Sędziowanie w Premier League

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Egalot

Re: Sędziowanie w Premier League

Post autor: Egalot »

Nie wiem, czy to dzięki podchodzeniu sędziego do ekranu, czy dlaczego, ale coraz lepiej działa ten VAR. Dzisiaj w naszym meczu i w meczu Newcastle - Brighton żółte kartki zostały słusznie zamienione po weryfikacji na czerwone. Naprawdę coraz lepiej to wygląda.
Obrazek

wicked93

Post autor: wicked93 »

Ciekawi mnie ten faul na Wernerze. Czemu sędzia tego nie sprawdził? Dla mnie to nie było to aż tak klarowne

Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Może na słuchawce dali mu znać, że ewidentny faul i nie ma co biec do ekranu.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

wicked93 pisze:
20 wrz 2020, o 19:49
Ciekawi mnie ten faul na Wernerze. Czemu sędzia tego nie sprawdził? Dla mnie to nie było to aż tak klarowne
Dyskusyjna sprawa, ale sędzia się obroni. Pewnie nie podbiegł do monitora, bo sędzia na VARze też uznał, że był faul.
Obrazek

wicked93

Post autor: wicked93 »

A wy jak to widzieliście?

Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Jak dla mnie to Thiago zrobił głupotę wbiegając z takim impetem w Wernera. Timo poczuł lekki kontakt i padł a przy takiej dynamice wiele nie trzeba było. W jednej albo dwóch sytuacjach też szukał kontaktu i karnego.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek

adamne

Post autor: adamne »

Kontakt tam był, ale moim zdaniem nie na tyle mocny żeby Werner musiał się od niego przewrócić. 2 karne za faule na nim w 2 meczach to nie jest przypadek, widać że lubi się kłaść w polu karnym jak poczuje kontakt i obrońcy muszą na niego uważać. Ale sędzia miał prawo to zagwizdać, chociaż gdyby tego nie zrobił to też by to przeszło. Na szczęście dzięki Alissonowi nie musimy się tym zbytnio przejmować :)
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

pitero

Post autor: pitero »

VAR w tej sytuacji zgodnie z przepisami nie powinien interweniować. Pewnie sędzia na słuchawce dostał info, że był kontakt, więc nie ma czego weryfikować. Nie była to jasna i klarowna sytuacja (jaką np. może być upadek bez kontaktu).

Kuj

Post autor: Kuj »

Czerwona dla Martiala to chyba jakiś żart, nie rozumiem czemu VAR nie cofnął tej decyzji.
Nie żeby było mi szkoda United :D

lfc777

Post autor: lfc777 »

Czerwona to żart, po żółtej dla obu i się rozejść. Ale meczyk bardzo przyjemny dla oka 🤣

ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Dlaczego sędziowie nie oglądaja powtorek na monitorze przed podjeciem decyzji? Martial wylecial za frajer

Redi

Post autor: Redi »

ScoobyDoo pisze:
4 paź 2020, o 18:14
Dlaczego sędziowie nie oglądaja powtorek na monitorze przed podjeciem decyzji? Martial wylecial za frajer
Monitor jest od tego, gdy sędzia nie jest pewien i woli sam zobaczyć sytuację. W każdym innym przypadku dostaje informację z VAR poprzez sluchawkę - widocznie dostał informację i zaufał zespołowi sędziów.

Warto też dodać, że jest to podręcznikowa czerwona kartka za niesportowe zachowanie i zachowanie Lameli nie ma tutaj nic do rzeczy.

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Co było żartem w kartce Martiala? Przecież wg przepisów wszystko było ok. Sędzia nie jest od interpretowania reguł, a egzekwowania. Czerwona kartką wg aktualnych przepisów karany jest zawodnik, który (cytaty z przepisów): "nie walcząc o piłkę, celowo uderza przeciwnika
lub jakąkolwiek inną osobę w głowę lub twarz, czyniąc to przy użyciu dłoni lub ręki"
.

Sędzia jest czysty w tej sytuacji. Pomijam kwestię tego, że Lamela także dzióbnął Martiala łokciem, więc na jakąś kartkę też pewnie zasłużył. Odnoszę się tylko to Martiala. To, że Francuz oddał Lameli nie jest okolicznością łagodzącą.

@Redi
No brawo za głos rozsądku, bo to oburzenie czerwienią lekko zabawne zaczynało być.
1:5. Stawiam, że skończy się siódemką. :)

lfc777

Post autor: lfc777 »

No to jakby nie patrzec pierwszy celowo i bez walki o pilke reka uderzyl Lamela, mogliby obaj dostac czerwien

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Być może tak powinno być. Szukam powtórek i widzę, że Lamela położył rękę na barku Martiala i pchnął łokciem w brodę Francuza. Kwestia interpretacji. Lamelę można by na VARze sprawdzić. Jednak tak czy siak ja odnosiłem się tylko do sytuacji Martiala - tutaj czerwona bez żadnego ale.

ODPOWIEDZ