Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Mariano

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: Mariano »

Zastanawiająca jest polityka FSG. Zawsze wydawało mi się, że chcą oni zrobić z Liverpoolu klub na poziomie Realu czy Barcelony i są bardzo inteligentnymi ludźmi, którzy maja wysokie pojęciu o zarządzaniu klubem takiej wielkości.

Natomiast to co teraz robimy na rynku transferowym jest absolutnie niezrozumiałe i oczywiście "Klopp i FSG znają się lepiej, zaufajmy im", ale naprawdę ciężko to pojąć o co tutaj właściwie chodzi. Jeżeli chcemy stać się klubem na poziomie Barcelony czy Realu, to musimy zanotować kilka świetnych sezonów z rzędu, gdzie regularnie będziemy wygrywać największe trofea, aby na trwałe w świadomości kibiców awansować na tą samą półkę co najwięksi. W piłkarskim świecie awans czy spadek danego klubu trwa latami, zarówno trwałe awansowanie w górę jak i trwały spadek w dół zajmuje sporo, co pokazuje chociażby przypadek Manchesteru United który dalej ma dużo kasy od sponsorów, ponieważ pomimo paru lat posuchy dalej wierzy się, że wrócą do tego co pokazywali za Fergusona.

Dlatego aby mieć tą samą jakość co najwięksi, ten sam budżet i możliwości płacowe, tą samą markę na świecie potrzeba kilku sezonów, kilku trofeów, trzeba pokazać że Liverpool to naprawdę kozaki i nie są to tylko przypadkowe, jednorazowe wybryki. I moim zdaniem nieodłączne po takim sezonie gdzie Liverpool błyszczał byłby jakiś konkretny transfer, aby dalej się rozwijać. Nikt mi nie wmówi że po takim przychodzie byłoby to niemożliwe. Nie wiem czy dobrze trafiam z tezą, ale wydaje mi się, że wszystko co najtrudniejsze w zmienieniu w LFC w wielki klub robimy dobrze, a to co łatwe zawalamy. Przecież absolutnie każda osoba zauważy, że zdarzają się spadki formy, mecze gdzie walimy głową w mur i nie potrafimy strzelić gola, gdzie ciężko z sytuacjami i przydaliby się zmiennicy o podobnej klasie co zawodnicy pierwszego składu. Dlatego transfer takiego Depaya, Nicolasa Pepe czy zawodnika podobnego typu dla mnie byłby absolutnie obowiązkowy, nie mówcie mi że od czasu do czasu Mane czy Firmino nie mógłby usiąść na ławie, na pewno pogodziliby sie i dogadali co do minut i obecności na murawie. Naprawdę nie jest tajemnicą że mamy świetną ekipę, ale czasami jednak brakuje tego ofensywnego polotu, tego większego skilla, tego droższego zawodnika. Także dla mnie pozostaje niezrozumiałe dlaczego nie poszerzyć kadry o jednego kozaka i mocno ubolewam - tak jak mówię, to co trudne robimy dobrze, a to co łatwe a chyba jest obowiązkowe aby zmieniać się w klub największej rangi zawalamy. Obym się mylił i może Harry Wilson zostanie kozakiem nowego sezonu, ale mimo wszystko wolałbym kogoś kto zapewniłby więcej odrobinę kreatywności z przodu i czasami uratował te mecze na styku. Eh, nie rozumiem FSG.

everlast

Post autor: everlast »

Kolejny,ktory by chcial,zeby wygrac z 36 spotkan. Nie da sie,sezony ponad 90pkt rzadko sie zdazaja. Ten sezon i kilka nastepnych beda gorsze,niezaleznie czy sie wzmocnimy czy nie. I watpie,zebysmy znowu tylko 1 mecz przegrali.

Juluz
Moderator

Post autor: Juluz »

consigliere pisze:
Spoiler:
Tutaj bardziej oceniałem tok rozumowania Kloppa niż mój. Jeśli chodzi o mnie, to mamy fajnych młodych grajków, ale oczywistym jest, że w Europie jest też wielu lepszych. Kwestia tego jak bardzo będą potrafili wnieść coś do naszej gry.
Polub LFCpl na fb! LFCpl!
Zapraszam na discord lfc-> klik!

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Ufam Kloppowi, ale jednak obecne zachowanie klubu na rynku transferowym może powodować obawy nawet wśród najwierniejszych kibiców. Musimy brać pod uwagę możliwe kontuzje z przodu czy na bokach obrony (odpukać), a obecna ławka nie jest gotowa na to, by nie stracić odpowiednio dużo jakości w razie takiej sytuacji. Oczywiście Origi łapie formę sprzed kontuzji w meczu z Evertonem, ale nie da tyle drużynie, co Firmino, grając Belgiem w razie jakiejś przerwy dla Brazylijczyka Klopp by ustanowić odpowiedni balans w pressingu będzie musiał układać go w środku pomocy, na czym wtedy cierpieć będzie kreatywność - nie od sezonu widzimy, że nasza gra ofensywna opiera się przede wszystkim na golach dwóch skrzydłowych schodzących do środka na pozycję napastnika i wygląda to świetnie, ale głównie właśnie dzięki świetnemu doborowi zawodników do tej taktyki. Widzieliśmy też Salaha i Mane na napadzie, ale wtedy sytuacja miała się właśnie tak, jak opisałem, że bardziej defensywny był środek pola. Z Firmino niestety jest tak, że nie ma w Europie prawie w ogóle napastników o takim typie, lecz już w przypadku Sadio i Salaha mamy możliwość obstawić je odpowiednio nawet jednym zawodnikiem, który myślę i tak dostawałby sporo szans do gry, więc problem siedzącej na ławce dojnej krówki byłby nie trafiony, bo nie mówię o 3 równorzędnych zmiennikach na 3 pozycje, ale w typ wypadku taki Pepe czy raczej mniej prawdopodobny (przez to, że pewnie Everton chciałby za wszelką cenę ten transfer zablokować) Richarlison świetnie by uzupełnili kadrę. Chciałbym, bym się mylił, ale Wilson to wg mnie poziom środka tabeli, a już jednego takiego zawodnika w postaci Xherdana mamy. To samo mamy z bokami obrony, choć w tym wypadku nie potrzebujemy wirtuoza, a kogoś w stylu Danilo w City, który potrafi pokryć obie pozycje. Na pewno żałuję, że nie zapowiadają się wzmocnienia do pierwszej XI (choć o to trudno na pewno, bo w sytuacji, gdy wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi, to mamy piekielnie silny skład, ale no właśnie.. ryzykujemy, że znowu rozegramy sezon bez dłuższych przerw najważniejszych zawodników czy spróbujemy się zabezpieczyć?).

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

JaLFC pisze:
SEB pisze:Tu nie chodzi o wzmacnianie klubu jakimś Sane czy Mbappe.
Tu chodzi o trzy jakościowe transfery za 30 mln funtów razem za 90 mln funtów, myślę że stać nas biorąc pod uwagę przychody za poprzedni sezon.

Kilka klubów w Europie pokazało jak to się robi, chociażby sprowadzając Fekira za drobne, Brandta itd, którzy mogą z ławki zrobić cuda.

Obecnie nie mamy ławki i tutaj nie ma co dyskutować, a przypominam będziemy grać o piec pucharów w tym sezonie. Mane, Salah i Firmino, Alisson wrócą po krótkich wakacjach i bardzo wyczerpujacym zeszłym sezonie.

Jak się robi transfery pokazało Atletico. My mając Wilsona, Kenta, Lallane oraz Shaqiriego na ławce nie mamy o czym marzyć, a wspominam tylko o przedniej formacji. Nie mamy kompletnego składu. Wychodzi na to że właściciele prowadzą niemiecki system prowadzenia klubu.

Więc, albo odpuszczamy już na samym początku Puchary krajowe i skupiamy się na Premier League, a Lige Mistrzów traktujemy na zasadzie, uda się albo się nie uda.

Wiem że na świat trzeba patrzeć przez różowe okulary, ale wszyscy którzy mieli braki kadrowe się wzmocnili, a kluby które miały kompletne składy dokonały drobnych transferów.

My kupiliśmy młodego Holendra, którego Klopp wpuścił na 30 sekund przeciwko drużynie z Portugalii.

Na zakończenie, Ox, Keita, Wilson, Shaqiri nie są nowymi wzmocnieniami, są to zawodnicy którzy byli w klubie ale przez swoją podatność na kontuzje, która potwierdzili już na początku przygotowań do nowego sezonu nie są w żadnym stopniu zawodnikami na których można liczyć. O Lallanie nawet nie wspominam, mam sentyment do niego, ale obecnie dla obu stron najkorzystniejsza byłaby sprzedaż tego zawodnika.
Tak tylko przypomnie, ze z taka lawka zdobylismy lige mistrzow, w ktorej w finale gralismy z totenhamem nie wzmacniajacym sie przez poltora okienka(moge sie pomylic)... Wiec takie gadanie, ze nie mamy o czym marzyc, to totalna bzdura.
Teraz argument na wszystko Liga Mistrzow. Zadna, totalnie zadna dyskusja na tym forum nie ma sensu bo zawsze "przeciwnicy" tezy o niekompletnym zespole stawiaja swoje ultimatu, a w zasadzie dwa - po pierwsze Klopp, po drugie Liga Mistrzow. I dyskutuj sobie do woli. Slabi pilkarze, 23 letni Wilson mloda gwiazda?? No chyba Klopp wie lepiej bo widzi go na treningu!!1 Kiepsko wypoczety Mane/Salah/Firmino? Ale halo przeciez rok temu wygrali Lige Mistrzow. :roll:

Mozna sie oszukiwac do woli, ale sklad jest maksymalnie przecietny i oby nie skonczylo sie tak, ze w Grudniu bedziemy cieszyc dupe na mysl o 6 miejscu w tabeli, a Klopp powoli bedzie rozgladal sie za nowym klubem. Skads juz znam ta historie. Borussia Dortmund, czy to Ty?

Jezeli sie nie wzmocnimy to wroze nam MAKSYMALNIE 4 miejsce w tym sezonie i nic wiecej. Jezeli sie pomyle to chetnie postawie skrzynke browara na rzecz forum. A wiem, ze forum pamieta takie zaklady.

(chyba wisze jeszcze pol litra Szpiegowi albo Django, nie pamietam i nie pamietam tez o co szedl zaklad, ale pamietam, ze go przegralem :lol: )

Awatar użytkownika
Sobi

Post autor: Sobi »

ARSENAL LEAD RACE FOR PEPE

Some potentially big, and surprising news, for Arsenal.

The Gunners have moved ahead of Napoli in the race for Nicolas Pepe and are in advanced talks with Lillle for the winger, according to Sky in Italy.

Napoli were willing to pay Pepe £3.6m-a-year, but Arsenal are understood to be offering better terms. The Ivory Coast international wants £4.5m-a-year.

Napoli have agreed a fee with Lille but are yet to agree personal terms with Pepe

Taką wiadomość podało dzisiaj SkySports, wstawiam tylko po to, żeby już więcej nie było postów w stylu "Będziemy mieli tego Pepe, to nasze gadanie o braku transferów to tylko zasłona dymna" Nie ma co się spinać panowie, czeka nas spokojne okno transferowe i trzeba się z tym pogodzić ;)
W Liverpoolu są dwie wielkie drużyny: Liverpool i jego rezerwy.” - Bill Shankly

SEB

Post autor: SEB »

Stan na 28 lipca Premier League:
Bilans łączny transferowy za sezon 19/20: -436.845.000 € 
Bilans na klub: -21.842.250 € 
Bilans Liverpoolu: +22.300.000 €

Mieliśmy rekord jeśli chodzi o przychody do klubu, finał LM za który zarobiliśmy ogromne pieniądze, uszczupliliśmy budżet płacowy (odejście Moreno, Sturridge, a i tak mamy najmniej zagospodarowany budzet placowy w TOP6) oraz gdyby ktoś zapomniał w tym okienku wpłynęło nam 22 mln euro za Ingsa. Do tego dochodzą pieniądze za prawa telewizyjne, przychody klubowe (koszulki, gadżety, reklamy), sponsorzy oraz przychody z dni meczowych. W tym roku będą to setki milionów funtów.

Wszyscy się wzmacniają, jesteśmy jednym zespołem z Top6 który się nie wzmocnił i nie ma ujemnego bilansu transferowego.
Możecie mówić i wprowadzaniu młodzieży (uwazanie Kenta i Wilsona za mlodziez bylo mozliwe 6 lat temu), o tym że Klopp wierzy w treningi, ale prawda jest taka ze gramy na kilku frontach, zawodnicy wracają po ciężkich turniejach i będziemy w czarnej dupie, może nie na początku sezonu, ale w grudniu, styczniu zobaczymy tego efekty. Młody Holender nie jest wzmocnieniem.

Takie podejście z brakiem transferów byłoby fajnie gdybyśmy w tym roku grali tylko w Premier League.

Guardiola po raz kolejny jednym fajnym transferem załatwił swój mały problem w składzie.
Szansę na coś wielkiego zawsze są dopóki się wierzy, jednak myśląc racjonalnie nie ma na to jakichkolwiek szans jeśli nie skupimy się tylko na jednej drodze.
Obrazek

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Dopóki Guardiola będzie w City to i tak ligi nie wygramy z tymi oszustami (jak się nie udało w poprzednim sezonie to przestańcie się łudzić, że się to kiedykolwiek rywalizując z City Pepa uda), więc właściciele kiszą kasę by za 2 sezony jak sobie pójdzie zrobić okienko za 300 mlnów by zawalczyć o ligę.

everlast

Post autor: everlast »

SEB pisze:
Guardiola po raz kolejny jednym fajnym transferem załatwił swój mały problem w składzie.

A za Kompanego to kogo kupil? Moze wiele nie gral,ale mistrza im wygral, Teraz maja 3 CB ,2 kontuzje i kto zagra na srodku? Walker?

Django

Post autor: Django »

everlast pisze:
SEB pisze:

A za Kompanego to kogo kupil? Moze wiele nie gral,ale mistrza im wygral, Teraz maja 3 CB ,2 kontuzje i kto zagra na srodku? Walker?
W City lepiej sobie radzi Walker na środku obrony niż Gomez na prawej obronie w LFC.
michall pisze:Django, czy to Danny Ward jest tym fenomenalnym bramkarzem Liverpoolu który zdobył złote rękawice w trzech rozgrywkach w ostatnim sezonie?
Możesz jaśniej?
SEB pisze:

Obecnie nie mamy ławki i tutaj nie ma co dyskutować

Przypominam, że ławki nie ma od kilkunastu okienek transferowych i od miliardów funtów wydanych przez te okienka. A na ławce jak był piach, tak jest piach. Przy kilku kontuzjach to nawet tego nie ma.
Obrazek

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Danny Ward wywalczył Huddersfield awans do Premier League. Pamiętając jakich mieliśmy bramkarzy i jak liczył na niego Klopp można wywnioskować jaką rolę będzie pełnił Wilson. Chyba to miał na myśli michall

qensheimer

Post autor: qensheimer »

everlast pisze:
SEB pisze:

Aktualnie to Fernandinho jest testowany na pozycji CB jako dodatkowa opcja.

michall

Post autor: michall »

Miałem na myśli to, że nie warto się przejmować słowami Kloppa o tym czy transfery będą, czy jesteśmy zainteresowani jakimś zawodnikiem itp. Tydzień przed zakupem Alissona Klopp zapowiadał, że Ward dostanie szansę jako pierwszy bramkarz. I jest tak co okienko. Mimo to nie będę zaskoczony jeśli już nikogo nie ściągniemy.

adamne

Post autor: adamne »

everlast pisze:
SEB pisze:

Jeszcze kilka dni zostało, nie zdziwię się jeśli jeszcze kogoś ogłoszą. A jeśli nie, to w razie jakiejś kontuzji w zimowym okienku już na pewno.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

SEB

Post autor: SEB »

Jednak nie potrzebujemy lepszych zmiennikow. Dzisiejsza pierwsza połowa z Napoli mnie do siebie przekonali.
Obrazek

ODPOWIEDZ