Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
josif

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: josif »

Mitchell pisze:
31 sie 2020, o 19:28
TenSuchar pisze:
31 sie 2020, o 19:14
(...) ALE - każdy może zrobić sobie proste wyliczenia (komu się nie chce - SEB zrobił to za was), a wyniki są co najmniej niepokojące.(...)

• Kłamstwo powtarzane po tysiąckroć staje się prawdą. - Joseph Goebbels

Dla niektórych wręcz prawdą objawioną. A kilku naiwnych jeszcze pomagało rozpropagować te brednie.

Jakie wyliczenia SEB-a? Te losowe wartości nazywasz wyliczeniami?
Jego tabelki zaorało kilku ludzi. Tylko o tym nie krzyczeli.
Wyszła żenada, kompromitacja. Jakoś do tego SEB się nie odniósł, nie krzyczał. Cichutko podkulił ogon.
Chcesz prawdy czy propagandy?
Poszukaj, poczytaj, przyłóż się, nie pozwól manipulować.
Powiedział Mateusz Borek ! :)
War. War never changes

lfc257

Post autor: lfc257 »

PyrkaLFC pisze:
31 sie 2020, o 17:52
SEB pisze:
31 sie 2020, o 17:49
Spoiler:
Temat można jak na razie zamknąć.
No jak zamknąć? Jeszcze tabelkę jakąś dawaj

@Down Nie peniaj, nie płakałem jak mieliśmy Downinga na skrzydle. Nie płakałem jak graliśmy w pucharze Uefa bez kontuzjowanego Gerrarda, który w tamtym czasie był chyba jedynym sensownym zawodnikiem. Nie płakałem jak Joe Cole kopał się po czole, jak w naszej pomocy wychodził Spearing, jak zastępowaliśmy Torresa Carrolem, czy Suareza Lallaną, Nie płakałem ani nie plułem jadem jak się Gerrard poślizgnął, ani jak Rodgers wyszedł drugim garniturem na Real Madryt w Lidze Mistrzów, ani nawet kiedy oglądałem na zacinającym się Streamie jak nas jechał Akinfenwa, więc easy, bo nie wiem jak Ty, ale ja jestem kibicem Liverpoolu, a nie transferów.
ja rozumiem, że Liverpool przez lata był dołku, kibice rywali nazywali nas looserpoolem itd. rozumiem, że kibice pogrążyli się w marazmie i pogodzili się, że klub już nigdy nie będzie wielki. ale w piłce chodzi o zwycięstwa a my teraz możemy wygrywać. to czemu dalej kibice tkwią w tej mentalności ,,no dobra, odnieśliśmy sukces ale za chwilę znów wrócimy do walki o top4 bo tam nasze miejsce". ja tam zawsze będę kibicował Liverpoolowi, też pamiętam czasy Hodgsona, Konchesky'ego, Poulsena, Spearinga itd. nigdy nie rozważałem żeby przestać być kibicem Liverpoolu. ale jak już weszliśmy na szczyt to próbujmy się tak utrzymać jak najdłużej a nie rezygnujemy z transferów co praktycznie równa się braku szansy na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie.

Offsite
Kontakt:

Post autor: Offsite »

O! Seb i jego mądrości. Uwielbiam, jestem fanem.
SEB pisze:
Rzeczywistość:
Zima 2018- brak transferów
Lato 2019 - brak transferów
Zima 2019 - Minamino (8m £)
Lato 2020 - Tsimikas (10m £)

Zima 2018 - sprzedaż Solanke (20m £)
Lato 2019 - sprzedaż Ings, Kent, Mignolet (35m £)
Zima 2019 - brak sprzedaży
Lato 2020 - Lovren, Ejaria (13.5m £)

Profit: 50.5m £
To jest Twoja rzeczywistość. Zapomniałeś dopisać, że każdy ważny zawodnik ma parafowaną umowę do przynajmniej 2023 roku oprócz Giniego.
https://www.transfermarkt.pl/fc-liverpo ... 020/plus/1
A więc mamy zabezpieczoną przyszłość. To kosztuję, dlatego jakiś czas temu był news, że zapłaciliśmy najwięcej agentom spośród wszystkich PL klubów.
SEB pisze:
Rekordowe wpływy z LM sezon 2019
Rekordowe wpływy za wygranie Premier League 2020
Rekordowy kontrakt z Nike
Rekordowe wpływy z praw marketingowych
Zwolnienia w płacach
Zysk z 4 ostatnich okienek ze sprzedaży piłkarzy 50.5m £.
Całe szczęście już zrezygnowałeś z tych Twoich tabelek kolorowych, szkoda, że nie starczyło odwagi przeprosić innych, którzy Ci uwierzyli w te głupoty. Oddam głos Panu Pearcowi
https://twitter.com/JamesPearceLFC/stat ... 7571556352
It’s all there in black and white. All revenues reinvested back into the club.
Cała kasa zostaje w klubie.
SEB pisze:
Liverpool FC chce Lewisa, Thiago, Wernera: nie damy 20 mln za angielskiego lewego obrońcę, który z powodzeniem może grać na lewej pomocy, bo wolimy dać 10 mln za nieznanego Greka, który nazywany jest przez fanów jako Greckim Moreno.
Eh, pewnie też nie widziałeś porównania Kostasa do Robbo i Lewisa? Jest to lepsza i tańsza alternatywa. Pewnie też nie zauważyłeś, że PL mocno przegina z cenami (Solanke za 20 mln?). Nic dziwnego. Aaa podaj chociaż jeden przykład, gdzie ktoś go nazywa Greckim Moreno. Bo mam wrażenie, że z palca sobie to wyssałeś.
SEB pisze:
Propaganda:
Właściciele, Klopp i dziennikarze LFC:
- Pandemia, graliśmy 5 meczy bez udziału publiczności u siebie. Ogromne straty, klub musi być prowadzony z głową. Nie ma to żadnego związku ze zwolnieniami w innych firmach nie związanych z Liverpool FC udziałowców FSG.
Nikt nie mówi o stratach, a po prostu o bezpieczeństwie biznesu.
SEB pisze:
Inne kluby:
- Ancelotti chce transferów: proszę bardzo
- Solskjaer chce transferów: proszę bardzo
- Guardiola chce transferów: proszę bardzo
- Arteta chce transferów: proszę bardzo
- Mourinho chce transferów: proszę bardzo

Temat można jak na razie zamknąć.
Ancelotti 12 miejsce
Solskjaer rzutem na taśmę 3 miejsce i strata 15 i ponad 30 oczek do 2 i 1 miejsca.
Guardiola szejki, nie ma o czym mówić. Możemy jedynie tę rozrzutność porównać do naszej. Oni na obronę wydali 700 mln, my ponad 100
Artera miejsce 8
Mourinho miejsce 6

Nie no XD każdy sypie kasą.
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

TenSuchar pisze:
PyrkaLFC pisze:
31 sie 2020, o 17:52

No jak zamknąć? Jeszcze tabelkę jakąś dawaj

@Down Nie peniaj, nie płakałem jak mieliśmy Downinga na skrzydle. Nie płakałem jak graliśmy w pucharze Uefa bez kontuzjowanego Gerrarda, który w tamtym czasie był chyba jedynym sensownym zawodnikiem. Nie płakałem jak Joe Cole kopał się po czole, jak w naszej pomocy wychodził Spearing, jak zastępowaliśmy Torresa Carrolem, czy Suareza Lallaną, Nie płakałem ani nie plułem jadem jak się Gerrard poślizgnął, ani jak Rodgers wyszedł drugim garniturem na Real Madryt w Lidze Mistrzów, ani nawet kiedy oglądałem na zacinającym się Streamie jak nas jechał Akinfenwa, więc easy, bo nie wiem jak Ty, ale ja jestem kibicem Liverpoolu, a nie transferów.
Co za absurd. Rozumiem, że analogicznie nie cieszysz się, że mamy Van Dijka na obronie, nie cieszyłeś się, że taki talent jak Trent wzmocnił pierwszy skład, nie cieszyłeś się, jak wymieniliśmy Kariusa na Allisona.
Chyba, że wg ciebie kibic może odczuwać tylko pozytywne emocje. Smutny i zły kibic to nie kibic! No bo jak można płakać, że straciliśmy szansę na pierwsze mistrzostwo od 24 lat...
1. A czemu miałbym się nie cieszyć, że drużyna, której kibicuje, się wzmacnia?
2. Moja wypowiedź odnosiła się do przytyku SEBa, że będę "płakał" po 3 pierwszych meczach - oderwana od tego kontekstu może nabierać innego znaczenia, wiec może doprecyzuje tak, żeby każdy zrozumiał: Kibicowałem temu klubowi, w jego najgorszych momentach, więc brak transferów w dwóch czy 3 okienkach nie zamieni mnie w forumowego krzykacza (jasne,miałem doła, jak nie wygraliśmy mistrza w sezonie 2013/14, choć nie dołączałem do rozgoryczonego z tego powodu grona osób które twierdziły coś w stylu "Gerrard przegrał nam mistrzostwo", "sfrajerzyliśmy się po raz kolejny", "Gerrard powinien iść w odstawkę, nikt nie jest ważniejszy niż klub" etc)
3. Ludzie którzy zainteresowali się Liverpoolem FC w związku z falą ostatnich sukcesów, sprawiają wrażenie, jakby nie mieli pojęcia w jakiej dupie, ciemnej i głębokiej, klub był te 10 lat temu. Ludzie którzy najgłośniej ujadają jakim to FSG jest żydostwem sprawiają wrażenie, jakby nie mieli pojęcia ile ta firma zrobiła, żeby wyciągnąć Liverpool z środka tabeli i zrobić z niego: Mistrza Europy, Klubowego Mistrza Świata i w końcu po 30 latach Mistrza Anglii. Jakby w piłce nożnej najważniejsze były transfery, a nie rezultaty. Everton co roku wywala olbrzymie pieniądze i co roku ch*ja z tego mają. Fulham i Aston Villa wydawały olbrzymie pieniądze na transfery, tylko po to, żeby spaść po jednym sezonie. Barcelona, która co roku rozrzucała pieniądze na prawo i lewo, która wydała olbrzymią - trzecią co do wysokości w historii piłki nożnej kwotę, na transfer naszego rezerwowego, dziś sprawia wrażenie bajzlu, a gwiazda, wokół której budowali całe to przedsięwzięcie wykorzystuje wszystkie możliwe kruczki żeby tylko stamtąd uciec. Real Madryt, który również wydawał olbrzymie pieniądze, nagle zawiązał skarpetę z zaskórniakami i urządza garażową wyprzedaż zawodników, za których zapłacili często dwukrotnie większe pieniądze niż obecnie oczekują. Kto kupuje? Głównie bandyci, monopoliści, Rusek od gazu i Araby od ropy. Poza tym kilka klubów z Premier League najwyraźniej nie wyciągneło żadnych wniosków, ani z Historii pt "Leeds" ani z Historii pt. "Sunderland". Mam się martwić tym, że klub któremu kibicuje jest ostrożny? Sorry, wole się w tym czasie pośmiać z postów o sknerach, żydach i jankesach. Przynajmniej zawsze jakaś beka.

@Down
SEB pisze:
31 sie 2020, o 19:58
Panowie z przymrużeniem oka, dzięki mnie ten wątek jest najbardziej obleganym tematem na forum :)
Ten wątek jest zawsze najbardziej obleganym na forum. Nie schlebiaj sobie, byli już tu tacy jak ty, wytrzymywali średnio kilka miesięcy, jakieś 2 okienka. Z reguły nie gnietli ich inni forumowicze, tylko rzeczywistość.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2020, o 20:08 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Szczerze to z jednej strony Wam się dziwię a z drugiej Was podziwiam,że Wy z tym oszołomem,fantastą itd,itp o nicku SEB jeszcze dyskutujecie.
Osobiście mam go od dawna zablokowanego ale na moje nieszczęście często go cytujecie albo sam z "lenistwa" się nie loguję i wtedy rzucają mi się w oczy te banialuki.

Najgorsze jest ale to,że wnioskując z jego wypocin odnoszę wrażenie,że on ma coś przeciwko Żydom.
A to napawa mnie niczym innym jak obrzydzeniem.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

SEB

Post autor: SEB »

Panowie z przymrużeniem oka, dzięki mnie ten wątek jest najbardziej obleganym tematem na forum :)

Liczę, że się kiedyś spotkamy na zlocie i poznacie moje faktyczne podejście do sprawy. :D
Obrazek

Nero

Post autor: Nero »

Poczytajcie sobie komentarze pod tym Pearcem. Jest jechany jak bury kot. Nie tylko u nas ludzie są niezadowoleni :P

TenSuchar

Post autor: TenSuchar »

Mitchell pisze:
31 sie 2020, o 19:28
TenSuchar pisze:
(...) ALE - każdy może zrobić sobie proste wyliczenia (komu się nie chce - SEB zrobił to za was), a wyniki są co najmniej niepokojące.(...)

• Kłamstwo powtarzane po tysiąckroć staje się prawdą. - Joseph Goebbels

Dla niektórych wręcz prawdą objawioną. A kilku naiwnych jeszcze pomagało rozpropagować te brednie.

Jakie wyliczenia SEB-a? Te losowe wartości nazywasz wyliczeniami?
Jego tabelki zaorało kilku ludzi. Tylko o tym nie krzyczeli.
Wyszła żenada, kompromitacja. Jakoś do tego SEB się nie odniósł, nie krzyczał. Cichutko podkulił ogon.
Chcesz prawdy czy propagandy?
Poszukaj, poczytaj, przyłóż się, nie pozwól manipulować.
Dobrze, wyliczenia to za dużo powiedziane. Nadal liczby, które podał są prawdziwe (lub przynajmniej zbliżone do prawdziwych). I to, że nazwiesz je propagandą, bo nie lubisz danego użytkownika rzeczywistości nie zmieni.
W ostatnich 5 latach aż 15 klubów w Anglii wydało na transfery więcej niż Liverpool (mówię o saldzie). Jasne, niektórzy niemądrze.
Ale w nowożytnej piłce jeszcze nikomu nie udało się zostać na szczycie na długo bez wydawania sporych pieniędzy na transfery. Może Liverpool będzie pierwszy, a może drugi Robertson za pół darmo się już nie trafi.

20103101

Post autor: 20103101 »

Eriksen wystawiony na sprzedaż, szczerze mowiac sie tego spodziewałem kiedy został sprowadzany, warto by bylo spróbować, myślę że 30 mln by załatwilo sprawę, kreatywny, znający lige, posiadający fajne umiejetnosci o czym nie raz przekonał grajac w Spurs.
Jeden problem, nasz zarząd...

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

• Za wikipedią: Trollowanie polega na (...) Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie takich wiadomości jako przynęty która – zdaniem trolla – potencjalnie mogłaby doprowadzić do wywołania dyskusji.
SEB pisze:
31 sie 2020, o 19:58

Liczę, że się kiedyś spotkamy na zlocie i poznacie moje faktyczne podejście do sprawy. :D
Mnie się wydaje czy Ty właśnie wyczerpałeś definicję trolla?

TenSuchar pisze:
31 sie 2020, o 20:14
(...) Nadal liczby, które podał są prawdziwe (lub przynajmniej zbliżone do prawdziwych). I to, że nazwiesz je propagandą, bo nie lubisz danego użytkownika rzeczywistości nie zmieni.
Goebbels byłby dumny. :)
Nie, liczby które podał nie są prawdziwe. Nie są nawet zbliżone.
Jeśli się zagłębisz w tamtym temacie dowiesz się więcej. Ostrzegam, to może wywołać dysonans poznawczy. Możesz nie zechcieć tego zaakceptować.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Awatar użytkownika
Sobi

Post autor: Sobi »

Ja się tylko boję, że Liverpool nie kupi środkowego obrońcy w tym okienku. Odszedł Lovren i mamy w klubie tylko 3 nominalnych CB, a to aż się prosi o katastrofę.

Właściciele nie chcą wydawać hajsu, jednym się ta strategia podoba, innym nie, ja powiedzmy jestem w stanie to zrozumieć, bo wierzę, że jeśli będą potrzebne wzmocnienia to wtedy wjedziemy na rynek z pełną mocą.

Jeśli chodzi o Thiago to może płakać nie będę, jak go nie sprowadzimy, o ile zostanie Wijnaldum. Z drugiej strony jakby taka wymiana się pojawiła to wcale bym nie narzekał, bo to by był ktoś nowy, kim można zaskoczyć. Gini zrobił dużo dla klubu, ale jak nie chce kontraktu przedłużyć, to lepiej wziąć za niego hajs, póki jeszcze można.

Rezerwowy skrzydłowy to też temat, którym się zbytnio nie przejmuje, mówiło się o Traore/Sarr, ale jeśli Wilson zostanie na ten sezon i Shaq w końcu może zaliczy sezon bez kontuzji to tu jesteśmy w dobrej sytuacji

Zmiennikiem dla Robbo w końcu nie będzie prawonożny nieśmiertelny Milner, więc pięknie, bo na to długo czekałem.

Moim zdaniem naprawdę nie jest źle, mam nadzieję, tylko, że jakiś środkowy obrońca przyjdzie, bo to moim zdaniem mus. Nikt chyba nie chce oglądać jak przy jakieś kontuzji wyjdziemy na obronie Hendersonem, czy Fabinho, a to już się czasem zdarzało...

W skrócie, nie ma co siać paniki, nie jesteśmy w złej sytuacji, nie potrzebujemy nie wiem jak wielkiej przebudowy jak np Barca, tylko uzupełnienia niektórych luk na rezerwie. Bez spiny, skład i Klopp udowodnili już swoje i pokazali, że warto im ufać i wierzyć, że będzie dobrze. Pozdrawiam.
W Liverpoolu są dwie wielkie drużyny: Liverpool i jego rezerwy.” - Bill Shankly

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

20103101 pisze:
31 sie 2020, o 20:33
Eriksen wystawiony na sprzedaż, szczerze mowiac sie tego spodziewałem kiedy został sprowadzany, warto by bylo spróbować, myślę że 30 mln by załatwilo sprawę, kreatywny, znający lige, posiadający fajne umiejetnosci o czym nie raz przekonał grajac w Spurs.
Jeden problem, nasz zarząd...
Swego czasu uważałem Duńczyka za drugiego najlepszego pomocnika w lidze obok KdB.
Myślę, że po nieudanej przygodzie we Włoszech sam chętnie wróciłby do Anglii.
To będzie kolejna okazja na rynku, bo Inter pewnie zadowoli się kwotą, taką jaką sam na niego wyłożył.
W czasie pandemii niestety nie można wydawać, więc nawet się nie łudzę.

TenSuchar

Post autor: TenSuchar »

Mitchell pisze:
31 sie 2020, o 20:47
Goebbels byłby dumny. :)
Nie, liczby które podał nie są prawdziwe. Nie są nawet zbliżone.
Jeśli się zagłębisz w tamtym temacie dowiesz się więcej. Ostrzegam, to może wywołać dysonans poznawczy. Możesz nie zechcieć tego zaakceptować.
Widzę, że traktowanko z góry i argumenty w stylu "miej otwarty umysł i nie dawaj się propagandzie" grane mocno. Nisko. Dobra, sprawdzam:

Zima 2018- brak transferów - Prawda
Lato 2019 - brak transferów - Prawda
Zima 2019 - Minamino (8m £) - Prawda
Lato 2020 - Tsimikas (10m £) - Prawda

Zima 2018 - sprzedaż Solanke (20m £) - Prawda
Lato 2019 - sprzedaż Ings, Kent, Mignolet (35m £) - Prawda
Zima 2019 - brak sprzedaży - Prawda
Lato 2020 - Lovren, Ejaria (13.5m £) - Prawda

Rekordowe wpływy z LM sezon 2019- Prawda
Rekordowe wpływy za wygranie Premier League 2020 - Prawda
Rekordowy kontrakt z Nike - w umowie z New Balance był zapis, że mogą wyrównać każdą ofertę i nadal z Nike kontrakt podpisaliśmy - czyli dyskusyjnie też prawda
Rekordowe wpływy z praw marketingowych - tutaj zaryzykuję bez sprawdzania, że nawet jeśli to nie jest prawda to co najwyżej minimalnie rozjeżdża się z rzeczywistością
Zwolnienia w płacach - oczywiście, sporo piłkarzy przedłużyło kontrakty (podnosząc zarobki), jednak znowu prawdą jest, że sporo "ciężkich" tygodniówek zniknęło z listy płac; dyskusyjnie naciągana prawda
Zysk z 4 ostatnich okienek ze sprzedaży piłkarzy 50.5m £.
- Prawda; można się kłócić, że we wcześniejszych okienkach już wydawaliśmy, ale podałem statystykę, która dowodzi, że wydajemy bardzo mało od dłuższego czasu

Liverpool FC chce Lewisa, Thiago, Wernera: nie damy 20 mln za angielskiego lewego obrońcę, który z powodzeniem może grać na lewej pomocy, bo wolimy dać 10 mln za nieznanego Greka, który nazywany jest przez fanów jako Greckim Moreno.
- można się nie zgadzać z podejściem, ale nadal nigdzie nie podał zakłamanej liczby

Inne kluby:
- Ancelotti chce transferów: proszę bardzo - Prawda, Allan w cenie Thiago
- Solskjaer chce transferów: proszę bardzo - Prawda, United od lat wydaje kosmiczną kasę, teraz Van de Beek
- Guardiola chce transferów: proszę bardzo- Ake, Torres, a jak będzie trzeba dać królestwo za Messiego nawet się nie zawahają
- Arteta chce transferów: proszę bardzo - Nieprawda, przynajmniej na tę chwilę
- Mourinho chce transferów: proszę bardzo- Prawda

SEB

Post autor: SEB »

Rok 2035:
Początek okienka

Liverpool zainteresowany Alcantara! #FSGmusisz #EdwardsGeniuszu #PearceSzykujArtykulWrazieNiepowodzenia
#MelissaUsmiechnijSieIwstawPostStulejeCieUwielbiaja

Rok 2035:
Koniec okienka

Odczuwamy skutki pandemii w 2020 roku, rozbudowa centrum treningowego jeszcze się nie spłaciła.
Z pozytywnych wieści; Shaqiri wraca, Matip wyczerpał limit kontuzji. Przecież Keita to nowy transfer.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Spoiler:
Co Ty cytujesz??? :shock:
Wiesz o czym ja pisałem i co tutaj ludzie SEB-ie zarzucają? O jakie tabelki i wyliczenia chodzi?
Czy włączyłeś się na ostatnie 10 minut rozmowy?

Mam wrażenie, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

ODPOWIEDZ