Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
diablinadali

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: diablinadali »

Egalot pisze:
30 sie 2020, o 14:10
Ale jeśli przyjdzie w październiku i będzie potrzebować czas, by wpasować się w styl drużyny, to czy w styczniu też nie będzie go potrzebować?
Anthermil pisze:
30 sie 2020, o 14:16
A jak przyjdzie w styczniu to sie nie bedzie musiał wpasowywac czy jak xD Oczywiscie, ze tak, tyle ze przychodzac w październiku bedzie miał juz w styczniu ten etap za soba.
Już pal licho z tym wpasowaniem do drużyny, ale tu się rozchodzi raczej o brak dostępności piłkarza przez miesiąc, płacenie wysokiej tygodniówki przez ten czas i 15 mln extra. Czy zakup Thiago teraz jest wart wydania +15 mln? Sportowo jak najbardziej, ekonomicznie nie bardzo.
Poza tym luźno dywaguję, próbując uzasadnić sensownie aktualne wahanie klubu w podjęciu tej decyzji.
W mojej ocenie są 2 opcje:
1. Klub liczy na to, że wyrwie promocyjnie Thiago w styczniu po jeszcze niższej cenie i nie będzie musiał utrzymywać jednocześnie Wijnalduma i Thiago.
2. Klub ma zamrożone środki na ciężki czas i nie kupi Thiago, bo skąpi grosza dopóki kasa za transfery wychodzące nie wpadnie lub ktoś z wysoką tygodniówką nie zejdzie z listy płac (Milner, Wijnaldum).

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

consigliere pisze:
30 sie 2020, o 15:21
czuję się trochę zażenowany gdy widzę władze The Reds skąpiące tych 30 mln na Thiago, gdy jeszcze niedawno wydawali lekką ręką więcej kasy na wiecznie połamanego i bezmyślnego Chamberlaina :wink:
Z wielu płynących tutaj gęsto ostatnimi czasy uwag pod adresem zarządu z tą akurat się zgadzam, a nawet powiedziałbym zgadzam w ch*j. Generalnie podoba mi się koncepcja robienia porządnego rozeznania przed dokonaniem transferu i próba odcięcia się od cenowego szaleństwa - jedni to nazwą analizą ryzyka biznesowego, inni skąpstwem Jankesów, czy nawet żydzeniem - jakby kto tego nie nazwał, podoba mi się ta polityka, nawet jeżeli czasami powstrzymujemy się od zakupu piłkarzy takich jak Werner. Nie mniej trochę nie rozumiem tego, że możemy wydawać 38 mln funtów na solidnego rezerwowego, natomiast nie możemy wydać 30 mln euro na zawodnika, który z miejsca podniósłby jakoś pierwszej 11stki. Mam nadzieje, że dopniemy ten transfer jeszcze przed startem ligi.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Anthermil

Post autor: Anthermil »

diablinadali pisze:
30 sie 2020, o 15:26
Już pal licho z tym wpasowaniem do drużyny, ale tu się rozchodzi raczej o brak dostępności piłkarza przez miesiąc, płacenie wysokiej tygodniówki przez ten czas i 15 mln extra. Czy zakup Thiago teraz jest wart wydania +15 mln? Sportowo jak najbardziej, ekonomicznie nie bardzo.
Skoro 15+ mln euro więcej za transfer w październiku się nie opłaca, to czemu płacić 15 mln w styczniu, skoro w maju możesz mieć go za darmo. To tylko 4 miesiąc przecież? Czemu też z góry zakładasz, że Thiago w styczniu zgodzi się na takie same warunki płacowe, na jakie zgodził się teraz (podobno LFC i Hiszpan są już dogadani)? I co ewentualnie z kasą za podpis?

Z listy płac zeszli Lovren i Lallana, to jakieś 200k tygodniówki, jeśli się nie mylę. W zeszłym roku odpadł też Stu z 150 k i nikt w jego miejsce nie przyszedł.

Jeśli Jurgen chce Thiago teraz, to za tą kwotę klub mu powinien go w zębach przynieść. Gość im wykręca genialne wyniki sportowe, które przykładają się na równie genialne wyniki finansowe, a ci odwalają jakąś żulerkę. Wiadomo, że zawsze lepiej zapłacić mniej niż więcej, ale żenada mnie bierze, że cała sprawa rozbija się w sumie o jakieś 8 mln funtów. Tego chlip chlip zły COVID-19 imo nie usprawiedliwia.

Czekam tylko na jakiś wpis Bascombe, czy innej Melissy po fiasku transferu Thiago wychwalający politykę FSG w stylu: Thiago stary zły. No neme z akademii to jest przyszłość! A tak w ogóle to stara Thiago miała koślawe kolana xD

Z tego wszystkiego najbardziej żal mi Jurgen, bo jeśli ten sezon będzie słabszy niż 2 ostatnie, np. 3 miejsce i nie wiem, odpadnięcie w trudnej grupie w LM, no to jemu się od tych wszystkich klubowych dziennikarzyn oberwie bo "zajechał zespół"

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

PyrkaLFC pisze:
30 sie 2020, o 15:31
(...) Niemniej* trochę nie rozumiem tego, że możemy wydawać 38 mln funtów na solidnego rezerwowego, natomiast nie możemy wydać 30 mln euro na zawodnika, który z miejsca podniósłby jakoś pierwszej 11stki. Mam nadzieje, że dopniemy ten transfer jeszcze przed startem ligi.
Bo Alex to był po prostu słaby deal. Mamy sporo takich. Dziś łatwo nam oceniać.
Wtedy wydawał się świeży, jakościowy, młody i bardzo perspektywiczny. Ponadto byliśmy na innym etapie budowania drużyny. Henderson i Wijnaldum dopiero się adaptowali do nowej gry. Chimeryczny Emre zawijał z klubu. Adaś był mało rozwojowy. W sumie chyba tylko James gwarantował równy, dobry poziom przez cały sezon. Jednak spędził go na obronie jeżeli mi się lata nie pomyliły. Z konieczności grywaliśmy w pomocy nawet Filipkiem, którego wydolność przeszła już do legendy. Mieliśmy dwóch przyzwoitych jakościowo graczy na 3 sloty w pomocy. Trochę słabo. Dziś mamy 4-5 na 3 miejsca. Zależy jako ocenić Keitę. Diametralnie inna sytuacja dla managera.
Bardziej musieliśmy, niż chcieliśmy kogoś dołożyć.
Ox wydawał się fajnym młodym, nomen omen, wołem do orania środka. Cóż, z kilku powodów, nie wyszło. Koledzy wspięli się na wyższy level, Alex pozostał tam gdzie był.

Fajnie się czyta takie głosy rozsądku jak te kilka powyżej. Lata z Liverpoolem widzę, iż nauczyły pokory i ostudziły dziecięcy entuzjazm. :)
Dzięki panowie, że przywracacie wiarę w homo sapiens.
Rozgorączkowanym wydawaniem nieswoich milionów chciałbym podpowiedzieć, że Thiago w Bayernie a Thiago w Liverpoolu to, z dużą dozą prawdopodobieństwa, dwaj różni panowie. Szczególnie na tak złożonej taktycznie pozycji. I biorę tu pod uwagę zbliżony styl Bayernu.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Anthermil pisze:
30 sie 2020, o 15:57
Skoro 15+ mln euro więcej za transfer w październiku się nie opłaca, to czemu płacić 15 mln w styczniu, skoro w maju możesz mieć go za darmo. To tylko 4 miesiąc przecież? Czemu też z góry zakładasz, że Thiago w styczniu zgodzi się na takie same warunki płacowe, na jakie zgodził się teraz (podobno LFC i Hiszpan są już dogadani)? I co ewentualnie z kasą za podpis?
15 mln w styczniu opłaca się bardziej bo płacisz za 5 miesięcy pracy piłkarza (styczeń - maj) w porównaniu do 15 mln za 3 miesiące pracy od momentu dostępności piłkarza do następnego okienka (październik - grudzień). A do posiadania Thiago za darmo może właśnie klub dąży. Tego ani ja ani Ty nie wiemy, nie uczestniczymy w naradach.
Anthermil pisze:
30 sie 2020, o 15:57
Z listy płac zeszli Lovren i Lallana, to jakieś 200k tygodniówki, jeśli się nie mylę. W zeszłym roku odpadł też Stu z 150 k i nikt w jego miejsce nie przyszedł.
Rozumiem, że jak klub zszedł z listy płac o 300k tygodniowo to powinien natychmiast sprowadzić kogoś tylko po to, żeby wydać ten zapas tygodniówek? Nie ma sensu tworzyć rezerw tylko lećmy na hurra po bandzie?
Edit: Prawdopodobnie nadwyżka poszła też na podwyżki dla tych, którzy naprawdę na to zasłużyli i stanowią o sile tego zespołu.

lfc257

Post autor: lfc257 »

moim zdaniem żeby skład był kompletny potrzeba 3 transferów: stopera w miejsce Lovrena, pomocnika - tutaj transfer Thiago sam się nasuwa i napastnika - tutaj wielka szkoda, że nie wypalił transfer Wernera. nie chodzi o jakąś manię zakupów itd ale odeszło kilku zawodników: Sturridge, Lallana, Lovren. owszem, byli to zawodnicy 2 planu ale jednak nikogo w to miejsce nie sprowadziliśmy. uszczupliliśmy i tak wąską kadrę. tak nie może być

Django

Post autor: Django »

Nie wytrzymie...

Za Lallane jest Jones. Miast napastnika (Wernera) jest pelniocy w ubiegłym sezonie marginalna rolę Minamino (którego za rok dwa wszyscy będą nosic na rękach) , jest też Brewster, który może być tylko lepszy. Martwi mnie tylko pozycja SO, ale mam wrażenie, że tym czwartym będzie... Kuometio.

Świeża krew jest, pytanie czy jej wystarczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

No tak:
-Klopp out
-FSG out
-w ogóle zaorać Anfield i po sprawie!
Tych bzdur,które niektórzy tutaj ostatnio wypisują nie dać się już czytać.
Ten portal spada na psy niestety.
Jedynym pocieszeniem jest to,że przez te już ponad 4 dekady z LFC wielu już takich widziałem a na końcu działa stara zasada "byli i się zmyli"
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

lfc257

Django pisze:
30 sie 2020, o 21:00
Nie wytrzymie...

Za Lallane jest Jones. Miast napastnika (Wernera) jest pelniocy w ubiegłym sezonie marginalna rolę Minamino (którego za rok dwa wszyscy będą nosic na rękach) , jest też Brewster, który może być tylko lepszy. Martwi mnie tylko pozycja SO, ale mam wrażenie, że tym czwartym będzie... Kuometio.

faktycznie, jest coraz lepiej. biorąc pod uwage wyłącznie rok 2020 to w lidze przegraliśmy 3 mecze, odpadliśmy z Atletico w 1/8 LM i z Chelsea w 5 rundzie (czyli jakby 1/8) FA Cup. ligę wygraliśmy właściwie w grudniu bo przewaga była niebotyczna. mimo takiej przewagi szybko odpadliśmy z pucharów. naprawdę uważasz, że wszystko jest ok i skład jest kompletny?

lfc257

ynwa19 pisze:
30 sie 2020, o 21:11
No tak:
-Klopp out
-FSG out
-w ogóle zaorać Anfield i po sprawie!
Tych bzdur,które niektórzy tutaj ostatnio wypisują nie dać się już czytać.
Ten portal spada na psy niestety.
Jedynym pocieszeniem jest to,że przez te już ponad 4 dekady z LFC wielu już takich widziałem a na końcu działa stara zasada "byli i się zmyli"
po co ta histeria i popadnie skrajność? to, że komuś się nie podoba jak zarząd prowadzi politykę transferową nie znaczy, że zaraz przestanie kibicować klubowi i chce zaorać Anfield. to co mnie boli to fakt, że Liverpool ma teraz dziejową szansę kupowania zawodników jakich chce. ba, oni sami chcą tu przychodzić. grzech z tego nie skorzystać. weszliśmy na szczyt to się na nim trzymajmy. a grając 3 rok tym samym składem będzie coraz trudniej. Kloppowi trudno zaskoczyć rywali, stajemy sie zbyt przewidywalni. transfer przynajmniej Thiago jest koniecznością. chyba, że uznajemy, ze te 2 sezony to spełnienie marzeń a teraz wracamy z powrotem do walki o top4.

Deadlock1

Post autor: Deadlock1 »

Moim zdaniem polityka właścicieli by klub zarabiał sam na siebie jak najbardziej byłaby godna pochwały i miała sens, gdyby finansowe fair play rzeczywiście działało. Tak jednak nie jest, co tylko potwierdziło złagodzenie kary dla City. Kontynuowanie wytyczonej przez FSG drogi stawia nas więc w trudniejszej sytuacji od klubów będących w rękach szejków itp. miliarderów. Głównie pod względem finansowym, bo po ostatnich sukcesach większość graczy jest zapewne otwarta na dołączenie do Liverpoolu.

Tu pojawia się jednak problem, nie budujemy na wspomnianych sukcesach, nie stawiamy kropki nad "i". A tak jak już wspomniano trzy transfery (uniwersalny atakujący, rozgrywający, partner dla van Dijka) klasowych graczy dopełniłyby idealnie naszą kadrę i zapewniły rywalizację w każdej formacji plus odpoczynek dla naszych gwiazd. Tych wzmocnień najprawdopodobniej jednak nie będzie, co wzbudza irytację kibiców. Nie dziwię się, bo jeszcze zimą "dziennikarze blisko klubu" rozpisywali się o Wernerze czy Diego Carlosie. Teraz za to wybielają jak mogą FSG tłumacząc wszystko pandemią.

Na koniec, bo się rozpisałem, według mnie wiele osób domaga się transferów także trochę z obawy, że nasz pobyt na szczycie bez realnych wzmocnień szybko się skończy. Nie dziwię się, a nawet w pewnym stopniu je podzielam po dwudziestu latach kibicowania Liverpoolowi.

Django

Post autor: Django »

lfc257 pisze:
30 sie 2020, o 21:42
Django pisze:
30 sie 2020, o 21:00
Nie wytrzymie...

faktycznie, jest coraz lepiej. biorąc pod uwage wyłącznie rok 2020 to w lidze przegraliśmy 3 mecze, odpadliśmy z Atletico w 1/8 LM i z Chelsea w 5 rundzie (czyli jakby 1/8) FA Cup. ligę wygraliśmy właściwie w grudniu bo przewaga była niebotyczna. mimo takiej przewagi szybko odpadliśmy z pucharów. naprawdę uważasz, że wszystko jest ok i skład jest kompletny?
W przeciwieństwie do niektórych, którzy twierdzą, że mamy 14-15 zawodników jestem zdania, że skład jest PRAWIE kompletny. I proszę mi tu nie cytować znanego przysłowia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Deadlock1 pisze:
30 sie 2020, o 21:51
(...) nasz pobyt na szczycie bez realnych wzmocnień szybko się skończy.
Zmartwię Cię.
Ze wzmocnieniami też się skończy.

Nic nie trwa wiecznie. Siedzimy prawie na szczycie świata już dwa lata. Może uda się uciągnąć jeszcze jeden, choć wątpię. Bez względu kto tu przyjdzie. Nawet i sam Messi.
Zostaniemy z jego kontraktem jak ten Himilsbach z angielskim. :)
Grać tak jak my dwa lata to jest kosmos. Tak punktować, czasami miażdzyć a nieustannie nie schodzić poniżej narzuconej wysokiej normy. Mieliśmy jedną z najwspanialszych ekip w historii futbolu. Dożyłem wyjątkowych czasów.
Teraz moją nadzieją jest aby perygeum tej sinusoidy oparło się najdalej o miejsce 4 a nie 10 jak to latami bywało.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Lfc257

Nie ma żadnej histerii.
Sam kiedyś tu napisałem jakie transfery są moim zdaniem potrzebne(LO,ŚO,skrzydłowy który ogarnie prawą i lewą stronę) lecz skoro Jürgen albo zarząd myślą inaczej to trzeba się z tym,nawet jeżeli wydaje się to złym posunięciem,po prostu pogodzić.
A tak to mamy jednego co robi z Kloppa "misia przytulankę" nie znającego się na futbolu i fachu trenerskim,następnego który produkuje taśmowo bezsensowne tabelki i wietrzy o zgrozo! źydowski spisek i kolejnego któremu wydaje się,że zjadł wszystkie rozumy sądząc ze sposobu jego wypowiedzi.

Z aktualną polityką klubu można się oczywiście nie zgadzać bo każdy ma prawo do własnego zdania ale na Boga! czy FSG i Jürgen wraz z drużyną nie zasłużyli na nasze zaufanie?
Uważam,że jest to pytanie retoryczne.
Pozwólmy więc im spokojnie pracować.

A na marginesie to szkoda naturalnie,że znowu przegraliśmy z Arsenalem choć puchar został niejako w rodzinie.

Pozdrawiam i come on LFC! :D

PS słusznie napisał jeden użytkownik o płaczkach i krzykaczach.
Lecz nic to! Przeżyjemy ich.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

lfc257

ynwa19 pisze:
30 sie 2020, o 22:32
Lfc257

Nie ma żadnej histerii.
Sam kiedyś tu napisałem jakie transfery są moim zdaniem potrzebne(LO,ŚO,skrzydłowy który ogarnie prawą i lewą stronę) lecz skoro Jürgen albo zarząd myślą inaczej to trzeba się z tym,nawet jeżeli wydaje się to złym posunięciem,po prostu pogodzić.
A tak to mamy jednego co robi z Kloppa "misia przytulankę" nie znającego się na futbolu i fachu trenerskim,następnego który produkuje taśmowo bezsensowne tabelki i wietrzy o zgrozo! źydowski spisek i kolejnego któremu wydaje się,że zjadł wszystkie rozumy sądząc ze sposobu jego wypowiedzi.

Z aktualną polityką klubu można się oczywiście nie zgadzać bo każdy ma prawo do własnego zdania ale na Boga! czy FSG i Jürgen wraz z drużyną nie zasłużyli na nasze zaufanie?
Uważam,że jest to pytanie retoryczne.
Pozwólmy więc im spokojnie pracować.

A na marginesie to szkoda naturalnie,że znowu przegraliśmy z Arsenalem choć puchar został niejako w rodzinie.

Pozdrawiam i come on LFC! :D

PS słusznie napisał jeden użytkownik o płaczkach i krzykaczach.
Lecz nic to! Przeżyjemy ich.
Klopp oczywiście zasługuje na zaufanie ale właściciele to inna bajka. kiedy Klopp przedłużył kontrakt była mowa o środkach na budowę zespołu który będzie wielki dalej, już po odejściu Kloppa. tymczasem widać, że właściciele obecnie wyciskają klub jak cytrynę a co będzie dalej nie wiadomo. kibice nie mają wpływu na klub. możemy sobie pomarudzić albo wychwalać właścicieli ale co to zmieni? moim zdaniem istotne są fakty: a te są jasne - właściciele chcą zarobić na klubie a czy będą sukcesy czy nie to dla nich sprawa drugorzędna. granie 3 rok tym samym składem to marny pomysł. Premier League jest zbyt wyrównana. Bayern dominuje w Niemczech, Juve we Włoszech, Real i Barca w Hiszpanii. u nas jest trudniej, trzeba ciągle inwestować żeby być na topie. a tak Chelsea i United nas dogonią a City ucieknie. takie są fakty

ODPOWIEDZ