Philippe Coutinho

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Re: Philippe Coutinho

Post autor: BartekLfc1993 »

To jest napewno pozytywna informacja. :)

Czutka mi podpowiada że odejdzie, dlatego napisałem swoje zdanie na ten temat po przetrawieniu dotychczasowych wydarzeń (składa TR oraz nie gra w LM), ale napisałem też...
BartekLfc1993 pisze: i nie dam sobie ręki uciąć że tak będzie
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

Kanzen

Post autor: Kanzen »

Transfer request zostal odrzucony i to jedyna słuszna decyzja. Sprzedanie go teraz to zamienienie się miejscami z Barcelona po sprzedania Neymara, która teraz panicznie lata z workiem pieniędzy aby załatać dziurę.

W tym wypadku, każdy klub by nas zbywal ze wzgledu na koniec okienka albo wydoil z kasy do cna wiedząc jaka mamy sytuację.

Szkoda tylko, że zanim Countiho pogodzi się z faktem, że nigdzie nie idzie, a zapewne będzie tak do końca okienka, to w żaden sposób nie wspomoże nas na starcie sezonu oraz w newralgicznym dwumeczu o awans do Ligi Mistrzów, a to jednak jest duże osłabienie.

kaszkin

Post autor: kaszkin »

Jesteśmy na straconej pozycji? Gościu ma 5-letni kontrakt bez żadnej klauzuli, choćby na czworaka do Częstochowy przyszedł, jeśli nie zechcemy go sprzedać to w najbliższych pięciu latach nigdzie nie odejdzie.

Generalnie to nie potrafię zrozumieć chęci sprzedania kluczowego zawodnika teraz czy nawet za rok za jakąkolwiek rozsądną kwotę (pomijając fakt, że teraz mało która kwota jest rozsądna). Jak dla mnie każdy kluczowy zawodnik klubu, który chce liczyć się w walce o najwyższe cele powinien odchodzić jedynie w przypadku otrzymania oferty jakiejś totalnie irracjonalnej, czyli w przypadku Coutinho coś koło 300mln. Jeśli chcemy liczyć się w walce o trofea to trzymać gościa do końca kontraktu, chyba wiedział na ile go podpisuje. Prawda jest taka, że jeśli naszym włodarzom będzie naprawdę zależało, żeby go zatrzymać to sam piłkarz i wszyscy z nim związani mogą nam naskoczyć przez następne pięć lat. Również jestem zdania, iż takie praktyki ze strony piłkarzy trzeba jak najszybciej ukrócić.

Zupełnie odrębną sprawą jest to co odpierdoliliśmy w tym okienku transferowym i tutaj trochę jestem w stanie zrozumieć Cou. Pieprzenie ile to kasy nie mamy, jak to się kosmicznie nie wzmocnimy, ile to LM nie da nam opcji - w dupy niech sobie wsadzą takie gadki jeśli nie idą za tym absolutnie żadne czyny. W chwili obecnej jesteśmy w takiej samej sytuacji jak rok temu, transfer Salaha nic tu nie zmieni bo obsada kilku pozycji to jest kryminał. Ale z wyrzuceniem swoich frustracji w tej kwestii poczekam do końca okienka i to w innym temacie.

Podsumowując - jedynym znakiem zapytania w kwestii Philipe Coutinho jak i transferów jest to, co z naszego ukochanego klubu chce uczynić FSG - a co do ich intencji mam coraz większe wątpliwości.

paink

Post autor: paink »

Utrzymać za wszelką cenę. Jak sprzedamy to znowu będziemy frajerami z walizką kasy, której nie będziemy mogli sensownie wydać. No chyba, że sprowadzą mi tu Dybale, albo innego Aube to tak :wink:

A Cou? Popłacze, ponarzeka, a potem będzie zapierdalał, żeby za rok nadal budzić zainteresowanie Barcy czy innego gówna, o którym marzył od czasów dziecinnych. Od dziś traktuję go jako zwykłego pracownika klubu, dostaje wypłatę to ma zamknąć ryj i zapieprzać. Nikt mu ręki nie wykręcał przy podpisywaniu kontraktu. Szkoda, bo miałem go za kogoś innego, a pokazał, że jest klasycznym latynosem - najemnikiem.
Obrazek

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Śmieszą mnie trochę komentarze... Jedyna zła sprawa jaka jest, to to, że Coutinho zrobił to w nieodpowiednim momencie ( za późno ) komentarze typu, że traktujecie Go już jako zwykłego pracownika klubu i ma zamknąć mordę są przesadzone. Odkąd zaczął grać w klubie zawsze zachowywał się wzorowo ( jeśli były jakieś incydenty, to proszę mnie poprawić ) klub odrzuci Jego prośbę i na tym Filip zakończy swoje działania. Jestem prawie pewny, że nie postąpi jak wielu piłkarzy, którym odmawiano odejścia - bójki na treningach, brak pojawienia się na treningu, fochy, wyjazdy z miasta itp.

Teraz z innej beczki. Tylko, żeby nikt źle nie zrozumiał. Oczywiście zależy mi na naszym klubie i jak każdy z nas, chciałbym żebyśmy odnosili same sukcesy. To jednak nikt nie może powiedzieć, ze Coutinho nie zasługuje, by grać w Barcelonie. Swoją technika On tam po prostu pasuje !

To, że nasz klub działa tak a nie inaczej itp, to inna sprawa.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Juluz
Moderator

Post autor: Juluz »

BartekLfc1993 pisze:
Juluz pisze:I jeśli barcelona maczała w tym palce i kontaktowała się z Cou przykładowo, to mam nadzieję, że dostaną taką groźbę jaką my otrzymaliśmy od Southampton w przypadku VVD od komisji.
Cmon stary Jakie to ma znaczenie?! :lol: Tak samo jak VVD wyląduje w Liverpoolu tak samo Cou w Barcy i wszystko za 2 miesiące rozejdzie się po kościach :D
Po tym co zrobił nam Filipek, to już wolę tego VVD i Keitę u nas. Przynajmniej chcą tu grać...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, o 20:40 przez Juluz, łącznie zmieniany 2 razy.
Polub LFCpl na fb! LFCpl!
Zapraszam na discord lfc-> klik!

stu94

Post autor: stu94 »

Coutinho to piłkarski diament według mnie i myślałem że też spoko gość ale okazał się zwykłym najemnikiem żeby dzień przed ligą coś takiego... Teraz przydała by się kara i jakiś czas w rezerwach bo te plecy to zwykła ściema i próba wymuszenia transferu.. Szkoda że to wyszło tak późno bo kto wie może wcześniej udało się by wyciągnąć Pulisicia z Bvb za jakieś 80 mln?? Młodszy a potencjał równie wielki jak Coutinho a do tego dla BVB lepiej jeśli odejdzie do innej ligi niż Bayernu.. A teraz to przed ligą to raczej ciężko było by go wyciągnąć

Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

Na miejscu Coutinho tez bym wypierdolil z tego klubu. Mial byc olbrzymi budzet na transfery, mialy byc gwiazdy na Anfield, wielki powrot do Ligi Mistrzow, a tymczasem udalo sie zgarnac tylko Salaha i skompromitowac w sprawie VVD i Keity. W Barcelonie Cou ma zapewniona walke na wszystkich frontach niemalze do konca, a Liverpool w chwili utraty dwoch zawodnikow musi wystawiac Kentow czy innych Flanaganagow / Trentow. Nic nie mam do mlodziezy oczywiscie, ale to melodia na przyszlosc. Brazylijczyk i tak dlugo wytrzymal.

Z tymi wlascicielami bedziemy tylko liczyc hajs.

Juluz
Moderator

Hills pisze:
Z tymi wlascicielami bedziemy tylko liczyc hajs.

Jestem tego samego zdania i mam wrażenie, że cokolwiek by się zmieniło gdybyśmy mieli jakichś szejków przy sterach albo innych chińczyków :badhappy:

MARBOCK

Post autor: MARBOCK »

O kilku lat mówie, tych ludzi trzeba się pozbyć. To już nie jest biznes tylko rozrywka dla bogatych przykro to mówić albo idziemy zgodnie z rynkiem albo będziemy sknsenem z historią. Kasy nie mają i klubem zarządzać nie potrafią, nie istniejemy pod względem scoutingu. Cou może się czuć rozczarowany ale my jako kibice musimy mu pokazać, że nadal dla nas jest kimś wyjątkowym i ciągle na niego liczymy. Zarząd powinien dostać sygnał, że jak go sprzedadzą to mają przej.....

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Gdy pisałem, że nasza ławka to jeden wielki dowcip, np przy ławce United to nikt się ze mną nie zgodził, no ale zobaczymy naszą ławkę jutro :wink: Nie ma się co dziwić Coutinho, liczne zapowiedzi ile my to kasy wydamy i kto to do nas przyjdzie. A kto będzie jutro siedział u nas na ławce? Kent, Arnold, Klavan, Origi, Woodburn? Przecież tego nie da się nawet skomentować.

A teraz zobaczmy na ławkę ManU w meczu z Realem: Romero, Blind, Carrick, Fellaini, Martial, Rashford.
To jest to o czym pisałem, a czym wielu się nie zgadzało. Poza pierwszą 11 (która i tak w obronie woła o tlen) nie mamy w ogóle szerokiej kadry i nikt i nie wmówi, że w całej Europie są tylko Keita i VVD, którzy byliby wstanie wzmocnić drużynę, bo to jest absurd. Nikt też nie mówi o jakichś zakupach za 50mln stricte do pierwszego składu, ale poszerzenie kadry kimś sprawdzonym i doświadczonym powinno być koniecznością.

Takie United widzi, że choć ma dobrą kadrę, brakuje im kilku elementów i się nie pieprzą, tylko robią porządne zakupy. Tu Lukaku, tam Matić z Lindelofem, a na horyzoncie kolejne wzmocnienia. To jest tylko przykład, aby pokazać jak powinniśmy działać na rynku. Jest luka, mamy 2-3 cele by ją wypełnić i jak się nie uda z 1, sięgamy po 2 lub 3 i załatwione.

A u nas głaskanie po głowie, że mamy odpowiednią kadrę i wszystko będzie dobrze. I faktycznie, byłoby dobrze, gdybyśmy nie grali w LM, ale z grą w Europie i naszą obecną kadrą prawdopodobnie się ośmieszymy wychodząc przeciw Realowi z Klavanem, Origim, Robertsonem i Solanke.

A Coutinho też głupi nie jest i widzi co się dzieje.
Prawda jest taka, że nawet jakbyśmy dostali 150 za Coutinho, i tak nie potrafilibyśmy kupić kogokolwiek. Ten klub od lat cierpi na jakieś upośledzenie umysłowe w kwestii transferów.

Nie mówiąc już o tym, że kolejny rok jesteśmy bez napastnika...

wycu270302

Post autor: wycu270302 »

Ale wy wszyscy już za przeproszeniem sracie, on jeszcze nigdzie nie odszedł i nie wiadomo jak to się do końca potoczy, może on chciał tylko sprawdzić jak na to zareagują, oni odpowiedzieli nie, a on spoko zostaje. Jeszcze wszystko może się zdarzyć ;)

Awatar użytkownika
czarodziej

Post autor: czarodziej »

Jestem daleki od wieszania psów na naszym Brazylijczyku. Coutinho od dawna wykazuje się dużą lojalnością wobec klubu, a co otrzymał w zamian? Podpisał niedawno długoletni kontrakt. Bez klauzuli, co pokazuje, że nie planował stąd odchodzić. Sęk w tym, że od pół roku z każdej strony byliśmy zasypywani doniesieniami o tym, kto do nas trafi w letnim oknie transferowym... Coutinho, negocjując kontrakt na 100% dostał zapewnienie o wzmocnieniach... Tymczasem za kilkanaście godzin rozpoczynamy ligę, a na obronie zagra Trent, Lovren i być może także Moreno... Transfer request naszego magika, to nie brak lojalności wobec The Reds, to przejaw frustracji. I ja w pełni tę jego frustrację podzielam.

Elebele

Post autor: Elebele »

Oj długo jeszcze będziemy spłacać ten cyrograf, który podpisaliśmy z diabłem w Stambule. Ten klub jest przeklęty. Tutaj nie chodzi o zmiany właścicieli/transfery/trenerów. Tu chodzi o egzorcystę. Tylko on nam pomoże.

Juluz
Moderator

Zaraz się okaże, że Filipek chciał wymusić tym transfery do naszego klubu a nie transfer do barcelony.

hehe

Zablokowany