Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

grzyb

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: grzyb »

https://transfery.info/123133,france-fo ... e-chce-man
Nie wyobrażam sobie straty Sadio. Tak wiem dużo będzie teraz takich plotek ale chciałbym by o Liverpoolu marzyli a nie z niego odchodzili najlepsi piłkarze.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

everlast

Post autor: everlast »

Zobacz ilu oni tam chca,a ile moga wydac? 300mln? To wystarczy na 2-3 pilkarzy z tych co sa tam wymienieni. Skoro Coutinho poszedl za 140 to Mane pewnie za podobna sume. Jakos male prawdopodobienstwo widze przy obecnych cenach,zebysmy kogos po tym sezonie stracili.

Smuggler7

Post autor: Smuggler7 »

Klopp już w którymś wywiadzie ostatnio wspomniał, że w lecie nie odejdą od nas kluczowi zawodnicy, więc tak będzie.

Moim zdaniem jedynym prawdopodobieństwem odejścia Mane byłaby sytuacja, w której sam zawodnik składa transfer request i oznajmia, że nie chce więcej grać dla Liverpoolu. Klub wówczas decyduje się wyrazić zgodę na możliwość zrealizowania transferu pod warunkiem, że wpłynie odpowiednia oferta. Real, czy ktokolwiek inny wyrzuca minimum 150 mln funtów na stół. Jednak Mane to nie Coutinho, czy Suarez, więc taki scenariusz w jego wykonaniu jest wielce nieprawdopodobny. Nie ma się co martwić i w tym momencie między bajki można włożyć jakiekolwiek spekulacje.

Paviola

Post autor: Paviola »

Spoko, nie stać ich na Mane. Oni muszą połowę składu zmienić, a za Sadio musieliby zabulić 150-200 mln, a tyle nie mają. Także to tylko nic nie znaczące plotki.

grzyb

Post autor: grzyb »

Paviola pisze:Spoko, nie stać ich na Mane. Oni muszą połowę składu zmienić, a za Sadio musieliby zabulić 150-200 mln, a tyle nie mają. Także to tylko nic nie znaczące plotki.

Realu Madryt nie stać na wyłożenie 150 mln ? Sory ale większej bredni nie słyszałem.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

grzyb pisze:
Paviola pisze:Spoko, nie stać ich na Mane. Oni muszą połowę składu zmienić, a za Sadio musieliby zabulić 150-200 mln, a tyle nie mają. Także to tylko nic nie znaczące plotki.

Realu Madryt nie stać na wyłożenie 150 mln ? Sory ale większej bredni nie słyszałem.
Czytanie ze zrozumieniem ;)
Kolega miał na myśli, że nie stać ich na wyłożenie 150mln za Sadio, ponieważ muszą wymienić połowę składu, a te 150mln pochłonie większość środków, które mają, ergo nie wymienią połowy składu, jeżeli chcieliby kupić Mane.

Paviola

Post autor: Paviola »

AustralianMagic pisze:
grzyb pisze:

Czytanie ze zrozumieniem ;)
Kolega miał na myśli, że nie stać ich na wyłożenie 150mln za Sadio, ponieważ muszą wymienić połowę składu, a te 150mln pochłonie większość środków, które mają, ergo nie wymienią połowy składu, jeżeli chcieliby kupić Mane.
Dokładnie. Mane (150 mln), np Icardiego (100), tego Edera już kupili, chyba za 50 mln, więc już jest 300. Ze sprzedaży upadłych gwiazd zarobią może kolejne 100, ale to i tak mało jak chcą kupić kogoś kto realnie ma odmienić ich grę. Także ich po prostu nie stać. Tworzenie drużyny zajmuje lata. U nas zajęło to 3 przy genialnych transferach i ich kwotach (Mane, Salah po 40 mln, Robertson 8). Także tak jakby chciał Perez na raz to się nie da.

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Uwielbiam te odgrzewane przez dziennikarzy kotlety. Podobną historię można było przeczytać zaraz po finale LM z Realem, kiedy to Zidane rzekomo chciał Mane. Potem Zidane odszedł z Realu, temat ucichł, aż nagle Francuz wraca do Realu, więc co robi francuska gazeta? Mane do Realu, bo Zidane :D
Popieram przedmówców - Mane to nieosiągalna za normalną kwotę opcja. By zachęcić LFC do sprzedaży, będą musieli zaproponować znacznie więcej niż jest wart. Tym bardziej, gdy za no name obrońcę z Porto zapłacili 50 mln. A nikt nie powiedział, że Klopp zgodzi się na sprzedaż, co nie po to powtarza w wywiadach, że w rozwoju najważniejsze jest, aby ten skład utrzymać, by teraz znów sprzedawać.

MILF

Post autor: MILF »

Bilal Brahimi, młody napastnik z Middlesbrough, łączony z LFC.

https://www.teamtalk.com/news/exclusive ... h-prospect
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

wicked93

Post autor: wicked93 »

Nie chcę bawić się w czarnowidztwo, ale tak samo deklarował Suarez, tak samo deklarował Coutinho, a co poniektórzy twierdzili, że niemożliwym jest, żeby taki grzeczny i ułożony chłopak mógł odwalać takie cyrki(a jednak!)
Co do Mane to myślę, że w pewnym momencie nie mógł się pogodzić z tym, że jest w cieniu Salaha, a i zdarzało się, że Firmino też lepiej grał i widać było niezadowolenie lub samolubną grę Senegalczyka. Widać było na boisku, że niechętnie podawał do Salaha, pomimo dobrego ustawienia Egipcjanina. To jest człowiek o olbrzymim ego i przekonaniu do swoich umiejętności. Na szczęście teraz wjechał na odpowiedni poziom w kluczowej części sezonu i to teraz od niego zależy to jak gra nasza ofensywa, bo praktycznie w pojedynkę ją napędza. Do samych spekulacji transferowych podchodzę z dystansem, bo już niejeden piłkarz mnie zaskoczył negatywnie, a jeśli się pojawi dobra oferta(130-150 mln?) i zainteresowanie ze strony piłkarza, to myślę, że na pewno to rozważymy. Na rynku są alternatywy, więc świat by się nie skończył. Choć mam nadzieję, że raczej będziemy się rozglądać za klasową dziesiątką, partnerem dla VVD i za opcjami do poszerzenia składu.

Lapiduszek

Post autor: Lapiduszek »

wicked93 pisze:Nie chcę bawić się w czarnowidztwo, ale tak samo deklarował Suarez, tak samo deklarował Coutinho, a co poniektórzy twierdzili, że niemożliwym jest, żeby taki grzeczny i ułożony chłopak mógł odwalać takie cyrki(a jednak!)
Co do Mane to myślę, że w pewnym momencie nie mógł się pogodzić z tym, że jest w cieniu Salaha, a i zdarzało się, że Firmino też lepiej grał i widać było niezadowolenie lub samolubną grę Senegalczyka. Widać było na boisku, że niechętnie podawał do Salaha, pomimo dobrego ustawienia Egipcjanina. To jest człowiek o olbrzymim ego i przekonaniu do swoich umiejętności. Na szczęście teraz wjechał na odpowiedni poziom w kluczowej części sezonu i to teraz od niego zależy to jak gra nasza ofensywa, bo praktycznie w pojedynkę ją napędza. Do samych spekulacji transferowych podchodzę z dystansem, bo już niejeden piłkarz mnie zaskoczył negatywnie, a jeśli się pojawi dobra oferta(130-150 mln?) i zainteresowanie ze strony piłkarza, to myślę, że na pewno to rozważymy. Na rynku są alternatywy, więc świat by się nie skończył. Choć mam nadzieję, że raczej będziemy się rozglądać za klasową dziesiątką, partnerem dla VVD i za opcjami do poszerzenia składu.
Po pierwsze Mane nie jest latynosem jak dwaj wymienieni przez Ciebie piłkarze ((to latynosi(z przymrużeniem oka) najczęściej mają mokre od preejakulatu sny przed Barcelonką i Realkiem)) i sprzedaliby własną rodzinę aby tam grać i zazwyczaj porozumiewać się dla nich w komfortowym języku. To są zupełnie inne podejścia do życia, kultura niż Afrykanie, słońce, plaża woda itp.

Co do niechęci z podań do Salaha większej głupoty chyba już nie przeczytam w tym miesiącu :lol: . Goście grają o najwyższe cele, chcą wygrać dla SIEBIE i klubu jakiekolwiek tytuły ale Ty twierdzisz że w głowie Mane przed podaniami do Salaha jest ,,kur*a jeszcze on strzeli i będzie na ustach wszystkich... kończę sam...'' - widzisz i nie grzmisz...

Co do kwoty zgadzam się, 150 mln i można śmiało ROZMYŚLAĆ nad oddaniem Mane, ale pytanie czy sam zawodnik przede wszystkim by chciał odejść do klubu z zawodnikami o tam bujnym mniemaniu o sobie. Mane to skromny facet i nie lubi rzucać się w oczy (polecam wywiady z nim, hometour itp.) raczej cicha myszka, która wykonuje powierzone mu zadania.

A powiedz mi jedno drogi Wicked93 po jaką cholerę nam partner dla VVD ? Mamy na ławce Lovrena (średniak, który jest solidnym rezerwowym, nikt lepszy nie przyjdzie do klubu aby siedzieć na ławie) + Matip który pokazuje, że potrafi świetnie grać i również będzie naszym rezerwowym w przyszłym sezonie. A chcesz wiedzieć dlaczego ? Ponieważ partner VVD wraca po przerwie reprezentacyjnej i nazywa się Joe Gomez i od przyszłego sezonu będzie tworzyć najlepszą parę stoperów na świecie wraz z olbrzymem z Holandii. Co do 10 oraz poszerzenia składu chociażby o klasowego lewego obrońcę jak najbardziej się zgadzam :)

saw

Post autor: saw »

Lapiduszek pisze:A powiedz mi jedno drogi Wicked93 po jaką cholerę nam partner dla VVD ? Mamy na ławce Lovrena (średniak, który jest solidnym rezerwowym, nikt lepszy nie przyjdzie do klubu aby siedzieć na ławie) + Matip który pokazuje, że potrafi świetnie grać i również będzie naszym rezerwowym w przyszłym sezonie. A chcesz wiedzieć dlaczego ? Ponieważ partner VVD wraca po przerwie reprezentacyjnej i nazywa się Joe Gomez i od przyszłego sezonu będzie tworzyć najlepszą parę stoperów na świecie wraz z olbrzymem z Holandii. Co do 10 oraz poszerzenia składu chociażby o klasowego lewego obrońcę jak najbardziej się zgadzam :)
Tylko nie zapominaj, że Joe ma dopiero niecałe 22 lata, a już za sobą trzy poważne kontuzje. Nie chcę pisać czarnych scenariuszy, bo chciałbym, żeby Gomez był w formie i grał, ponieważ może stworzyć genialny duet ŚO z van Dijkiem. Ale trzeba mieć na uwadze jego kontuzje i to, że na pewno nie wpływają one pozytywnie na jego karierę. Jeśli okazałoby się, że z Joe jest coś nie tak (odpukać) to chcąc grać o najwyższe cele w Anglii i Europie trzeba mieć obok Virgila kogoś lepszego niż Chorwat i Kameruńczyk.

Gdyby to nie Gomez miał tworzyć parę z VVD to marzeniem byłby de Ligt z Ajaxu. Liverpool i Holandia miałyby środek obrony na ładnych kilka lat.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

wicked93

Po pierwsze Mane nie jest latynosem jak dwaj wymienieni przez Ciebie piłkarze ((to latynosi(z przymrużeniem oka) najczęściej mają mokre od preejakulatu sny przed Barcelonką i Realkiem)) i sprzedaliby własną rodzinę aby tam grać i zazwyczaj porozumiewać się dla nich w komfortowym języku. To są zupełnie inne podejścia do życia, kultura niż Afrykanie, słońce, plaża woda itp.
Po prostu przestrzegam, żebyś się nie zdziwił. Coutinho też miał być "inny", bo przecież grzeczny, cichy i wiecznie uśmiechnięty. Myślę, że 99% piłkarzy marzy o graniu dla Realu czy Barcelony. To nie są kibice Liverpoolu tak jak ja czy Ty.
Co do niechęci z podań do Salaha większej głupoty chyba już nie przeczytam w tym miesiącu :lol: . Goście grają o najwyższe cele, chcą wygrać dla SIEBIE i klubu jakiekolwiek tytuły ale Ty twierdzisz że w głowie Mane przed podaniami do Salaha jest ,,kur*a jeszcze on strzeli i będzie na ustach wszystkich... kończę sam...'' - widzisz i nie grzmisz...
Co do największej głupoty, to myślę, że ją napisałeś poniżej, ale pozwól, że ja swoją uargumentuję. Ja oglądam uważnie te spotkania(zwracam uwagę na mowę ciała), to, że dla Ciebie i dla mnie jest oczywistym, że powinni grać na wynik zespołu to chyba jest proste, ale jak wiesz(albo i nie) to są faceci z olbrzymimi ego i każdy z nich chce być pierwszoplanową postacią, przez co czasami zagrają na korzyść własnych statystyk niż zespołu. To się tyczy oczywiście Sadio. Salah w ostatnich meczach za wszelką cenę próbuję się przełamać, bo też z Fulham były sytuacje, w których powinien był podawać. Według mnie to nie jest kwestia podejmowania złych decyzji. To, że deprecjonujesz i dyskredytujesz takie argumenty, to już nie moja wina. Po prostu trzeba obserwować mowę ciała i zachowanie w niektórych sytuacjach zawodników. Gdybym miał dostęp do archiwów pełnych meczów Liverpoolu z tego sezonu, to z ostatnich 10 spotkań wyciąłbym Ci po 2-3 takie sytuacje z każdego, a nie zapominaj, że przy ostatnio kiepskich wynikach i formie, oraz na tym etapie sezonu każda akcja jest na wagę mistrzostwa.
Co do kwoty zgadzam się, 150 mln i można śmiało ROZMYŚLAĆ nad oddaniem Mane, ale pytanie czy sam zawodnik przede wszystkim by chciał odejść do klubu z zawodnikami o tam bujnym mniemaniu o sobie. Mane to skromny facet i nie lubi rzucać się w oczy (polecam wywiady z nim, hometour itp.) raczej cicha myszka, która wykonuje powierzone mu zadania.
Ale właśnie piszesz dokładnie o tym samym o czym ja mówię w stosunku do Mane. To, że nie rzuca się w oczy w wywiadach, na ściankach, to nie znaczy, że nie lubi błyszczeć na boisku, bo lubi. Każdy ofensywny zawodnik lubi, a jeśli ktoś mówi, że nie, to znaczy, że kłamie. Odnośnie tego czy on chce odejść, czy nie to odpowiem tak - skąd wiesz co siedzi w jego głowie? To jest indywidualna sprawa każdego zawodnika i nie wiesz czy jego marzeniem jest siedzieć w deszczowej Anglii, przez tyle lat bez trofeów. Owszem, jest istotnym elementem imponującego projektu, ale dla niego Real może być ciekawszą opcją niż Liverpool. Musisz brać takie rzeczy pod uwagę, bo idealizujesz piłkarzy, którzy tu grają jakbyś czytał jakiś BravoSport, ale to już Twoja sprawa. Ja staram się podchodzić z dystansem do deklaracji piłkarzy, zwłaszcza tych o "bezgranicznej" miłości do klubu.
A powiedz mi jedno drogi Wicked93 po jaką cholerę nam partner dla VVD ? Mamy na ławce Lovrena (średniak, który jest solidnym rezerwowym, nikt lepszy nie przyjdzie do klubu aby siedzieć na ławie) + Matip który pokazuje, że potrafi świetnie grać i również będzie naszym rezerwowym w przyszłym sezonie. A chcesz wiedzieć dlaczego ? Ponieważ partner VVD wraca po przerwie reprezentacyjnej i nazywa się Joe Gomez i od przyszłego sezonu będzie tworzyć najlepszą parę stoperów na świecie wraz z olbrzymem z Holandii. Co do 10 oraz poszerzenia składu chociażby o klasowego lewego obrońcę jak najbardziej się zgadzam :)
To tak odnośnie debilizmów zaznaczyłem. Rozumiem, że średniak Lovren(łapiący notorycznie jakieś urazy albo lagi mózgu), Matip, który jest elektryczny i co najwyżej solidny(do tego też wypadkowy) i trzeci Joe Gomez, który średnio w sezonie wypada na 2-3 miesiące, to jest ten pewniak? Zauważ ilu mamy dostępnych środkowych obrońców do gry teraz. Ostatnio przecież Fabinho musiał tam grać. Przecież jak nam wypadnie VVD, to my jesteśmy w dupie. Gdyby Joe Gomez był dostępny jakieś 80-90% czasu w sezonie, to pełna zgoda. Ale nie jest i nigdy nie będzie. Gość łapiący tak często urazy, zwłaszcza w tym wieku, nie osiągnie nigdy pełni potencjału.
Co do wzmocnień to środkowy obrońca, 10-tka, solidny lewy obrońca, bo o klasowym to już zapomniałeś, że już mamy, a nazywa się on Robertson, powrót Wilsona z wypożyczenia i myślę, że jest już w porządku.

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Partner dla Van Dijka byłby mile widziany pod warunkiem, że byłby to naprawdę klasowy lub aspirujący do klasowego obrońca. Większość nie widzi potrzeby zakupu ŚO, bo obok Holendra każdy ze stoperów wygląda jak world class. Problem pojawi się, gdy Van Dijk z jakiegoś powodu nie będzie w stanie zagrać przez dłuższy okres. Wtedy okaże się, że dowolna dwuosobowa konfiguracja z trójki Gomez Lovren Matip, nie daje takiego spokoju w tyłach. Z drugiej strony zakontraktowanie nowego ŚO wiązałoby się z koniecznością sprzedaży jednego z ww. trójki. Gomez podatny na kontuzje, ale młody i dobrze rokujący Anglik, więc pewnie zostałby. Do odstrzału zostaje Lovren ze swoimi zwarciami mózgu, ale maskotka Salaha i Matip, którego kontrakt po obecnie trwającym sezonie wejdzie w ostatni rok obowiązywania.

Na ten moment są jednak pozycje, które wymagają większej uwagi niż ŚO. To nominalny prawy obrońca, ktoś do konkurencji/odciążenia dla Robertsona i napastnik. Odejdzie Milner, Sturridge i Moreno. Być może również Origi i Clyne, skoro już teraz został wypożyczony. Do klubu powróci Grujić, którego przyszłość jest zagadką. Z młodych i zdolnych, którzy mogą cokolwiek sensownego wnieść do podstawowego składu, są Curtis Jones, Hoever (?),Woodburn, Brewster i przede wszystkim Wilson. Nie wszystko jednak da się uzupełnić dobrze prosperującymi wychowankami, jeśli chce się walczyć na kilku frontach.

-------------Alisson------------ .............. -----------Mignolet-----------
TAA---Gomez---VvD---Robertson .......... 1X---Lovren---Matip---2X
Wijnaldum---Fabinho---Oxlade .......... Keita---Henderson---Lallana
Salah---Firmino---Mane ................... Shaqiri---3X---Wilson(?)

1X Hoever, 2X brak alternatywy, 3X Brewster.

wicked93

Dlatego mówię, że skoro wybuliliśmy tyle na VVD, to przy tak awaryjnych obrońcach czemu nie możemy wydać z 30-40 mln na drugiego ŚO? Albo i więcej. Przecież jest tak jak Ty mówisz, VVD wypada i mamy kłopot, bo Lovren kontuzja, Gomez kontuzja, a z Matipa żaden lider obrony. Owszem, choć dla mnie priorytetem jest przemodelowanie linii pomocy i ktoś o charakterystyce Coutinho/Fekira. Zmiennicy też, ale własnie nie wiadomo czy Klopp nie sięgnie po któregoś z młodzieży :)

ODPOWIEDZ