Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

roberthum

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: roberthum »

Obiecujący o 24 latku brzmi jak wiecznie młody Paweł Brożek w polskiej lidze swego czasu. 24 lata to juz wiek ukształtowanego piłkarza, może doszlifować pewne elementy, ale nie możemy go traktowac jako juniora i melodię przyszlości. Oby sie sprawdził u nas jako poszerzenie składu, może wniesie coś ekstra. Na pewno przyda sie gdy będzie napięty terminarz. Cena bardzo promocyjna, więc dobry deal

Co do Wilsona to chłopak prezentuje się naprawdę nieźle na tle beznadziejnych Wisienek, a czy Klopp widzi dla Walijczyka miejsce w zespole to okaże się po sezonie.

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

roberthum pisze:Obiecujący o 24 latku brzmi jak wiecznie młody Paweł Brożek w polskiej lidze swego czasu. 24 lata to juz wiek ukształtowanego piłkarza, może doszlifować pewne elementy, ale nie możemy go traktowac jako juniora i melodię przyszlości. Oby sie sprawdził u nas jako poszerzenie składu, może wniesie coś ekstra. Na pewno przyda sie gdy będzie napięty terminarz. Cena bardzo promocyjna, więc dobry deal
Powiedz to Lewandowskiemu. Są talenty i talenty. Jeden jak Woodburn albo Kapustka zaszaleje jako chłystek i spali się jak drzewo albo skiśnie jak kapusta drugi systematycznie krok po kruku będzie podnosił swoje umiejętności aż wskoczy na najwyższy możliwy poziom. Kurcze no akurat kibic Liverpoolu powinien wiedzieć o czym mówię. Przegrywający w podobnym wieku z Legią 4-1 Van Dijk jako stoper Celticu, wygnany z Chelsea Salah i Alisson, rezerwowy 25 letni bramkarz który ewidentnie odstawał talentem od innych skoro tak długo kisił się w Brazylii. Japończyk to niewiadoma ale słowo 'obiecujący' jest jak najbardziej właściwe ;)
P.S no i byłbym zapomniał. Przykład flagowy: Andrew Robertson. Typowy średniak z Hull city, co nie? Chłopak z tak marnym talentem że nadawał się co najwyżej.. do sprzedawania biletów w kinie :D
Trochę wiary. Ten mityczny trening, jeśli trafia na odpowiedni grunt i charakter cuda jednak czynić potrafi więc nie szufladkujmy nikogo i niczego według wieku, wzrostu czy nie wiem koloru obuwia.
The world is yours

OWeN
Kontakt:

Post autor: OWeN »

@Bartek

Otóż to

Mnie bawi płacz i lament osob, które piszą, ze jak orzyjdzie Minamino to możemy zapomnieć o innych transferach xD

Tyle się zmieniło przez ostatnie lata, a ludzie zatrzymali się gdzieś na 2014 roku
Obrazek

Awatar użytkownika
Steady

Post autor: Steady »

Niektórzy chyba zbyt wyczuleni, albo myślą jednotorowo. Jak inaczej nazwać czołowego gracza swojej drużyny, który grał do tej pory maksymalnie w lidze austriackiej i liznął europejskie puchary, notując przy tym bardzo udane występy, mającego 24 lata? Nie wiemy jak poradzi sobie u nas, czy gdziekolwiek by trafił, do Bundesligi, Serie A, czy do innego klubu w Anglii. Nigdy nie grał w poważnej lidze. Stąd też mogę sobie po nim co najwyżej dużo obiecywać, jak na to co do tej pory prezentował i gdzie, dlatego użyłem słowa "obiecujący".
Red is not a colour. Red is a power!

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

W samo sedno. Swietny komentarz czerwony Bartku. To sie tyczy kazdego zawodnika ze nie wiadomo jaki ma prawdziwy potencjal i mozliwosci. Dlatego tez bede zawsze bronil takiego Wilsona. Krew zalewa jak sie pomysli ze takiego De Bryune'a pozbyto sie z Chelsea.

Szymser123

Post autor: Szymser123 »

Streściłby ktoś na jakich pozycjach gra głównie Minamino,jego główne zalety,co może poprawić w swojej grze?Byłbym wdzięczny.

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Jest już nawet piosenka dla Minamino :D

https://old.reddit.com/r/LiverpoolFC/co ... ino_chant/

Zaimponował mi jak z nami grał a to się nie często zdarza. Do tego 7,5mlna to grosze na obecnym rynku.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, o 20:21 przez Muszka, łącznie zmieniany 1 raz.

consigliere

Post autor: consigliere »

LiverpoolIsRed pisze:Jak na razie to Wilson jest pewniejszym zawodnikiem do uzupelnienia skladu niz Minamino. Bo zna angielskie realia i mimo wszystko dawal rade wczesniej w Championship, a teraz w PL. Jezeli tak sie rozwija to co bedzie pozniej. Minamino zagral kilka dobrych meczy w LM i ma tylko niezle liczby w Austrii i juz ma sie nadawac do Liverpoolu?
dlaczego kompletnie ignorujesz fakt że Wilson gra najlepiej na pozycji na której już są Salah i Shaqiri? Minamino ma inną charakterystykę, gra w sposób bardziej urozmaicony i dynamiczny niż Walijczyk, a tych elementów na ławce The Reds bardzo brakowało.

swoją drogą 9 goli i 11 asyst jak na połowę sezonu to w przypadku skrzydłowego więcej niż tylko niezłe liczby.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

OWeN
Kontakt:

Post autor: OWeN »

Poza tym dajcie już spokój z tym Wilsonem. Chłopak od kilku lat tuła się po wypożyczeniach, a tutaj można przeczytać, ze on ma pierwszeństwo przed kimś innym xD
Za kadencji Kloppa ten chłopak kariery u Nas nie zrobi.
Obrazek

Redzik90

Post autor: Redzik90 »

OWeN pisze:Poza tym dajcie już spokój z tym Wilsonem. Chłopak od kilku lat tuła się po wypożyczeniach, a tutaj można przeczytać, ze on ma pierwszeństwo przed kimś innym xD
Za kadencji Kloppa ten chłopak kariery u Nas nie zrobi.
Origiego też już co niektórzy pakowali i wysyłali do Belgii. :)

Bartek84

Post autor: Bartek84 »

Szymser123 pisze:Streściłby ktoś na jakich pozycjach gra głównie Minamino,jego główne zalety,co może poprawić w swojej grze?Byłbym wdzięczny.
Napiszę co udało mi się dowiedzieć na temat Minamino. Za nieco ponad miesiąc skończy 25 lat. W Salzburgu gra od stycznia 2015, po transferze ze swojej rodzimej ligi. Jego liczby od początku przygody w Austrii są następujące:

Liga austriacka: 136 meczów, 42 gole, 30 asyst;
Puchar Austrii: 24 mecze, 11 goli, 7 asyst;
Liga Europy (+ kwalifikacje do LE): 26 meczów, 7 goli, 4 asysty;
Liga Mistrzów (+ kwalifikacje do LM): 13 meczów, 4 gole, 3 asysty;
Łącznie: 199 meczów, 64 gole, 44 asysty.

W dorosłej reprezentacji Japonii zadebiutował w październiku 2015 r. i jak dotąd rozegrał w niej 22 mecze, strzelając 11 bramek.

Patrząc na historię jego występów pod kątem pozycji na boisku to wydaje się, że może grać z powodzeniem na obu skrzydłach, na środku ataku i na pozycji ofensywnego pomocnika. Ciężko powiedzieć jaka jest jego nominalna pozycja. W obecnym sezonie grywał częściej na prawym skrzydle i prawej pomocy. W poprzednich dwóch sezonach grał głównie na 10-ce lub na środku ataku. W rozgrywkach 16/17 to był środek ataku i oba skrzydła. Sezon 15/16 - prawy atak, 14/15 - prawy i lewy atak.

Co jeszcze przeczytałem dzisiaj. Minamino to piłkarz bardzo dobry technicznie, szybki i potrafiący dryblować. Jego zaletą jest również zaangażowanie i pracowitość. Podobno wykręca niezłe liczby jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry. Spotkałem się nawet z określeniem, że to taki trochę szybszy Firmino.

Na koniec kilka bardzo ciekawych i zabawnych szczegółów dotyczących już samego transferu do Liverpoolu. David Maddock napisał, że zaraz na drugi dzień po meczu w Salzburgu, który dał awans Liverpoolowi do 1/8 LM, część piłkarzy LFC próbowała zachęcać Kloppa do spojrzenia w kierunku Minamino właśnie. Piłkarz z Japonii miał zaimponować swoją grą zawodnikom Liverpoolu, którzy byli jednak całkowicie nieświadomi, że w tym samym czasie gdy oni chwalili Minamino, Liverpool dopinał ostatnie szczegóły transakcji pozyskania zawodnika, który był uważnie obserwowany przez klub z Merseyside od dobrych kilku lat. Joe Rimmer z Liverpool Echo również opisał tą sytuację. Poniżej linki do obu wypowiedzi.

https://twitter.com/MaddockMirror/statu ... 9483023362

https://twitter.com/JoeRimmer88/status/ ... 4279769088

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Wystarczy, że dzięki Jego trafieniom wygramy 2/3 mecze i już się spłaca. Coś niesamowitego.
Obrazek

Flymf

Post autor: Flymf »

I znowu czapki z głów przed Panem Edwardsem. Najważniejsza osoba po JK w klubie.

Paulo

Post autor: Paulo »

Kochani, jestem pewien, że to super transfer. Raz, że Klopp i reszta wiedzą, co robią, a dwa, że Bóg mi nieistniejący świadkiem, iż podczas oglądania meczu z Salzburgiem powtarzałem sobie, że dobrze by było mieć u nas tego Japończyka lub Koreańczyka o imieniu Hwang. Obydwaj pracowici i kreatywni. Klopp uznał, że Japończyk bardziej pasuje i ok. Będzie z niego pociecha.
Paulo

msobolo

Post autor: msobolo »

Zupełnie nie rozumiem o czym rozmawiamy. Wiem, że było to napisane już kilka razy, ale... Gość jest kupiony za 7,5 mln! nie 75 tylko 7,5. To jest 1/10 obecnych cen za zawodnika podobnej klasy.

ODPOWIEDZ