Nuri Şahin

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Lfciorek

Nuri Şahin

Post autor: Lfciorek »

A więc to już pewne. Turek Nuri Şahin zawita na Anfield Road w ramach rocznego wypożyczenia z Realu Madryt.

http://www.liverpoolfc.com/news/latest- ... sahin-deal

Naprawdę mam mętlik w głowie jeżeli chodzi o transfer 23 letniego rozgrywającego. Czy opłaci nam się ten interes? Nie mam bladego pojęcia. Nuri to chłopak niewątpliwie obdarzony niebagatelnymi umiejętnościami. Rozegrał wspaniały sezon w Borussii Dortmund czym przyciągnął zainteresowanie wielkiego hegemona z Realu Madryt. Jednak jak się później okazało transfer był wykonany z inicjatywy Jorge Valdano czyli dyrektora generalnego Hiszpańskiego potentata. Portugalczyk Mourinho nie nakłaniał nikogo do tego ruchu, dlatego też niezbyt często dawał okazję do gry młodemu Turkowi. Mimo, to kiedy grał prezentował się całkiem przyzwoicie.

Ciężko przewidzieć jak potoczy się los Nuriego. Czy powiedzie mu się na Anfield? Czy rozwinie się znacząco i zostawi nas dla kariery w Madrycie? Czy może rozwinie się, a angielski futbol spodoba mu się na tyle, że będzie za wszelką cenę chciał zostać w Merseyside? A co jeżeli okaże się kompletnym niewypałem? Wtedy zapewne wróci do Madrytu i przepadnie jak wiele młodych talentów, które zniszczył ten klub. Niemniej jednak co by się nie stało, to mamy Turka na rok i musimy skorzystać z tego jak najlepiej.

Ciekawe jaką rolę w drużynie szykuje dla niego Rodgers. Środek pola mamy przecież obstawiony Lucas - Allen - Gerrard, a na dodatek Henderson, Adam i Shelvey do rotacji. Być może Irlandczyk przesunie Stevena do trójki atakującej, i wtedy zwolni się miejsce dla Nuriego w środku pola? Nie mam pojęcia, ale myślę, że to realna opcja. Płacenie tak dużych pieniędzy o jakich się pisało, za wypożyczenie rezerwowego bez opcji pierwokupu to raczej byłby głupi pomysł, na dodatek przy naszym mizernym budżecie płacowo/transferowym.

Mimo tego zacnego ruchu, liczę jeszcze na transfer kogoś do trójki atakującej. Turka traktuję raczej jako dodatek, i zwiększenie rywalizacji w kadrze, ale koniecznością jest zakup napastnika/bocznego napastnika. Priorytetem powinni być panowie tacy jak Sinclair czy Dempsey, albo jakiś nikomu nieznany talent jak Assaidi. Liczę na taki ruch bo jeżeli, tylko na Sahinie się skończy to będę mocno rozczarowany.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, o 10:17 przez Lfciorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło."

"Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. Niech skrzydła przeznaczenia zaniosą cię do nieba, byś zatańczył z gwiazdami. " - Fred Jung

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Re: Nuri Şahin

Post autor: Skrystian2009 »

Xabi Alonso: "Nuri can fit in well at Liverpool, I told him there is no better club to play at."
Miło że mimo odejścia kluczowych graczy oni nakłaniają innych na reprezentowanie naszego klubu.
Mam nadzieję że Nuri pokaże klasę w tym sezonie i przyniesie nam dużo radochy.
Ciekaw jestem jaki numer będzie miał - 6, 15?

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Zawodnik klasy światowej. Myślę, że w chwili obecnej trudno byłoby nam znaleźć zawodnika podobnej klasy za rozsądną cene. Sahin wniesie dużo finezji i wiele nowych pomysłów do naszej gry. Bardzo się ciesze z tego ruchu.
Oczywiśce szkoda, że tylko wypożyczenie ale jak już pisał Jetzu tu każda sytuacja będzie dla nas korzystna podobnie dla Realu. Zresztą kto wie może Turkowi się tu spodoba i będzie chciał zostać? :)
W każdym razie brawa dla klubu za udane kombinowanie.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Wietor

Post autor: Wietor »

Spokojnie, LFciorek, przyszły tydzień - ostatni, szalony, okna transferowego - może jeszcze namieszać.

A ja czekam jeszcze na info ile płacimy RM za to roczne wypożyczenie (oraz jaki procent pensji pokrywamy).

hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

Cholernie dobry zawodnik. Cholernie nieopłacalna transakcja. Mam nadzieję, że okaże się wielkim wzmocnieniem, bo piłkarzem jest wysokiej klasy. Oby za rok była możliwość negocjacji z Realem w takim wypadku i jego zakupu. Najgorszym scenariuszem byłoby jakby przez rok zagrał świetnie u nas a potem przez pięć powiedzmy w United.

Dziś jednak cieszmy się z nowego gracza. Szczerze trzeba przyznać, że bez dużego przepłacenia nie mielibyśmy szans na stałe zakontraktowanie gracza takiego profilu. Jeśli w rok się ogarniemy z grą i wynikami to za rok będzie łatwiej o takich graczy a w tym ma właśnie pomóc Nuri. Pytanie najważniejsze dziś brzmi jak wyglądać będzie nasza pomoc? Lucas, Allen, Gerrard, Sahin. Na ławkę szkoda każdego. Oby to nie oznaczało, że zagramy tak wieloma zawodnikami w środku. Raczej skłaniałbym się za przesunięciem Gerrarda wyżej.

W środku Lucas, Allen, Sahin to miazga. Jak ktoś się postara o rym to można będzie na nowo śpiewać o najlepszej pomocy na świecie. Każdy z nich może odebrać piłkę, dobrze podaje i wyróżnia się dużą inteligencją na boisku. Ależ to będzie odmiana w naszej grze. Z całym szacunkiem, ale wykopy Adama to zupełnie inna półka. Henderson i Jonjo w rezerwie i mamy bardzo fajną pomoc. Najważniejsza formacja w zespole w końcu znowu wygląda imponująco. Już nie mogę się doczekać wymian podań pomiędzy trójką pomocników. Jeśli Gerrard zostanie przesunięty do przodu to chciałbym widzieć Boriniego w środku a z boków wspierających go Gerrarda i Suareza. Co by to oznaczało? Pełny zespół graczy inteligentnie poruszających się po boisku i dużo myślących. O ile to jest w planach Rodgersa uważam, że podstawową 11 mamy bardzo silną. Oczywiście o końcowych wynikach w lidze decyduje siła ławki rezerwowych, ale jak uda nam się jak najdłużej utrzymać najsilniejszy skład razem na boisku nasza gra może wyglądać przyjemnie dla oka. Niech w końcu Liverpool pokaże nieco mózgu w swojej grze!

Przemko

Post autor: Przemko »

Myślę, że Sahin będzie miał 15 na koszulce - taki numer miał w Realu.

Co do transferu to fantastyczne wzmocnienie, w końcu ściągnęliśmy klasowego piłkarza, a nie jakiegoś niesprawdzonego grajka. Super, bardzo się cieszę, tylko teraz zastanawia mnie jak będzie wyglądał środek? Według mnie żaden z czwórki Gerrard, Lucas, Allen, Sahin nie zasługuje na ławkę rezerwowych. Miejmy nadzieję, że ta konkurencja bardzo wzmocni nasz środek, że poprawi grę każdego zawodnika z osobna, bo będą w każdym meczu walczyli o pierwszy skład, a nie tak że grają sobie z pewnością, że w następnym i tak nie wylądują na ławce rezerwowych :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz22

Post autor: Mateusz22 »

Bardzo ciekawy jestem ustawienia naszego klubu z takimi pomocnikami: Gerrard, Lucas,Allen i Sahin, gdyż moim zdaniem wszyscy oni powinni grać. Czy to będzie przesuniecie Stevena na skrzydło ( mój typ) czy korekta formacji i zmiana jednego skrzydłowego na napastnika a drugiego na ofensywnego pomocnika- wątpię.

W każdym razie sądzę ze pomocników mamy nadmiar. Sprzedaż Jay'a , wyrzucenie Cola oraz moim zdaniem wypożyczenie Shelvey'a będą dobra opcją ( tak chciałbym zostawić Adama).

Odnośnie Turka na pewno jest to wartościowy gracz. Spragniony gry po nieudanym sezonie oraz chcący coś udowodnić. Mam nadzieje, ze pomoże nam zaliczyc ten sezon do udanych. Dziękuję Xabi, ze mu tam nagadales :D
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - J.Carragher

Awatar użytkownika
Stachyra

Post autor: Stachyra »

Pięknie, pięknie, pięknie. Od odejścia Alonso brakowało nam gościa, który potrafi przerzucić piłeczkę na nos. Świetny transfer, szkoda, że bez opcji wykupienia. Mam nadzieję, że będzie dawał z siebie wszystko by udowodnić Mourinho, że można na niego stawiać i pomoże nam w walce o pierwszą czwórkę. Na Arsenal będzie gotowy, ale pewnie nie ja sam zastanawiam się jak to Brendan poukłada. Lucas to jeszcze nie ten zawodnik, a Allen potrafi grać cofniętego rozgrywającego i również jest dobry w odbiorze. Myślę, że na wyjazdach spróbowałbym ustawieniem Allen-Sahin-Gerrard, a u siebie dawać Lucasa by doszedł do formy bo co jak co, kilka razy dał się ojechać z WBA, ale dobrze, że mamy teraz problem bogactwa w środku. :D
Obrazek

Alexandre

Post autor: Alexandre »

Oglądając mecze Borussi i obserwując Sahina nie sądziłem że piłkarz takiej klasy może grać kiedyś w Liverpoolu. Oczywiście to tylko wypożyczenie , ale jestem pewien że Turek wniesie dużo jakości do naszej gry. A później może mu się spodoba i będzie chciał zostać ? :roll:
Witamy Nuri i życzymy wielu asyst i bramek w LFC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Redman14

Post autor: Redman14 »

Świetny ruch z naszej strony , mamy na rok klasowego zawodnika i musimy to wykorzystać , jeśli zagra dobry sezon to albo powalczymy o jego wykupienie albo wróci on do Madrytu i będzie walczył o pierwszą XI. Nie pozostaje nam teraz nic innego jak przypomnieć sobie tą pieśń , trochę ją zmienić i śpiewać na całe gardło :D
http://www.youtube.com/watch?v=ayivhplxuwM
We've got Nuri Sahin , Joe Allen
Gerrard and Lucas Leiv-aaaaaa !
,,Gdy widzisz kibiców i to, jak funkcjonuje ten klub to dla nich jest to niczym religia. Zrobimy wszystko, żeby dla nich zdobyć więcej trofeów.'' - Rafael Benitez

kapelos

Post autor: kapelos »

Czekam na więcej informacji odnośnie tego transferu. Niby Rodgers ma dobre stosunki z Mou a jeżeli przypuszczenia, że zapłaciliśmy 5 MF i będziemy pokrywać prawie całą jego pensję bez opcji pierwokupu się sprawdzą to w tym momencie zostaliśmy wydymani przez Real bo pokryjemy ich transfer Sahina z Borussi:/ Znowu jest tak, że cała Anglia zaczyna z nas się śmiać i nasza strategia odnośnie transferów w niczym się nie poprawiła. Nadal przepłacamy za piłkarzy tak jak to było za Comoliego:/

adilfc

Post autor: adilfc »

mega dobry ruch z naszej strony. Mając wracającego do formy Lucasa znów tworzy się walka o pierwszy skład w środku pola (Gerrard, Sahin, Allen i Lucas na 3 miejsca + Shelvey, Adam i Hendo w obwodzie). Jeżeli chodzi o sprawy czysto pieniężne, to sądzę, że te 10 milionów jest nam się w stanie zwrócić, jeżeli Sahin pomoże nam zająć wyższą lokatę, ba może nawet top 4

liverbull

Post autor: liverbull »

kapelos pisze:Czekam na więcej informacji odnośnie tego transferu. Niby Rodgers ma dobre stosunki z Mou a jeżeli przypuszczenia, że zapłaciliśmy 5 MF i będziemy pokrywać prawie całą jego pensję bez opcji pierwokupu się sprawdzą to w tym momencie zostaliśmy wydymani przez Real bo pokryjemy ich transfer Sahina z Borussi:/ Znowu jest tak, że cała Anglia zaczyna z nas się śmiać i nasza strategia odnośnie transferów w niczym się nie poprawiła. Nadal przepłacamy za piłkarzy tak jak to było za Comoliego:/
A niech się śmieją. Jak SAHIN da nam LM to ciekaw jestem kto będzie się głośniej śmiał.
Niestety podupadliśmy trochę w randze klubów Europy, i musimy wywalczyć zawodników kasą a nie prestiżem. Będziemy w LM myślę, że się to zmieni. Zauważcie zależność gramy coraz słabiej płacimy za "dobrych" zawodników coraz więcej....

impiii

Post autor: impiii »

Nie srajcie. Jakby Sahin przeszedł do Arsenalu to połowa ekspertów krzyczałaby, że Rodgers o niego w ogóle nie walczył. Brendan pokazał, że Nuri będzie dla niego bardzo ważnym ogniwem i dlatego wyłożyliśmy te 5mln. Ja się ogromnie ciesze, że dopięliśmy ten deal i niezmiernie oczekuje dnia, kiedy zobaczę Sahina na boisku.
W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko. Każdy dzień jest moim nauczycielem.

hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

kapelos pisze:Czekam na więcej informacji odnośnie tego transferu. Niby Rodgers ma dobre stosunki z Mou a jeżeli przypuszczenia, że zapłaciliśmy 5 MF i będziemy pokrywać prawie całą jego pensję bez opcji pierwokupu się sprawdzą to w tym momencie zostaliśmy wydymani przez Real bo pokryjemy ich transfer Sahina z Borussi:/ Znowu jest tak, że cała Anglia zaczyna z nas się śmiać i nasza strategia odnośnie transferów w niczym się nie poprawiła. Nadal przepłacamy za piłkarzy tak jak to było za Comoliego:/
Real zapłacił dwa razy więcej. Poza tym skorzystał z klauzuli w jego kontrakcie z BVB a nie wynegocjował taką cenę. Praktycznie głównie ze względu na to Real go kupił. Inaczej kosztowałby znacznie więcej lub po prostu BVB by go nie oddała. Nie wiemy czy to 2 czy 5mln. Real najwięcej na tym zyskuje, ale przez rok nie mamy czym się przejmować, bo bardzo potrzebujemy takiego zawodnika i możemy się cieszyć, że do nas trafił. Za chwilę w Realu wyląduje Modric i za rok może Mourinho chcieć już go sprzedać a wtedy będziemy na uprzywilejowanej pozycji. Nie zapominajmy także, że wzmacniając Liverpool Sahinem nie wzmacniamy nim Arsenalu a tam przy ciągłych kontuzjach Wilshere'a, Diaby'ego i Rosicky'ego byłby może równie przydatny jak u nas. Nikt z nas się nie będzie śmiał, bo nie ściągamy byle kogo. Kto oglądał Borussię w przedostatnim sezonie dobrze wie jakiego szczególnego gracza właśnie pozyskaliśmy. Tak jak mnie ktoś pouczał(Jetzu?): w Tottenhamie nikt nie płakał jak Adebayor był na rocznym wypożyczeniu.

Zablokowany