Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Zyska

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: Zyska »

keinnasenhasen pisze:
21 paź 2020, o 08:23
lorenalex pisze:
20 paź 2020, o 20:57

Powody:
- potencjalna trudność aklimatyzacji,
- język angielski,
- koszty tego transferu.
Jezu co za bzdety. Puste banały jak te powtarzane o derbach, które ponoć rządzą się swoimi prawami :D Zawsze chciałem poznać co to za prawa.
Aklimatyzacja, czyli co konkretnie? Pogoda mu się nie spodoba? Jedzenie w restauracjach? Angielski krajobraz za oknem? Ruch lewostronny? Będzie osamotniony w szatni, bo nie ma żadnego Francuza?
Fabinho, Robertson, teraz Minamino... uważasz że w aklimatyzacji chodzi głównie o żarcie i pogodę?
Szanuję zatem 8)
Obrazek

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Rozwinę myśl, której może nie zawarłem wcześniej. Dobrze wiem, że autor miał na myśli potencjalne kłopoty z dostosowaniem się do nowej ligi, innego stylu gry, innego systemu treningu, innych zadań na boisku, innego sposobu ustawiania się etc., ale to nie trwa wiecznie. Minamino czy Robertsona nie ma co porównywać, bo jeden przychodził z Hull, a drugi z Salzburga. Tutaj masz gościa z półfinalisty LM i czołowej drużyny Bundesligi, mającego za sobą już debiut w reprezentacji mistrzów świata. Fabinho miał znacznie większą konkurencję na swojej pozycji niż potencjalnie miałby Upamecano, więc to też inna nieco sprawa.
Poza tym system gry Lipska jest w pewien sposób zbliżony do Liverpoolu. Wysoki pressing, duża intensywność, itp. To nie byłby przeskok z dwóch kompletnie różnych światów.
Argumentem, że "może mieć kłopoty z aklimatyzacją" można obalić każdy transfer.

wicked93

Post autor: wicked93 »

Spoiler:

Ach ten Salah, Alisson, Van Dijk, Mane, Firmino

olobolo

Post autor: olobolo »

Przepraszam,że nie pamiętam źródła(bodajże BBC,ale nie potwierdzę do końca) ,ale Antonio Rudiger też jest wymieniany jako potencjalny transfer w styczniu.

lfc257

Post autor: lfc257 »

Upamecano to świetny zawodnik i na pewno by sie sprawdził. Pytanie czy właściciele słynący z oszczędności zdecydują się na taki transfer bez uprzedniej sprzedaży wartościowego zawodnika

everlast

Post autor: everlast »

Teraz to beda nas laczyc z kazdym. Ja dzis juz nawet widzialem, ze przymierzaja do nas Skriniara

wicked93

Zyska pisze:
21 paź 2020, o 11:26
wicked93 pisze:
21 paź 2020, o 11:02
Spoiler:

o ku*** XD

No co człowieku? Użyłeś debilnej i wybiórczej retoryki, którą pozwoliłem sobie zapożyczyć do poparcia swojej "tezy"...

Django

Post autor: Django »

wicked93 pisze:
21 paź 2020, o 15:04
Zyska pisze:
21 paź 2020, o 11:26
wicked93 pisze:
21 paź 2020, o 11:02
Spoiler:

o ku*** XD

No co człowieku? Użyłeś debilnej i wybiórczej retoryki, którą pozwoliłem sobie zapożyczyć do poparcia swojej "tezy"...
Mane i VVD przed transferem do LFC grali już jakiś czas na Wyspach. Nawet Salah miał epizod w Chelsea. Co do reszty się zgadzam.
Obrazek

wicked93

A Robertson, który został użyty do tamtej wspaniałej tezy to nie grał?

Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

Jezu jaki ty jesteś ciemny, że aż trzeba ci podstawy tłumaczyć.

Jak powiem że pada deszcz i na ogół jest wtedy zimno, to mi przytoczysz przykład że czasami przydarza się letnia mżawka i o dziwo mimo to jest ciepło :lol: :lol:

Użyłem debilnej retoryki XD

Podalem przyklady zawodników którzy po transferze mieli problemy z dostosowaniem sie do poziomu gry. Odnies sie do tego co napisalem a nie dopowiadasz sobie kilku innych zawodnikow ktorzy tych problemow nie mieli. bo ja wiem ze tacy sa i nie trzeba mi tego tlumaczyc XD

Fabinho potrzebował czasu by nauczyć się stylu gry nowego zespołu, Robertson żeby podciągnąć umiejętności i pozbyć się nawyków ze spadkowicza a Minamino potrzebuje jednego i drugiego. Nikt nie ma gwarancji że Dayot od razu po transferze grałby tak samo jak w Lipsku (bo niegrałby na 100%). Sam fakt że ma innych partnerów wymusza zmianę. Zgadzam się z keinnasenhasen że w przypadku Upamecano ryzyko jest mniejsze niż normalnie, bo gość gra w podobnym klubie i ma wysokie umiejętności (nie zdziwie się jeśli od razu po transferze będzie jeszcze większym kotem, tak jak było z VVD). Ale taki Coutinho też miał odpalić w Barcelonie a Sanchez nie zmieniał ligi po transferze do United. Zawsze jest pewne ryzyko, to ku*** nie jest FM.
Obrazek

wicked93

No, a ja podałem piłkarzy, którzy nie musieli pół roku się przygotowywać i aklimatyzować, a po prostu grali. Sparodiowałem twoje oczywistości, bo przecież zapodałeś nam taką pigułę informacji, o której zapewne nikt nie wiedział. Podajesz jakieś wyodrębnione przykłady, to dlaczego ja nie mogę podać kilku(UWAGA tak jak ty) - wyodrębnionych przypadków, które sobie radzą bez tej twojej niezbędnej aklimatyzacji w niektórych przypadkach? Nadal nie rozumiesz o co chodzi? Dorabiasz jakieś ideologie do trzech przykładów, gdzie:
1) Fabinho nie grał, bo Klopp mu nie ufał, a nie uczył się stylu gry zespołu. Mówi się, że menedżer Liverpoolu nie do końca był przekonany do transferu.
2) Robertson przyszedł jako uzupełnienie składu, Klopp w niego nie do końca wierzył, a kiedy mu dał szansę to sam się zdziwił, a gorszy niż Moreno być nie mógł. Nic dziwnego, że został podstawowym, a jego charakter sprawił kim jest dzisiaj.
3) Minamino jako inteligentny boiskowo piłkarz, który przyszedł z Salzburga, który gra ofensywny i bazujący na pressingu jest po prostu zesrany i to jest kwestia psychiki oraz tej twojej ulubionej aklimatyzacji. I nawet jak teraz się ogarnął to i tak nie będzie grał regularnie, chyba, że mówimy o występach 10-15 meczów w sezonie, to ok.

Tymczasem ja podam przykłady piłkarzy:
1) Salah - gol za golem. Dobre występy od razu. On się nie musiał niczego uczyć? Pewnie powiesz, że mniej newralgiczna pozycja. Gra wszystko od dechy do dechy.
2) Mane - praktycznie podobnie. Z miejsca ulubieniec trybun. No, ale to ofensywna pozycja, wiadomo łatwiej się wykazać. Gra wszystko od dechy do dechy.
3) Thiago - przychodzi gość, który od pierwszej minuty jest non stop pod grą. Zachwyca każdym dotknięciem piłki i pokazuje czego temu klubowi brakowało. Ledwie wysiadł z samolotu, a zaliczył najwięcej kontaktów z piłką. Niesamowite, ale to pewnie też jakoś mało ryzykowna pozycja. Będzie grał wszystko od dechy do dechy.
4) Van Dijk - nie no ten to w ogóle przegiął. Z łatki przepłaconego obrońcy w jakieś dwa tygodnie stał się jednym z najlepszych obrońców na świecie i zaraz każdy chciał mieć swojego Van Dijka, stąd np. debilne transfery typu Maguire'a do MU. Gra wszystko od dechy do dechy.
5) Alisson - pewny punkt, przychodzi i w pierwszych kliku meczach popełnia błąd kosztujący nas punkt, ale poza tym ratuje nas swoimi interwencjami i wprowadza spokój z tyłu. *

Wiesz co łączy wszystkie te przypadki? A to, że Klopp miał na nich plan i chciał ich od razu. Oni nie potrzebowali tej twojej śmiesznej aklimatyzacji. Po prostu weszli, robili swoje, bo mieli zaufanie menedżera, a twoje przypadki, kiedy tylko dostały tę szasnsę to również zostały pierwszplanowymi (poza Minamino) postaciami.

Daruj sobie te wyzwiska, a jak już jesteś taki hop do przodu z tymi przekleństwami, to chociaż ich nie gwiazdkuj, bo jaki jest cel przeklinania skoro sam je sobie cenzurujesz? Lepiej zacznij cenzurować te truizmy.

Spoiler:
Do obu tez można użyć tego zwrotu, ale chyba już teraz rozumiesz o co chodzi, a jak nie to i tak mnie to nie interesuje.

Jeszcze jedno ile razy widziałeś Upamecano w akcji i dlaczego tylko w zeszłej edycji Ligi Mistrzów?

*fajne oczywistości? :roll:
Ostatnio zmieniony 21 paź 2020, o 18:02 przez wicked93, łącznie zmieniany 1 raz.

SEB

Post autor: SEB »

Sztuczne uśmiechnięte miny, różowa zasłona dymna przed tragedią, którą z pewnością można nazwać naszą sytuację kadrową, a która będzie się pogłębiać. Straciliśmy już na resztę sezonu VVD, a na Matipa, Gomeza, OXa, Shaqiriego nie ma co liczyć w dłuższej perspektywie całego sezonu.

Dlaczego nie sprowadziliśmy ŚO zamiast Joty? (Brewster powinien zostać) O tym chyba tylko wie nasz wspaniały zarząd, który nie ma co ukrywać miał sporo szczęścia przy wcześniejszych transferach, a ich wyższość nad innymi ekspertami ds. transferów ciągną na Robertsonie. W sumie na tym się kończy bo to ostatni zawodnik, który przyszedł do nas za stosunkowo niskie pieniądze i się sprawdził.

Dlaczego nikt im nie wypomni pieniędzy zmarnowanych na tygodniówkę Adriana, transfer Kariusa, ogromne miliony zmarnowane na Keite, OX-a i jednej rzeczy której im nigdy nie wybaczę, zmarnowanych ponad 50 mln funtów ze sprzedaży Raheema Sterlinga ? a także oddanie za darmo takich graczy jak Lallany, Clyne, Moreno, Sturridge, Emre Cana, Flanagana, Markovica, Mario Balotelliego, Glena Johnsona, których można było spieniężyć. Za chwilę za darmo odejdzie Wijnaldum.
Obrazek

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

Po drodze dzwigniecie LFC z zapasci, wygrana LM i mistrzostwo Anglii ale gdzies tam sie pare rzeczy srednio udalo i SEB tego klubowi nie wybaczy. Serio chlopie odstaw piguly albo idz trolowac gdzie indziej.

erni9292

Post autor: erni9292 »

nie oczekuj za wiele od muła.

Django

Post autor: Django »

SEB pisze:
21 paź 2020, o 18:01
Sztuczne uśmiechnięte miny, różowa zasłona dymna przed tragedią, którą z pewnością można nazwać naszą sytuację kadrową, a która będzie się pogłębiać. Straciliśmy już na resztę sezonu VVD, a na Matipa, Gomeza, OXa, Shaqiriego nie ma co liczyć w dłuższej perspektywie całego sezonu.

Dlaczego nie sprowadziliśmy ŚO zamiast Joty? (Brewster powinien zostać) O tym chyba tylko wie nasz wspaniały zarząd, który nie ma co ukrywać miał sporo szczęścia przy wcześniejszych transferach, a ich wyższość nad innymi ekspertami ds. transferów ciągną na Robertsonie. W sumie na tym się kończy bo to ostatni zawodnik, który przyszedł do nas za stosunkowo niskie pieniądze i się sprawdził.

Dlaczego nikt im nie wypomni pieniędzy zmarnowanych na tygodniówkę Adriana, transfer Kariusa, ogromne miliony zmarnowane na Keite, OX-a i jednej rzeczy której im nigdy nie wybaczę, zmarnowanych ponad 50 mln funtów ze sprzedaży Raheema Sterlinga ? a także oddanie za darmo takich graczy jak Lallany, Clyne, Moreno, Sturridge, Emre Cana, Flanagana, Markovica, Mario Balotelliego, Glena Johnsona, których można było spieniężyć. Za chwilę za darmo odejdzie Wijnaldum.
Ale wiesz, że Lallanie, Clyne'owi, Moreno, Johnsonowi, Stu i Canowi kończyły się kontrakty??
Obrazek

ODPOWIEDZ