Adrián

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Redzik90

Re: Adrián

Post autor: Redzik90 »

Guadki pisze:Wszystkich, którzy wypowiadają się o ściągnięciu "dobrego" bramkrza proszę o konkretne nazwiska... gdzie znajdziecie dobrego bramkarza, który zgodzi się grać 10 meczy w sezonie...?

Do Adminów gorąca prośba o bany dla niektórych... co innego frustracja, a co innego wyzywanie naszych piłkarzy, bez względu na to czy dali ciała czy nie.
Chelsea ma Caballero, City ma Bravo, United ma Romero. Bramkarzy do poziomu których (z całą sympatią) Adrian się nigdy nawet na krok nie zbliżył.

MichaLFC

Post autor: MichaLFC »

Adrian dzisiaj zawalił i nie ma nic na jego usprawiedliwienie. Nie można wyzywać go od szmaciarzy itd, ale też nie ma co go na siłę usprawiedliwiać. Co z tego, że stał ponad 90min w deszczu ? Na tym poziomie bramkarz ma obowiązek czysto wybić piłkę, nawet mógł ją przyjąć i wykopać gdziekolwiek, choćby daleko w aut, albo na walkę do przodu, bez jaj to nie VI liga gdzie takie błędy się zdarzają i to często przez nierówną "murawę" (czyt. pastwisko), po prostu dzisiaj zawalił. Dał główny zapalnik gdzie mieliśmy już wynik dający awans. Nam podcięło skrzydła, dla Atleti dał impuls że mogą, reszta już się potoczyła sama, przy trzeciej to mógł uciec z bramki, ten sam efekt. Mogliśmy to zakończyć w regulaminowym czasie ? Może i tak, ale Adrian mógł też i nie powinien nie odjebać takiej maniany, nie na tym poziomie. Zagraliśmy na prawdę dobry mecz i powinniśmy awansować, to co pisałem wcześniej, dał w Super Pucharze, odebrał w Lidze Mistrzów, równowaga zachowana, co nie zmienia faktu, że dzisiaj zawalił po całości. Nie dał nic od siebie co mogłoby pomóc, bo ten strzał co bronił ledwo na raty to Ali złapał by za pierwszym razem.
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteAngel

Post autor: WhiteAngel »

Zobacz sobie kadr zza bramki. Tam nikogo nie było. On sam nie wie co miał w głowie. 15 może 20 metrów od miejsca w które kopnął nie było ani jednego piłkarza Liverpoolu. Najbliżej miał Henderson

3 strzały 3 gole to są jego statystyki z dogrywki.

Dla mnie powinien się już pakować do Besiktasu. Nigdy go nie ceniłem.
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*][/size][/color]

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Chwila oddechu. Popiszecie sobie w wekkend jak opadną emocje. Ostrzeżenia i bany rozdane.

EDIT: otwieram wątek wcześniej, ale jak zobaczę znów jakieś śmieciowe posty to bany będą rozdawane bez ostrzeżenia.

grzyb

Post autor: grzyb »

endless pisze:Powiem na jego obronę, że stał prawie dwie godziny w deszczu niemal bez ruchu, co na pewno mu nie pomogło. Szkoda, no ale trza iść dalej.
Powiem na obronę chłopaków z pola, że zapieprzali dwie godziny. Szkoda mi Hendersona, który sobie żyły wypruwa szkoda mi Giniego, który wkłada wszystko w spotkanie i znów się pokazał. Adrian zawinił to jasne, nie wiem, co się stało może to ten strzał w twarz z pierwszej połowy, ale jest winny utraty kluczowej moim zdaniem bramki. Skład stanowi 11 piłkarzy i taki Robertson powinien był strzelić na pustą czy ktokolwiek inny. Nie mam pojęcia, ile było strzałów, widziałem co Oblak wyprawia, ale to nie zmienia faktu, że ten mecz powinniśmy zakończyć w 90 minut.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Nadal lubię Adriana. Mam mu ogromnie za złe za ten fatalny moment w dogrywce, ale trzeba iść dalej. Jednak, jeśli Adrian się załamie i zacznie grać jak Karius po tym nieszczęsnym finale, to trzeba chyba szukać nowego zmiennika. Oby nie miał urazu psychicznego.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Zobaczymy jak zareaguje w meczu z Evertonem (jeśli do niego dojdzie) i jak zachowają się chłopaki z pola. Kwestia zaufania. Karius zawalił ostatni mecz sezonu, nie miał wtedy gdzie i jak odreagować, ale sztab widział co się stało i podjął odpowiednie kroki. Adrian moim zdaniem powinien zostać w zespole. Oby dobrze zareagował.

Ps. Co nie zmienia faktu, że to, że stał w deszczu cały mecz nie zwalnia go z obowiązku bycia skupionym przez całe 120minut. Nawet w końcówce regulaminowego czasu tylko spalony nas uratował bo byłaby katastrofa już wcześniej. Allison kilka razy miał kluczową interwencję w ostatnich minutach meczu, był zawsze skupiony, skoncentrowany.

czerwonyy

Post autor: czerwonyy »

A moim zdaniem chłopak powinien odejść po tym sezonie mając w pamięci co robił Karius po finale LM. Po pierwsze taki mecz będzie długo mu siedział w głowie, po drugie jest po prostu bardzo przeciętnym bramkarzem z pojedynczymi przebłyskami, które miały miejsce na początku sezonu. Nie miałem pretensji do Kariusa, nie mam też pretensji do Adriana. Przecież nie zrobili tego specjalnie, po prostu jeden i drugi to słabi/przeciętni bramkarze. Gdyby błąd tego typu zrobił Alisson to byłaby inna sprawa, ale nie ma co się oszukiwać, Brazylijczyk takiego błędu z pewnością nie popełniłby, bo jest najlepszy na świecie. Postawa Oblaka pokazuje, że bez bramkarza klasy światowej takiego trudnego turnieju jak Liga Mistrzów się nie wygra.

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Nikt topowy nie przyjdzie do nas na zmiennika, ale też nie warto ściągać starego przeciętniaka tylko lepiej postawić na jakiś młody i bardzo dobrze zapowiadający się talent typu Drągowski. Oglądałem pamiętliwy mecz Empoli z Atalantą, w którym Bartek uratował remis drużynie spadkowiczów. Tak, z Atalantą. Chłopak miał 17 skutecznych interwencji czym ustanowił nowy rekord Serie A. To właśnie świadczy o talencie bramkarskim i ponadprzeciętności. Takiego zmiennika na bramkę nam potrzeba.

Ale wpierw należy sprawdzić, czy Adrian będzie się nadawał mentalnie na pozostanie w klubie jako zmiennik Alissona.

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Drągowski już ma taką renomę i ambicje, że nie będzie chciał siedzieć na ławie i liczyć na 8 występów w sezonie. Bramkarz Interu ma prawie 36 lat i to tam go widzę. Niedługo Raiola powinien wytransferować gdzieś Dunnarume, więc będzie też opcją dla Milanu, może słabego ale z lepszą pensją. Tą skłonne zaoferować mu są też angielskie Bournemouth czy West Ham. Chłopak ma sporo opcji by grać i dobrze zarabiać.
To normalne, że drugi bramkarz jest słabszy, nawet bardzo jeśli ma się w składzie Alissona czy Oblaka. Zmienników Courtisa, De Gea nawet się nie kojarzy. Adrian ma sporo szczęścia, że tyle występuje. Ale to opcja tymczasowa jak swego czasu Ulrich w Bayernie. Nie mam do niego żalu, mam nadzieję że zostanie.

sc0user

Post autor: sc0user »

Adrian w 100% zawalił przy pierwszej bramce.
Przy drugiej był bez większych szans, bo mimo, że strzał po krótkim to zza zasłony w postaci Trenta. Trzeci gol to była sytuacja sam na sam i wg mnie nigdy nie można obwiniać bramkarza, że tego nie obronił. Można go chwalić, gdy to zrobi i ganić napastnika, gdy nie trafi. Sam na sam to przeważnie gol - chyba, że biegnie Salah lub Mane, dla nich to zbyt łatwe sytuacje (trochę śmiechu nie zaszkodzi)

Nawet jak Adrian zawalił 1,5 gola, to porównywanie tego do Karius-show z 2018 r. jest irracjonalnym działaniem.
Karius można powiedzieć, że strzelił dwa samobóje. Jeden nastrzeliwując Benzeme, a drugi robiąc.. no właśnie nie wiadomo co robiąc. Jedynie gdzie nie zawalił to przy przewrotce Bale'a, bo to był strzał z gatunku - musi to wpaść. Po prostu.

Adrian idealny nie jest, ale wywalanie go po takim meczu jest niepoważne. Piłkarze z pola mieli 2 godziny, żeby strzelić więcej goli od Atletico, on miał 3 sytuacje by stać się bohaterem lub zerem. Trochę krzywdzące, że wybacza się strzały prosto w Oblaka, a nie wybacza się dwóch sytuacji (przypominam, że w pełni obwiniam Adriana za gola na 2-1) gdzie bramkarz nie puścił jakiejś szmaty. Ale to jest znamienne dla bramkarza. Twojego błędu nikt nie nadrobi. Salahowi nie idzie to strzeli ktoś inny. Adrian przepuści strzał to nikt już za nim, ani obok niego nie stoi. Powtarzając - jest się zerem lub bohaterem. Gdybanie, czy byśmy dalej grali jakby był Alisson są bez sensu. No może i tak, a może nie. Idąc tą logiką, to chyba powinniśmy obwiniać Alissona, przecież to on przez swoje kontuzje nie grał w meczu! Jak on śmiał, prawda?! No totalny nonsens. Przegraliśmy z drużyną specjalizującą się w takim graniu, przegraliśmy nie jako Salah, nie jako Van Dijk, nie jako Klopp, nie jako Adrian. Przegraliśmy jako Liverpool Football Club.

Redzik90

Akhrem9 absolutnie nie masz racji. Topowe kluby mają rezerwowych bramkarzy na bardzo wysokim poziomie. Nie znasz takich zawodników jak: Areola, Romero z drużyn, ktore wymieniłeś? Adrian powinien zająć miejsce Lonergana jako 3 bramkarz, bo takowego też niestety nie mamy. Ostatnie mecze obnażyły wszystkie jego słabości. Tu nie chodzi już nawet o ostatni mecz. Spójrzcie na to ile błędów i baboli zrobił w tym sezonie. Chociażby ostatni mecz z Chelsea.

Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

Zmienników Courtisa, De Gea nawet się nie kojarzy.
????????????? że coooooooooooooo? nie kojarzy się bramkarza nr 1 kadry Argentyny??? Sergio Romero jest co najmniej dobrym bramkarzem

co do Adriana - zawalił pierwszą bramkę i tyle, przy drugiej to Gomez powinien lepiej się zachować, ale generalnie Adrian to solidny bramkarz, któremu przytrafiają się zarówno kapitalne interwencje, jak i błędy (Atletico, Chelsea)

Kartas

Post autor: Kartas »

Jak piszecie o błędach Adriana to nie zapominajcie o tym co zrobił z Southampton na wyjeździe, gdzie puszczając "szczura" po ziemi nabił Ingsa i padł gol. Więc to nie tylko Chelsea, Leicester i AM. Trochę się tego niestety nazbierało. Jakieś niepewne interwencji również się zdarzały które ostatecznie nie zakończyły się golem np. w ostatnim meczu jak na raty bronił łatwy strzał w drugiej połowie. Trzeba jednak dodać, że kilka świetnych interwencji również miał, ale jest bardzo niepewny i ja do niego zaufania nie mam. Jestem bardziej zaniepokojony niż jak grał Mignolet bo tu głównie ciśnienie mi skakało przy stałych fragmentach a nie co interwencje jak jest u Adriana :P Nie wiem co z nim zrobić. Jeśli ma jeszcze kontrakt to go pewnie zostawią, jeśli miał na rok to być może poszukają jakiegoś innego rozwiązania. Ciężko o konkretnego bramkarza rezerwowego, który ma grać tylko w Pucharze Anglii oraz ligi bo na to, że Alissona będzie miał kontuzje to nie ma co liczyć, takie sezony zdarzają się sporadycznie i akurat ten pech jemu się przytrafił w tej kampanii.
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019

Redzik90

Adrian powinien zostać jako numer 3. Na zmiennika Alissona się po prostu nie nadaje. W przypadku (odpukać) poważnej kontuzji Brazylijczyka zostajemy np na pół sezonu z Adrianem w bramce. No sorry, ale to nie jest zawodnik na poziomie do gry w każdym meczu, w tak wielkim klubie. Natomiast jako 3 wybór jest jak najbardziej ok. Mając w perspektywie występy trzeciego obecnie Lonergana czy Kellehera głowa zaczyna boleć.

ODPOWIEDZ