Virgil Van Dijk

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

lfc257

Re: Virgil Van Dijk

Post autor: lfc257 »

everlast pisze:
17 paź 2020, o 22:39
zaczelo sie jęczenie o transferach. Lewis gra ale poszedl za 6mln mniej niz od nas chcieli. Ciekawe co byscie powiedzieli, jakbysmy rzucili worek złota i wlasnie by zlapal kontuzje. Rzucmy drugi worek? Ludzie dopiero minelo 5 kolejek, ale forum ciagle w formie. Co sezon to samo,slabo gramy,mamy szczescie,za krotka lawka itd.. Dajcie zyc.
w zeszłym sezonie nikt nie pisał, że graliśmy słabo (o może poza końcówką). ale teraz sytuacja jest inna. po laniu od AV i teraz kontuzjach kluczowych graczy wygląda to naprawdę źle. chyba temu nie zaprzeczysz?

everlast

Post autor: everlast »

nikt nie pisal? Skad mozesz wiedziec jak dolaczyles w sierpniu? A jesli czytales ,to widac jakos wybiorczo, bo co wygrywalismy 1-0 ,2-1 to takie wypowiedzi byly. Narazie to jeszcze nie ma oficjalki co do kontuzji. A inna sprawa,ze jesli Klopp jest jednym z najlepszych trenerow to musi ogarnac sytuacje.
P.S. Nie odpowiedziales na temat worków.

lfc257

everlast pisze:
17 paź 2020, o 22:49
nikt nie pisal? Skad mozesz wiedziec jak dolaczyles w sierpniu? A jesli czytales ,to widac jakos wybiorczo, bo co wygrywalismy 1-0 ,2-1 to takie wypowiedzi byly. Narazie to jeszcze nie ma oficjalki co do kontuzji. A inna sprawa,ze jesli Klopp jest jednym z najlepszych trenerow to musi ogarnac sytuacje.
P.S. Nie odpowiedziales na temat worków.
co do worków złota miałem na myśli van Dijka i Alissona. kosztowali fortunę ale się opłaciło.co do Lewisa to można było po prostu poczekać - pewnie Norwich by zmiękło i opuściło cenę. a tak szybko się zniechęciliśmy i kupiliśmy Kostasa. szkoda, że worka złota i nie daliśmy za Wernera. patrząc na słabszą formę Firmino bardzo by się przydał. a Klopp niewiele poradzi. wątpliwe żeby Adrian nagle zaczął grać lepiej skoro ma prawie 34 lata. a w obronie jedyne co może wymyślić to przesunąć Fabihno na stopera do pary z Matipem. Gomez niestety zrobił się dość elektryczny. oby tylko Kameruńczyk był zdrowy bo inaczej to kaplica

everlast

Albo by nie zmieklo a ktos Tsimikasa by kupil i bysmy Zostali z niczym. To nie jest czas na wydawanie workow. Ale Ty widac nie rozumiesz, ze nikt nie wie jak dlugo bedzie trwac epidemia i czy zaraz znowu nie przerwa sezonu.

lfc257

everlast pisze:
17 paź 2020, o 23:21
Albo by nie zmieklo a ktos Tsimikasa by kupil i bysmy Zostali z niczym. To nie jest czas na wydawanie workow. Ale Ty widac nie rozumiesz, ze nikt nie wie jak dlugo bedzie trwac epidemia i czy zaraz znowu nie przerwa sezonu.
jak długo będzie trwać epidemia (a raczej jak dalekosiężne będą jej skutki) to zależy od mediów które bardzo nakręcają spiralę strachu. lekarze coraz odważniej mówią, że koronawirus oczywiście jest problemem ale nie jest tak straszny na jakiego go media kreują.

lfc257

everlast pisze:
17 paź 2020, o 23:21
no i jeszcze jedno - ile pieniędzy stracimy jeśli sezon będzie nieudany? pewnie, można powiedzieć - nie wydawajmy na transfery zbyt dużo, zaoszczędzimy kasę itd. tylko jak wyniki będą słabsze to i tak te pieniądze stracimy. to tylko pozorna oszczędność.

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

@lfc257
Ale wiesz, że na tym forum, jest taka wspaniała opcja "Edytuj"?
Obrazek

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Może to jakiś pozytywny sygnał, może tylko moja nadinterpretacja, ale fakt, że po wizycie w lokalnym szpitalu Virgil został wysłany przez klub na kolejne dodatkowe badania do jakiegoś specjalisty, mogą sugerować, że więzadła nie zostały całkowicie zerwane.

AlbertRiera

Post autor: AlbertRiera »

Może też sugerować, że w szpitalu diagnoza to 7-8 miesięcy, a klub nie dowierza i chce sprawdzić. Ciężko ocenić. Ja jednak wierzę, że nie będzie najgorszego. Cały czas. YNWA!

Redi

Post autor: Redi »

AlbertRiera pisze:
18 paź 2020, o 15:57
Może też sugerować, że w szpitalu diagnoza to 7-8 miesięcy, a klub nie dowierza i chce sprawdzić. Ciężko ocenić. Ja jednak wierzę, że nie będzie najgorszego. Cały czas. YNWA!
Klub może też czekać na sprawdzenie, czy nie ma
dodatkowych uszkodzeń a obrzęk pourazowy utrudniał ich zdiagnozowanie

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

No cóż, kiedyś musiało to nastąpić, szkoda tylko że w takich okolicznościach - jawne oszustwo, przyzwolenie na brutalny atak, przymykanie oka na wyczyny Pickforda tylko i wylacznie ze wzg na paszport. Zgaduje, że każdy kibic Liverpoolu miał gdzieś z tyłu głowy myśl, że prędzej czy później Van Dijka zabraknie i będzie trzeba sobie poradzić bez niego. Zobaczymy jak długo drużyna będzie musiała sobie radzić bez niego. Teraz nadchodzi czas, w którym wszyscy będą mieli wiele do udowodnienia: Gomez i Matip, że są kimś więcej, niż dodatkiem do Virgila, Henderson że jest tym liderem, za którego się go uważa, Andy i Taa że potrafią grać w obronie na przyzwoitym poziomie, ofensywne trio, że potrafi punktować nie mając za plecami najlepszego stopera na świecie, no i przede wszystkim Klopp - wiara w trening może okazać się teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Przyjście Virgila odmieniło zespół od razu w pozytywnym sensie, klub musi wypracować rozwiązanie, które zapobiegnie równie wyraźnemu regresowi pod jego nieobecność. Będzie trzeba wertować w notatkach sprzed czasów Holendra, kto wie, może znowu będziemy oglądać Liverpool grający bardziej ofensywny futbol? Może będzie to wyraźnym sygnałem dla któregoś z młodych stoperów, albo okazją do rozwoju Fabinho w tej roli?

Nie mniej okoliczności w jakich doszło do tego faulu sprawiają, że nie mam obecnie w ogóle ochoty na oglądanie piłki nożnej, w głowie mi się to po prostu nie mieści, spalone z kapelusza, brutalna gra...
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

PyrkaLFC pisze:
18 paź 2020, o 17:41
No cóż, kiedyś musiało to nastąpić, szkoda tylko że w takich okolicznościach - jawne oszustwo, przyzwolenie na brutalny atak, przymykanie oka na wyczyny Pickforda tylko i wylacznie ze wzg na paszport. Zgaduje, że każdy kibic Liverpoolu miał gdzieś z tyłu głowy myśl, że prędzej czy później Van Dijka zabraknie i będzie trzeba sobie poradzić bez niego. Zobaczymy jak długo drużyna będzie musiała sobie radzić bez niego. Teraz nadchodzi czas, w którym wszyscy będą mieli wiele do udowodnienia: Gomez i Matip, że są kimś więcej, niż dodatkiem do Virgila, Henderson że jest tym liderem, za którego się go uważa, Andy i Taa że potrafią grać w obronie na przyzwoitym poziomie, ofensywne trio, że potrafi punktować nie mając za plecami najlepszego stopera na świecie, no i przede wszystkim Klopp - wiara w trening może okazać się teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Przyjście Virgila odmieniło zespół od razu w pozytywnym sensie, klub musi wypracować rozwiązanie, które zapobiegnie równie wyraźnemu regresowi pod jego nieobecność. Będzie trzeba wertować w notatkach sprzed czasów Holendra, kto wie, może znowu będziemy oglądać Liverpool grający bardziej ofensywny futbol? Może będzie to wyraźnym sygnałem dla któregoś z młodych stoperów, albo okazją do rozwoju Fabinho w tej roli?

Nie mniej okoliczności w jakich doszło do tego faulu sprawiają, że nie mam obecnie w ogóle ochoty na oglądanie piłki nożnej, w głowie mi się to po prostu nie mieści, spalone z kapelusza, brutalna gra...
Mam takie pytanie, istnieje możliwość sprowadzenia jeszcze jakiegoś obrońcy w miejsce za Virgila jeżeli badania pokażą, że wypada na długi czas?

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Van Dijk przejdzie operację. Nie jest jeszcze znana data powrotu Holendra na boisko.

Liverpool FC can confirm Virgil van Dijk will undergo surgery on the knee injury he sustained during Saturday’s 2-2 draw at Everton.
No specific timescale is being placed upon his return to action at this stage.
Following surgery, Van Dijk will begin a rehabilitation programme with the club’s medical team to enable him to reach full fitness as soon as possible.

https://www.liverpoolfc.com/news/first- ... ry-surgery

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Ku pokrzepieniu serc: Milik po zerwaniu więzadeł wrócił do treningów po 96 dniach. Te 7-8 miesięcy o których wczoraj się mówiło wydają się być mocno pesymistycznym wariantem. Nie znamy pełnego zakresu urazu, ale jestem przekonany, że jeszcze w tym sezonie Holendra na boisku zobaczymy. Myślę, że gdzieś na wiosnę w okolicach marca, może nawet ciut wcześniej wróci do gry.

@firo9
Nie ma takiej opcji. To jest akurat źle skonstruowane, bo w niektórych dyscyplinach istnieje coś takiego jak "transfer medyczny", gdzie zespół po stracie podstawowego zawodnika na dłuższy okres, dostaje prawo od federacji na dokonanie transferu po okresie rejestracji zawodników.

everlast

Milik wrocil i zerwal drugie. To akurat slaby przyklad. 7-8 miesiecy to jest wlasnie optymistyczny wariant( a powrot do treningow po 3 miesiacach owszem ale bez kontaktu z przeciwnikiem). Wez troche poczytaj o urazach ACL i pelnym powrocie do sportu. No i po jakim czasie wracaja pilkarze. Daleko nie szukac sprawdz sobie Owena, Oxa i Ingsa.

ODPOWIEDZ