Harvey Elliott

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

SEB

Harvey Elliott

Post autor: SEB »

Dane zawodnika: Harvey Elliott
Wzrost: 170 cm
Data urodzenia: 4 kwi 2003
Miejsce urodzenia: Londyn
Wiek obecnie na rok 2019: 16 lat
Pozycja: Prawy napastnik, Napastnik, Podwieszony napastnik , Lewy napastnik
Noga: Lewonożny (poprzedni trener chwalił go jako zawodnika, który nie ma słabszej nogi)
Specjalne: Najmłodszy debiutant w historii Premier League
Ulubiony klub z dzieciństwa: Liverpool F.C

Takim miłym akcentem rozpoczynamy temat związany z tym zawodnikiem. Trzymam kciuki za tego Pan! :-)

Obrazek

Obrazek

Źródło: https://www.facebook.com/harveyelliottl ... &__tn__=-R
Obrazek

Offsite
Kontakt:

Re: Harvey Elliott

Post autor: Offsite »

Elliott ciekawy grajek, może być z niego Pan Piłkarz pełną gębą, jeśli tylko nie zmarnuje potencjału.

Niestety, chłopak ma 16 lat i jeszcze różne głupoty w głowię za które musi przepraszać, jak np. ostatnie nagranie gdzie śmiał się z Kane - https://twitter.com/kariasback/status/1 ... 96512?s=21
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

omnia

Post autor: omnia »

Offsite pisze:Elliott ciekawy grajek, może być z niego Pan Piłkarz pełną gębą, jeśli tylko nie zmarnuje potencjału.

Niestety, chłopak ma 16 lat i jeszcze różne głupoty w głowię za które musi przepraszać, jak np. ostatnie nagranie gdzie śmiał się z Kane - https://twitter.com/kariasback/status/1 ... 96512?s=21
Ale z niego debil... Kiedyś tylko rodzina by wiedziała, ale w dobie internetu już kazdy wie.
Mniejsza.
Bardzo utalentowany piłkarz. Z piłkarzy ofensywnych w tak młodym wieku tylko Sterling prezentował zbliżony moim zdaniem poziom. Może uda mu się parę meczy w tym sezonie odhaczyć. Good luck Mong! ;)

KamilYNWA

Post autor: KamilYNWA »

Coś mi się wydaje że będziemy mieć mega pozytek z tego chłopaka za kilka lat. Szkoda tej poprzeczki ale on i Jones wyglądają dzisiaj bardzo dobrze

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Wygląda obiecująco. Jedyny minus, że to ta sama pozycja co Harry i coś czuje, że jeśli okaże się w dłuższej perspektywie takim kotem to starszy z nich odejdzie mimo niesamowitej drogi jaką przebył pod Kloppem (udowadnianie marki na przemyślanych wypożyczeniach)
The world is yours

Redi

Post autor: Redi »

CzerwonyBartek pisze:Wygląda obiecująco. Jedyny minus, że to ta sama pozycja co Harry i coś czuje, że jeśli okaże się w dłuższej perspektywie takim kotem to starszy z nich odejdzie mimo niesamowitej drogi jaką przebył pod Kloppem (udowadnianie marki na przemyślanych wypożyczeniach)

Harry może grać na wszystkich pozycjach w ofensywie, Elliott nie.

Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Dlaczego Elliott nie? Ja w tym meczu widziałem go wszędzie, prawe skrzydło, lewe, środek. Harvey nie ma jeszcze 17 lat i nawet jeśli teoretycznie jakiejś pozycji „nie umie” to ma jeszcze sporo czasu aby się nauczyć. A co do postawy młodego, to moim zdaniem super, brakowało czasem dokładności, czy zrozumienia i zgrania z innymi graczami, ale pomysły na rozegranie miał bardzo ciekawe. Fajne te niesygnalizowane wrzutki z głębi pola na przykład na głowę Milnera i to że nie boi się gry, jeśli głowa i szczęście dopisze na drodze rozwoju, to szykuje się na prawdę dobry zawodnik.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek

Redi

Post autor: Redi »

DudekLFC21 pisze:Dlaczego Elliott nie? Ja w tym meczu widziałem go wszędzie, prawe skrzydło, lewe, środek.
You're missing the point.

Odpowiadam na komentarz który sugeruje, że Elliott może przy dobrym rozwoju zabrać miejsce Wilsonowi, głównie z powodu wieku i większych perspektyw.
Moja odpowiedź brzmi - Wilson NA TĘ CHWILĘ potrafi grać na każdej pozycji w ofensywnie, Elliott nie. To, że może się tego nauczyć jest oczywiste, ale w hipotetycznej sytuacji, gdy obaj znajdowali by się na boisku, to Wilson mógłby spokojnie zagrać na "10"

ziaja

Post autor: ziaja »

Redi pisze:
DudekLFC21 pisze:Dlaczego Elliott nie? Ja w tym meczu widziałem go wszędzie, prawe skrzydło, lewe, środek.
You're missing the point.

Odpowiadam na komentarz który sugeruje, że Elliott może przy dobrym rozwoju zabrać miejsce Wilsonowi, głównie z powodu wieku i większych perspektyw.
Moja odpowiedź brzmi - Wilson NA TĘ CHWILĘ potrafi grać na każdej pozycji w ofensywnie, Elliott nie. To, że może się tego nauczyć jest oczywiste, ale w hipotetycznej sytuacji, gdy obaj znajdowali by się na boisku, to Wilson mógłby spokojnie zagrać na "10"

Niby tak, ale nie do końca. Wilson to taki Shaqiri jak gra to ma zajebiste liczby i nic poza tym. Często jest poza grą w dłuższym budowaniu akcji. Elliott już ma większe skłonności do gry kombinacyjnej i rozgrywania niż Wilson. Za rok Walijczyka nie będzie w klubie bo odejdzie gdzieś za jakieś 40-50 milionów jak będzie ciułał takie liczby, a młody może się przebije do szerokiego składu by być regularnym zawodnikiem.
Obrazek

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Wgl jak patrzycie na tą kupę pecha z dwiema poprzeczkami? Z jednej strony może to troszkę podłamać, bo pewnie na najbliższe okazje do zdobycia premierowej bramki w 1 drużynie będzie musiał trochę poczekać. Z drugiej, mam dziwne wrażenie, iż szum medialny po pięknych golach w kadrze, wyłączył Benjamina Woodburne
The world is yours

Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

W mojej opinii Elliot to docelowa "10" a nie skrzydło. Nie ma tej szybkości, takiego naturalnego szybkiego biegu jak np. Bale oraz nie drybluje jak Salah, czyli na dużej szybkości. Jest raczej zawodnikiem "technicznym" niż "szybkim". Nie znaczy, że szybki piłkarz nie może być techniczny. Chodzi mi o to, co ma chłopak w głowie. A w głowie ma styl gry bardziej w stylu Iniesty czy D.Silvy, niż Bale'a czy właśnie Salaha. Taka ruchliwa "10" zawsze sprawia ogromne problemy defensywnym pomocnikom.

Chłopak jest jeszcze młody, więc i fizycznie się rozwinie, pare centymentrów może urosnąć, na siłowni poszerzy klatę i bicka. Niemniej jednak, w chwili obecnej porównałbym go do w/w hiszpanów, z lepszym przyśpieszeniem. Lub do Bobby'ego :D

E: Drybling świetny, jak najbardziej. Szybkie przyśpieszenie, co jest ważne w środku pola, ale slaba vmax, przez co nie widze go na skrzydle.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2019, o 15:27 przez Zyska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Redzik90

Post autor: Redzik90 »

Zyska to a chyba w pre-seasonie i wczoraj oglądałem innego Elliotta, bo widziałem tam chłopaka, który szybko przebiera nogami, a i pokrętło w tej lewej nodze ma niesamowite. :p

SEB

Post autor: SEB »

Media pod wrażeniem zachowania Elliotta po meczu Pucharowym kiedy to młody kibic Liverpoolu wbiegł na murawę i prosił po kolei o koszulkę kilku zawodników Liverpoolu bez skutku, udało mu się dopiero otrzymać koszulkę od Harveya.

Mam nadzieję że ten gość zrobi ogromną karierę i chłopiec będzie mógł w przyszłości wspominać że jako pierwszy na świecie otrzymał koszulkę Elliotta gdy ten jeszcze nie był sławny w świecie futbolu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Montes

Post autor: Montes »

SEB pisze:Media pod wrażeniem zachowania Elliotta po meczu Pucharowym kiedy to młody kibic Liverpoolu wbiegł na murawę i prosił po kolei o koszulkę kilku zawodników Liverpoolu bez skutku, udało mu się dopiero otrzymać koszulkę od Harveya.
Według mnie to wyglądało tak, że ten młodzieniec od początku chciał koszulkę Harveya tylko nie mógł go zlokalizować i podchodził do innych zawodników pytając gdzie on jest. Możecie mnie poprawić jeżeli się mylę.
"Lecą mydlane bańki, piękne niczym sen, lecą do nieba, wysoko tak jak trzeba, jak marzenie, żyją oka mgnieniem, szczęście mnie omija, szukałem go Tu i Tam, lecą mydlane bańki, a ja ciągle jestem sam."

Rozdupcator

Post autor: Rozdupcator »

Elliott zawieszony na 14 dni + grzywna 350 funtów za naśmiewanie się z Harrego Kane po finale CL.
„W Liverpoolu są dwie wielkie drużyny: Liverpool i jego rezerwy” - Bill Shankly

ODPOWIEDZ