Takumi Minamino

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Egalot

Re: Takumi Minamino

Post autor: Egalot »

lingo1 pisze:Klopp się pospieszył z tym transferem i mogl sie zwrocic w kierunku np Traore.
Myślę, że wcale się nie pospieszył. A co do Traore, to fakt, niesamowicie sobie radzi sobie w Wolves. Uważam jednak, że jego budowa mogłaby być przeszkodą w jego grze w barwach Liverpoolu. Klopp ostatnio wypowiedział się w kontekście Shaqiri'ego, czyli najbardziej umięśnionego piłkarza LFC:

"Shaq to wyjątkowy zawodnik i to pod wieloma względami. Jego budowa różni się od wszystkich piłkarzy, z którymi miałem kiedykolwiek do czynienia, jego mięśnie są niewiarygodne. Jego urazy nigdy nie były bardzo poważne, jednak zawsze wystarczająco groźne, by uniemożliwić mu grę. Mogę sobie wyobrazić jego frustrację. To dla niego z pewnością frustrujące, dla nas to też nie jest w porządku. Nie możemy tego jednak zmienić. Oczywiście pracujemy nad tym - nie chcemy sytuacji, w której to przytrafia się notorycznie - ale nie znaleźliśmy jeszcze w pełni skutecznego rozwiązania tego problemu. Zobaczymy, jak będzie".

Myślę, że to może być przeszkodą w zwróceniu się w stronę Traore, który tanio kosztować nie będzie, a w LFC jest inny system treningów, więc byłaby to wielka niewiadoma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Tylko, że Traore kosztowałby 40 mln euro (a może i więcej), a Japończyk całe 10 mln więc co tu porównywać?
Zawodnik na poszerzenie składu jak Shaq, możliwe jednak, że będzie i w podstawie ale trzeba poczekać, aż skończy swój pierwszy okres przygotowawczy z zespołem. Nie każdy jest VVD tyle, że Holender nie kosztował 10 mln.

EDIT: lingo1: tak masz rację, Klopp ma mentalność małego/przeciętnego klubu i dlatego wybrał Minamino.
Można zakończyć dyskusję.

lingo1

Post autor: lingo1 »

Szpieg1 pisze:Tylko, że Traore kosztowałby 40 mln euro (a może i więcej), a Japończyk całe 10 mln więc co tu porównywać?
Zawodnik na poszerzenie składu jak Shaq, możliwe jednak, że będzie i w podstawie ale trzeba poczekać, aż skończy swój pierwszy okres przygotowawczy z zespołem. Nie każdy jest VVD tyle, że Holender nie kosztował 10 mln.
Widze mentalnosc dalej na poziomie przeciętnego klubu ale nie jesteśmy małym klubem i cena nie gra roli, liczy się jakość i nawet Klopp to wielokrotnie powtarzał, a nie żadni zamiennicy a bo sa tańsi. To tak samo jak z ubraniami, kupisz koszule za 50zł albo dobrą jakościową za 400, chyba nie muszę mówić która jest lepsza :)
Obrazek

michall

Post autor: michall »

lingo1 pisze: Statystyki nie grają i moze jeszcze mi powiesz ze sie z tym nie zgodzisz? ;)
Grają piłkarze. Ale grając robią statystyki. Sylwetka Traore jest totalną anomalią w piłce nożnej. Taki Silva radzi sobie świetnie, a pewnie chudszy od Takumi.

everlast

Post autor: everlast »

Taki Traore ma pierwszy dobry sezon. Bo wcześniej to jedynie był szybki. Także pytanie czy to powtórzy, bo się rozwinął czy to tylko ewenement

ziaja

Post autor: ziaja »

lingo1 pisze:
ziaja pisze:
lingo1 pisze:Słabo to wygląda, zagubiony, spoźniony, niedokładny i ta postura, jak 16-letni gimbus. Wystarczy spojrzeć na takiego Traore i widać ze on od razu pasuje warunkami fizycznymi do tej ligi a Minamino to moglby dobrze grać we Włoszech ale tutaj będzie mu mega ciężko. Klopp się pospieszył z tym transferem i mogl sie zwrocic w kierunku np Traore.

Super wniosek po 2 meczach. Jeszcze podajesz przykład Traore który poza siłą fizyczną nie ma żadnego atutu. Ten typ w 90 meczach strzelił 5 goli.
Statystyki nie grają i moze jeszcze mi powiesz ze sie z tym nie zgodzisz? ;)

W tym wypadku się zgodzę. Typ jest słabym piłkarzem. Upośledzonym taktycznie.
Obrazek

bugi

Post autor: bugi »

Minamino należy się czas, prawdopodobnie końcówka tego sezonu będzie dla niego wprowadzeniem do drużyny i nie powinno się go oceniać, mimo że narazie jest zagubiony i wystarszony. Trzeba dać mu czas i następny sezon pokaże czy będzie z niego pożytek czy okaże się niewypałem jak Keita czy solidnym zmiennikiem jak Szakiri
Obrazek

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

lingo1 napisał(a):
Słabo to wygląda, zagubiony, spoźniony, niedokładny i ta postura, jak 16-letni gimbus. Wystarczy spojrzeć na takiego Traore i widać ze on od razu pasuje warunkami fizycznymi do tej ligi a Minamino to moglby dobrze grać we Włoszech ale tutaj będzie mu mega ciężko. Klopp się pospieszył z tym transferem i mogl sie zwrocic w kierunku np Traore.
Dobrze, że Zidane miał posturę Shaqiriego bo inaczej gówno by osiągnął :D Kolego złoty, raz, że twoje dyrdymały są bezsensowne po dwóch rozegranych meczach japończyka (zawsze będę optował przy tym aby każdego oceniać po co najmniej ROKU pobytu w klubie) dwa, mogę się z tobą założyć, że w ciągu następnych kilkunastu miesięcy Minamino stanie się ważną postacią najmocniejszego zespołu na świecie, a ten twój Traore zostanie tam w tym co najwyżej ponad przeciętnym Wolverhampton szczycąc się pojedynczymi dobrymi występami.
Swoją drogą, ta postura fajnie wygląda i ogólnie na pewno przydała by się mu bardzo do walki w kisielu z Xherdanem, ale pokaż mi chociaż kilku tak nakoksowanym zawodników klasy światowej. Ronaldo, nie za duże za to bardzo gęste i wytrzymałe mięśnie, kompletnie nie ten typ. Nasza afrykańska 2ka to samo (bo nikt mi nie powie że Sadio i Mo nie są świetnie wyrzeźbieni). Aguero, Sterling, De Bruyne, Van Dijk, Messi, Suarez? kto? Typowe atletyczne sylwetki bez zbędnych naddatków masy. Jedyny zawodnik który przychodzi mi do głowy to Hulk który gówno za przeproszeniem osiągnął w klubowej czy zwłaszcza reprezentacyjnej piłce.
Szpieg1 napisał:
Tylko, że Traore kosztowałby 40 mln euro (a może i więcej), a Japończyk całe 10 mln więc co tu porównywać?

EDIT: lingo1: tak masz rację, Klopp ma mentalność małego/przeciętnego klubu i dlatego wybrał Minamino.
Można zakończyć dyskusję.
No dokładnie :D Widać to było zwłaszcza wtedy, gdy zamiast fantastycznego, niesamowitego i wspaniałego Mendiego za 50 mln wolał parodystę z Hull City za jakieś marne drobne. Istny sabotaż klubu.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2020, o 13:20 przez CzerwonyBartek, łącznie zmieniany 2 razy.
The world is yours

Redi

Post autor: Redi »

Przyjemnie sie patrzy na gre Traore, ale tylko i wylacznie dlatego, ze takiej anomalii nie bedzie w tej lidze juz prawdopodobnie nigdy i wypada sie tym nacieszyc.
Jednak zeby nazywac go dobrym pilkarzem, to trzeba byc mocno zaslepionym lub powoli zaczynac mylic swiat FIFY ze swiatem realnym.
Zeby byla z niego jakakolwiek korzysc w innej druzynie, ta druzyna musiala by zmienic cala swoja taktyke oraz napastnika na wysokiego i dobrze grajacego glowa, w co watpie. W kontekscie Traore u nas, to moze jest szansa, zeby wrocil Andy Carroll?
Pomijam juz fakt, ze w Wolves Traore dostaje duzo luzu na odpoczynek, w sumie moze Klopp tez zwolnilby go z pressingu

Bartek84

Post autor: Bartek84 »

Chyba każdy się zgodzi, że to nie był dobry mecz Minamino. Natomiast byli gorsi od niego jak choćby Robertson, Salah czy Chamberlain. Ja się bardziej zastanawiam nad słusznością decyzji Kloppa o wpuszczeniu na boisko Takumiego, a nie Divocka. Jurgen po meczu tłumaczył, że gdyby wpuścił Origiego to nasze ustawienie byłoby zbyt ofensywne. W założeniu mieliśmy atakować w 433 i bronić w 442. Rzeczywiście tak to wyglądało w 1 połowie, że Ox grał szerzej z prawej strony niż Wijnaldum z lewej, a Salah grał wyżej niż Mane i bliżej środka. Po wejściu Minamino, do końca pierwszych 45 minut nic się nie zmieniło w ustawieniu. Po przerwie Klopp zamienił Minamino i Oxa stronami i też już graliśmy zdecydowanie systemem 442. Takumi wylądował na prawej pomocy, ale tam się w sumie niewiele działo. Natomiast to co zaczęło się dziać po naszej lewej stronie to był istny koszmar. Traore, Doherty i czasami schodzący do boku Jimenez zrobili w tym sektorze boiska miazgę z naszych zawodników. Generalnie w 2 połowie byliśmy dużo słabsi od Wolves, a prawie wszystkie akcje naszych rywali szły naszą lewą stroną. Ox nie ogarniał co się dzieje i w 70 minucie został zmieniony. Wszedł Fabinho, a na lewą pomoc przeszedł Wijnaldum. Gini niestety też nie ogarniał i dalej byliśmy terroryzowani. Po bramce na 2:1 już nawet Firmino pomagał z lewej strony, ale Traore dalej wygrywał pojedynki, dośrodkowywał i stwarzał zagrożenie.

Jeszcze odnośnie Traore, bo tutaj kilka opinii się pojawiło, wydaje mi się, że powoli kończą się czasy śmiania się z tego piłkarza. Robertson był chyba ostatnią osobą na świecie, której było do śmiechu pojedynkując się z tym czołgiem. W tej chwili to aż się boję pomyśleć co by było gdyby on jeszcze tylko trochę lepiej potrafił grać w piłkę. Nigdy jeszcze nie widziałem zawodnika z takim odejściem na kilkunastu metrach. On jest praktycznie nie do powstrzymania 1 na 1. A postępy robi cały czas bo choćby to dośrodkowanie do Jimeneza było fantastyczne.

Wracając do Minamino, podobno już w przerwie meczu bolała go łydka, ale nie poprosił o zmianę, nie chciał dostać wędki i dograł to spotkanie do końca. Pokazał charakter. Może jeszcze nie do końca wie gdzie dokładnie ma biec, ale biegnie i próbuje się pokazywać do gry. Podoba mi się jego mobilność. Ja powiem tak, mnie w ogóle nie dziwi jego postawa. Ja bym się zdziwił gdyby on grał lepiej. Chłopak przychodzi z ligi austriackiej, do najlepszej drużyny obecnie na świecie, trenuje z nowymi kolegami od 4 tygodni, a niektórzy oczekują, że on tutaj z miejsca będzie robił różnicę. Nie ma szans na to po prostu. To tak nie działa. Już pisałem po meczu z Evertonem, że będzie można zacząć go poważnie oceniać od początku następnego sezonu. Teraz jest czas na aklimatyzację, na przystosowanie się do dużo szybszej gry, dużo większej intensywności oraz do zdecydowanie większej presji. Trochę siłowni też by mu nie zaszkodziło :) . Jeszcze odnośnie kwoty za jaką go kupiliśmy. Ona jest tak niska nie dlatego że to jest słaby piłkarz, tylko dlatego że miał klauzule wykupu, o której dowiedział się Michael Edwards wykorzystując bardzo dobre relacje z klubem z Salzburga. Normalnie pewnie Minamino kosztowałby jakieś 30 mln. Obserwowaliśmy gościa od 4 lat. Pokazał się z bardzo dobrej strony w meczach przeciwko Liverpoolowi w Lidze Mistrzów. Potem okazało się że można go kupić za grosze i wykorzystaliśmy okazję. Tym bardziej że potrzebowaliśmy piłkarza ofensywnego bo mieliśmy w sumie tylko Divocka i ciągle ostatnio kontuzjowanego Shaqa. Jak dla mnie póki co nie ma żadnych powodów do niepokoju.

lingo1

W tym wypadku się zgodzę. Typ jest słabym piłkarzem. Upośledzonym taktycznie.
Traore to nie jest słaby piłkarz. Wieje hipokryzja
Ostatnio zmieniony 26 sty 2020, o 18:42 przez lingo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Traore może być symbolem Wolves jak Zaha w Palace i za te ramy nie wyjdzie. Jak długo z taką sylwetka będzie utrzymywał taką dynamikę? To ciekawe, bo znacząco odbiega od standardów piłkarza a z wiekiem i tą masą wydolność powinna szybko spadać. Wizerunek kulturysty może przeszkadzać w transferze do topowego klubu. Jak sam mówił Klopp, jeszcze niedawno był tylko szybki. Całkowity nieogar, jeździec bez głowy. Dopiero teraz zaczyna grać w piłkę. Mam też wrażenie, że taktyka Nuno Espirito jest tak trudna jak u Kloppa. Nie każdy się w niej odnajduje, ale po zrozumieniu wygląda na piłkarskiego Boga. W innym środowisku to po prostu przeciętny gracz. Coś jak Robertson czy Hendo.
Myślałem, Wilki to będzie klub do obrotu i promocji zawodników z racji powiązania z Mendesem. Coś jak ciągły handel zawodnikami jak robi to Monchi. Może hajs wyciągają tylnymi drzwiami jak właściciele Arsenalu.

Minamino jest tu dopiero miesiąc. Jakakolwiek krytyka nie powinna mieć miejsca. Pamiętam jak obsrany był Fabinho i ile czasu potrzebował. Jak pół roku próbował wejść do składu Robbo, gdy jako konkurenta miał tak słabego Moreno. Teraz to perfekcyjna drużyna i komukolwiek z marszu zaznaczyć swoją obecność byłoby bardzo trudno.

michall

Post autor: michall »

lingo1 pisze:
Statystyki nie grają i moze jeszcze mi powiesz ze sie z tym nie zgodzisz? ;)
I tą wypowiedzią dobitnie pokazujesz jakim jestem ignorantem i hipokrytą bo Traore na pewno nie jest słabym piłkarzem ;) sory ale nie będę się zniżał do twojego poziomu chlopaczku ze wschodu
A kim jest osoba która, w czasach gdy na zdjęciu zespołowym Liverpoolu jest zespół analityków, stwierdza autorytarnie że statystyki nie grają? To właśnie dzięki tym statystykom kupiliśmy naszych najlepszych piłkarzy. To między innymi ci statystycy decydują o tym jak musimy grać by wygrywać. Czy odpowiedź to nazwa glinianego naczynia z uszami?

lingo1

Gościu z ławki nie wstaje i wydaje mi się ze to bedzie bardzo głęboki rezerwowy na mecze pucharowe a od następnego sezonu zastąpi po prostu shaqirego i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Albo po przepracowaniu pełnego okresu przedsezonowego stanie się ważną częścią składu. Dużo zależy od tego, kto przyjdzie i kto odejdzie z ofensywy. Ale ja myślę, że będziemy mieli jeszcze sporo pociechy z Japończyka.
Obrazek

ODPOWIEDZ