Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

mband

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: mband »

Jamie Carragher w niedziele w Sky Sports :

Liverpool potrzebuje duży transfer w 2021. I musi być to obrońca . I musi być kupiony w styczniu i nie 31 tylko 1 . Nie ma czasu na negocjacje . Liverpool musi być zdecydowany i konkretny w swojej strategii. Różnica między 1 stycznia a końcem miesiąca to między 9 a 11 meczy.
Jest idealny kandydat może i długofalowo nastepca Van Dijka i nazywa się Dayot Upamecano.

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Ameryki Jamie nie odkrył. Upamecano to marzenie na przyszłe okienko. Klauzula odstępnego 45 mln wchodzi w życie w czerwcu. W styczniu raczej bez szans na ten transfer. Lipsk nie jest jakimś podrzędnym klubikiem do którego się wchodzi, bierze co chce i wychodzi.
Szczerze, jeżeli mamy kupować jakiegoś kasztana za 20 mln z Championship w styczniu tylko po to, aby załatać na gwałt dziurę to lepiej część tych pieniędzy przeznaczyć na solidną premię za podpis dla Francuza, bo nie czarujmy się. Upamecano otrzyma mnóstwo ofert w czerwcu, a i Lipsk raczej nie będzie skłonny rozkładać płatność na raty. W zasadzie każdy duży klub od City, przez United, Arsenal, Chelsea, Barcelonę, Juventus, kończąc na nas ma mniejsze lub większe problemy na środku obrony i będzie polował na niego.
Choć pewnie strategia będzie w dużej mierze zależała od naszego miejsca w tabeli i perspektyw na resztę sezonu. W każdym bądź razie byłoby świetnie, gdyby udało się zgarnąć taki talent.

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

21 letni Alessandro Bastoni alternatywą dla Upamecano. Klub będzie szukał innych opcji jak w przypadku Wernera, dlatego możemy zapomnieć o głosnych nazwiskach
Ostatnio zmieniony 20 paź 2020, o 14:00 przez akhrem9, łącznie zmieniany 1 raz.

everlast

Post autor: everlast »

Akurat co do Wernera to moze sie okazac, ze Jota bedzie dla nas lepsza opcja. Werner ma glownie szybkosc, Jota jest wolniejszy ale ma lepszy drybling i lepiej sie potrafi odnalezc w tlumie co przy naszej taktyce moze miec wieksze znaczenie, no i lepiej broni. I oby tak bylo.

Nero

Post autor: Nero »

Tylko, że Werner z powodzeniem mógłby zagrać na 9 za Firmino który się za chwile całkowicie wypali. Jota zawsze będzie świetnym rezerwowym ale skrzydłowych przed którymi jeszcze kilka lat gry. Tak jak pisałem już rok temu a mecz z takim Atletico mnie w tym całkowicie utwierdził - kupno 9 i So nas nie ominie.

lfc257

Post autor: lfc257 »

Upamecano zimą jest nie do wyjęcia. Latem z tą stosunkowo niską klauzulą- być może. Ale podobno Real jest na pole position w wyścigu po ten transfer. Zimą są nikłe szanse na dobry transfer. Może kogoś wypożyczymy. Tak czy inaczej zapowiada się trudny sezon

Gagarin

Post autor: Gagarin »

Czemu nie do wyjęcia? Skoro w czerwcu odejdzie za 45 milionów to można go spróbować kupić w styczniu za 50-55 baniek. Podobne manewry robiliśmy kupując Keite.
Obrazek

lfc257

Post autor: lfc257 »

Gagarin pisze:
20 paź 2020, o 17:22
Czemu nie do wyjęcia? Skoro w czerwcu odejdzie za 45 milionów to można go spróbować kupić w styczniu za 50-55 baniek. Podobne manewry robiliśmy kupując Keite.
Lipsk będzie wiedział, że jesteśmy pod ścianą i dadzą zaporową cenę. w połowie sezonu nikt nie chce sprzedawać ważnego zawodnika

lorenalex

Post autor: lorenalex »

Mnie jakoś nie przekonuje pomysł z Upamecano. Wolałbym Bena White. Jest już ograny na angielskich boiskach. A tak Upamecano będzie się wdrażał jak Keita minimum rok. Pewnie są też bariery językowe.

Taki przykład. Lewis śmiga na w srokach bez problemu, a nasz Grek zniknął kiedy jest potrzebny do rotacji.

Wole pewnego gracza dostępnego do gry.
He’s our centre-half, he’s our number four. Watch him defend and watch him score. He can pass the ball, calm as you like. He’s Virgil Van Dijk, Virgil Van Dijk!
https://streamable.com/5dg0ey

wicked93

Post autor: wicked93 »

Myślisz, że Lewis przychodząc do Liverpoolu wygryzłby Robertsona? Interesujące :)
Tsimikas miał covid i uraz, a nie zniknął.

lorenalex

Post autor: lorenalex »

wicked93 pisze:
20 paź 2020, o 20:42
Myślisz, że Lewis przychodząc do Liverpoolu wygryzłby Robertsona? Interesujące :)
Nic takiego nie powiedziałem :) Ale mamy teraz natłok spotkań. Gdzie jest nasz nowy człowiek do rotacji z Robertsonem?

Nie chcę robić już off-topu. Wyraziłem swoje zdanie, że nie podoba mi się pomysł z Upamecano i nie jestem fanem tego potencjalnego transferu.

Powody:
- potencjalna trudność aklimatyzacji,
- język angielski,
- koszty tego transferu.
He’s our centre-half, he’s our number four. Watch him defend and watch him score. He can pass the ball, calm as you like. He’s Virgil Van Dijk, Virgil Van Dijk!
https://streamable.com/5dg0ey

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

lorenalex pisze:
20 paź 2020, o 20:57
wicked93 pisze:
Nic takiego nie powiedziałem :) Ale mamy teraz natłok spotkań. Gdzie jest nasz nowy człowiek do rotacji z Robertsonem?

Nie chcę robić już off-topu. Wyraziłem swoje zdanie, że nie podoba mi się pomysł z Upamecano i nie jestem fanem tego potencjalnego transferu.

Powody:
- język angielski,
- koszty tego transferu.
Łat? Ten gość z miejsca miałby podstawę. Za taką kasę nic tylko brać. Młody, ograny w Europie, gdyby to się udało to byłby cud.

wicked93

Post autor: wicked93 »

Niby czemu jest teraz aż potrzebny? Przecież gdyby był lub go nie było to i tak w tych meczach zagrałby Robertson. Potrzebny to jest stoper, a nie zbedna rotacja po 4 kolejce, kiedy Robertson jako jeden z niewielu z tyłu jest w dobrej formie.

20103101

Post autor: 20103101 »

firo9 pisze:
20 paź 2020, o 22:27
lorenalex pisze:
wicked93 pisze:

Powody:
- język angielski,
- koszty tego transferu.
Łat? Ten gość z miejsca miałby podstawę. Za taką kasę nic tylko brać. Młody, ograny w Europie, gdyby to się udało to byłby cud.
Krew mnie zalewa jak widzę takie frazesy, Upamecano to kocur, udowodnił to już na najwyższym szczeblu klubowych rozgrywek, kiedy został zawodnikiem meczu bodajże z Psg, mimo że jego drużyna odpadła wtedy z CL, jak dla mnie kot jakich malo, mlody, perspektywcziny, mega talent i dojrzalosc, dziwie sie ze jeszcze siedzi w Lipsku, nastepnego lata bankowo zasili jakiegos giganta, brać, brać i jeszcze raz brać!

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

lorenalex pisze:

Powody:
- język angielski,
- koszty tego transferu.
Jezu co za bzdety. Puste banały jak te powtarzane o derbach, które ponoć rządzą się swoimi prawami :D Zawsze chciałem poznać co to za prawa.
Aklimatyzacja, czyli co konkretnie? Pogoda mu się nie spodoba? Jedzenie w restauracjach? Angielski krajobraz za oknem? Ruch lewostronny? Będzie osamotniony w szatni, bo nie ma żadnego Francuza?
Jeżeli 45 mln euro za 21 letniego środkowego obrońcę, ogranego w topowej lidze, ogranego na wysokim poziomie w Lidze Mistrzów, w której wypadł znakomicie w zeszłym sezonie, to kwota duża i stawiasz ją jako argument za odstąpieniem od tego transferu to ja nie wiem co myślę. Ręce opadają. Ile chciałbyś przeznaczyć na taki transfer? 15 - 20 mln? Przypominają mi się rozmowy z OLXa. Wystawiasz nowy telefon za 2000 zł, co i tak jest genialną okazją, a otrzymujesz zapytania: "panie, a da radę za pińcet?

ODPOWIEDZ