Sędziowanie w Premier League

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

MikiMauss

Re: Sędziowanie w Premier League

Post autor: MikiMauss »

kacciq pisze:
AustralianMagic pisze:
kacciq pisze:A teraz czerwo po zagraniu bark w bark. Komedia.
Dlaczego komedia? Przecież Zinchenko w ogóle nie był zainteresowany piłką, która notabene była już kilka metrów za nim. Klasyczna żółta.
Nie tyle nie był zainteresowany piłką, co wiedział że go nie dogoni, dlatego musiał to nadrobić - wszedł bark w bark żeby trochę go spowolnić, a to nie jego wina że Winks się od niego odbił i do tego przewrócił. Nie ma tam żadnego ruchu ręką, żadnego odepchnięcia. Normalna akcja defensywna, jakich np. Van Dijk wykonuje kilka w każdym spotkaniu, tylko może trochę delikatniej.
Czerwo to powinien dostać Sterling na początku spotkania, a nie Zinchenko.
Yyyyy teraz ja spytam, chyba żartujesz?

Awatar użytkownika
arvedui
Redaktor

Post autor: arvedui »

kacciq pisze: Nie tyle nie był zainteresowany piłką, co wiedział że go nie dogoni, dlatego musiał to nadrobić - wszedł bark w bark żeby trochę go spowolnić, a to nie jego wina że Winks się od niego odbił i do tego przewrócił. Nie ma tam żadnego ruchu ręką, żadnego odepchnięcia. Normalna akcja defensywna, jakich np. Van Dijk wykonuje kilka w każdym spotkaniu, tylko może trochę delikatniej.
Czerwo to powinien dostać Sterling na początku spotkania, a nie Zinchenko.
Gdyby Zinczenko biegł w kierunku piłki, to ma pełne prawo osłaniać się barkiem, włącznie z kontaktem z rywalem. Ale on nabiegał skosem, piłka już dawno była z przodu, a on odbił Winksa i przerwał kontrę. Żółta w 9 przypadkach na 10. A u Mike’a Deana 11/10.

msobolo

Post autor: msobolo »

Żółta jak najbardziej prawidłowa, nie był zainteresowany piłką. VVD zwykle ma zawodnika bark w bark a nie w niego wbiega. A co do karnego to mnie nie przekonali powtórkami, ale nie lubię Sterlinga więc mnie cieszy brak karnego.

MikiMauss

Post autor: MikiMauss »

W przypadku Sterlinga ciężko powiedzieć "once a Red...". Ale tam powinna być przede wszystkim powtórka karnego, bo Lloris wyszedł przed linię przed strzałem. A faul bramkarza też imho był. Taka sytuacja jak pisałem stronę wcześniej z faulem Longa na Firo. Nie z duchem gry, bo kara nieadekwatna do sytuacji boiskowej. Ale przepis mówi karny.

Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Ktoś poratuje linkiem tego faulu Sterlinga? Jestem ciekawy tej sytuacji. Z poprzedniej strony nie działa video z Twittera, gdzie ktoś wrzucił link. Oglądałem dość obszerny skrót meczu i tam również nie było.

EDIT: Dzięki Zyska :wink: I rozumiem już oburzenie na forum po tym zdarzeniu :)
Ostatnio zmieniony 3 lut 2020, o 00:10 przez Liverpoolczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina

Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

Obrazek

mariush

Post autor: mariush »

To co odwalał sędzia w meczu Świętych z Burnley to parodia najwyższych lotów. Ale że VAR nie wskazał karnego w tej akcji to ja już nie wiem kiedy jest karny za rękę w polu karnym...

https://twitter.com/VAR56/status/1228684886086684679

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

mariush pisze:To co odwalał sędzia w meczu Świętych z Burnley to parodia najwyższych lotów. Ale że VAR nie wskazał karnego w tej akcji to ja już nie wiem kiedy jest karny za rękę w polu karnym...

https://twitter.com/VAR56/status/1228684886086684679
To było najbardziej żenujące sędziowanie jakie widziałem w ogóle. Jakiś sędzia z Championship pozwala Burnley na to co robią najlepiej, czyli atakowanie rywali zamiast piłki, do tego Oliver nie decyduje o ewidentnym karnym na VAR. Z mojej perspektywy, to wyglądało jak jakaś śmieszna ustawka, żeby tylko przepchnąć Burnley. Co sezon mam nadzieje, że spadną z ligi, beznadziejny zespół, taki ligowy szkodnik.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Artur09lfc

Post autor: Artur09lfc »

Trzeba zapamiętać to nazwisko, tj. Simon Hooper, bo może być nowym nowym ulubieńcem kibiców jak Atkinson skończy XD
Swoją drogą, jak sędzia może być aż tak zapuszczony. Przecież on wyglądał jak rugbysta z pierwszej linii młyna. Nie wiem, jakie oni tam mają testy fizyczne do zaliczenia, że taki gość to przechodzi.
Oliver to się tym brakiem decyzji o karnym skompromitował, ale dlaczego grubasek od razu nie pokazał na wapno. Myślę, że jakby to zrobił, to Oliver, by podtrzymał jego decyzję, a tak pewnie bał się zakwestionować, bo inaczej to nie wiem jak sobie wytłumaczyć brak karnego w tej sytuacji. Dramat...

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Nie bardzo rozumiem czepianie się tej sytuacji. Blisko piłki, brak czasu na reakcję, brak ruchu ręką do piłki, a wręcz przeciwnie, ruch żeby schować rękę. Nie każda ręka w polu karnym to karny.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

AustralianMagic pisze:Nie bardzo rozumiem czepianie się tej sytuacji. Blisko piłki, brak czasu na reakcję, brak ruchu ręką do piłki, a wręcz przeciwnie, ruch żeby schować rękę. Nie każda ręka w polu karnym to karny.
Gościu zatrzymuje piłkę wyskakując do dośrodkowania, wyraźnie zwiększając powierzchnie "swojego ciała". To nie jest tak, że on został trafiony w "nieszczęśliwie ułożoną" rękę, on tą ręką wyraźnie zrobił ruch wyskakując do piłki. Gówniana interwencja, oczywisty karny.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

FootballClub

Post autor: FootballClub »

Karny ewidentny. Var nie taki dobry jak go tutaj niektórzy malują.

grzyb

Post autor: grzyb »

FootballClub pisze:Karny ewidentny. Var nie taki dobry jak go tutaj niektórzy malują.
Nie VAR ale ludzie zajmujący się podejmowaniem decyzji.Beznadziejny chłop.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Nie ma żadnego ewidentego karnego. Brak ruchu ręki do piłki, bliska odległość, naturalne ułożenie, ruch chowający rękę za plecami. Sędzia mógł podyktować karnego, ale nie musiał, a skoro nie musiał, nie ma oczywistego błędu, a skoro nie ma oczywistego błędu VAR nie zmieni decyzji. Na tej samej zasadzie nie było karnych za ręce TAA w meczu z City.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Natomiast jestem w szoku, że Maguire nie dostał wczoraj czerwonej za w pełni świadome i celowe kopnięcie w krocze. Nawet żółtej nie dostał. Kompletnie nie rozumiem tej decyzji.

Nie wspominając już o faulu Chelsea przy golu, gdy to zanim Azpilicueta popchnął Williamsa to... Sam został popchnięty. Komedia :lol:

ODPOWIEDZ