Jose Enrique

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Cezar

Jose Enrique

Post autor: Cezar »

Oficjalnie nowym piłkarzem LFC zostaje Jose Enrique . Klub z Anfield musi zapłacić za niego tylko 5,5 mln Funtów . Świetny transfer z niewielkie pieniądze . Mamy już lewą stronę obsadzoną w 100% . Jest to 5 transfer Liverpoolu w tym oknie transferowym czyli wydaliśmy już w tym okienku ok 48,5 mln Ł . Teraz już tylko czekać na środkowego obrońce i może napastnika :)

Edit : Oficjalne źródło : http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-n ... rique-deal
Obrazek
http://www.facebook.com/kochamgotowac- Nie masz pomysłu na obiad? Odwiedź tą magiczną stronę !

Muszka
Kontakt:

Re: Jose Enrique

Post autor: Muszka »

1 on 1, Enrique's very hard to beat. Only 9 times last season did a player beat Enrique 1 on 1. Compare that to Ashley Cole (38 times), Clichy (26 times), Baines (24 times) & Evra (23 times)

Successful dribbles 2010/2011 Season: Enrique (65), Evra (26), Baines (26), Clichy (21), Ash Cole (17)
Tackle Success % 2010/2011 Season: Enrique (84%), Evra (76%), Baines (74%), Clichy (81%), Ashley Cole (61%)

Trzeba przyznać, że jego statystyki robią wrażenie. Szczególnie biorąc pod uwagę, że grał w przeciętnej drużynie :)

Awatar użytkownika
Jupik

Post autor: Jupik »

Ajajajajaj, ależ się cieszę z tego transferu, całe lato czekalem na tą informację.

Najtańszy (nie licząc Doniego) i jak dla mnie najlepszy transfer tego lata. Już nie chcę pisać co to udowadnia względem Anglików, po prostu się cieszmy :)
"Everything is real, tonight..."

hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

Tak jak wielu chciało jest Hiszpan na lewą stronę(nie Mata :P ). Cena odpowiednia, bo tylko rok kontraktu mu zostało w NUFC. Trochę późno, ale to większego znaczenia nie ma, bo Aurelio jest chwilowo zdrowy. Lubię Jose, chociaż nie widziałem go tak często w akcji. Po obejrzeniu kompilacji jego występów(nie najlepszych, ale wszystkich zagrań w kilku meczach) trzeba przyznać, że ogarnia dobrze grę przy linii i ma to co lubię w bocznych obrońcach: spokój w swojej grze. Jeden Carra wybijający piłkę na oślep wystarczy w obronie. Reszta musi grać piłką i utrzymywać nas w jej posiadaniu. Dodatkowo to cholernie szybki facet, który nie gubi przy okazji piłki. U nas ma szansę się wybić w poważnej piłce i trafić do reprezentacji a za rok pograć w LM :D

Minusem tego transferu jest żadna przyszłość Insuy w klubie. Enrique powinien być pierwszym wyborem, Aurelio kolejnym, potem Robinson. Ten ostatni w kilka lat ma szansę zamieszać, ale Argentyńczyk zapewne już się nie liczy. Ach, gdyby tylko nie to durne wypożyczenie do Turcji :(

Newcastle kontynuuje pozbywanie się kluczowych graczy, chociaż tu wyjścia za bardzo nie mieli. Carroll, Enrique, Nolan, Barton to powinien być kręgosłup ich drużyny przecież.

ChicaDeAyer

Post autor: ChicaDeAyer »

Wreszcie udało nam się załatać ogromną dziurę ziejącą po lewej stronie naszej defensywy dobrym grajkiem za śmieszne pieniądze. Nie ukrywam faktu, iż ten transfer bardzo mnie cieszy, gdyż od początku w Hiszpanie upatrywałam potencjalnego kandydata na obsadzenie tej pozycji. Gracz doświadczony, acz niestary, potrafiący utrzymać balans między ofensywą i defensywą. Ograny na boiskach PL, co sprawia, iż z miejsca wskoczy do pierwszego składu, co niesie jedynie profity, szczególnie jeżeli chodzi o dynamikę.

Świetny ruch z naszej strony, brawo!
Obrazek

"You train dogs. I like to educate players." ~ BRENDAN RODGERS

Deth

Post autor: Deth »

No cóż... to mamy teraz niesamowicie silne boki obrony. Glen i Jose, jeżeli nie są najlepszymi to jednymi z trzech najlepszych na swoiej pozycji w lidze. Niesamowicie silni bedziemy z lewej strony. Downing gra szeroko, Jose wiec bedzie mial sporo miejsca, aby popisać się swoimi wysokimi umiejętnościami ofensywnymi.

Ciekawie bedzie wyglądała rywalizacja Jose - Fabio, jeżeli oczywiście ten drugi bedzie zdrowy :) a jeszcze lepsze jest to, że są to zawodnicy o innech charakterystyce, mimo że grają na tej samej pozycji, co da nam więcej możliwości w wyborze taktyki na danego przeciwnika.

Przede wszystkim bedziemy mogli zaskakiwać przeciwnika, nie bedziemy opierali się na jakimś schemacie. Na praktycznie każdej pozycji możemy wystawić innego zawodnima, który wnosi do gry coś innego.

Tyle teorii zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

A co do Robinsona - jego czas nadejdzie za 2-3 lata, kiedy Fabio odejdzie na emerytuer :)

Pewnie z Kotkami Jose nie wyjdzie w podstawowej XI, ale na Arenal? Kto wie?

Jose & Fabio i LO mamy obsadzone totalnie.

Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

Już jakiś czas temu (m/w był to początek lipca) pisałem o mojej olbrzymiej chęci sprowadzenia Jose w nasze szeregi. Jestem po raz pierwszy od lat dumny z polityki naszych właścicieli. Za taką cenę Hiszpan jest wspaniałym uzupełnieniem drużyny, która mierzy w TOP4 i z pewnością po cichu marzy o mistrzostwie.

Tak jak już wspomniałem wcześniej Dalglish wraz z zarządem świetnie wynegocjowali cenę za zawodnika. Odczekali swoje i prosze bardzo - mamy tego, kogo chcieliśmy. W moim rankingu Enrique z pewnością wyżej jest od Clichy'ego lub Insuy.

W sumie nie mam nic więcej do dodania. Cieszę się, że zarówno na prawej jak i lewej obronie będzie rywalizacja o pierwszą jedenastkę, a co za tym idzie zobaczymy od każdego 100% lub więcej swoich umiejętności.

Teraz tylko pozostaje na to okienko (lub zimowe) ulepszenie jakości w ataku i na pozycji stopera.

FishBone

Post autor: FishBone »

Cieszę się bardzo z tego transferu, problem lewej obrony załatwiony. Troszkę późno dokonany, lecz mamy jak na razie zdrowego Aurelio. Enrique to szybki, dobry technicznie zawodnik, którego bardzo ciężko okiwać, na dowód tego spójrzcie na statystyki podane przez Muszke.

Awatar użytkownika
PinkPanter

Post autor: PinkPanter »

No i świetnie! Bardzo liczyłem na ten transfer, ale nie myślałem, że będzie on za takie pieniądze :D Myślę, że na mecz z Arsenalem będzie gotowy, aczkolwiek nie obraziłbym się, gdyby wystąpił chociaż przez kilka minut w meczu z Sunderlandem. Teraz możemy spokojnie myśleć o BIG FOUR. Jestem tak zadowolony z tego w jaki sposób przebiegały negocjacje, że szok.
To teraz sprzedajemy zbędnych zawodników (czyt. Joe Cole, David N`Gog, Nabil El Zhar, Phillip Degen) i kupujemy Cahilla. :roll:
Wliczając w Nasze letnie wzmocnienia powrót z wypożyczenia Alberto Aquilani`ego, można śmiało stwierdzić, że Jose jest szóstym transferem Liverpoolu w tym oknie transferowym.
"Wszystko w sporcie jest teraz przecenione - zwłaszcza koszt wygrywania.''
- John W. Henry

Obrazek

Awatar użytkownika
Anita9TheReds

Post autor: Anita9TheReds »

Liverpool players must play like a lion, give his all. There must be determination, commitment and resolve to be a Liverpool player ! You'll never walk alone!

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

A może ktoś sie podzieli wiedzą i powie jak sobie Enrique radzi w grze głową? Równie ciekawią mnie Jego dośrodkowania.

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

Crossing completion:
- Baines 28% (100 completed)
- Enrique 23% (31 completed)
- Cole 20% (20 completed)
- Evra 18% (17 completed)
- Clichy 17% (15 completed)

Awatar użytkownika
Igorini

Post autor: Igorini »

Świetna wiadomość dla nas! Klasowy gracz, który może jeszcze się rozwinąć w nadchodzacych latach i to za świetne pieniądze. Enrique, Aurelio i Robinson to gwarancja tego że nie zobaczę już nigdy, dzięki Bogu, Aggera na lewej obronie.. :roll: Tak jak większość, watpie że zobaczymy go juz w sobote w pierwszej XI, ale na Arsenal - czemu nie!
Obrazek

"Walk on, walk on, with hope in your heart!"

Awatar użytkownika
hoster1

Post autor: hoster1 »

Solidny zawodnik za małe pieniądze. Już wątpiłem w jego przyjście ale Liverpool znowu załatwił to bardzo szybko i dosyć po cichu. Nic tylko się cieszyć i życzyć powodzenia. Dzięki Enrique skład jest praktycznie kompletny.

bugi

Post autor: bugi »

Wydaje mi się że ze zdrowym Fabio AUrelio rywalizację przegrywa Jose. Zrdowy Aurelio jest numerem jeden na lewą stronę. Ale jak wiadomo Fabio często miewa kontuzję wiec pewnie będzie grał więcej Jose
Obrazek

Zablokowany