Joel Matip

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

grzyb

Re: Joel Matip

Post autor: grzyb »

Tego chlopa trzeba w zime sprzedac i kupić dwóch obrońców. Wielu tutaj pisało że koniecznie trzeba sprowadzic czwartego a ja sie śmiałem myslac co wy tam wiecie Klopp turaj rządzi. Dziś juz mi nie jest do śmiechu
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

wicked93 pisze:
19 paź 2020, o 19:49
Oj, no kto by się spodziewał? No każdy posiadający chociaż kilka szarych komórek.
No to chyba ja nie mam tych kilku szarych komórek, bo nie spodziewałem się, że dojdzie do sytuacji, której nie miał od kilku sezonów chyba żaden klub BPL (a przynajmniej żadnych z tych walczących o TOP6), żeby w jednym czasie miec kontuzjowanego podstawowego bramkarza i dwóch podstawowych stoperów. W ogóle musze być idiotą, bo nie spodziewałem się również, że Pickford będzie chciał połamać nogi Van Dijkowi i że nie dostanie za to nawet upomnienia.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Kto ma leb na karku to wiedzial ze potrzebny jest 4 środkowy obronca bo Gomez cienki, a Matip nie ma zdrowia. No ale po co skoro Fab moze zagrac na srodku. Zycie szybko zweryfikowalo sytuacje, nigdy bym sie nie spodziewal ze tak szybko, a jednak. Teraz Fab bedzie gral co drugi mecz na srodku. Calkiem dobrze mu to idzie, na sredniakow i slabeuszy powinno wystarczyc. Zapowiada sie wesoly sezon

Nodramawegotlallana

Post autor: Nodramawegotlallana »

Na miejscu właścicieli wezwałbym Kloppa na dywanik i kazał wyjaśnić dlaczego nie kupił ŚO.

20103101

Post autor: 20103101 »

Ja tam na Matipa nigdy nie liczyłem, brak zakupu SO bylo dla mnie szokiem, kazdy wie ze najbardziej wlasnie potrzebowaliśmy stopera i rotacji dla Andiego, nie wiem na co liczył Klopp i spółka ale obecnie jestes w dupie juz na starcie sezonu, gra nie powala, sędziowie dokładają swoja cegiełkę, to będzie mega ciężki sezon pod każdym względem, mam nadzieje ze zima podziałamy na rynku

wicked93

Post autor: wicked93 »

@pyrka

No ja pisałem o tym wielokrotnie i nie tylko ja, ale odnośnie tych szarych komórek to już się tak nie biczuj.
Zdrowy rozsądek mówi, że "w tym trudnym czasie" gdzie dwa sezony praktycznie na siebie naszły i widząc ruchy transferowe naszego klubu można było tylko czekać i powiedzieć "Jurgen, to jebnie". No i jebło. Nie mówię, że jestem jakimś Nostradamusem, ale skoro my takie głupki z internetu przewidzieliśmy takie sytuacje, to czemu wielkie mózgi pracujące w klubie ZNOWU liczyły na szczęście tak jak w poprzednim sezonie, kiedy graliśmy milion spotkań praktycznie tą samą jedenastką? Pozbywamy się czwartego stopera i twierdzimy, że postawimy tam na Fabinho, który na tej pozycji zagrał dwa dobre mecze, a w pozostałych albo grał średnio na jeża lub ratowała go obecność Van Dijka.
Transfery mi się podobały, ale do idealnego okna zabrakło przede wszystkim zmian 1:1 czyli zastępstwa za Lovrena, a w moich najpiękniejszych snach - partnera dla Virgila. Nie wspominając o napastniku wywierającym presję na Firmino oraz #2 na bramce w miejsce Adriana, ale to już nieistotne i skupmy się na obrońcach.
Na ten moment w kadrze posiadamy: Matipa (szklanka), Gomeza (elektryk, jeden mecz dobrze, a następne dziesięć szkolne błędy, no i czasami szklanka), Van Dijka (lider, który jest niezniszcz... a nie już nieaktualne) oraz Fabinho, który pewnie wygląda jedynie obok Virgila. Dlaczego ten klub nie stara się zapobiegać jakimś wydarzeniom i mam wrażenie, że jak spotka nas jakieś nieszczęście to jesteśmy w dupie na własne życzenie i można było tego uniknąć?
Podsumowując: klub chciał tak zaoszczędzić i wyobraźmy sobie sytuację, że zimą zgłaszamy się po zastępstwo dla Virgila. Przecież jesteśmy w beznadziejnej pozycji negocjacyjnej, bo potencjalny sprzedawca będzie wiedział jak bardzo potrzebny jest nam stoper i zapewne doprowadzi do takiej sytuacji, żeby to był dla nich jeszcze bardziej rentowny interes niż jakby go mieli sprzedawać latem lub komuś innemu.

everlast

Post autor: everlast »

Ale jest covid i ten potencjalny sprzedawca moze jednak sie bedzie cieszyl, ze zarobi kase a nie windowal cene. My jestesmy w dupe z obroncami a w bundeslidze przewiduja ze kilka klubow moze miec problem z bankructwem. Takze to nie jest tak, ze nikt nam nje sprzeda.

wicked93

Ja nie mówię, że nie sprzeda, ale hipotetycznie możemy usłyszeć +10 mln, a jak widąć to oglądamy każdego funta dokładnie. To tylko gdybanie, ale myślę, że to nie było najistotniejsze w moim wywodzie. Podsumowanie było tylko moją hipotezją tego, co może się wydarzyć zimą i tyle.

adamne

Post autor: adamne »

wicked93 pisze:
19 paź 2020, o 21:50
Spoiler:
Niestety, nie wyciągamy wniosków z własnych błędów. Podobnie bylo dwa sezony temu, kiedy najpierw połamał się Gomez a my w styczniu wypożyczyliśmy Clyna i nie zadbaliśmy o żadne zastępstwo. Zaraz potem urazów doznali Lovren i TAA i zostaliśmy z dwoma środkowymi obrońcami i bez żadnego prawego. Graliśmy wtedy na prawej obronie mecze Hendersonem i Milnerem a w środku VVD-Matip bez żadnej możliwości rotacji. Efekt to kilka remisów i prawdopodobnie przez to przegrane mistrzostwo Anglii. Teraz sytuacja się powtarza :(
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

everlast

Tylko tak chcialem zauwazyc,ze dwa remisy byly 1-1 i dwa 0-0. Wiec co braki w obronie maja do tego? Dodatkowo Jaś Fasola nie gwizdnął karnego na Keicie pod koniec spotkania. Takze mistrza nie przegralismy obrona tylko slabym atakiem w tamtym okresie.

pitero

Post autor: pitero »

To żadna nowość, że w Liverpoolu jest problem ze stabilizacją duetu stoperów. To też nie nowość jeżeli chodzi o złożenie zestawu stoperów na mecz. Pamiętacie sezon 2017/18 i moment kiedy jedynym zdrowym stoperem był Lovren i na Brighton wyszliśmy 3-4-3 z Wijnaldumem i Canem obok Chorwata na stoperach? Często takie kryzysowe sytuacje kreują przypadkowych bohaterów i nowe rozwiązania taktyczne. Pamiętam, że był moment kiedy Klopp ustawił nawet Hendersona na środku obrony wraz z Milnerem na prawej.

adamne

Post autor: adamne »

everlast pisze:
19 paź 2020, o 23:16
Tylko tak chcialem zauwazyc,ze dwa remisy byly 1-1 i dwa 0-0. Wiec co braki w obronie maja do tego? Dodatkowo Jaś Fasola nie gwizdnął karnego na Keicie pod koniec spotkania. Takze mistrza nie przegralismy obrona tylko slabym atakiem w tamtym okresie.
No tak, bo u nas boczni obrońcy nie biorą udziału w kreowaniu sytuacji bramkowych...
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

everlast

No jak juz taki argument masz to nie wiem czy wiesz, ze to Milner mial rekord asyst w LM w sezonie. Z pozycji LB.

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Nodramawegotlallana pisze:
19 paź 2020, o 21:34
Na miejscu właścicieli wezwałbym Kloppa na dywanik i kazał wyjaśnić dlaczego nie kupił ŚO.
Ale tu pewnie większa wina właścicieli. (Chociaż ja w pełni rozumiem powody nie wydawania wielkiej fortuny w to okienko. Jakby się sprzedało jeszcze Wilsona, czy Grujica, to może by starczyło na ŚO). Klopp rzeźbił z tego, co od nich otrzymał. Wolał zainwestować w atak, bo trzon defensywy był naprawdę solidny, a jak się defensywa rozleci, to trzeba mieć jeszcze kim nadrobić w ataku. Samo kupno czwartego obrońcy mogłoby nie pomóc, bo nie wiadomo, czy w nowym klubie przy nowym stylu gry defensywy nie popełniałby sporo kosztownych błędów.
Obrazek

wicked93

Sam jestem ciekaw czyja to wina.

ODPOWIEDZ