Premier League 2020/21

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Mufi

Re: Premier League 2020/21

Post autor: Mufi »

Declan Rice najprawdopodobniej wypada do końca sezonu z kontuzją kolana.
Spore osłabienie rywala w walce o TOP4.

Anglikowi trzeba życzyć szybkiego powrotu do zdrowia, pojawiają się głosy, że w/w kontuzja wyeliminuje Go z EURO :/.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Brawo Crystal!
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Mufi

Post autor: Mufi »

Kolejny rywal o TOP4 traci punkty - Everton remisuje po 1 z CP.

Świetna kolejka. Jeszcze WH i można rzec wybitna.

Komentarz z flashcore:

60' Ręka boga? Może lata temu pracował u Diego Maradony, ale Tomas Soucek (West Ham) nie wpisze się na listę strzelców. Gol nieuznany za zagranie ręką.

haha, dobre. Widzę coraz bardziej innowacyjne teksty tam mają :D :D.
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

Przeanalizowałem sobie terminarz w tych ostatnich 8 kolejkach i paradoksalnie, chociaż nie gramy bezpośrednio z żadnym z naszych rywali do top 4 to i tak nadal wszystko jest w naszych nogach. I to nie jest tylko moje jakieś tam subiektywne przeczucie. Nie, to czysta matematyka, bo kluby, które są nad nami po prostu MUSZĄ stracić punkty. Nie mogą, tylko MUSZĄ.

Bo tak przedstawia się terminarz pod względem silnych rywali z aktualnego top 6:

Liverpool: tylko Manchester United na OT

Everton: Tottenham, West Ham, City

Chelsea: West Ham, City, Arsenal (doliczyłem ich bo derby), Leicester

West Ham: Leicester, Chelsea, Everton

Tottenham: United, Everton, City, Leicester

A na koniec zostawiłem najlepsze

Leicester: West Ham, United, Chelsea, Tottenham

Przed startem sezonu, zapewne nikt nie mógł się tego spodziewać, ale ten terminarz nie mógł być dla nas lepszy w kontekście walki o top 4. Nasi rywale na 100% (MATEMATYCZNIE) potracą jeszcze masę punktów. Naprawdę są powody do optymizmu. Teoretycznie nawet United nie może jeszcze czuć się bezpiecznie, bo ma 8 pkt przewagi nad 5 miejscem, a gra 3 trudne mecze (z nami, Tottenhamem i Lester). Doliczając jakieś niespodzianki z rywalami których nie wymieniłem może być ciekawie.

Najważniejsze teraz to wygrać w weekend z Aston Villą, która wydaje się naszym drugim najtrudniejszym rywalem do końca sezonu obok United. Ewentualne zwycięstwo w tym meczu da nam naprawdę doskonałą pozycję do ataku na wyższe lokaty.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
adamne

Post autor: adamne »

Niestety, nie wszystko jest w naszych nogach. Są scenariusze, które powodują że kończymy poza TOP4, nawet wygrywając wszystkie mecze.
Przykładowo:
My wygrywamy wszystko do końca, mamy 73 punkty.
Chelsea wygrywa wszystkie mecze, mają 75 punktów.
Leicester wygrywa wszystkie mecze poza Chelsea, mają 77 punktów.
Everton wygrywa wszystkie mecze do końca, mają 74 punkty.
I kończymy sezon na miejscu 6...
Oczywiście są to rozważania matematyczne, w rzeczywistości wygrywając wszystko - a nawet remisując z ManU - na 99% trafiamy do pierwszej czwórki. Tylko że jeszcze trzeba to wygrać, już z AV między dwumeczem w LM będzie cholernie ciężko a pamiętamy wynik pierwszego spotkania z nimi.
Niemniej jednak po wygranej z Arsenalem powiało trochę optymizmem i wg bukmacherów jesteśmy teraz czwartym najbardziej prawdopodobnym kandydatem do TOP4, nieznacznie wyprzedazając Chelsea: https://www.oddschecker.com/us/soccer/e ... p-4-finish
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Jack Grealish wypada na kilka tygodni z powodu kontuzji, wiec nie zagra jutra na Anfield
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
qba3

Post autor: qba3 »

FanatykLfc2011 pisze: 9 kwie 2021, o 12:45 Jack Grealish wypada na kilka tygodni z powodu kontuzji, wiec nie zagra jutra na Anfield
Nie żebym się czepiał ale chłop wypadł już w lutym, ale rzeczywiście nie zdążył jeszcze się wyleczyć i ma nie grać jutro. Warto wygrać i czekać na ewentualne potknięcia rywali, które mam nadzieję będą i tak to się w skrócie żyje w tym sezonie :P
LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

AV w obecnej sytuacji nie stanowi tak dużego zagrożenia jak w w pierwszej połowie sezonu. Spuścili mocno z tonu, a bez Grealisha to już wgl utrata co najmniej 50% potencjału w ofensywie. Jutrzejszy mecz musi się zakończyć naszym zwycięstwem, nie ma innej możliwości. Ba, uważam że w zależności od tego co jutro pokażą nasi zawodnicy - tak będzie wyglądał rewanż z Realem. Przed meczem rewanżowym z Barcą graliśmy mecz z Newcastle który był dosyć dramatyczny i ciężki (bodajże 3:2 i Origi uratował nam tyłek w końcówce, a Salah został poturbowany przez bramkarza Srok). Fajnie byłoby zobaczyć wysoką determinację i pokaz siły mentalnej chłopaków. Z kolei jak mają zagrać nudną kupę to możemy być pewni dwóch rzeczy:
1. Odpadniemy z gry o top 4 - teraz nie ma zmiłuj, musimy teraz ciągle wygrywać,
2. Na rewanż z Realem nie wyjdziemy wcale z lepszym nastawieniem jak w pierwszym meczu...
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Obrazek

VARmozjady znów w akcji. Zabrali Wilkom bramkę.
Konkretnie David Coote. Tak, tak, ten od 2:2, Evertonu, Van Dijka i Pickforda.
I 1:1 z United z faulem na Origim.
Pamiętam jeszcze Chelsea - Tottenham po którym go zawiesili.

Gwiazda ligi 🤣
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
everlast

Post autor: everlast »

Ciekawe jakby sie strzelilo bramke tym rękawkiem to czy byłby gol czy ręka?
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

everlast pisze: 9 kwie 2021, o 22:27 Ciekawe jakby sie strzelilo bramke tym rękawkiem to czy byłby gol czy ręka?
Mam nadzieję, zę jakiś zawodnik w dogodnej okazji w jakiejś przedostatniej albo ostatniej kolejce, jak będzie miał przed sobą pusta bramkę i piłke lecącą z góry, to wbije ją nie głowa a właśnie ostentacyjnie barkiem/rękawem. Żeby upokorzyć FA i wytknąć im tę hipokryzję.

Cudownie gdyby to był jakiś nas zawodnik. I niech się wtedy zastanawiają czy to jednak ręka, czy temu Liverpoolowi zabraliśmy z tego samego powodu w "spalonych" z 10 bramek w tym sezonie, wiec wyjdziemy na idiotów jak tego nie uznamy.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
cager

Post autor: cager »

Radbug pisze: 10 kwie 2021, o 18:45
everlast pisze: 9 kwie 2021, o 22:27 Ciekawe jakby sie strzelilo bramke tym rękawkiem to czy byłby gol czy ręka?
Mam nadzieję, zę jakiś zawodnik w dogodnej okazji w jakiejś przedostatniej albo ostatniej kolejce, jak będzie miał przed sobą pusta bramkę i piłke lecącą z góry, to wbije ją nie głowa a właśnie ostentacyjnie barkiem/rękawem. Żeby upokorzyć FA i wytknąć im tę hipokryzję.

Cudownie gdyby to był jakiś nas zawodnik. I niech się wtedy zastanawiają czy to jednak ręka, czy temu Liverpoolowi zabraliśmy z tego samego powodu w "spalonych" z 10 bramek w tym sezonie, wiec wyjdziemy na idiotów jak tego nie uznamy.
Wydaje mi się że linia była rysowana od głowy Diogo Joty, a nie rękawa czy barku. Jednak jak można ocenić jedno centymetrowego spalonego podczas gdy przy tej "klatce stop" nie widać piłki? Skąd wiadomo, że nie jest ona 5 cm od nogi Trenta?
Btw. Wg mnie w takich sytuacjach VAR powinien określić na oko czy jest spalony czy nie, nie rysować żadnych linii. Winę na siebie bierze wtedy sędzia (tak samo gdy VARu jeszcze nie było) tylko, że ma dużo większy obraz tej sytuacji
Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

cager pisze: 10 kwie 2021, o 18:56
Wydaje mi się że linia była rysowana od głowy Diogo Joty, a nie rękawa czy barku.
Naprawdę czasem się zastanawiam czy oglądamy te same mecze. Gdzie glowa, a gdzie biceps ?? Serio ??
cager

Post autor: cager »

Wrubel84 pisze: 10 kwie 2021, o 19:45
cager pisze: 10 kwie 2021, o 18:56
Wydaje mi się że linia była rysowana od głowy Diogo Joty, a nie rękawa czy barku.
Naprawdę czasem się zastanawiam czy oglądamy te same mecze. Gdzie glowa, a gdzie biceps ?? Serio ??
Obrazek przedłuż sobie czerwoną kreskowaną linię i ZOBACZYSZ, że jest ona rysowana od głowy. Jeżeli tak nie jest to udowodnij że jest inaczej ( sensownym argumentem a nie że jest tak bo tak i już)
Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Przedłuż, dorysuj, zmień kąt nachylenia itd. Można tak sobie gdybać. Linia rysowana przez var jest narysowana od rękawka Joty, nie przedłużona od głowy. Opieram się na faktach i sytuacji faktycznej, a nie domysłów.
ODPOWIEDZ