Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
tetfoll

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: tetfoll »

Co poniektórzy bujają w obłokach myśląc o mega milionowych transferach, a prawda jest taka, że kupimy środkowego obrońcę, bo mimo wszystko trzeba mieć trzeciego i poza tym może kupimy jeszcze kogoś do środka pomocy. I to będzie wszystko... za nieduże pieniądze. A Jurgen w razie jakichś problemów z kontuzjami będzie ogrywał młode talenty - Jonesa, Elliotta, Williamsa czy Brewstera. Wspomnę tylko, że ostatni z wymienionych wrócił do formy grając na wypożyczeniu w Swansea i trochę bramek nastrzelał ;)

Powiem Wam, że nie siedzę jak na szpilkach i nie czekam na te tzw. wielkie transfery, bo w tej chwili mamy naprawdę kompletną drużynę i Jurgen bardzo dobrze robi, że nie sprowadza graczy na siłę. Poza tym - po co właściciele wybudowali nowy ośrodek treningowy i po co Jurgen zaangażował się w skrupulatnym zaplanowaniu całego kompleksu? Po to, żeby teraz Edwards kupował nastolatków czy 20latka za 100 mln lub więcej z 300 tys. tygodniówką, a Kirkby stał pusty i nie był wykorzystywany, aby przypadkiem nikt nie zniszczył płytek w toaletach, rozdeptał nowiutkiej trawy czy nie zepsuł ekspresu do kawy?

I na koniec wspomnę o tym nieszczęsnym wirusie, dzięki któremu nie wiemy co może się wydarzyć za kilka dni...A widać, że rządy czy nierządy mogą zrobić wszystko, z zamrożeniem rozgrywek włącznie...Dlatego cieszmy się, że dokończono obecne rozgrywki i nie odebrano nam tego upragnionego mistrzostwa! Chwilo trwaj!
Dodam jeszcze jedno...Okienko dopiero co zostało otwarte i Ci, którzy oczekują wielkiego transferu, może zostaną pozytywnie zaskoczeni ;)

Pozdro! ;)

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Sancho ma zarabiac w "menczysterze" podobno grubo ponad 300 000! funtow tygodniowo-to jest jak dla mnie po prostu chore.
I dlatego(spodziewajac sie z jego strony tak wygorowanych zadan placowych)od poczatku bylem na nie w sprawie tego transferu i jestem zadowolony z postawy naszego klubu.
Lecz wyobrazmy sobie przez chwile taki sci-fi scenariusz,ze nasi wlodarze przystaliby na takie warunki-co dalej?
Tutaj nie trzeba chyba byc Kasandra aby to przewidziec.Ledwo atrament na podpisie Jadona zdazylby wyschnac a juz w kolejce po podwyzke plac dla swoich podopiecznych staneliby przedstawiciele Virgila,Aliego,Mo,Sadio,Trenta itd
I mieliby racje mowiac"przeciez ten gracz BVB jeszcze nic dla LFC nie zrobil,nie jest na 100% pewne czy sie tutaj sprawdzi i on ma zarabiac najwiecej w druzynie?"-GRANDA!
Doszloby wiec do niesnasek a to w konsekwencji najprawdopodobniej rozsadziloby ten team!

Na szczescie powyzszy scenariusz nie ma(dzieki rozsadkowi wlasciecieli i ich polityce)u nas absolutnie zadnych szans zaistnienia.
Dobrze wszyscy wiemy,ze i owszem zaplacilismy duzo za Virgila oraz Alissona, ale to glownie dzieki sprzedazy Cou.
Natomiast system plac jest bardzo czytelny:przychodzisz do Liverpoolu to najpierw musisz sie wykazac aby z czasem dostac podwyzke apanazy a placone sumy sa z gatunku "normalnych"-uwzgledniajac dzisiejszy rynek- a nie z tych horrendalnych.

Dlatego wiec,jezeli dojdzie w tym okienku do jakis transferow(a takowe sa potrzebne o czym wszyscy wiemy a ja juz kiedys pisalem na jakie konkretnie pozycje) to beda to zakupy wpisujace sie w nasza taktyke:
-w miare tanio o ile sie da
-z klubow,ktore spadly z ligi
-"diamenciki" do obrobki dla Jürgena
-bez wygorowanych zadan w sferze zarobkow

I mnie taka polityka naszego klubu bardzo sie podoba :D szczegolnie jezeli wezmiemy pod uwage,ze COVID-19 to dalej wielka niewiadoma.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Zawodnicy ktorzy sa laczeni z LFC:
Jamal Lewis - lewy obrońca, wartość rynkowa 11m (22lata)
Kostas Tsimikas - lewy obrońca, wart. rynkowa 9m
(24lata)
Lloyd Kelly - lewy obrońca, wart. rynkowa 8m,
(21lat)
Ben White - środkowy obrońca, wart. rynkowa 5.5m
(22lata)
Aissa Mandi - środkowy obrońca, wart. rynkowa 12m
(28lat)
Thiago Alcantara - środkowy pomocnik, wart. rynkowa 48m, (29lat), ponoć oferujemy 20m + 7m w bonusach
Ismaila Sarr - prawy napastnik, wart. rynkowa 24.5m
(22lata)

wicked93

Post autor: wicked93 »

Wspaniale niektórzy sobie tłumaczą nieudolność i skąpstwo FSG :)
Jak czytam "kompletna drużyna" to mam wrażenie, że ktoś nie zna znaczenia słowa "kompletny".

Ludzie zdroworozsądkowi nie płaczą za Mbappe, Sancho chociaż oczywiście fajnie by było ich widzieć w LFC, czy Wernerze (tutaj mam akurat żal, bo to był transfer skrojony pod LFC) tylko nie chcemy powtórki z rozrywki, że wypada Robertson lub jest zajechany, a tam gra stuletni Milner... odszedł Lovren to też chcemy wartościowego zmiennika na tej pozycji.

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Tymczasem City po ogłoszeniu transferu Ferrana Torresa na dniach ogłosi transfer Nathana Ake z Bournemouth za 43 mln €. [Fabrizio Romano]

ScoobyDoo

firo9 pisze:
5 sie 2020, o 08:48
Tymczasem City po ogłoszeniu transferu Ferrana Torresa na dniach ogłosi transfer Nathana Ake z Bournemouth za 43 mln €. [Fabrizio Romano]
Ake taki kozak? Dużo lepszy od Gomeza?

SEB

Post autor: SEB »

Sancho to Man Utd: Red Devils threaten to pull out of deal as they look to alternatives

Diabły złożyły zapytanie o Kingsley Coman.
Wyszło info, że sam Sancho nie chce przejść do Manchesteru United.

Jeśli to się potwierdzi bezwzględny szacunek dla niego. 👌
Obrazek

wicked93

Widzisz różnicę między inwestowaniem w sport i byciem osobą publiczną, a kimś kto jest osobą prywatną?
Ja w przeciwieństwie do ciebie nie otrzymuję renty inwalidzkiej ani nie pobieram od mamy kieszonkowego.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

ScoobyDoo pisze:
5 sie 2020, o 08:57

Ake taki kozak? Dużo lepszy od Gomeza?
Na pewno gra lepiej głową, jako nieliczny potrafi wygrać pojedynek nawet z Virgilem. Czy lepszy od Gomeza ogólnie ? Może podobny poziom.

wicked93

Jeśli dokonamy wzmocnień w stylu: backup LO, backup ŚO i może jakiś zawodnik ofensywny to będę zadowolony. W zeszłym roku było to samo czyli brak transferów. Jeden z moderatorów wrzucał, że Liverpool nie planuje robić transferów, a Klopp w prasie przebąkuje o trudnym okresie. Najwidoczniej tylko dla nas trudnym.

Offsite
Kontakt:

Post autor: Offsite »

Mnożą się doniesienia o Jamalu Lewisie, wszystkie z rzetelnych źródeł.

1. The Times donosi, że aktualnie inicjatywa jest po stronie Jamala, który ma określić czy odpowiada mu rola zmiennika dla Robo
(https://www.thetimes.co.uk/article/live ... -n692c5r7l)

2. W całą transakcję LFC chcę wciągnąć Laurouciego, który mógłby jeszcze obniżyć koszt transferu
(https://www.standard.co.uk/sport/footba ... 16651.html)

3. Same negocjacje, jeśli do nich dojdzie, powinny pójść bez problemu. Lewisa reprezentuje ta sama firma co TAA czy Robo.
(https://twitter.com/melissareddy_/statu ... 6953526274)

!Edit

4. Norwich życzy sobie znacznie więcej niż dotychczas podawane 10 mln. Dokładnie to 2x więcej.
(https://twitter.com/Matt_Law_DT/status/ ... 5862803456)

Zmieniając temat, Pearce donosi, że Liverpoolowi bardzo zależy, żeby opchnąć Kariusa, są w stanie rozważyć oferty o wysokości 5-6 mln
(https://thisisfutbol.com/2020/08/blogs/ ... is-karius/)

Paul Gorst donosi, że pojawiła się w styczniu ofertą za Shaqirego w wysokości 25 mln funtów. Do rozmów mieliśmy wrócić w letnim okienku transferowym, ale nic z tego nie będzie. Klub składający ofertą ogranicza koszty w związku z covid-19
Ostatnio zmieniony 5 sie 2020, o 12:42 przez Offsite, łącznie zmieniany 1 raz.
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

20103101

Post autor: 20103101 »

Spoiler:
Dokładnie, wyluzuj trochę, na ocenianie naszych poczynań przyjdzie czas w Pazdzierniku/Listopadzie, Klopp tez z pewnoscia widzi ze potrzebujemy wzmocnien ale chcemy wybrać najlepsze opcje, to nie bułki z podziałem na różnego rodzaju wypieki a transakcje wielo milionowe, trzeba czasu, analizy i negocjacji, ja jestem spokojny o to że ktoś przyjdzie, ale żeby się juz podpalac po tygodniu od otwarcia okienka, nie przesadzajmy, daj na luz, bedzie dobrze...

wicked93

Tylko ile można liczyć na szczęście? Chuchać i dmuchać na naszych najważniejszych piłkarzy, którzy nie mają odpowiednich zmienników? Już pomijając kwestię zdrowej konkurencji w zespole. Firmino kopie się po czole, strzela niewiele goli jak na dziewiątkę, a Klopp męczy bułę w 85 minucie Origim na lewym skrzydle. Jak źle muszą grać niektórzy piłkarze, żeby ich zmiennicy dostawali więcej szans?
Rok temu było to samo z transferami. Ja nie twierdzę, że zarząd jest beznadziejny, bo nie jest, ale mam spore obawy względem naszej opieszałości na rynku transferowym. Przyjdzie Lewis, przyjdzie White/Mandi i będę zadowolony. O ofensywnym zawodniku nawet nie marzę, bo najbardziej mi zależy na zmienniku dla lewego obrońcy i następcy Lovrena jako stopera w rotacji. Po prostu boję się, że kolejny rok będziemy grać tym, co mamy i w końcu szczęście się skończy.

ScoobyDoo

Norwich chce za Jamala Lewisa 20mln£, zarazem zainteresowani sa Larouci'm co moze spowodowac tranzakcje łączoną.
The Telegraph

20103101

Post autor: 20103101 »

wicked93 pisze:
5 sie 2020, o 12:52
Tylko ile można liczyć na szczęście? Chuchać i dmuchać na naszych najważniejszych piłkarzy, którzy nie mają odpowiednich zmienników? Już pomijając kwestię zdrowej konkurencji w zespole. Firmino kopie się po czole, strzela niewiele goli jak na dziewiątkę, a Klopp męczy bułę w 85 minucie Origim na lewym skrzydle. Jak źle muszą grać niektórzy piłkarze, żeby ich zmiennicy dostawali więcej szans?
Rok temu było to samo z transferami. Ja nie twierdzę, że zarząd jest beznadziejny, bo nie jest, ale mam spore obawy względem naszej opieszałości na rynku transferowym. Przyjdzie Lewis, przyjdzie White/Mandi i będę zadowolony. O ofensywnym zawodniku nawet nie marzę, bo najbardziej mi zależy na zmienniku dla lewego obrońcy i następcy Lovrena jako stopera w rotacji. Po prostu boję się, że kolejny rok będziemy grać tym, co mamy i w końcu szczęście się skończy.
Liczyć na szczęście, bez Salaha i Bobbiego pogonilismy Farselonke 4:0, szczęśliwie mozna wygrac 1:0 ale nie cztery, do tego Origi przypieczetowal zwycięstwo w finale CL przyczyniajac sie mocno do awansu w polfinale, nie oznacza ze to nie potrzebujemy transferow ale negowac juz na początku okna nasze poczynania, wylewać żal na forum, jak pisalem, wyluzuj. Daj popracować zarządowi, ja uwazam ze przyjdzie Lewis, jakis SO i Sarr, ale zapewne chcemy wyrwać kazdego w hak najlepszej cenie...

ODPOWIEDZ