Alberto Moreno

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Redzik90

Re: Alberto Moreno

Post autor: Redzik90 »

A no stąd, że umiem dostrzec, że ktoś daje dupy albo gra dobrze, a nie widzieć tylko jak ktoś się potyka i nie wychodzi? ;)

july600lfc

Post autor: july600lfc »

Moreno, podobnie jak Lovren czy Klavan, to uosobienie przeciętności.
Dopóki będziemy opierać zespół na takich ludziach, dopóty będziemy tak frajersko gubić punkty.

PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Redzik90 pisze:
PonuryGrabarz pisze:
Redzik90 pisze:Typ nie grał bardzo dużo czasu, więc co tu się dziwić, że brakuje mu ogrania i sporo nie wychodzi. Parę stron do tyłu prawie wszyscy piali z zachwytu jak to się nie rozwinął i jak dobrze nie grał w tym sezonie. BO TAK - GRAŁ ZAJEBIŚCIE. Szkoda czasu czytanie tych Waszych komentarzy. Połowa zapewne ogląda mecze Liverpoolu od miesiąca. ;) Idźcie dzieci kibicować komu innemu co? Roma też jest w półfinale ligi mistrzów, więc może tam sezonowcy zawitacie? :)
Pisały tak same Janusze w tym pewnie Ty skoro go tak bronisz.
Skoro według Ciebie obiektywna ocena zawodnika to bycie Januszem, wolę być Januszem niż kimś takim jak Ty. Pozdrawiam serdecznie.
Jak obiektywna? Jeśli dla Ciebie Moreno byl zajebisty przed kontuzja to gratuluje...
Przez 2 miesiące pokazał przyzwoitą formę, ograniczył liczbę błędów i glupich fauli, ale nadal w ataku był bezużyteczny i przewidywalny. Generlanie to w poprzednich sezonach był tak słaby, że jak zagral kilka solidnych meczy to nagle "pan pilkarz". Bez jaj, trzeba więcej wymagać od zawodników bo czasy Konczeskich, Flanaganow, Adamow i innych Downingow juz dawno minely.
Jego bogaty repertuar zagran to pójście do linii i wrzutka w pizdu albo wycofanie do stopera bo Alfredo nie potrafi nawet sklepac na 5m prawą nogą. Wstyd żeby zawodnik na tym poziomie nie potrafił nic zrobić słabsza nogą...

Kodi

Post autor: Kodi »

Mam nadzieję, że Robertson nigdy nie będzie miał żadnej, nawet najmniejszej kontuzji w swojej karierze :D

Moreno zostawia takie dziury, że czasem łapię się za głowę, a do tego dalej nie potrafi wykonać najprostszego podania prawą nogą. Nie dziwię się, że większość akcji leci właśnie na niego, bo Moses póki co wkręca go w ziemie w 90 % przypadków - 10% to pomoc od Fabinho albo Mane, którzy pomogą biedakowi jakimś wślizgiem 8)
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

pitek552
Kontakt:

Post autor: pitek552 »

Nie wiem czy gość ma jakieś nagie zdjęcia Kloppa pod prysznicem i szantażuje Naszego trenera czy to jest jakaś daleka rodzina, lecz ciągle nie jestem w stanie zrozumieć od jakiś 2 lat jakim cudem ten Pan jest jeszcze zawodnikiem Naszego zespołu. ZERO progresu, ZERO umiejętności gry w obronie, w ofensywnie odgrywa swoją lewą nogą do najbliższego kolegi bo prawa służy mu tylko do podpierania się. Pozbyć się go w zimowym oknie transferowym jak najszybciej bo z tej mąki chleba nie będzie. Nie nadaję się nawet na zmiennika Robertsona, jestem zawiedziony lecz nie zaskoczony. Typowy gość od atmosfery w szatni, podobnie jak Sławek Peszko w reprezentacji Polski. ;)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, o 22:53 przez pitek552, łącznie zmieniany 1 raz.
YNWA!

Reso

Post autor: Reso »

pitek552 pisze:Nie wiem czy gość ma jakieś nagie zdjęcia Kloppa pod prysznicem i szantażuje Naszego trenera czy to jest jakaś daleka rodzina, lecz ciągle nie jestem w stanie zrozumieć od jakiś 2 lat jakim cudem ten Pan jest jeszcze zawodnikiem Naszego zespołu. ZERO progresu, ZERO umiejętności gry w obronie, w ofensywnie odgrywa swoją lewą nogą do najbliższego kolegi po prawa służy mu tylko do podpierania się. Pozbyć się go w zimowym oknie transferowym jak najszybciej bo z tej mąki chleba nie będzie. Nie nadaję się nawet na zmiennika Robertsona, jestem zawiedziony lecz nie zaskoczony. Typowy gość od atmosfery w szatni, podobnie jak Sławek Peszko w reprezentacji Polski. ;)
Tu już nawet nie chodzi o zaliczanie progresu, ale jego gra to wygląda tak jakbyś patrzył na niego i myślał, że gorzej się nie da grać, a ten gość wychodzi z każdym kolejnym meczem i Ci pokazuje, że jesteś w błędzie. Sprzedać i zapomnieć, prędzej jakiegoś młodzika z akademii się wytrenuje na przyzwoitego zmiennika niż tego gościa.

Kodi

Post autor: Kodi »

pitek552 pisze:Nie wiem czy gość ma jakieś nagie zdjęcia Kloppa pod prysznicem i szantażuje Naszego trenera czy to jest jakaś daleka rodzina, lecz ciągle nie jestem w stanie zrozumieć od jakiś 2 lat jakim cudem ten Pan jest jeszcze zawodnikiem Naszego zespołu. ZERO progresu, ZERO umiejętności gry w obronie, w ofensywnie odgrywa swoją lewą nogą do najbliższego kolegi po prawa służy mu tylko do podpierania się. Pozbyć się go w zimowym oknie transferowym jak najszybciej bo z tej mąki chleba nie będzie. Nie nadaję się nawet na zmiennika Robertsona, jestem zawiedziony lecz nie zaskoczony. Typowy gość od atmosfery w szatni, podobnie jak Sławek Peszko w reprezentacji Polski. ;)
Kumpluje się z Firmino, to na pewno to :D
Lovren też nietykalny, bo to najlepszy ziomek Salaha :wink:

Wiedzą jak się ustawić.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Alberto Moreno - umowa do 30.06.2019 :D Jeszcze trochę do czerwca i niech klub wyszukuje kolejnego Robertsona

Robertos

Post autor: Robertos »

Spokojnie, gość w okresie od czerwca do grudnia 2017 był najpewniejszym punktem defensywy, nieważne że miało to miejsce w alternatywnym wszechświecie chyba jakimś bo w tym tutaj biegał po boisku jak kura z uciętą głową tak jak i wcześniej. Z jakichś niewyjaśnionych powodów Pełka z Nahornym bodajże zaczęli powtarzać przez pewien okres, że Hiszpan świetnie gra i uczynił największe postępy pod przywództwem Kloppa, nie wiem to chyba miało działać na zasadzie jakiegoś memu albo viralu, bo z rzeczywistością nie miało to nic wspólnego. Moreno o grze obronnej nie ma żadnego pojęcia a jego przydatność w ataku jest znikoma.

Awatar użytkownika
dzondzo

Post autor: dzondzo »

@Robertos
Czuję jakbyś pił do komentarzy ze strony głównej. Moreno BYŁ najpewniejszym punktem defensywy przez 3 miesiące przed kontuzją w grudniu 2017. Grał WTEDY najlepiej wśród czwórki obrońców i względem sezonu 16/17 zaliczył największy progres. Pomyśl chwilę, czwórka podstawowych obrońców z tamtego okresu to: Gomez(na prawej obronie), Lovren, Matip i Moreno. Bycie najpewniejszym elementem słabej obrony nie oznacza bycie najlepszym obrońcą na świecie. Traciliśmy wtedy dużo bramek ale niewiele przez samego Moreno. Kolejna sprawa to to, że Moreno grał u boku Lovrena a nie Van Dijka, chyba nie muszę tłumaczyć który z nich potrafi asekurować kolegów oraz korygować ich ustawienie.

Teraz dalej, Moreno pod kątem całej jego kariery w LFC okazał się być nie dość dobry, miewał momenty, kiedy zwyczajnie odcinało mu mózg i robił głupie rzeczy. Trzy miesiące przed kontuzją napawały optymizmem, gość grał dużo pewniej i równiej niż wcześniej, dawał dużo drużynie. Ale wiadomo, 3 względnie dobre miesiące nie czynią z niego piłkarza światowego formatu.

Bierzesz na tapetę tezę, że przez 3 miesiące grał dobrze, następnie mówisz, że wczoraj z Chelsea biegał "jak kura z uciętą głową", a poza tym to WCZEŚNIEJ też tak biegał bez sensu. TAK, wczoraj grał słabo, TAK, w sezonie 2016/17 popełniał karygodne błędy, bardzo często źle się ustawiał. Nie znaczy to jednak, że nie miał dobrego okresu w LFC, irytuje mnie pamiętanie tylko złych rzeczy o naszych zawodnikach. Nie jestem fanem Moreno, uważam, że liga angielska jest po prostu nie dla niego. Kolejna rzecz to to, że Alberto jest (jak było widać w meczu z Chelsea) bardzo niestabilny ze swoją grą, potrafił w jednym meczu być wszędzie, odbierać piłkę i asystować, a w kolejnym meczu idiotycznie faulować we własnym polu karnym.

Uważam, że jako rezerwowy lewy obrońca to ujdzie (raczej musi przynajmniej do końca sezonu), myślę też, że dużo lepiej sprawdziłby się grając wyżej, gdzie nawet drobne błędy w ustawieniu albo bezsensowne faule nie skutkują straconą bramką.

Robertos

Nigdy nie był żadnym najpewniejszym punktem defensywy z całej czwórki Matip wyglądał najsolidniej a 18-letni Gomez który nawet nie jest prawym obrońcą po drugiej stronie boiska wcale nie wyglądał gorzej. Lovrena należy pominąć milczeniem. Najlepszym miernikiem piłkarskiego poziomu dla miłośników talentów wszelkich Morenów, Lovrenów i innych Mignoletów jest ich pozycja ma boisku.
I co on niby wyżej miałby robić, jak on ani strzału ani podania nie ma?

Awatar użytkownika
dzondzo

Post autor: dzondzo »

Wnioskujesz, że nie ma strzału po tym jak grał cały czas na lewej obronie? Kiedy niby miał strzelać swoją lewą nogą?
Ma (a przynajmniej miał) całkiem niezłą szybkość, którą pokazał chociażby w jednym z jego pierwszych występów, z Tottenhamem - wiem, prehistoria. Jeśli dobrze kojarzę, Klopp w ubiegłym sezonie próbował kombinować z Moreno na lewej pomocy. Trochę to było z braku alternatyw ale osobiście uważam, że pomysł ciekawy

Trochę polecę offtopem ale co tam.
Wiem, że najłatwiej mieszać zawodników z błotem, i taka jest specyfika tego forum. Taka specyfika piłki nożnej, grasz dobrze - jesteś bohaterem, grasz źle - jesteś zerem. Przykłady z forum? Milner - drewno, Hendo - podania do tyłu, Wijnaldum - zwalnia grę, jakiś nijaki. Lallana - padaka, co on u nas robi... Możnaby wymieniać bez końca. Salah zagrał sezon życia - bóg. Teraz rozpoczął trochę słabiej - bossszzzeee ale on słabo gra, samolubny, pokłócił się z Mane a do tego rzucił butelką.
Zastanawiam się tylko po co pluć jadem na zawodników drużyny, której się kibicuje?

Robertos

Wnioskuję bo wystarczająco dużo się naoglądałem jego strzałów przelatujących 20 metrów od bramki i wrzutek na nikogo. Clyne posiada podobne statystyki goli/asyst co Moreno, a Andy Robertson po roku czasu już go pod tym względem wyprzedza, tylko że obaj są 4 razy lepsi w obronie niż Hiszpan. Obecność takich typów jak Moreno na boisku to nawet nie jest to, że nie przynosi korzyści to jest osłabienie drużyny bo zamiast w 11 drużyna gra w 10,5.
To nie jest specyfika piłki nożnej tylko specyfika wszystkiego podlegającego jakiejś ocenie. Albo jesteś w czymś dobry i cię chwalą, albo jesteś wujowy i po tobie jadą. Przeczytaj opinie pod profilami De Niro i Karolaka albo Hemingwaya i Gretkowskiej to zobaczysz na czym rzecz polega.
Pamiętam jak bawiły mnie swego czasu posty o tym, że klub popełnia błąd pozbywając się Dżoalena bo bez niego środek Liverpoolu nie istnieje a on potrafi doskonale "regulować" tempo gry (czyt. na tej samej zasadzie jak ręczny hamulec potrafi regulować prędkość auta), o tym że Lucas powinien dalej siedzieć na trybunach w Liverpoolu bo robi atmosferę i straszny walczak z niego (o tym że nic więcej nie potrafił ani słowa), albo że sprzedaż Jordona Ibe to już wogóle katastrofalny błąd bo on lepszy od Sterlinga będzie. Nic to, przeżyłem tych i jeszcze gorszych to i przeżyję Lovrena czy Moreno.

MarcinLFC77

Post autor: MarcinLFC77 »

Robertos pisze:albo że sprzedaż Jordona Ibe to już wogóle katastrofalny błąd bo on lepszy od Sterlinga będzie
:lol:

Nikt nigdy nic takiego nie napisał. Wszyscy byli w szoku, że Bournemouth wyłożyło 15 milionów funtów na Ibe'a i 6 za Smitha. No ale wiadomo, co tam tylko pasuje pod twoją tezę. Przecież 3/4 kibiców Liverpoolu chciało żeby Ibe zostało tylko ty jeden wiedziałeś, że to łak! brawo.
“If I didn’t have the character that I have today on the pitch, I don’t think that I would have become the player that I am today." - Luis Suarez

lorenalex

Post autor: lorenalex »

Chyba Jurgen podejmuje szybkie kroki bo do treningów z seniorami dołączył Adam Lewis z akademi, rok młodszy od Trenta, moze dac rade ba LW?
He’s our centre-half, he’s our number four. Watch him defend and watch him score. He can pass the ball, calm as you like. He’s Virgil Van Dijk, Virgil Van Dijk!
https://streamable.com/5dg0ey

Zablokowany