Dominic Solanke

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Adryyan

Re: Dominic Solanke

Post autor: Adryyan »

Uznajmy, że Solanke będzie w LFC takim odpowiednikiem jak Robert Lewandowski, gdy do BVB ściągał go Klopp. :)

consigliere

Post autor: consigliere »

PyrkaLFC pisze:Czy ktoś potrafi opisać jak Solanke gra? Czy to jest napastnik bardziej w stylu Rashforda, Sturridge'a czy Origiego?
stylem gry przypomina trochę Lewandowskiego.

Solanke od jakiegoś czasu tkwi w jakimś letargu, i o ile jeszcze 2-3 lata temu był zdecydowanie najlepiej zapowiadającym się młodym angielskim napastnikiem tak teraz jest daleko w tyle choćby za Abrahamem. Moim zdaniem bardzo źle na rozwój Dominica wpłynęła decyzja o zatrzymaniu go w Chelsea w ostatnim sezonie. Abraham poszedł na wypożyczenie do Championship, odpalił i pojedzie na Euro u21, Solanke na pocieszenie dostał powołanie na mundiał u20 gdzie nawiasem mówiąc nie błyszczy. Co do jego charakterystyki...potrafi grać tyłem do bramki, jak na swój wiek jest silny fizycznie, ma instynkt strzelecki i nieźle radzi sobie w powietrzu. Potrafi powalczyć o piłkę i myśli na boisku. Technicznie jest solidny, ale bez rewelacji. Szybkość ma niezłą. Nie szuka pojedynków. Nie jest napastnikiem samodzielnym, nie wykreuje sobie szansy bez pomocy partnerów.
Prywatnie, zawsze u niego najbardziej raziło mnie słabe uderzenie, on nie stanowi zagrożenia w odległości większej niż 16 m. Znam takich którzy twierdzą że może zrobić dużą karierę (i są to osoby z naprawdę dobrym okiem), ale mnie osobiście nigdy on do siebie nie przekonał. Ogólnie ciekaw jestem jak potoczy się jego przygoda na Anfield, za 2-3 mln grzechem byłoby go nie ściągnąć.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Awatar użytkownika
damian3000

Post autor: damian3000 »

Koniec Ingsa albo Stu w LFC, albo wypożyczenie Origiego, innej możliwości nie ma jeśli chodzi o transfer Solanke. Przy założeniu, że mamy w obwodzie chociażby młodych Brewstera, czy Woodburn'a, dodając do tego Firmino mamy za dużo napastników. Oglądałem kilka jego spotkań w Vitesse i razem z Baker'em robili tam dobrą robotę. To taki typ napastnika, który lubi grać przodem do bramki. Za taką cenę ? Zero ryzyka, a mogą być świetne korzyści.
Dziennikarz : Kim byś był gdybyś nie został znanym piłkarzem ?
Peter Crouch : Zapewne prawiczkiem.

adilfc

Post autor: adilfc »

Na moje to Firminio powinni ustawić na jego nominalnej pozycji i w końcu kupić jakiegoś klasowego napastnika. Solanke to melodia na c przyszłość i puchary

pitero

Post autor: pitero »

Jestem niemalże pewny, że Solanke w pierwszym sezonie w LFC pójdzie gdzieś na wypożyczenie. Musi pójść. Zatrudnienie niedoświadczonego 19-latka, w momencie kiedy w kadrze faworyzowany jest Firmino, a ostatnio przebijali się Origi ze Sturriddgem, nie wróży niczego większego poza kilkunastoma minutami w EFL Cup. Zaryzykowaliśmy, pojawiła się opcja zgarnięcia potencjalnego talentu za grosze, to warto było spróbować, ale przed tym chłopakiem jeszcze długa droga. Osobiście widziałbym go w Huddersfield. Jakby się Klopp dogadał z Wagnerem to byśmy mieli prawie pewność, że Solanke mógłby tam regularnie grać.

ragnarok
Kontakt:

Post autor: ragnarok »

pitero pisze:Jestem niemalże pewny, że Solanke w pierwszym sezonie w LFC pójdzie gdzieś na wypożyczenie. Musi pójść. Zatrudnienie niedoświadczonego 19-latka, w momencie kiedy w kadrze faworyzowany jest Firmino, a ostatnio przebijali się Origi ze Sturriddgem, nie wróży niczego większego poza kilkunastoma minutami w EFL Cup. Zaryzykowaliśmy, pojawiła się opcja zgarnięcia potencjalnego talentu za grosze, to warto było spróbować, ale przed tym chłopakiem jeszcze długa droga. Osobiście widziałbym go w Huddersfield. Jakby się Klopp dogadał z Wagnerem to byśmy mieli prawie pewność, że Solanke mógłby tam regularnie grać.
musi pójść na wypożyczenie, bo?

mówisz o tym Sturridge'u, który jest na liście transferowej i tym Firmino, który nie jest nominalnym napastnikiem (a ostatnio Klopp grał 4-1-2-1-2)?
no to Solanke zostaje JEDEN konkurent atm (bo Ingsa nawet nie liczę) - Origi, którego wypożyczeniem interesuje się Lazio i Monaco.

wypada poczekać i okaże się, jaką rolę dla Solanke widzi w drużynie Klopp.

dla mnie najlepsza opcja to wypożyczenie gdzieś Origiego, gdzie grałby >75% występów oraz sprzedaż Stu, a kupno Wernera z RBL i posiadanie w obwodzie Solanke, ew. w diamencie z przodu może zagrać zarówno Bob i Mane.

Nicco

Post autor: Nicco »

Dziś o 13 reprezentacja Anglii U20 rozegra spotkanie 1/8 finału MŚ w składzie której występuje Solanke. Póki co, w fazie grupowej rozegrał wszystkie 3 spotkania i zdobył 1 bramkę. Nie oglądałem ani jednego meczu, ale po wiadomości o transferze tego chłopaka dziś postanowiłem że zobaczę jak sobie radzi. :)
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.

Yvette

Post autor: Yvette »

Żaden z zespołów Premier League nie wypożyczy Solanke, bo jest po prostu na ten moment za cienki. Błyszczał w akademii Chelsea, gdzie w ostatnich latach żaden z ich piłkarzy nie zrobił poważnej kariery, miał przeciętny sezon na wypożyczeniu w Holandii, gdzie nołnejmy ładują po 30 bramek w sezonie i jeszcze przez ostatni rok zagrał w 5 spotkaniach na poziomie Premier League 2.

Według mnie Solanke przychodzi jako 4 napastnik i nie traktowałbym go jako poważne wzmocnienie, jeszcze nie teraz.

ragnarok
Kontakt:

Post autor: ragnarok »

Nicco pisze:Dziś o 13 reprezentacja Anglii U20 rozegra spotkanie 1/8 finału MŚ w składzie której występuje Solanke. Póki co, w fazie grupowej rozegrał wszystkie 3 spotkania i zdobył 1 bramkę. Nie oglądałem ani jednego meczu, ale po wiadomości o transferze tego chłopaka dziś postanowiłem że zobaczę jak sobie radzi. :)
warto napomnieć, że Ojo i Ejaria, także mają szanse na występ w tym spotkaniu.

jak dotąd Solanke nie wyróżniał się w tych rozgrywkach, ale może po oficjalce transferu, chłopak się bardziej zmobilizuje do gry w tym turnieju Myszka Miki :P

też będę oglądał, żeby trochę "podpakać" jego grę.

/Ojo i Ejaria jednak na ławce, Solanke w pierwszym :badhappy:

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Niestety zamulam w robocie. Napiszecie jakąś krótka, zwięzłą relacje jak się spisywał?
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

LyzwaLFC

Post autor: LyzwaLFC »

Yvette pisze:Żaden z zespołów Premier League nie wypożyczy Solanke, bo jest po prostu na ten moment za cienki. Błyszczał w akademii Chelsea, gdzie w ostatnich latach żaden z ich piłkarzy nie zrobił poważnej kariery, miał przeciętny sezon na wypożyczeniu w Holandii, gdzie nołnejmy ładują po 30 bramek w sezonie i jeszcze przez ostatni rok zagrał w 5 spotkaniach na poziomie Premier League 2.

Według mnie Solanke przychodzi jako 4 napastnik i nie traktowałbym go jako poważne wzmocnienie, jeszcze nie teraz.
Będąc na wypożyczeniu dopiero co skończył 18 lat. Jak wielu napastników w tym wieku strzela 10+ goli w lidze?
Suarez będąc dwa lata starszym w Groningen strzelił też 7 goli. Więc to jak grał na tym wypożyczeniu wiele nie znaczy.
Taki Harry Kane cieniował na wypożyczeniach w League One i Championship, Tottenham nawet nie chciał przedłużać z nim kontraktu, jak gra teraz wszyscy wiemy.

Nie mniej z ostatnim zdaniem się zgadzam. Będzie raczej tym 4 napastnikiem i więcej pogra w U-23 niż w pierwszym zespole.
Stu, Bob i Origi są po prostu lepsi, Bascombe wspominał, że Kloppo chce ściągnąć napastnika, więc albo Stu odejdzie, albo wypożyczą gdzieś Origiego, albo Bob wraca na "10".

Awatar użytkownika
pdg90

Post autor: pdg90 »

Oglądał ktoś mecz z Kostaryką? Jak się Dominic zaprezentował? Z tego co widzę to 90 minut na boisku na ŚPO.

DOWN: Dzięki wszystkim za info!
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, o 20:01 przez pdg90, łącznie zmieniany 2 razy.

kadam

Post autor: kadam »

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=80MbSGKTIOk
Asysta drugiego stopnia przy pierwszej i drugiej bramce

Mortimer

Post autor: Mortimer »

kadam pisze:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=80MbSGKTIOk
Asysta drugiego stopnia przy pierwszej i drugiej bramce
Tą piłe przy pierwszej bramce ładnie rozrzucił na bok. Ciekawe jaką rolę przewidział dla niego Jurgen.

Awatar użytkownika
MenToS

Post autor: MenToS »

pdg90 pisze:Oglądał ktoś mecz z Kostaryką? Jak się Dominic zaprezentował? Z tego co widzę to 90 minut na boisku na ŚPO.
Widziałem pierwsze 45 minut.. Grał jako ŚPO/Second Striker. Często wracał po piłkę (nie zawsze ją otrzymywał). Robił też dzięki temu więcej miejsca Calvertowi Lewinowi gdyż przez takie wycofywanie się ściągał ze sobą obrońców. Starał się grać "na ścianę". Przeważnie na 1 kontakt. Kilka razy wyszła z tego nawet fajna drużynowa akcja. Niezła pierwsza połowa w jego wykonaniu. Drugiej nie widziałem.
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”

ODPOWIEDZ