylany z United tego lata zastąpi go Jose Mourinho.

Terry jeszcze na rok w Chelsea.
Obrazek

Awatar użytkownika
jaskol95

Post autor: jaskol95 »

LvG ostatnio powiedział, że zamierza wypełnić swój kontrakt. Czyli sam nie odejdzie, zobaczymy, czy zostanie wylany, czy dostanie jeszcze jedną szansę. W gruncie rzeczy mam to gdzieś, bo już udowodnił, że zadanie to go przerasta, ale dość szczęśliwie trafił na taki sezon, że grając padakę mógł do ostatnich kolejek walczyć o TOP4.

Co do Mourinho - mnie nie przekonuje. Zgadzam się, że pewnie potrafiłby wycisnąć z United więcej niż 100%, ale historie czy to Chelsea, czy Realu czy Interu pokazują, że na dłuższą metę JM nie potrafi ustabilizować drużyny i zostawia ją w rozsypce. Nie udało mu się ani w niebieskiej części Londynu ani w Madrycie, więc sądzę, że w United także nie zagrzałby długo miejsca.

Swoją drogą - pierwszy raz szkoda mi kibiców United. Zajmują piąte miejsce w lidze, w Europie się kompromitują, wydali setki milionów na transfery, po czym wychodzi trener i mówi, że w sumie to kibice mają za duże wymagania oraz że gdyby nie kontuzje, mieliby mistrza :lol:
NiePodpiszeSie pisze:
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.

Awatar użytkownika
sherwood97

Post autor: sherwood97 »

jaskol95 pisze:LvG ostatnio powiedział, że zamierza wypełnić swój kontrakt. Czyli sam nie odejdzie, zobaczymy, czy zostanie wylany, czy dostanie jeszcze jedną szansę. W gruncie rzeczy mam to gdzieś, bo już udowodnił, że zadanie to go przerasta, ale dość szczęśliwie trafił na taki sezon, że grając padakę mógł do ostatnich kolejek walczyć o TOP4.

Co do Mourinho - mnie nie przekonuje. Zgadzam się, że pewnie potrafiłby wycisnąć z United więcej niż 100%, ale historie czy to Chelsea, czy Realu czy Interu pokazują, że na dłuższą metę JM nie potrafi ustabilizować drużyny i zostawia ją w rozsypce. Nie udało mu się ani w niebieskiej części Londynu ani w Madrycie, więc sądzę, że w United także nie zagrzałby długo miejsca.

Swoją drogą - pierwszy raz szkoda mi kibiców United. Zajmują piąte miejsce w lidze, w Europie się kompromitują, wydali setki milionów na transfery, po czym wychodzi trener i mówi, że w sumie to kibice mają za duże wymagania oraz że gdyby nie kontuzje, mieliby mistrza :lol:

Szkoda Ci ich ? Nadszedł ten czas gdy odwieczny rywal,który rok w rocznie przez ostatnie 20 lat wygrywał wszystko i zabierał mistrzostwa np. w sezonie 08/09,a tobie ich szkoda ?! Ja się bardzo cieszę,że nie ma już ery Fergusona,bo przyznam strasznie im zazdrosciłem i to było po prostu chore jak zdominowali ligę. Teraz są duże większe szanse na zdobycie trofeum co pokazał ten sezon. Śmiali się z nas,że bylismy w dołku i nie wygralismy mistrzostwa już tyle lat,teraz czas posmiac się z nich.Szkoda to może byc Beniteza po spadł z Newcastle. Empatia dobra rzecz no,ale bez przesady ludzie.

JanMat

Karma wraca do United , bo tej gadce Fergusona że ''strąci LFC z pieprzonej grzędy '' , teraz my wcale nie musimy robić tego z MU tylko wracamy gdzie nasze miejsce czyli na sam szczyt 8)
Obrazek

Larry

Post autor: Larry »

Mi to United nigdy nie będzie szkoda, nawet jak będą grali w Championship. Przyszły do nich takie czasy jakie my mamy od dobrych kilku lat. Oni już w tym wieku nawygrywali. Przyszedł czas na nas. Ściągnęliśmy wkońcu klasowego trenera, z którym sukcesy przyjdą z czasem. Po sezonie 13/14 powinniśmy już wtedy wyrzucić United na dłuższy czas z Ligi Mistrzów, a zjebaliśmy po całości. Taki Martial potencjał ma przeogromny, ale z Van Gaalem u sterów wątpię żeby go wykorzystał chociaż w 80 %.

Shinoda

Post autor: Shinoda »

To samo Depay - fakt, że ma zryty beret, ale niebywały talent.

pitero

Post autor: pitero »

Mourinho w United może niezły burdel zrobić. Oczywiście, możliwe, że wygra ligę, ale wiadomo co on robi z psychą niektórych graczy. Z nim za sterami United taki Rashford, Borthwick-Jackson, Fosu-Mensah mogą szybko zwinąć manatki. Do tego widać w tej drużynie ewidentny brak jajec. Takie ma De Gea, Carrick (który i tak odejdzie), Mata, Martial i Rooney. Reszta to takie trochę popiździa. Szczególnie Depay, Young, Blind czy Darmian. Mou by tam musiał chyba pół składu wyrzucić, żeby coś im do łba wbić. Na 2 sezony starczy, potem szatnia siądzie, Mou wyleci, a na Old Trafford będą się zastanawiać co z tym syfem zrobić.

Sebu

Post autor: Sebu »

Mata to przecież by na pewno stamtąd odszedł w razie przejęcia United przez Mourinho. Ktoś tam też pisał o przykładach Chelsea, Realu czy Interu. Tylko, że Real za jego kadencji ostatni raz wygrał mistrzostwo Hiszpanii i ostatni raz potrafił grać z Atletico, Liga Mistrzów to loteria. No i Inter zostawił po zdobyciu potrójnej korony, więc nie wiem co to za argument.

pietras

Post autor: pietras »

My i Chelsea w nowym sezonie bez europejskich pucharów. Mniejsza rotacja składem zwykle oznacza stabilizację formy dlatego biorę pod uwagę/nadzieję walkę o Top3. Mamy niegłupiego trenera z sprzyjajacym mu zarządem akceptującym transfery więc tylko wyglądać sierpnia i początku szalonej całosezonowej walki.

ForFuner

Post autor: ForFuner »

Muły na dobre spadły ze szczytu, ich zarząd nie ma jaj wyrzucić Van Gaala. De Gea, Shaw, Smalling i Martial to jedyni zawodnicy, którzy cokolwiek tam grają, do tego Rashford z Fosu Mensah młodzi coś wnoszą(chociaż Shaw czy Martial sami mają koło 20, ale są bardziej doświadczeni). Może za wcześnie mówić, ale myślę, że w top 4 będziemy my, City, Chelsea i Arsenal, a tuż za top 4 jakiś Spurs lub West Ham, ewentualnie Leicester z United
Obrazek

SmuklyAndrzej

Post autor: SmuklyAndrzej »

Już jakiś czas temu pomyślałem, że sezon 2016/17, może być podobny do 2013/14. Szykuje się sporo roszad na stanowiskach menedżerskich, w czym upatruję naszych szans.

Chelsea - Conte
City - Guardiola. O ile myślę, że Conte może sobie poradzić, tak co do Pepa mam wątpliwości. Nawet gdybym miał się mylić, to pierwszy sezon i tak będzie przejściowy. Wprowadzenie swojego stylu w City zajmie mu trochę czasu.
Arsenal - Wenger prochu już nie wymyśli. Sypnie pewnie kasą latem, chcąc odejść w chwale. Ja jednak spodziewałbym się jak co roku szpitala i braku charakteru Kanonierów w decydujących starciach.
Everton - nowy trener (De Boer?) i sporo kasy od nowych właścicieli. Myślę, że będą celować wysoko. Fajnie gdyby obie drużyny z Liverpoolu skończyły sezon wyżej od United. 8)
Man Utd - trener sabotażysta. Nawet gdyby Edek z Krainy Kredek miał się zlitować nad ich kibicami zwalaniając van Gaala, to i tak sporo czasu minie zanim nowy menedżer uporządkuje tę stajnię Augiasza, która tam obecnie funkcjonuje.
Leicester i Tottenham - będzie im dużo trudniej w przyszłym roku. Zwłaszcza Lisom, bo nikt nie będzie ich już traktował z rezerwą - wszyscy będą grać z nimi z nastawieniem: "bić mistrza!". LM utrudni im sporo grę w PL. Myślę, że zwłaszcza Ranieri będzie chciał by jego zespół pokazał się w Europie z dobrej strony. Taka okazja może im się długo nie powtórzyć. Ogólnie czeka ich sporo meczów więcej i odpuścić ich (jak Koguty LE w tym roku) nie będą mogli.
Co do Southampton i West Hamu, to myślę, że wyżej niż w tym roku nie zakończą, nawet gdyby tradycyjnie mieli odpuścić kompletnie grę w Europie. Mam nadzieję jednak, że tego nie uczynią, bo to by po prostu była dla nich kompletna kompromitacja moim zdaniem. Coś co po prostu nie przystoi w piłce.

Myślę, że Klopp będzie miał sporą przewagę nad drużynami zmieniającymi trenerów dzięki 7 miesiącom jakie już spędził w PL (zwłaszcza, że doświadczył już okresu świątecznego). Liczę, że latem ostro weźmie się za naszą grę w obronie. W końcu sam spędził trochę czasu w profesjonalnej piłce jako obrońca. Cieszy bardzo, że rozglądamy sie za bramkarzem i obrońcami. Będzie dobrze! :D

Edit: No i już dopinamy Kariusa. Oby z resztą celów poszło równie szybko i sprawnie!. :)
Nemožné neexistuje.
https://twitter.com/SmuklyAndrzej

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Mi się już chyba dubluje w oczach :P

JanMat

Jose Mourinho is set to become the next manager of Manchester United, with talks due to take place early next week
Jose Mourinho na dniach ma zostać nowym menagerem MU. Kontrakt ma podpisać we wtorek.
Obrazek

ODPOWIEDZ