Divock Origi

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Muszka
Kontakt:

Re: Divock Origi

Post autor: Muszka »

Czas dać mu buziaka

Obrazek

i się z nim pożegnać.

Za to co zrobił w poprzednim sezonie zostanie na zawsze zapamiętany w historii klubu ALE na zmiennika Mane/Salaha potrzebujemy po prostu kogoś lepszego.

Yvette

Post autor: Yvette »

po świetnym meczu z Evertonem w którym strzelił 2 bramki dostał od Kloppa w grudniu kolejno:

- 3 minuty z Salzburgiem
- 2 minuty z Watfordem (asysta)
- 85 minut z Monterrey (słaby mecz całego zespołu)
- 0 minut z Flamengo
- 20 minut z Leicester
- 4 minuty z Wolves

i tak wygląda budowanie jego pewności siebie przez Jurgena, wiadomo że wyniki są to wszystko fajnie, ale według mnie jest trochę niesprawiedliwie traktowany. Poza tym większość tych minut zagrał na skrzydle. Zresztą we wczorajszym meczu i tak zagrał lepiej od Oxa czy Milnera.

Nero

Post autor: Nero »

Ocenianie negatywnie Origiego jako skrzydłowego to jak ocenianie Gomeza jako PO. To rasowa 9 i tylko tam powinien grać, a za Mane czy Salaha wchodzić poprostu rasowy skrzydłowy. Szkoda ,że Szakiri jest szklanką i do tego ograniczony do jednej pozycji.
Chciałbym w tym sezonie chociaż raz zobaczyć jak gramy 4231 z Origim na szpicy. Ciekawe czy by się to sprawdziło. To także w teorii dobre ustawienie do gonienia wyniku w akcie desperacji czyli poprostu bicie piłek do rosłego Belga który świetnie gra głową i umie się zastawić czy odegrać. Może to by było dobre na Atletico?

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Shaq to nie szklanka, tylko pechowy zawodnik. Jego łydki nie wytrzymują. Szklanką był Stu.
A Shaq potrafi grać także po drugiej stronie boiska.

Awatar użytkownika
carlsberg

Post autor: carlsberg »

Granie Origim na skrzydle to sabotaż. On nie ma nic, aby cokolwiek wnieść na tej pozycji, fakt że nawet Minamino grał w środku a Divock na skrzydle do tej pory mnie zastanawia. Nie wiem dlaczego i co widzi Klopp, ale z tej mąki to raczej chleba nie będzie. Szkoda że tak mało szans dostaje belg na swojej nominalnej pozycji. Każdy trener ma jakiś "odpał" u Jurgena to właśnie skrzydło i Origi, uparcie go tam wystawia, a ten uparcie udowadnia (nie ma co się dziwić) że tam grać nie umie.

Belg, o ile nie narzeka na swoją sytuację to fajna opcja jako zmiennik, ale jak dalej będzie rozrzucany po skrzydłach to spadnie jego ( o ile już nie spadła) pewność siebie i morale, bo jednak za te występy będzie tylko krytykowany. Fajnie się udało trenerowi z Ginim, jednak tutaj to nie pyknie i to widać gołym okiem. Jeżeli Jurgen nie widzi go w ataku, to trzeba się pomimo mojej sympatii do niego pożegnać, tak będzie lepiej dla obu stron.
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL

Offsite
Kontakt:

Post autor: Offsite »

Podoba mi się nowa fryzura Origiego
Obrazek
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

Django

Post autor: Django »

Nie wiem co musi zrobić Origi, aby przekonać do siebie Kloppa, żeby chociaż zagrał cały mecz na 9... Może lepiej niech odejdzie...
Obrazek

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

No jak? Odejsciem i pokazaniem jak bardzo Klopp sie mylil co do niego. Przeciez Roberto nawet jak sie regularnie kopie po czole i nie potrafi wykorzystac wiekszosci okazji - bedzie gral co kazdy mecz, a Origiemu zostanie taki ogryzek. Szkoda chlopa, jest tutaj bardzo niedoceniany.

Yvette

Post autor: Yvette »

od momentu dubletu z Evertonem (4.12.2019) dostał 341 minut w Premier League, z czym do ludzi. Szkoda mi Divocka, nawet jak łapał formę to po dobrym występie lądował na ławce rezerwowych. Mimo wszystko Kloppa bronią wyniki.

Bartek84

Post autor: Bartek84 »

Divock w kwietniu skończył 25 lat. Jest piłkarzem Liverpoolu od 20-go roku życia. 4 lata siedzenia na ławce i rok na wypożyczeniu w Wolfsburgu. Jeżeli on teraz nie odejdzie to zacznę kwestionować jego ambicję jako sportowca. Można grzać ławę przez rok. Można przez 2, a nawet 3 lata. Ale nie przez 6 czy 8 lat. W końcu trzeba poszukać nowych wyzwań, a motywacją i drogowskazem powinien być przykład Danny'ego Ingsa. Jak nie teraz to kiedy? Wygraliśmy Ligę Mistrzów, notabene przy ogromnym udziale Divocka, no i wygraliśmy Premier League. Teraz można już co najwyżej powtórzyć któryś z tych sukcesów. Chyba że ktoś ma zamiar czekać jeszcze na tryumf w FA Cup :) .

Myślę, że wielu kibicom jest zwyczajnie żal Divocka i Shaqa. Obaj wyglądają na naprawdę fajnych kolesi i są dobrymi piłkarzami, ale przy obecnej polityce kadrowej nie mają szans na odpowiednią ilość występów. Osobiście nie rozumiem tego braku rotacji w ataku. Tutaj Jurgen, z całym szacunkiem do jego osoby i osiągnięć, nie jest konsekwentny i spójny z tym co mówi. No bo z jednej strony wielokrotnie krytykował napięty terminarz, dużą ilość meczów w sezonie, brak przerwy zimowej i ogólnie eksploatowanie piłkarzy, a z drugiej strony nawet mając już zapewnione mistrzostwo i grając w zasadzie o nic i tak nie dawał szans rezerwowym i dalej wystawiał Salaha czy Firmino. Po meczu z Chelsea to ja bym akurat Salaha dzisiaj nawet na minutę nie wpuścił na boisko żeby sobie przemyślał parę spraw na spokojnie.

Jeszcze garść statystyk. W tym sezonie Origi zagrał w 28 meczach w Lidze. Tylko że to były zaledwie 703 minuty, czyli tak jakby 8 pełnych spotkań. Strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty. Pytanie jakie miałby liczby gdyby rozegrał nie 703 minuty, ale 3000 minut? Tego się niestety już nie dowiemy. Ja myślę, że dla Kloppa Origi jest cały czas bardzo ważnym piłkarzem w kadrze, ale nie chce mi się wierzyć żeby taka rola odpowiadała Belgowi. To już zwyczajnie nie ma sensu. Nawet Minamino wydaje się, że jest w tym momencie wyżej w hierarchii. Według mnie najlepsze co Liverpool mógłby teraz zrobić to sprzedać Divocka, Shaqiriego i Wilsona, dołożyć trochę kasy i kupić jednego, ale za to bardzo dobrego skrzydłowego, który byłby w stanie wywrzeć realną presję na naszych podstawowych napastnikach. Większa rywalizacja w ataku, więcej odpoczynku w całym sezonie dla Salaha, Mane i Firmino, większe bezpieczeństwo na wypadek kontuzji i w końcu możliwość zmiany ustawienia na 4231 i grania jednocześnie całą czwórką tych piłkarzy.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Jeezu jakim crackiem na 9tce jest Origi, ze tez ten sabotazysta Klopp nie dawal mu grac kiedy to taki Ronaldo z Brazylii
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

wicked93

Post autor: wicked93 »

Chłop zagra raz na pół roku i ten będzie krytykowal xD

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Jest przecietny to gra raz na pol roku, a skoro juz wchodzi to moglby zaprezentowac cos wiecej niz kiepskie przyjecia, zle wybory i straty - ale wiadomo Origi za Firmino
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

wicked93

Post autor: wicked93 »

Jesteś bardzo zerojedynkowy

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Tak Pyrka, bo ty myslisz ze zycie to jak footbal manager, ze wystawisz jakiegos glebokiego rezerwowego w pierwszym skladzie a ten juz sie wyrozni, walnie hat tricka itp. Origi nie ma wgl ogrania, nie ma formy (a jak ma miec jak nie gra) i druga sprawa to gra druzyny - Klopp wymienil pol druzyny na ten mecz z czego Shaq, Minamino i Origi nie grali za duzo, a srodek pomovy drewniany z tragicznym Milnerem wiec jakim cudem Origi ktory nie dostal zadnej dobrej pilki mial cos zrobic!!? Gosciu, to teraz zapytaj sam siebi czemu Lewandowski nigdy w reprezentacji nie pokazuje zadnych pieknych bramek, dogran ani kiwek?

ODPOWIEDZ