Alisson Becker

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Mortimer

Re: Alisson Becker

Post autor: Mortimer »

kamil6 pisze:Ja nawet zaryzykuje stwierdzenie ze Allison jest przeplacony ale to syndromSalaha, tak by kosztowal ok. 40 mln, dzieki bogu nie jest zbyt doswiadczany dzieki perfekcyjnej defensywie, jednak sytuacji z Milikiem nie mozna mu zapomniec bo przyczynila sie znacznie do wygrania w tamtym CL
AlleyLFC pisze:Mimo asysty to gra nogami Alissona jest koszmarna. Musi poćwiczyć w tym aspekcie,bo często wywala po autach nawet gdy przeciwnik nie naciska.
Nie wierzę...koleś wraca do składu i praktycznie co mecz notuje czyste konto w najlepszej lidze świata. Gra na przedpolu jak piłkarz z pola. Dogrywa do Salaha ciasteczko, a na forum jeden będzie pisał, że słabo gra nogami, a następny, że przepłacony.

Ja rozumiem, że w kraju mamy wolność słowa. Nawet to, że w internecie można pisać wszystko anonimowo, ale błagam, zachowajcie tego typu złote myśli dla siebie.

Może spróbujcie w ten sposób. Zeszyst A4, w kratkę i każda strona niech się zaczyna od zwrotu "Mój drogi pamiętniczku... dziś Liverpoolek wygrał 2:0 z Mułami. HiHi. Ale Alisson to jest przepłacony, cały czas walił po autach. Gra nogami to dramat. Achtenberg out!"
Jak się postaracie to może kiedyś ktoś to nawet wyda

CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

kamil6 pisze:
Django pisze:
kamil6 pisze:Ja nawet zaryzykuje stwierdzenie ze Allison jest przeplacony ale to syndromSalaha, tak by kosztowal ok. 40 mln, dzieki bogu nie jest zbyt doswiadczany dzieki perfekcyjnej defensywie, jednak sytuacji z Milikiem nie mozna mu zapomniec bo przyczynila sie znacznie do wygrania w tamtym CL
Nie wiedziałem, że na świecie istnieje tak mocny alkohol, który trzyma (niektórych bardzo mocno) jeszcze 3 tygodnie po Sylwestrze...

Wg mnie interwencjami z samych tylko półfinałów i finału LM ubiegłego sezonu spłacił się z nawiązką.

Tak czulem ze ktos nawiaze do polfinalow CL w tamtym roku, jak dla mnie wszystkie strzaly Barcelony byly anemiczne lub w bramkarza, Messi, Suarez czy Filipek, teraz wejdz na youtube, sprawdz te strzaly i porownaj z bramkami w innych spotkaniach Barcelony, Suareza np w spotkaniu z Realem na Camp Nou rok temu, Coutinho z United w cwiercfinale czy wiekszoscia Messiego w jego karierze, nie ujmuje Allisonowi i nie czepiam sie bo nie ma do czego, wygral CL, o maly wlos takze Lige rok temu, teraz jest zdecydowanym liderem, mozna by bylo dewagowac ale zwyciezcow sie nie sadzi, mysle ze gdyby nie tak dobre wyniki i mocna defensywa jak pisalem troszke bysmy inaczej go odbierali, ja osobiscie uwazam ze nie jest to klasa swiatowa jak Oblak, swego czasu de Gea czy Neuer, jak Ter Stegen. Raczej bym go zaliczal do klasy Edersona czy Courtua(moglem sie pomylic przy jego nazwisku)
Legenda mitycznego Oblaka 8) Oj ziomek ziomek, FMik widzę wszedł za mocno przez weekend. Jeszcze napisz, że Rashford to półka wyżej niż Mane i Salah. Jedyne z czym się mogę zgodzić, to że De Gea i Neuer w swoim prime BYĆ MOŻE przewyższali Aliego.
Mimo asysty to gra nogami Alissona jest koszmarna. Musi poćwiczyć w tym aspekcie,bo często wywala po autach nawet gdy przeciwnik nie naciska
Czarna strona sukcesu drużyny...
The world is yours

Django

Post autor: Django »

Ja myślę, że to jest czepianie się na siłę, bo nie ma się do czego czepić, na zasadzie:

- Zając, daj fajkę.
Zając odpowiada: - z filtrem czy bez?
- Zając... ty znowu bez czapki chodzisz!

...albo nie wiem, problemy pierwszego świata? Wszystko jest git? Jestem w stanie postawić 500 zł na to, że pomimo jak wygramy ligę, puchar Anglii i ligę mistrzów w jednym sezonie to znajdzie się TUTAJ ktoś, komu coś będzie nie pasowało, np korki Hendersona mogłyby być bardziej korkowe...

Mój stary kiedyś taki był... Nie miał się do czego dowalić to się do fryzury dowalał...
Obrazek

Cangur

Post autor: Cangur »

Nie wierzę w to co czytam i czytam to kilkukrotnie by zrozumieć wasz tok myślenia że przeplacony i słabo gra nogami... Ale nie potrafię tego pojąć.
Nie wiem czy to ironizowanie, robienie z siebie trolla lub słaba prowokacja ale mówienie ze słabo gra nogami i do tego jest przepłacony to jest czysty absurd.

Widać że szybko niektórzy zapomnieli kogo mieliśmy między słupkami wcześniej.
I równie szybko zostało zapomniane co Becker zrobił i robi dla drużyny.
Nie za wygląd dostał nagrodę Jaszyna więc cieszcie się że doczekaliśmy się odbudowania drużyny.

kamil6

Post autor: kamil6 »

Aha czyli jak ktos pisze swoja opinie i komus sie nie pdoba to jest trollem, zajebista wolnosc slowa. Nie neguje go, to sa moje przypuszczenia, mam swoje zdanie i to na tyle, napisalem chyba ze nie ma sie do czego czepiac i uwazam ze to polka nizej anizeli klasa swiatowa jak i Ederson np. Chyba to nic zlego, rozumiem gdybym go wyzywal, podsmiechiwal sie. Ludzie troche luzu, jakies glupie teksty "zaraz napisze ze Rasford lepszy od Mane czy Salaha", zal. Nie bede sie wdawal w tego typu prowokacje, kto jest od kolo lepszy to sie mozna przedzezniac w szkole, na takim poziomie kazdy jest mocny. Kwestia formy, przydatnosci do taktyki itp, pilka to nie tylko liczby co doskonale nadaje przyklad Hendo, ja nie widze w tym nic zlego co napisalem, nazywaja Trollowaniem, predzej takie odpowiedzi mozna nazwac prowokacja
Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza. - Bill Shankly

CzerwonyBartek

Django pisze: Mój stary kiedyś taki był... Nie miał się do czego dowalić to się do fryzury dowalał...
Że aż pozwolę sobie nieprecyzyjnie zacytować swoją mame: "ty nie chodź już na tą siłownie, wyglądasz jakby popuchły ci ręce, wyglądasz okropnie" jakiś czas później "spójrz jak ty wyglądasz, nie mógłbyś o siebie zadbać. Idź na siłownie" :lol:

Przyzwyczaiłem się już do ataków na Hendo czy Giniego. Lallanie dostaje się nawet za to, że jest głębokim rezerwowym :D Ba, Salah okazał się samolubnym przereklamowanym zawodnikiem którego najlepiej sprzedać i zastąpić go Sancho. Niemniej problemów do Alissona i Van Dijak (który swoją drogą też miał swój moment na forum początkiem sezonu) się nie spodziewałem. Jak dobry jest to bramkarz, świadczyć może fakt, że bez niego, z naprawdę solidnie grającym Adrianem nie zachowaliśmy chyba żadnego czystego konta w lidze. Teraz znowu jest to od jakiegoś czasu nasza norma.

Edit. A czego się spodziewasz pisząc takie głupoty? Wróćmy może do tematu kiedy będą do tego podstawy. Czyste konta, pewne skuteczne interwencje, spektakularne parady, świetna gra nogami a ty stwierdzasz, że Oblak czy Ter Stegen to inny poziom.
W sumie ten nasz Liverpool jest dobry ale do takiej Barcy czy Realu to mu jeszcze sporo brakuje. C**j tam że rozp**rdalamy najmocniejszą ligę na świecie. Ważne, że ja mam swoje zdanie i nikt nie powinien go negować.
The world is yours

everlast

Post autor: everlast »

kamil6 pisze:Aha czyli jak ktos pisze swoja opinie i komus sie nie pdoba to jest trollem, zajebista wolnosc slowa.a

napisz lepiej,dlaczego Oblak to klasa swiatowa dla Ciebie?
Skoro slabo gra nogami Allison i to go dyskredytuje ,to Oblak wykonuje 7 podan na mecz mniej i ma skutecznosc 54% przy 83% Allisona. Ter Stegen ma 87% przy podobnej liczbie podan.
Obronione strzaly Allison 85% Oblak 73% Ter Stegen 62%.

Awatar użytkownika
dzondzo

Post autor: dzondzo »

@kamil6
Tu nie chodzi o to czy się podoba opinia czy nie tylko o fakt, że jest bzdurna i nie ma ani jednego argumentu, który by za nią przemawiał. Alisson nie ma takich efektownych parad jak inni bramkarze bo... jest zwykle doskonale ustawiony i nie musi ich robić. Obrona dobrze się spisuje i strzałów jest mało, co tylko dodatkowo pokazuje poziom koncentracji naszego golkipera. 7 kolejnych czystych kont w lidze angielskiej i 9 w ostatnich 10 spotkaniach (wpuścił tylko jedną z Monterrey). Przepłacony? Najlepszy bramkarz na świecie w zeszłym sezonie, pierwszy bramkarz Brazylii z Edersonem jako drugim, bohater finału LM 2019 gdzie wybronił absolutnie wszystko... dla porównania droższy od Niego jest Kepa, to co fani Chelsea mogą mówić? Jedyny błąd w tym sezonie to łapanie piłki poza polem karnym (w sumie był z tego wolnego gol ale czy winić za to Alissona...) Gra nogami słaba? Jakbyś oglądał inne mecze a nie tylko Liverpool to zwróć uwagę na to jak (nie)dokładnie grają bramkarze. I weź pod uwagę fakt, że u nas z przodu nie ma wysokiego zawodnika na którego się gra. Trzeba dokładnie do linii do zwykle wysoko ustawionych bocznych obrońców. Ja rozumiem, 21 wygranych w 22 meczach, 16pkt przewagi na szczycie ligi angielskiej z meczem zapasu. Ciężko jest narzekać a człowieka korci i szuka czegokolwiek, proponuję wtedy włączyć sobie powtórki z lat 2014-2018, siąść i docenić jak daleką drogę Liverpool musiał przejść, żeby być tu gdzie jest.

AlleyLFC

Post autor: AlleyLFC »

Nie którzy to są tutaj bardzo zaślepieni i uważają, że każdy piłkarz Liveproolu jest najlepszy na świecie na swojej pozycji. Ali to świetny bramkarz, top 3 na pewno. Jednakże w ostatnim czasie gra bardzo słabo nogami. A statystyki to tylko suche liczby. Wiele wynika z faktu jak gra dana drużyna. A Liverpool sporo podaje ostatnimi czasy. Według statystyl to Iniesta był średnim pomocnikiem kiedy Barcelona wygrywała LM a Hiszpania mistrzostwo świata. Tyle.

Według mnie Ter Stegen i Neuer są klase lepsi w tym aspekcie.

everlast

Post autor: everlast »

AlleyLFC pisze: Według statystyl to Iniesta był średnim pomocnikiem kiedy Barcelona wygrywała LM a Hiszpania mistrzostwo świata. Tyle.

Neuer to moze byl. A co do Iniesty to wez sobie statystyki kluczowych podan,"przedasyst" czy jak to nazwac i wtedy mozesz mowic,ze wedlug statystyk byl sredni.

consigliere

Post autor: consigliere »

Alisson był w top3 w momencie w ktorym do Liverpoolu przychodził, dziś imo nie ma równych sobie.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

CzerwonyBartek

AlleyLFC pisze:Nie którzy to są tutaj bardzo zaślepieni i uważają, że każdy piłkarz Liveproolu jest najlepszy na świecie na swojej pozycji. Ali to świetny bramkarz, top 3 na pewno. Jednakże w ostatnim czasie gra bardzo słabo nogami. A statystyki to tylko suche liczby. Wiele wynika z faktu jak gra dana drużyna. A Liverpool sporo podaje ostatnimi czasy. Według statystyl to Iniesta był średnim pomocnikiem kiedy Barcelona wygrywała LM a Hiszpania mistrzostwo świata. Tyle.

Ali akurat słynie z tego aspektu i kompletnie się z tobą nie mogę zgodzić. Neuer to protoplasta nowoczesnego bramkarza, wiele lat najlepszy w swoim fachu. Ale dzisiaj pomału schodzi ze sceny. Ter Stegen to dziecko złotego okresu niemieckiej myśli szkoleniowej. Toteż jako postNeuer grę nogami ma na wysokim poziomie. Jednak dla mnie to Alisson na dzisiaj jest numerem jeden w tym aspekcie. Daleko mi do osoby zaślepionej, zapewniam. Prędzej zastanowiłbym się czy sam nie jesteś zaślepiony i czy nie żyjesz jeszcze Liverpoolem z 2018 roku. Czas mija, a nasza dotychczasowa dominacja jest między innymi wynikiem tego, iż mamy 3 (jeśli nie więcej) piłkarzy najlepszych obecnie na swojej pozycji.
proponuję wtedy włączyć sobie powtórki z lat 2014-2018, siąść i docenić jak daleką drogę Liverpool musiał przejść, żeby być tu gdzie jest
A ja pójdę krok dalej i zaproponuje powtórki 2010-2012 :D Alisson gra lepiej piętami niż większość zawodników z pola w tamtym okresie xD
The world is yours

kamil6

Post autor: kamil6 »

Tak jak pisalem, nie bede sie spieral o to bo nie ma sensu, ale jak widac zdania sa podzielone, co czlowiek to opinia. Takie zycie i jest to fajne bo mozna podystkutowac, a niektorzy odrazu prowokuja ale nie bede sie napinal bo to bez sensu, oby Ali nie dal powodow do potwierdzenia moich tez, tyle, mojej strony temat zamkniety
Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza. - Bill Shankly

Pistolerro

Post autor: Pistolerro »

1. Alisson | 83%
2. Dean Henderson | 75%
3. Vicente Guaita | 73%
4. Kasper Schmeichel | 73%
5. Martin Dubravka | 71%
6. Bernd Leno | 71%
7. Matt Ryan | 71%
8. Paulo Gazzaniga | 69%
9. Alex McCarthy | 69%
10. David de Gea | 68%
11. Aaron Ramsdale | 67%
12. Ederson | 66%
13. Ben Foster | 66%
14. Tom Heaton | 64%
15. Jordan Pickford | 64%
16. Tim Krul | 63%
17. Rui Patricio | 62%
18. Nick Pope | 60%
19. Kepa Arrizabalaga | 55%

procent wyłapanych piłek spośród goalkeeperów grających w Premier League

Awatar użytkownika
Jaguar

Post autor: Jaguar »

Mortimer pisze:
AlleyLFC pisze:Mimo asysty to gra nogami Alissona jest koszmarna. Musi poćwiczyć w tym aspekcie,bo często wywala po autach nawet gdy przeciwnik nie naciska.
Nie wierzę...koleś wraca do składu i praktycznie co mecz notuje czyste konto w najlepszej lidze świata. Gra na przedpolu jak piłkarz z pola. Dogrywa do Salaha ciasteczko, a na forum jeden będzie pisał, że słabo gra nogami, a następny, że przepłacony.

Ja rozumiem, że w kraju mamy wolność słowa. Nawet to, że w internecie można pisać wszystko anonimowo, ale błagam, zachowajcie tego typu złote myśli dla siebie.
Ostatnie Twoje zdanie pokazuje zatem na jakim poziomie jesteś. Skoro jest wolność słowa, to chłopaku, kamil6 może napisać wszystko co zechce, może napisać wszystko co nie podoba mu się w grze Alissona, i świetnie, że umie to napisać i wychwycić. Niektórzy ludzie w takich momentach (tryumfy, rekordy, marsz po mistrza) zagłaskaliby każdego piłkarza i lizali po dupie, nie wytykając negatywów. A nie wiem czy to właściwe. Dobra, to i tak tylko forum, ale Alisson mimo swojej świetności, naprawdę uważam podobnie jak kolega Kamil6, że dużo ryzykuje i myślę, że w co drugim meczu coś się dzieje, że serce podchodzi ci pod gardło, gdy on zaczyna coś kombinować mając piłkę przy nodze i będąc pod presją. Ja w sumie nie oceniam źle jego gry nogami, ale chodzi mi tylko, że jest dużo takich ryzykownych sytuacji i niedokładnych podań. TAK TAK DAŁ CIASTKO DO SALAHA, wiemy to, wiemy to wszyscy tutaj, ale kamil6 wskazuje myślę coś głębszego, wg mnie dość trafnie, bo Alisson jest świetnym fachowcem i nikt tego nie podważa, dał nam bardzo dużo, ale spokojnie no, myślę, że nawet on sam + pewnie Jurgen, twierdzą podobnie do kamil6, że jest nad czym pracować. Do licha, to są wielcy ludzie i nie wierzę, że tak nie myślą, że jest nad czym pracować. To zresztą nadal młody golkiper.

Pamiętam czasy Mignoleta, miał kiedyś taki moment, że zaczął grać lepiej na przedpolu, ale nadal uważałem, że jest źle i nie powinien grać w LFC. Eksperci lfc.pl zdeptali mnie w jednej chwili, gdy zachciało mi się napisać taki komentarz, nawet screenowali mnie na grupie fb, ale ja nadal tak myślałem. To gość, który nie dawał nam pewności i ciągle się mylił, nie wierzyłem, że on nagle wskoczy poziom wyżej i będzie zaliczać choćby 9/10 dobrych interwencji na przedpolu co jest podstawą w takiej lidze. Myślałem sobie, że skoro Łukasz Fabiański gra w Swansea i jest tak znakomity w tym elemencie, i w wielu innych, a Szymon tak niestabilny i w każdym meczu zalicza puste przeloty i tracimy gole i pewność siebie, to ten bramkarz powinien zostać zmieniony na kogoś takiego jak Fabian.

ODPOWIEDZ