Sędziowanie w Premier League

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Zyska

Re: Sędziowanie w Premier League

Post autor: Zyska »

Arnold w wywiadzie pomeczowym powiedział ze dotknął piłki ręką, co z resztą jest widoczne. O czym tu gadacie?
Obrazek

Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Mitchell pisze:Sędzia decydując o celowości zagrania ręką bierze pod uwagę kilka czynników.
Jednym z nich jest możliwość/brak możliwości uniknięcia takiego kontaktu. Chodzi tu o czas reakcji i pewną przewidywalność. Czy obrońca mógł i powinien się tej piłki spodziewać.
Były takie Mistrzostwa Świata, gdzie ewidentne polowano na ręce defensorów w polu karnym. Chyba Italia '90. Dla dobrze wyszkolonego napastnika niewielką sztuką jest nabić dłoń obrońcy stojącemu 2m dalej. I sędziowie dyktowali karne bo musieli. Wtedy przepisy stanowiły obligatoryjnie o przerwaniu gry. To była chore. Niewielu zależało na bramkach - wszystkim na karnych.
A wracając... Arnold nie mógł uniknąć kontaktu z piłką. Zbyt mały dystans. A ręce miał ułożone naturalnie.
Na WM w Madrycie Sissoko uniósł rękę wyraźnie ponad głowę. Zupełnie bez związku z akcją. Pokazywał kolegom kogo kryć.
Ta ręka, zdaniem sędziego, nie powinna się znaleźć w tym miejscu. Była nienaturalna.

Dużo dowiecie się z materiału który kiedyś oglądałem. Udało mi się odkopać na YT.
Nowe przepisy, interpretacje, bardzo szczegółowa analiza rąk w polu karnym.
https://www.youtube.com/watch?v=A4zjfJ_OHlU
Dzięki @Mitchell za odkopanie filmu, bo na prawdę warty obejrzenia. Polecam każdemu kto nie odnajduje się w nowych przepisach dotyczących zagrania ręką, bardzo rozjaśnia spojrzenie na te sytuacje.

Ja z kolei mam inne pytanie, które dotyczy bramki Salaha. Ma ktoś może link do jakiegoś obrazu lub filmu ze stopklatką w chwili podania? Nie mogę nic sensownego znaleźć, po samej bramce była chyba tylko jedna powtórka a chciałbym sobie spojrzeć na chłodno.

@Dzięki za odpowiedź, przegapiłem najwidoczniej ten moment.
Jeśli ktoś byłby w posiadaniu linka do tej grafiki czy coś to będę bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2019, o 09:39 przez DudekLFC21, łącznie zmieniany 1 raz.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek

RedEscelios

Post autor: RedEscelios »

Stopklatki nie mam, jednak w dalszej części spotkania realizator wykorzystał przerwę w grze i wyświetlil zdjęcie z namalowaną linia spalonego. Bramka prawidłowa.
Obrazek

pitero

Post autor: pitero »

https://imgur.com/ZRxTUcs

Tutaj macie stopklatkę.

Mikey9692

Post autor: Mikey9692 »

CO-ZA-DEBIL

Jaś Fasola widzi ze Adrian ustawia mur i bezczelnie gwiżdże. No ręce opadają.

JaLFC

Post autor: JaLFC »

Z nim sa zawsze probemy, gdy sedziuje Liverpool.
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Nie mógł nie zostać największym idiotą ten Jaś fasola. Po prostu żenada sędziowania.

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Mikey9692 pisze:CO-ZA-DEBIL

Jaś Fasola widzi ze Adrian ustawia mur i bezczelnie gwiżdże. No ręce opadają.
Tym wpisem bardzo ładnie się określiłeś. Nie Atkinsona.
Forum jak zwykle mnie nie zawodzi :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Mikey9692

Ale jak można się patrzyć w oczy Adrianowi stojącemu przy słupku i wsadzić gwizdek do dziuba? No czy może być bardziej ostentacyjna manifestacja stosunku do Liverpoolu i kompletnego braku obiektywizmu sędziego?

@Mitchell Z kolei nie zawodzisz mnie Ty. Kreujesz się na wielkiego moralizatora tego forum, a tak naprawdę im bardziej Liverpoolowi wieje wiatr w oczy tym głośniej klaszczesz. Możesz przybić piątkę Atlinsonowi.

JaLFC

Post autor: JaLFC »

Mikey9692 pisze:Ale jak można się patrzyć w oczy Adrianowi stojącemu przy słupku i wsadzić gwizdek do dziuba? No czy może być bardziej ostentacyjna manifestacja stosunku do Liverpoolu i kompletnego braku obiektywizmu sędziego?

@Mitchell Z kolei nie zawodzisz mnie Ty. Kreujesz się na wielkiego moralizatora tego forum, a tak naprawdę im bardziej Liverpoolowi wieje wiatr w oczy tym głośniej klaszczesz. Możesz przybić piątkę Atlinsonowi.
Jest takie powiedzenie :" z glupim sie nie dyskutuje, bo sprowadzi Cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem", wiec daj sobie spokoj, szkoda nerwow.
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)

MikiMauss

Post autor: MikiMauss »

Żeby to jednorazowy wyskok, to można to uznać za przypadek. Ale to kolejna z premedytacją podjęta błędna decyzja tego samego pajaca...

ziaja

Post autor: ziaja »

Sędzia nie popełnił błędu. Większości mimo wszystko sędziowie tego nie gwiżdżą, ale tutaj miał do tego prawo. Pochwały dla Brighton że to wykorzystali. A my daliśmy się wydymać. Myślę że na następny raz będzie jakiś zawodnik z pola przy piłce do póki bramkarz nie ustawi muru.
Obrazek

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

ziaja pisze:Sędzia nie popełnił błędu. Większości mimo wszystko sędziowie tego nie gwiżdżą, ale tutaj miał do tego prawo. Pochwały dla Brighton że to wykorzystali. A my daliśmy się wydymać. Myślę że na następny raz będzie jakiś zawodnik z pola przy piłce do póki bramkarz nie ustawi muru.
Sędzia musiał zagwizdać, ponieważ była czerwona karta i zmiana. Zagwizdanie w momencie gdy widział wyraźnie, że Adrian jest przy słupku jest po prostu chamstwem. Gdyby to był inny sędzia bym zrozumiał, że to przypadek. Ale nie gdy był to Atkinson.

Do tego gol nie powinien zostać uznany, wyraźnie jeden z zawodników stoi tuż przed Lovrenem.
'If, when a free kick is taken, an attacking team player is less than 1 m (1 yd) from a ‘wall’ formed by three or more defending team players, an indirect free kick is awarded.' -
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lis 2019, o 19:17 przez Muszka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

ziaja pisze:Sędzia nie popełnił błędu. Większości mimo wszystko sędziowie tego nie gwiżdżą, ale tutaj miał do tego prawo. Pochwały dla Brighton że to wykorzystali. A my daliśmy się wydymać. Myślę że na następny raz będzie jakiś zawodnik z pola przy piłce do póki bramkarz nie ustawi muru.
I dostanie kartkę za utrudnianie gry, daj se spokój z takim komentarzem. Wchodzi nowy bramkarz na świeżo, mur jest ustawiany, zawodnicy odwróceni, a ten pajac widzi to i specjalnie gwiżdże. Skandal po prostu kolejny.

Mikey9692

Gdyby to był jeszcze zwykły wolny jakich wiele to bym był w stanie to przełknąć. Ale tutaj bramkarz jeszcze trzy minuty wcześniej siedział na ławce i kompletnie zaskoczony musi wejść między słupki. Wystarczy mieć choć odrobine przyzwoitości czy fair play żeby dać bramkarzowi w takiej sytuacji czas by ustawić mur. Nie ma też przepisu żeby oddawać pilke przeciwnikowi po wybiciu w przypadku kontuzji. A jednak rywali stać na grę fair play chociaż zależy im na pokonaniu przeciwnika. A sędzia który z definicji powinien być obiektywny po raz wtóry demonstruje swoją „bezstronność” w meczu z Liverpoolem. Ale skoro nasza nadworna wyrocznia w kwestii etyki i hipokryzji, Mitchell stwierdził ze sędzia zachował w porządku, to ok...

@Ziaja Z tym ze zachowaliśmy się mega naiwnie nie blokując wykonania wolnego to się z Tobą zgadzam w pełni.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2019, o 19:23 przez Mikey9692, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ