Sędziowanie w Premier League

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Radbug

Re: Sędziowanie w Premier League

Post autor: Radbug »

Sędziowski Jaś Fasola znowu robi z siebie błazna i główną gwiazdę meczu. Ikona FA. 2 karne po 0 faulach które na karnego zasługiwały. BRAWO!
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

erni9292

Post autor: erni9292 »

BadBoy1920h pisze:Mam pytanie, być może ktoś zna odpowiedź. Zauważyłem, że w odróżnieniu do innych lig, Angielscy sędziowie nie podchodzą do monitora. Maja zakaz, czy akurat takie są przepisy w Anglii?

To teraz drugie pytanie. Przecież każdy sędzia pozwala na inną grę. Jeden pozwala na większy kontakt z przeciwnikiem, drugi używa gwizdka jak pojebany. Nie powinno być tak, że to główny sędzia powinien decydować o przyznaniu karnego, czy odgwizdaniu faulu? I tym samym osobiście podchodzić do monitora.
Odpowiedź jest banalnie prosta, w premier league nie ma monitorów na stadionach i dlatego sędziowie nie podchodzą.

Kuj

Post autor: Kuj »

Owszem wbiegł, ale Bernardo Silva, w takim wypadku zgodnie z duchem gry nie powinno być karnego, ale w tym przypadku przrpisy są wyjątkowo głupie...

tuoli

Post autor: tuoli »

paranormalnY pisze:Szterling przestrzelił karnego, dali mu powtórkę bo ktoś z Wilków wbiegł w pole karne, przy powtórzonym karnym, przed strzałem w pole karne wbiega Silva i powtórki już nie ma...
w takich sytuacjach nie ma powtórek.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Przecież faul był ewidentny, podobnie jak wbiegnięcie przez Coady'ego. Nie ma o co mieć pretensji.

Mlody91

Post autor: Mlody91 »

Szkoda gadać co się wyprawia z tym sędziowaniem...Mam nadzieję iż mimo to Wolverhampton zdobędą punkty w tym spotkaniu
Sir Jurgen Klopp

adamkif

Post autor: adamkif »

Powtórka była za to że Patricio nie stał na linii. Swoją drogą za drugim razem tez tak zrobił, więc powinno być kolejne podejście. Ale myślę że większość z Nas ma mieszane uczucia co do tego że sędzia nie puścił gry po 1 strzale. No i brawa dla Patricio za obrony.

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

adamkif pisze:Powtórka była za to że Patricio nie stał na linii. Swoją drogą za drugim razem tez tak zrobił, więc powinno być kolejne podejście. Ale myślę że większość z Nas ma mieszane uczucia co do tego że sędzia nie puścił gry po 1 strzale. No i brawa dla Patricio za obrony.
Powtórka była z innego powodu.
BadBoy1920h pisze:
Edamskiser pisze:No to sie juz w glowie nie miesci.. Sterling nie trafia karnego, var zarzadza powtorke, ponownie Patricio broni strzal sterlinga ale odbija mu pod nogi i przy dobitce juz bez szans. Chyba sterling mial strzelac tego karnego az do skutku..
Moim zdaniem niestety słuszna powtórka karnego.

Już wyjaśniam. Powtórka nastąpiła dlatego, że 2 zawodników Wolves wbiegło w pole karne przed kopnięciem piłki przez Sterlinga. Oczywiście tak się zdarza często i sędzia nie powtarza karnego.

Tutaj trzeba zwrócić uwagę, że Riu Patricio w tym pierwszym karnym, nie złapał piłki, tylko ja odbił. Karny został powtórzony, bo wspomniani zawodnicy Wolves mogli potencjalnie przeszkodzić w dobiciu piłki i zdobyciu gola.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

endless

Post autor: endless »

paranormalnY pisze:Szterling przestrzelił karnego, dali mu powtórkę bo ktoś z Wilków wbiegł w pole karne, przy powtórzonym karnym, przed strzałem w pole karne wbiega Silva i powtórki już nie ma...
Co mnie bardziej irytuje, to to, że przy pierwszym karnym też któryś z piłkarzy City wbiegł w pole karne. Ten przepis jest jednostronny i okrutny. Przestrzeliłeś karnego? Zawodnik twojego zespołu wbiegł pierwszy w pole karne? Sorka, nie ma opcji powtarzania. Drużyny broniące są mocno pokrzywdzone. Ten przepis miałby większy sens, gdyby wbiegnięcie w pole karne przed czasem piłkarza z drużyny strzelającej anulowało ewentualną bramkę, a wbiegnięcie kogoś z drużyny broniącej w przypadku obronienia przez bramkarza daje powtórkę. Inaczej puszczamy grę. W takiej sytuacji jaka miała miejsce jeżeli już chcemy coś powtarzać to patrzymy z lupą i linijką, kto pierwszy wbiegł i według tego stosujemy korzyść. Tak to widzę.

bugi

Post autor: bugi »

Będa teraz pchać City jak mogą i obawiam się, że zaczną przeszkadzać Liverpoolowi.
Bo co z takiej ligi, któa zostanie rozstrzygnięta w grudniu? Żadnych emocji, więc muszą namieszać
Obrazek

Awatar użytkownika
AustralianMagic

bugi pisze:Będa teraz pchać City jak mogą i obawiam się, że zaczną przeszkadzać Liverpoolowi.
Bo co z takiej ligi, któa zostanie rozstrzygnięta w grudniu? Żadnych emocji, więc muszą namieszać
Uargumentuj to pchanie City, bo póki co żadnego pchania nie widzę. Czerwona dla Edersona, faul na Mahrezie, prawidłowo powtórzony karny. Gdzie tu pchanie?

bugi

Post autor: bugi »

Zacznij oglądać mecz to zobaczysz gdzie.
Obrazek

paranormalnY

Post autor: paranormalnY »

Czy gwizdamy spalone za samo wyjście za linie obrony? Powtórka rzutu karnego powinna mieć miejsce tylko jeśli zaistnieją przesłanki za korzyścią dla wbiegającego.
love the game hate the business
Obrazek

erni9292

Post autor: erni9292 »

Przecież Magic ma racje, zaślepia cie nienawiść.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Cały czas oglądam i nie widzę, ale nie da się ukryć, że Twoja argumentacja mnie przekonała. Pchają City! :lol:

ODPOWIEDZ