Stewart Downing

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Hills
Moderator
Kontakt:

Re: Stewart Downing

Post autor: Hills »

Chciałoby się powiedzieć: wreszcie! Niesamowicie cieszę z tego transferu. Liverpool od dłuższego czasu nie gościł w swoich szeregach skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia.

W przeciwieństwie do wielu cieszę się, że skłaniamy się ku graczom pochodzenia brytyjskiego. Angol to Angol - sprawdzony, z charakterem i dodatkowo zna mentalność ligi angielskiej. Oczywiście są przykłady, że piłkarze spoza Wielkiej Brytanii szybko aklimatyzują się w nowych warunkach, ale jakby nie było kupno kogoś takiego to wielkie ryzyko.

W każdym bądź razie: fajnie, że mamy kolejnego sprawdzonego zawodnika, który spokojnie może liczyć na grę w pierwszym składzie. Osobiście liczę na jeszcze jednego skrzydłowego. Na wypadek kontuzji któregoś z nich mamy tak wielu środkowych, że spokojnie któregoś tam upchniemy.

Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzi się Raul Meireles, który w zeszłym sezonie spędził na flankach wiele godzin. No ale niestety wielu z Was już odpuściło sobie Portugalczyka porzucając go niczym zużytą zabawkę w kąt z bezpodstawną nadzieją, że prezes Henry załatwi nam na każdą pozycję po trzech zawodników, a sam Aquilani nagle poczuje silną więź łączącą go z Liverpoolem i odnajdzie fenomenalną formę na miarę mistrzostwa Premier League.

Stewart, witaj w The Reds! U mnie Anglik ma sto procent poparcia i zaufania, oby tego nie zepsuł ;)
Awatar użytkownika
MalyLFC

Post autor: MalyLFC »

W końcu mamy skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia na którego czekaliśmy chyba od czasów McManaman'a. Świetny ruch z naszej strony, Downing to zdecydowanie najlepiej dośrodkowujący piłkę skrzydłowy w Anglii. Stewart zagrał świetny sezon w barwach AV i mam nadzieję, że u nas nie spuści z tonu. Dzięki Downing'owi będziemy mogli w końcu zobaczyć co potrafi Andy Carroll. Sądze, że jeśli obaj będą w formie to w dwójkę mogą na prawdę wiele dobrego zrobić dla naszej drużyny.

Ciekaw jestem ile ostatecznie za niego zapłaciliśmy, ale większość źródeł informuje, że 18,5mln + ew. bonusy czyli nie jest źle.

Nareszcie kupujemy zawodników, którzy potrafią zrobić 'różnicę', którzy gwarantują dobrą jakość i wzmocnienie.

W mojej opinii, Downing to najlepszy wybór na lewe skrzydło jaki mogliśmy dokonać. Szkoda, że nie trafił do nas bezpośrednio z M'boro bo o tym kiedyś marzyłem, ale dobrze że trafił teraz gdy go tak bardzo potrzebujemy.

Stewart Downing Liverpool's Winger !
Awatar użytkownika
czarnyolek

Post autor: czarnyolek »

Hillsborough pisze: Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzi się Raul Meireles, który w zeszłym sezonie spędził na flankach wiele godzin. No ale niestety wielu z Was już odpuściło sobie Portugalczyka porzucając go niczym zużytą zabawkę w kąt
Bo to zabawka Hodgsona, który zbyt miło wspominany nie będzie. Raul jest dobrym zawodnikiem ale to taki lepszy Shelvey. Ani to rozgrywający, ani destruktor, ani skrzydłowy, taki dodatkowy gracz na boisku.
Uważam, że umiejętności, szczególnie techniczne, chłopak ma na wielką piłkę ale u nas jeszcze tego szcególnie nie pokazał. kilka goli - fakt, ale od strzelania goli to są napastnicy. Może w przyszłym sezonie, już zadomowiony Raul pokaże prawdziwą klasę ale o miejsce w składzie będzie mu trudno.
Co innego Downing, on raczej konkurencji w walce o pierwszą XI nie ma, a to jak wiadomo może tylko zaszkodzić. Odpukać
Obrazek
DrGh0st

Post autor: DrGh0st »

Chyba najbardziej trafne z możliwych podsumowań znalazłem w analizie taktycznej meczu z Sunderlandem:
Raul to piłkarz genialny w ofensywie, jednak w lidze angielskiej, która z kontaktowości słynie, trener nie może sobie pozwolić na powierzanie środka pola zawodnikowi tak słabemu w obronie. A chcąc grać dwójką w ataku, czwórką w obronie i jednocześnie nie przegrać walki w środku, miejsca dla takiego gracza można szukać tylko na boku pomocy.
Doskonała technika, umiejętność szybkiej gry z pierwszej piłki i ciąg na bramkę pozwoliły mu na zdobycie pięciu bramek w sześciu spotkaniach. W każdym z tych spotkań Raul grał za napastnikiem (bądź napastnikami) jako ofensywny pomocnik, mając za plecami kolejnych dwóch środkowych pomocników. Innymi słowy jego rola w defensywie była tak ograniczana jak tylko pozwalała na to sytuacja na boisku. Jak pokazało rewanżowe spotkanie ze Sportingiem Braga, kiedy Portugalczyk ustawiany jest na środku pomocy i sam musi podjąć się rozbijania ataków rywali, jego efektywność znacznie maleje. Nie dość, że Meireles preferuje grę bezkontaktową, szukając raczej przechwytów niż walki o piłkę 1 na 1, to jeszcze unika gry wślizgiem i jakiejkolwiek walki o górne piłki. W ostatnich pięciu meczach ligowych wygrał zaledwie jeden pojedynek główkowy (na trzy próby) oraz trzy zwykłe starcia o piłkę (na sześć prób), co jest wynikiem bardzo mizernym.
Wracając do Stewarta, wykonał w tym sezonie 324 dośrodkowania, czyli około 8.5/mecz. Teraz Andy nie będzie miał wymówek :lol:
A tak poważnie, to sądzę, iż Carroll zacznie ostre strzelanie od nowego sezonu, wczoraj pokazał masę świeżości. Rozpocznie ostre strzelanie, przede wszystkim dzięki Stewartowi, który mam nadzieję, szybko dopnie swój transfer do LFC.

Być może, w przyszłym seoznie będziemy mieli dwa duety - Gerrard & Suarez oraz Downing & Carroll. Idealne na niemal każdy zespół, oby tak się stało.

Kenny ma jasny plan, kiedy złożył Ł35 mln pewnie już wtedy wiedział, że kupi Downinga. On po prostu musi do nas trafić.
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."
Szymon

Post autor: Szymon »

Obrazek

coś takiego znalazłem w necie :D
"Nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego ode mnie nie ma" -
Jose Mourinho

Obrazek
Awatar użytkownika
matmieczLFC

Post autor: matmieczLFC »

No teraz to już pewnie nie jest fotomontaż, jak to było z tym szaliczkiem ;)

Ogólnie świetna wiadomość, że dołącza do nas jakiś typowy skrzydłowy. Ciekawe, jakie plany ma teraz Kenny, czy chce kupić kolejnego skrzydłowego(N'zogbia - mmm ;) ) czy może pozostanie na prawej stronie i tak często włączający się Glen. Hmm ciekawe ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BarLiv

Post autor: BarLiv »

Obrazek
Soso

Post autor: Soso »

Kolejny anglik w Liverpoolu. Widać, że Kenny stawia na angielskich zawodników i chce na nich oprzeć swój skład. Downing był wyróżniającą się postacią w AV (wraz z Young'em). Ten transfer załatwił nam w pewien sposób pozycje skrzydłowych. Kolejną pozycją do obstawienia jest lewa obrona. Próbując myśleć jak KING najbardziej szanownym LO był by L.Baines (anglik, dosyć młody i przede wszystkim dobry). Zobaczymy....
Stewart witamy na Anfield. Pokaż co umiesz 8)

„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”
Awatar użytkownika
sokół

Post autor: sokół »

Doskonale pamiętam, jak rok temu rozpływałem się nad transferem Joe Cole. Myślałem, że zrobiliśmy genialny interes, naprawdę wierzyłem w ten transfer... Dziś, rozpływam się nad transferem Stewarda Downing'a. W sumie, to nie wiem, czy mogliśmy przeprowadzić lepszy transfer w takich okolicznościach... Co prawda bardziej marzyłem o Young'u, ale Downing także mnie satysfakcjonuje. Chłopak jest fantastyczny i jestem przekonany, że będzie dla nas wielkim wzmocnieniem!
Jestem wielce ciekawy, jak Kenny ustawi nas w przyszłym sezonie. Na pewno ktoś odejdzie i ktoś jeszcze przyjdzie. Jednak trzeba pamiętać, o jakiejś alternatywie, bo jedenastoma piłkarzami, mistrzostwa nie zdobędziemy...
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Li ... 72513.html

Według Comolliego "Stewart Downing could be the secret weapon who fires the club to glory". W pełni się z Francuzem zgadzam. Również ciekawe statystyki można o nim poczytać:

STEWART DOWNING'S 2010-2011 LEAGUE STATS

Starts 38
Minutes On Pitch 3,387
Goals 7
Shots On Target 26
Shots Off Target 36
Assists 7
Passes 1,487
Pass Completion % 78
Crosses 324
Cross Completion % 24
Tackles Made 38
Tackles Won % 74

ASSISTS
Nani 14
Drogba 13
Baines 11
Arshavin 11
Rooney 11
Fabregas 11
Young 10
Brunt 9
Barton 9
Adam 8
Pennant 8
Van der Vaart 8
Downing 7
Awatar użytkownika
Jupik

Post autor: Jupik »

Staty asyst lipne więc możliwe że inne też, na szczęście Stewarta statystyki mu zaniżono :)

Według PremierLeague dot com Stewart zaliczył 9 asyst, a najlepszy Nani 18 - poza tym u większości piłkarzy także występuje inna liczba.
"Everything is real, tonight..."
Comebackking

Post autor: Comebackking »

Statystyki odsłaniają nagą prawdę o obywatelu Stewarcie D.,zamazując jednocześnie obraz jego kariery,która zionie przeciętnością. Nie widzę różnicy w przepłaceniu za Bentleya (całkowita kwota miała zamknąć się w 18 mln,nie początkowych 15.5) przez Tottenham rzeczonego Commollego. Nie pamiętam jednak Downinga,który grałby jak David w sezonie 2007-2008 w Rovers. Wiem,że statystykom w 100% wierzyć nie należy, w końcu Konchesky (notabene również solidny waleczny Brytol rok temu w ustach niektórych piewców Downinga) zaliczył więcej asyst od Samira Nasriego i tyle samo co Gareth Bale,a Xabi Alonso,David Pizarro czy Luka Modric notują ich do dziś bardzo niewiele, co nie znaczy, że efektywny Kuyt ma lepszy przegląd pola i umiejętności reżyserii gry:) 8 bramek w rekordowym sezonie Stewarta (chyba 2006-2007), przy skromnej liczbie asyst (w porównaniu np. do Younga, pod względem średniej asyst 8 piłkarza w historii Premier League) nie powala na kolana. Liverpool zapłacił tyle co Bayern za Robbena, więcej niż Chelsea za Maloudę (zgodnie z indeksem relatywizacji cen Tomkinsa),United za Valencię,Fiorentina za Vargasa,Lyon za Bastosa itd. Władowaliśmy grube pieniądze w zawodnika może i niedostrzeganego,ale w gruncie rzeczy ograniczonego,bo fajerwerków w karierze było jak na lekarstwo, a co gorsza, w wieku 27 lat duży skok jakościowy jest już chyba za późno. N'Zogbia,Marvin Martin,Antoine Griezmann,Andre Ayew,Jeremy Menez,Isco Alarcon,Sergio Araujo czy Gaston Ramirez pasowali mi o wiele bardziej.
InExtremista

Post autor: InExtremista »

Comebackking pisze:Statystyki odsłaniają nagą prawdę o obywatelu Stewarcie D.,zamazując jednocześnie obraz jego kariery,która zionie przeciętnością. Nie widzę różnicy w przepłaceniu za Bentleya (całkowita kwota miała zamknąć się w 18 mln,nie początkowych 15.5) przez Tottenham rzeczonego Commollego. Nie pamiętam jednak Downinga,który grałby jak David w sezonie 2007-2008 w Rovers. Wiem,że statystykom w 100% wierzyć nie należy, w końcu Konchesky (notabene również solidny waleczny Brytol rok temu w ustach niektórych piewców Downinga) zaliczył więcej asyst od Samira Nasriego i tyle samo co Gareth Bale,a Xabi Alonso,David Pizarro czy Luka Modric notują ich do dziś bardzo niewiele, co nie znaczy, że efektywny Kuyt ma lepszy przegląd pola i umiejętności reżyserii gry:) 8 bramek w rekordowym sezonie Stewarta (chyba 2006-2007), przy skromnej liczbie asyst (w porównaniu np. do Younga, pod względem średniej asyst 8 piłkarza w historii Premier League) nie powala na kolana. Liverpool zapłacił tyle co Bayern za Robbena, więcej niż Chelsea za Maloudę (zgodnie z indeksem relatywizacji cen Tomkinsa),United za Valencię,Fiorentina za Vargasa,Lyon za Bastosa itd. Władowaliśmy grube pieniądze w zawodnika może i niedostrzeganego,ale w gruncie rzeczy ograniczonego,bo fajerwerków w karierze było jak na lekarstwo, a co gorsza, w wieku 27 lat duży skok jakościowy jest już chyba za późno. N'Zogbia,Marvin Martin,Antoine Griezmann,Andre Ayew,Jeremy Menez,Isco Alarcon,Sergio Araujo czy Gaston Ramirez pasowali mi o wiele bardziej.
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Nie uważam Downinga za słabego piłkarza, bądź słaby transfer. Uważam, że gdybyśmy spojrzeli trochę na kontynent znalazłaby się masa piłkarzy lepszych, tańszych i młodszych od Stewarta. Do wymienionych przez Ciebie grajków możnaby jeszcze dodac chocby Marko Marina i Dimitri Payeta. Młodzi, przebojowi, tańsi, ale to już nie jest Liverpool Way? Teraz Liverpool way, jak zauważył kiedyś Jetzu, można zamienic na British Airlines? Szukamy najlepszych graczy na świecie, którzy chcą grac dla nas, czy najlepszych graczy Premier League? Ok, rozumiem, brytyjski charakter, ale na Boga nie kosztem jakości piłkarzy, którzy do nas przychodzą...
Awatar użytkownika
Niko93

Post autor: Niko93 »

Fajnie, że znajdujecie tylu o niebo lepszych piłkarzy od Downinga, którzy, by się na 10000% odnaleźli w PL :happy: Tylko, że Stewart nie musi wam pasować tylko KD no nie ? Więc jaki sens jest się przerzucać nazwiskami, skoro SD nie zagrał dla nas jeszcze ani jednego meczu ? Dajcie mu szansę i zobaczymy, ile jego gra daje LFC.
A w jakiej części był on Anglikiem ? :) Tak zgadzam się ale jest też pytanie na ile mu w tym pomógł/przeszkodził cud trener ? :wink:
Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, o 11:48 przez Niko93, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jupik

Post autor: Jupik »

Jestem zwolennikiem Downinga, ale argument o tym, że Anglik na 100000% się zaaklimatyzuje w Liverpoolu można sobie między bajki włożyć - pamiętacie naszego super sprawdzonego napastnika za 20mln funtów? :)

Może źle się wyraziłem, ale piłkarz który od 15 roku życia gra w Anglii i jest brytyjczykiem to chyba powinien się zaaklimatyzować mega super szybciutko, a jak było chyba nie trzeba nikomu przypominać ;)
Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, o 11:44 przez Jupik, łącznie zmieniany 2 razy.
"Everything is real, tonight..."
Zablokowany