Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

consigliere

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: consigliere »

Offsite pisze:
1 lip 2020, o 13:45
zalewsky pisze:
1 lip 2020, o 12:33
Jürgen Klopp chciałby przyciągnąć na Anfield pomocnika Bayernu, Thiago Alcántare. Kontrakt Hiszpana z klubem z Bawarii zakończy się latem 2021 roku i jeśli nie przedłuży umowy to Bayern prawdopodobnie przyjąłby ofertę w okolicach 27 milionów funtów. [France Football]

Po 3. I to ŚP - gdzie to jedyna z niewielu pozycji na której mamy spokój
:D w skladzie The Reds nie ma ani jednego kreatywnego środkowego pomocnika na ktorym mozna polegac.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Offsite pisze:
1 lip 2020, o 13:45
zalewsky pisze:
1 lip 2020, o 12:33
Jürgen Klopp chciałby przyciągnąć na Anfield pomocnika Bayernu, Thiago Alcántare. Kontrakt Hiszpana z klubem z Bawarii zakończy się latem 2021 roku i jeśli nie przedłuży umowy to Bayern prawdopodobnie przyjąłby ofertę w okolicach 27 milionów funtów. [France Football]
Ale, żeby Redaktor dał się porwać transferowemu szaleństwu :wink:

Po 1. 27 mln funtów
Po 2. Za 29 latka
Po 3. I to ŚP - gdzie to jedyna z niewielu pozycji na której mamy spokój
Po 4. Gdzie Curtis ma grać więcej
Po 5. Gdzie źródło to pismak
Po 6. Gdzie w dzisiejszym artykule na głównej mowa o Edwardzie, który otwarcie przyznaję, że ich target to zawodnicy przez 26 rokiem życia, gdy najlepsze lata mają jeszcze przed sobą
Po 8. Gdzie nie jest to żadna inwestycja bo będzie ciągle tracił na wartości, nigdy nie zwrócą się pieniądze z tego transferu
Po 9. Nie było puntu 7mego.
To, że kierujemy się bardziej ku graczom z Twojego opisu nie znaczy, że w 100% wykluczamy zawodników nie łapiących się w te kryteria. Jeśli Jurgen będzie chciał Thiago, to klub się o niego postara. Musimy być szczerzy, Keita nie daje nam pewności co do sprawności, choć z drugiej strony Thiago też nie i pewnie zależnie od formy jeden będzie pełnił rolę zmiennika drugiego lub grać będzie ten "zdrowy".
Swoją drogą Thiago poza kreowaniem gry potrafi w Monachium świetnie wspomagać zespół w grze obronnej, więc wcale bym nie wykluczał go w roli DMa obok Fabinho czy w razie konieczności nawet za niego, gdy gramy z kimś, kto nam za bardzo nie zagrozi, a głównie ogrodzie broniąc wyniku 0:0.

Offsite
Kontakt:

Post autor: Offsite »

consigliere pisze:
1 lip 2020, o 14:34
:D w skladzie The Reds nie ma ani jednego kreatywnego środkowego pomocnika na ktorym mozna polegac.
Z tymi pomocnikami przytuliliśmy 3 trofea, dodatkowo wymieniamy Lallane na Curtisa.
Inna sprawa, to sam fakt, czy potrzebujemy mega kreatywnych pomocników? Fajnie jak by taki był, ale każdy kto na co dzień śledzi naszą drużynę, powinien wiedzieć jak budowane są akcję (https://www.youtube.com/watch?v=ckyI59zR1FQ). Za budowanie akcji odpowiada cała drużyna, a ciężar budowania akcji przenoszony jest na boki np. na TAA.
ManiacK pisze:
1 lip 2020, o 19:38
To, że kierujemy się bardziej ku graczom z Twojego opisu nie znaczy, że w 100% wykluczamy zawodników nie łapiących się w te kryteria. Jeśli Jurgen będzie chciał Thiago, to klub się o niego postara. Musimy być szczerzy, Keita nie daje nam pewności co do sprawności, choć z drugiej strony Thiago też nie i pewnie zależnie od formy jeden będzie pełnił rolę zmiennika drugiego lub grać będzie ten "zdrowy".
Swoją drogą Thiago poza kreowaniem gry potrafi w Monachium świetnie wspomagać zespół w grze obronnej, więc wcale bym nie wykluczał go w roli DMa obok Fabinho czy w razie konieczności nawet za niego, gdy gramy z kimś, kto nam za bardzo nie zagrozi, a głównie ogrodzie broniąc wyniku 0:0.
Wiem, wiem. Jest takie przysłowie, że wyjątek potwierdza regułę. Ja tego natomiast nie łykam i wole dyskutować w oparciu o fakty, a fakt jest taki że odkąd jest z nami Jurgen i Edwards, (od ponad 5 lat) nie sprowadziliśmy żadnego zawodnika, który nie wpisywał się w wymienione w moim poprzednim poście wymagania. I wątpię, żeby FSG zgodziło się nagiąć tą zasadę, dla 29 latka kosztującego 27 MLN (Bazuję na wartości podanej przez France Football co może być oczywiście bzdurą (I na 99% jest)).
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

wicked93

Post autor: wicked93 »

Takiego pomocnika jak Thiago Alcnatara nam brakuje w kadrze. Mamy Naby`ego, ale z jego zdrowiem to jak z loterią. Jurgen wyciąga wnioski z ostatnich dwóch sezonów, bo w tym zdarzały się mecze (zwłaszcza ten z Sheffield, gdzie po farfoclu Giniego wygraliśmy), że przeciwnik odciął nasze skrzydła i konstruowanie akcji po naszej stronie leżało. Byliśmy do bólu przewidywalni, a do tego graliśmy na chodzonego. Niewiele drużyn nas za to skarciło, a i my potrafiliśmy jakimś cudem w kilku meczach wyszarpać bezcenne trzy punkty.
Co do samego Thiago to nie widzę problemu w wieku piłkarza, jeśli ten miałby grać u nas 2-3 lata na najwyższym poziomie. Odchodzi Lallana, który nic tej drużynie nie dawał poza golem z MU i chwała mu za niego, a do tego nie wiemy czy Curtis dostanie szanse, a jeśli dostanie to w jakim wymiarze czasowym. Milner pomimo, że znany ze swojej bezawaryjności zaczyna być rzadziej dostępny z racji wieku lub nie znajduje się w najwyższej formie. Fabinho, Henderson - oni mają niepodważalną pozycję w drużynie, więc zostaje jedno miejsce do obsadzenia. Moim zdaniem brakuje tam (może nie w każdym meczu) magika w stylu Thiago. Osobiście w ten transfer nie wierzę (w zasadzie to w żaden nie wierzę w nadchodzącym oknie) ale miłoby było zobaczyć kreatywnego pomocnika od czasu odejścia Coutinho.

MILF

Post autor: MILF »

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

LiveFan

Post autor: LiveFan »

Thiago Alcantara is very close to signing for Liverpool - negotiations are very advanced between the player and club and only the economics have to be worked out between the two sides. [@SPORT]

Tu tego

baribari

Post autor: baribari »

True: @bvb and Jude Bellingham is a done deal @BILD_Sport
10:48 PM · Jul 2, 2020

Parę osób wspomniało o tym angielskim talencie w kontekście LFC, wg Christiana Falka z Bilda, Jude Bellingham (17lat, 35 meczy w tym sezonie, 4 gole, 3 asysty dla Birmingham City w Championship) przechodzi do BVB za 23 mln EUR. Być może właśnie sprowadzają kolejny talent skali Jadona Sancho

Flips

Post autor: Flips »

LiveFan pisze:
3 lip 2020, o 08:49
Thiago Alcantara is very close to signing for Liverpool - negotiations are very advanced between the player and club and only the economics have to be worked out between the two sides. [@SPORT]

Tu tego
Informacje na tweeterze potwierdza Christian Falk, dziennikarz Bild, który jest bardzo blisko klubu z Monachium. Oferty nie było, ale zainteresowanie z naszej strony jest prawdziwe.

https://twitter.com/cfbayern/status/1278999061924806657

MILF

Post autor: MILF »

Liverpool 'to move' for Ben White
https://www.sussexlive.co.uk/sport/foot ... ds-4289427

Liverpool 'close' to agreeing €35m deal for Thiago
https://mobile.twitter.com/VarskySports ... e-18540309

Liverpool 'agree terms with Thiago', claims journalist
https://mobile.twitter.com/tancredipalm ... e-18540309
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

20103101

Post autor: 20103101 »

Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcantarą! Pomocnik otrzyma 4-letni kontrakt i 8 mln € za sezon. Do dogadania pozostała kwota odstępnego. Bayern oczekuje 35 mln €.

Źródło: Nicolo Schira

NavyBlue

Post autor: NavyBlue »

20103101 pisze:
4 lip 2020, o 16:50
Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcantarą! Pomocnik otrzyma 4-letni kontrakt i 8 mln € za sezon. Do dogadania pozostała kwota odstępnego. Bayern oczekuje 35 mln €.

Źródło: Nicolo Schira
Nawet kilka poważniejszych źródeł o tym pisze. Fabrizio Romano pisze, że negocjacje "jeszcze" nie zostały rozpoczęte, ale ze Thiago chciałby to Liverpoolu i, że Live jest zainteresowane. Myślę, że jak Live zbije cenę do 30 mln to uda się go zakontraktować. Klopp jest fanem tego piłkarza. Teraz tylko czekać na jakieś wieści od Pearce na ten temat. Albo dementi albo, że jest coś na rzeczy.

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Jeśli mógłbym wtrącić pewną myśl, która mnie teraz naszła, to skoro mamy w planowaniu przyszłego sezonu, że skorzystamy więcej z OXa i Keity, a i Jones puka do pierwszego składu, czyli profile graczy w sumie niewiele odbiegające od Thiago, biorąc pod uwagę, że on będzie raczej takim ofensywnym graczem u Nas, to dlaczego skoro szukamy kupującego dla Marko Grujica nie pójść w stronę Fabiana Ruiza z Napoli, na pewno szłoby Marko wcisnąć im, zmniejszając cenę wykupu, bo podobnież byli na niego chętni, dodatkowo to zawodnik młody, a już świetnie rozwinięty i pod Jurgenem mógłby być tylko lepszy, więc zysk nie tylko piłkarsko, ale i finansowo moglibyśmy odnieść tu (choć od Coutinho przecież i tak nie sprzedajemy swoich najlepszych zawodników).

e. swoją drogą coraz bardziej podoba mi się gra Janka w drużynie Świętych i to nie mówię tylko przez pryzmat meczu z City, świetnie rozwija się pod okiem kolejnego trenera z ligi niemieckiej, dodatkowo czytałem ostatnio jak dużą wagę przykłada do spraw poza boiskowych, jak spanie, odżywanie itd., a i sami widzimy, że kontuzji to on w sumie nie doznaje, gra często seriami, już pomijając, że Polak i świetnie by się takowego oglądało w Liverpoolu, ale również piłkarsko mógłby fajnie wyglądać obok Virgila. Choć to oczywiście póki co taka fantazja, ale kto wie - może niedługo i za Polakiem będziemy się oglądać jak niedawno za Virgilem.

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

A co w ogóle sądzicie o Thiago? Mam wątpliwości czy to na pewno ten typ pomocnika, którego aktualnie potrzebujemy. Jedynego zawodnika, którego charakterystyki w drugiej linii nam brakuje, to typ takiego napędzającego akcję dzika, dynamicznego, z dobrym uderzeniem z dystansu, który potrafi wejść w przestrzeń między liniami rywala. Brakuje nam kogoś o stylu gry podobnym do De Bruyne, Coutinho, Bruno Fernandesa, Eriksena czy nawet Zielińskiego. Thiago taki nie jest.
Całe życie grał w zespołach, które preferowały inny system gry. Mniejsza intensywność kosztem utrzymania przy piłce i cierpliwego budowania akcji. Owszem ma swoje atuty i nie da się temu zaprzeczyć, natomiast nie mam przekonania, że z nim w drugiej linii nasza siła ofensywna jakoś mega znacząco wzrośnie. Sądzę, że jeżeli już szukamy pomocnika o charakterystyce stricte ofensywnej to nawet Firmino przesunięty nieco niżej mógłby dać więcej. No ale wtedy potrzebujemy napastnika. I tu powraca temat oddanego Wernera.

wicked93

Post autor: wicked93 »

A Liverpool to się nie utrzymuje w większości meczów przy piłce?

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Utrzymuje się, ale, kiedy brakuje pomysłu na grę to wszystko wygląda bardzo statycznie. Mało jest wejść pomocników z piłką przy nodze w obronę rywala, mało jest prób dryblingu, prób stworzenia przewagi, grając środkiem. Pamiętasz przecież jaką jakość dawał Coutinho. Uderzeniem z dystansu, zbiegnięciem z boku do środka etc.
Uważam, że Thiago nie jest do końca piłkarzem, który da nam te cechy. Pewnie da odrobinę magii przy rozegraniu, jakimś ostatnim podaniem za linię obrony, utrzymaniem piłki pod presją, ale, obserwując nasze mecze w tym sezonie wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że potrzebujemy innych cech w środku pola.

ODPOWIEDZ