Fabinho

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

LiverpoolIsRed

Re: Fabinho

Post autor: LiverpoolIsRed »

Fab ma jeden slaby punkt - jest wolny. W przypadku slabszej formy i zdezorientowania bedzie dla druzyny sporym ciezarem. Wczoraj wygrywal z Wernerem przede wszystkim swietnym ustawieniem i czytaniem gry ale szybkosc mial tragiczna.

Yvette

Post autor: Yvette »

Myślę, że ta średnia połowa Fabinho na pozycji środkowego obrońcy może trochę przygasi ten hurraoptymizm po meczu z Chelsea, bo już pojawiały się głosy żeby na stałe przesunąć go w tym sezonie na tą pozycję. Nie jestem przekonany czy w dłuższej perspektywie byłby lepszy od Gomeza, któremu zdarzają się głupie błędy, ale to wciąż młody obrońca i gdy złapie odpowiedni rytm to potrafi nie odstawać od Van Dijka, a umówmy się, że każda para TAA - ŚO wyglądałaby blado przy Virgilu i Robertsonie, a też przesunięcie Brazylijczyka na środek obrony to marnotrawstwo jego atutów ofensywnych.

Dla mnie para Fabinho - Thiago to na papierze duet idealny i myślę że nawet przy przejściu na 4231 zapewniliby odpowiednią jakość w defensywie i przed nimi spokojnie mógłby grać na 10tce Firmino czy Minamino.

LiverpoolIsRed

Zmiana systemu na 4231 bylaby na pewno niekorzystna dla pomocnikow ktorzy nie zalapia sie do 11, a watpie by Klopp mial Hendiego przeniesc na ławke. Tak sie nie stanie. Wczorajszy mecz raczej nie zmienil za bardzo podejscia Kloppa do tematu. To ze dali sobie wpuscic dwie bramki pilkarzykom z trzeciej ligi nic nie znaczy. Fab przeciwko Chelsea zagral po profesorsku. Ma predyspozycje.

Anthermil

Post autor: Anthermil »

Zmiana formacji ma być korzystna dla zespołu, a nie pomocników xD Inna sprawa, że 1-4-2-3-1 nie jest raczej najbardziej optymalną formacją dla LFC i pewnie będzie zdarzać się od wielkiego dzwonu; z tego co kojarzę ostatni raz LFC grał tym systemem w lidze/LM chyba w styczniu 2019.

A co do Fabinho - granie nim na ŚO to wg mnie trochę marnotrawstwo jego talentów.

LiverpoolIsRed

Klopp przede wszystkim stawia na zaufanych ulubiencow, dodatkowo Henderson daje duzo jakosci w srodku pola i jest jednym z glownych liderow. Jak chcesz wygrywac psychologicznie bez niego? Nie ma co tego komentowac, ale chyba moja opinia co do tego jest w pelni uargumentowana i temat do zamkniecia. Taka formacja i bez miejsca dla Hendiego nie jest mozliwa do zrealizowania nawet jesli by lepiej grali. Wg. mnie Firo w obecnej formie powinien w ogole posiedziec troche na lawce i sprawdzic Minamino na cofnietej 9.

Cos za cos. Chcemy widziec Thiago w podstawie to trzeba Faba dac na ŚO.

adamne

Post autor: adamne »

Fabinho jest dla nas bardziej przydatny jako DM bo równie dobrych albo lepszych obrońców mamy a równie dobrego defensywnego pomocnika nie mamy.
Myślę że Flaco będzie opcją rezerwową na ŚO, czyli mamy Virgila i Gomeza/Matipa na obronie a Fabinho na pomocy, a w razie kiedy dwaj obrońcy są niedostępni to Fabs przechodzi na obronę. I tak do znalezienia nowego obrońcy, na pewno rozglądamy się na rynku i widać też że Jurgen testuje młodych szukając tutaj kogoś perspektywicznego. Jak będziemy mieli szczęście to będzie najwyżej kilka(naście) takich meczów w sezonie.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2020, o 21:26 przez adamne, łącznie zmieniany 1 raz.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Anthermil

LiverpoolIsRed pisze:
25 wrz 2020, o 14:46
Klopp przede wszystkim stawia na zaufanych ulubiencow, dodatkowo Henderson daje duzo jakosci w srodku pola i jest jednym z glownych liderow.
Ile Hendo gra spotkań w lidze co sezon? 20-25? W pozostałych nie gra przez kontuzje. Nie można wówczas grać 4231 bo Hendo?
LiverpoolIsRed pisze:
Nie ma co tego komentowac, ale chyba moja opinia co do tego jest w pelni uargumentowana i temat do zamkniecia.
To nie jest żaden argument xD
LiverpoolIsRed pisze:
Cos za cos. Chcemy widziec Thiago w podstawie to trzeba Faba dac na ŚO.
Yup, bo Hendo - Fabinho - Thiago byłoby sprzeczne z prawami fizyki xD

Hendo to swietny gracz, ale ma regularnie kontuzje i gra 60 - 70% spotkań w sezonie. Dodatkowo powiedzmy sobie szczerze - Messi to to nie jest. Spokojnie będą mecze, w których można będzie grać 4-2-3-1 z Thiago-Fabinho na "pivotach" i Jotą, Firo, Minamino, czy nawet Shaqirim na pozycji nr 10.

Hendo jest wg mnie niezbędny tylko w decydujących meczach w LM, czy w lidze, ze względu na wspomniane przez ciebie aspekty wolicjonalne.

LiverpoolIsRed

Anthermil przeciez piszesz o formacji 4231. Jesli chcesz postawic na duo Thiago - Fab, a na 10 wsadzic Firmino to gdzie znajdziesz miejsce dla Hendiego? Na obronie moze, co? Prawa fizyki tu nie maja nic do rzeczy, bardzieilj siento tyczy logiki i zlozonosci w tym co mowiles wcześniej, a tym co mowisz teraz. Wczesniej mowiles o duo w srodku, teraz nagle przechodzisz na trio w pomocy.

Regularnie kontuzje? Co to za argument jesli i tak w wiekszosci przypadkow jest i tak wtedy gdy jest potrzbny najbardziej? Zawsze ostatmio sie kurowal na te wazniejsze spotkania, a poza tym pragne przypomniec ze gdy fab mial kontuzje od listopada to Gini z Hendim swietnie go wyreczyli i pomoc dobrze funkcjonowala, a gdy wrocil do zespolu to juz nie byl taki pewny.

Wlasnie ze wzgledu na walory psychologiczne Hendi musi grac jak najczesciej bo gdy go nie ma to zespol gra ospale i bez spiecia dupy. Juz byl taki okres ostatnio bez Hendo i nie najlepiej go wspominam.

Zostanmy przy tej samej formacji ale dajmy szanse Minamino i niech Thiago gra chocby i kosztem Giniego. Bedzie dobrze. Nie zmieniajmy tego co jest dobre w calosci, tutaj trzeba zmienic detale. Gini i Firo stopuja zespol wiec pora by sobie troche odpoczeli i sprawdzic jak zagraja inni. Dlatego kupiono Jote i Thiago.

michall

Post autor: michall »

Anthermil pisze:
25 wrz 2020, o 15:31
LiverpoolIsRed pisze:
Klopp przede wszystkim stawia na zaufanych ulubiencow, dodatkowo Henderson daje duzo jakosci w srodku pola i jest jednym z glownych liderow.
Ile Hendo gra spotkań w lidze co sezon? 20-25? W pozostałych nie gra przez kontuzje. Nie można wówczas grać 4231 bo Hendo?
Naprawdę nie jest trudno to sprawdzić. Hendo gra 10 sezon dla nas, w dotychczasowych dziewięciu tylko 3 razy zagrał mniej niż 30 meczów w PL. Dwa razy zagrał mniej niż 25.

Anthermil

LiverpoolIsRed pisze:
25 wrz 2020, o 15:48

Anthermil przeciez piszesz o formacji 4231. Jesli chcesz postawic na duo Thiago - Fab, a na 10 wsadzic Firmino to gdzie znajdziesz miejsce dla Hendiego? Na obronie moze, co? Prawa fizyki tu nie maja nic do rzeczy, bardzieilj siento tyczy logiki i zlozonosci w tym co mowiles wcześniej, a tym co mowisz teraz. Wczesniej mowiles o duo w srodku, teraz nagle przechodzisz na trio w pomocy.
Masz racje, przyczepiłem się do jednego zdania wyciągniętego z szerszego kontekstu. Mea culpa. Ale regularne kontuzje i konieczność oszczędzania zdrowia kapitana to jest argument. O najważniejszych meczach przecież napisałem powyżej.
michall pisze:
25 wrz 2020, o 16:11
Naprawdę nie jest trudno to sprawdzić. Hendo gra 10 sezon dla nas, w dotychczasowych dziewięciu tylko 3 razy zagrał mniej niż 30 meczów w PL. Dwa razy zagrał mniej niż 25.
Chodziło mi o występy od pierwszej minuty i ogólnie minuty na boisku, ale faktycznie źle się wyraziłem. Bo co z tego, że zagrał w sezonie 19/20 w 32 spotkaniach, skoro łącznie mniej niż 2000 min. Ostatni sezon to z kolei 30 spotkań i około 2250 min. Dla porównania Pełny sezon to 3 420 minuty. Czyli Hendo gra ostatnio te około 60-70% czasu w PL.

michall

Post autor: michall »

No to prawda, ale to często było też podyktowane względami taktycznymi lub nie grał, bo odpoczywał przed innymi spotkaniami — np. na początku sezonu 18/19 wchodził na końcówki mimo, że był w pełni zdrowy. Tak samo w tym sezonie dość szybko został zdjęty w meczu z Leeds. W ogóle Jurgen sporo rotuje w obronie i chyba tylko Fabinho (jak tylko jest zdrowy) i Wijnaldum (który zawsze jest zdrowy) mają pewne miejsca na boisku.

lorenalex

Post autor: lorenalex »

Panowie, przecież Pep sezon temu próbował grać DM-em na CB. I śmieć twierdzić, że na przełomie sezonu kilka bramek po jego błędach / braku doświadczenia na tej pozycji padło (Fernandinho). W tym okienku kupili już jednego CB (Ake) i mają zakusy na drugiego. Więc widać, że na dłuższą metę takie granie nie wypaliło.

Więc nie wiem po co w ogóle rozważać przesuniecie wyżej w hierarchi Fabsa niż Gomeza. Ja osobiście czekam na transfer obrońcy.
He’s our centre-half, he’s our number four. Watch him defend and watch him score. He can pass the ball, calm as you like. He’s Virgil Van Dijk, Virgil Van Dijk!
https://streamable.com/5dg0ey

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Dla mnie jedyny sens granie Fabinho na stoperze, to kupienie w przyszłym roku cracka na tej pozycji do grania z VVD. Jeśli kupienie teraz półśrodka, przez którego i tak kilka bramek można stracić, miałoby zablokować ten przyszły transfer to to działanie ma sens. Na dłuższą metę.

Co nie zmienia faktu, że miejsce Fabinho jest wyżej. Nawet po przyjściu Thiago, Fabs powinien być jako jeden z pierwszych wybierany do lini pomocy. Najlepiej Fabs-Thiago i jeden bardziej ofensywny pomocnik.
Obrazek

lfc257

Post autor: lfc257 »

Egalot pisze:
26 wrz 2020, o 22:55
Dla mnie jedyny sens granie Fabinho na stoperze, to kupienie w przyszłym roku cracka na tej pozycji do grania z VVD. Jeśli kupienie teraz półśrodka, przez którego i tak kilka bramek można stracić, miałoby zablokować ten przyszły transfer to to działanie ma sens. Na dłuższą metę.

Co nie zmienia faktu, że miejsce Fabinho jest wyżej. Nawet po przyjściu Thiago, Fabs powinien być jako jeden z pierwszych wybierany do lini pomocy. Najlepiej Fabs-Thiago i jeden bardziej ofensywny pomocnik.
powiem tak - jeśli za rok miałby przyjść Upamecano to warto by było rok poeksperymentować z Fabihno na stoperze. ale jeśli właściciele uważają, że Francuz jest za drogi i nie mają zamiaru go w ogóle kupować to powinni kupić jakiegoś stopera już teraz bo w takim razie nie ma sensu zwlekać

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Ależ interwencja! Jak się Matip wykuruje, a Alisson jeszcze nie, to Fabs może wskoczyć za Adriana do bramki 😁
Obrazek

ODPOWIEDZ