Stewart Downing

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Ciuras
Kontakt:

Re: Stewart Downing

Post autor: Ciuras »

No i co? Było wiadomo, jak część pisała, że transfer dojdzie do skutku i to co w mediach rozpowiada McLeish i inni to tylko gra pod publikę. Tak jak w przypadku Adama szło zapewne o podstawową kwotę transferu plus ew. dodatkowe płatności i ich wielkość w zależności od osiągniętych w przyszłości sukcesów czy to samego zawodnika czy Liverpoolu.
Tak czy siak super wiadomość! Witaj Stewart, obyś takie gole jak nam w ostatnie kolejce sezonu strzelał jak najczęściej innym :)
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

Moim zdaniem świetny wybór na skrzydło. Bierzemy kolejnego gracza, który w poprzednim sezonie ciągnął swój zespół w górę. Stewarta wcześniej mniej lubiłem, ale widząc go kilka razy w poprzednim sezonie dopiero zauważyłem, że naprawdę jest dobry. Wiadomo, że nie mamy nominalnych skrzydłowych, więc dobrze widzieć taki ruch z naszej strony. Transfer myślę i tak szybko załatwiony, bo zawodnik dołączy do klubu zanim reszta wróci z Azji i będzie jeszcze mnóstwo czasu i sparingów na zgranie. Jedno jest pewne: skończą się durne plotki o Macie i Hiszpan zostanie w VCF, żeby walczyć o 3. miejsce w lidze i grać w LM, bo akurat temu klubowi życzę jak najlepiej. Poza tym najlepszego Hiszpana stamtąd już City wykupiło, chociaż Rafa marzył o nim kilka lat a nie dostał nigdy na niego siana.

Sporo osób mówi o tym, że w końcu będą wrzutki na Carrolla. No tak. To oczywiście atut, ale Downing to nie Odonkor czy Lennon, którzy mają jedną akcję zakończoną dośrodkowaniem. On powinien dodać nam więcej jakości z przodu, więcej precyzji, więcej kluczowych podań i także bramek. W ataku potrzeba nam więcej ludzi swobodnie operujących piłką przy nodze. Teraz jeszcze trzeba dokupić do kompletu porządnego lewego obrońcę i powoli będzie można mówić o wykonaniu głównego zadania, bo najważniejsze potrzeby zespołu już byłyby spełnione.

Ciekawe ile w końcu zapłaciliśmy, ale nie sądzę, żeby to było pełne 20mln. Coś w granicach 17-18, albo jeszcze pewnie mniej z wliczonymi bonusami. Nie wiem czy to sprawa Dalglisha czy po Royu wszystkie ruchy wyglądają dobrze, ale nie mam obaw o naszych nowych graczy. Czuję, że oni nie mogą się nie sprawdzić.
FishBone

Post autor: FishBone »

Dobrze, że szybko pozyskaliśmy Stewart'a, bo jeszcze ma mnóstwo czasu na zgranie się z drużyną. Bardzo dobry zawodnik, który był kluczowy dla Aston Villi w poprzednim sezonie.

Teraz pozostaje nam poczekać na lewego obrońcę. :)
Awatar użytkownika
Metallica

Post autor: Metallica »

Ciekawe gdzie teraz zmieścimy Kuyt'a bo w ataku nie na skrzydłach też się robi ciasno,nie wiem.
Awatar użytkownika
czarnyolek

Post autor: czarnyolek »

Stuart grał w Middlebrough a potem Aston Villi, w żadnym z tych klubów nie zanał chwały w europejskich pucharach, dlatego pewnie łatwiej było go przekonać do dołaczenia do nas (chociaż kontrakt wcale jeszcze nie został podpisany).
Villa zrobiła świetny ruch kupując go mimo złamanej nogi, pamiętam, że my też sie wtedy zastanawialismy nad tym transferem, tylko ta noga... (choć zakup kontuzjowanego Aquilanie wcale nie był problemem, ale nie o tym).
Villa ma kilku świetnych graczy, którzy zastapią Stuarta, tym bardziej, że w tym sezonie będą walczyli raczej o midtable, niż cokolwiek innego.
A jak się Stewart wpasuje w zespół? Może grać na prawej (modne ostatnio, lewonożni skrzydłowi grający po prawej flance) i na lewej. Będą z Suarezem robili młyn, a Andy przewracając obronców w tym czasie wlezie bramkarzowi w ogródek i dynią strąci wszystko co mu Dow zawiesi w powietrzu. W razie wybitego dośrodkowania - przed polem karnym z bombą czekają: Steve G., Charlie A., Raul. M, Jay S., Glen J., Jordan H., Phillip L. ( i wish...).
Jeszcze jeden transfer i mamy gotową drużynę, a ledwo co zaczęliśmy sparingi. Myślę, że cichy plan to walka nie o top 4, a top 2, top spot - tak bardzo po cichutku... ;)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, o 10:49 przez czarnyolek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Post autor: AirCanada »

No to kilku reprezentantów Anglii w składzie będziemy sobie mieli, nie ma co :) Naprawdę bardzo, ale to bardzo się cieszę przy okazji tego transferu. Za przedstawicieli Synów Albionu niestety płaci się, tak jak się płaci, więc nie będziemy rozpaczać, czy daliśmy za niego 18 czy też te 20 mln. Na pewno szalę przechyliła ta sprzedaż Paula do Leicester za 1.5 mln funtów :lol:

Downing jest piłkarzem, o którym sobie już marzyłem jako piłkarzu Liverpoolu, gdy szalał na boku pomocy w Middlesbrough w lidze i pamiętnym sezonie w Pucharze UEFA, gdy zaszli do samego finału. W końcu plany się ziściły i będziemy mieli bardzo dobrego i pożytecznego dla zespołu skrzydłowego, takiego rzekłbym prawdziwego!

Dynamiczny piłkarz, z petardą w nodze, który potrafi związać 1-2 rywali na skrzydle i doskonale dorzucić piłkę w pole karne. Jeśli Stewart będzie w formie to się wreszcie będziemy mogli przekonać, ile warte jest te nasze 35 mln funtów z Newcastle, bo taki Adam czy chociażby Stu będą wiedzieli i potrafili naszego rosłego snajpera podaniem obsłużyć.

Ok przyznam, szczerze, że z dwójki Young - Downing, wolałem tego pierwszego, ale teraz gdy już mamy tego drugiego i tak jestem bardzo zadowolony.

Czas wreszcie się zacząć tego szrotu pozbywać ...
Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 82,00.html
Downing wczoraj złożył transfer request, by wymusić na władzach Aston Villi transfer i akceptacje oferty Liverpoolu. Rzekomo nasza oferta była wysokości 20mlnŁ, ale czy płatna w całości czy podzielona na jakieś bonusy etc? Nie wiemy na tą chwilę. Nie interesuje mnie to jednak aż tak bardzo, jak sam fakt, iż obie strony dogadały się.
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Awatar użytkownika
PinkPanter

Post autor: PinkPanter »

Jaki ja jestem szczęśliwy!! :D Myślę, że Downing będzie strzałem w 10. Uważam, że jeśli się zgra z drużyną, kilka[naście] razy dorzuci Karolkowi (i nie tylko Andy`emu) na głowę, dołoży do tego kilka trafień to będziemy walczyli nawet o majstra!! YNWA Stewart.
"Wszystko w sporcie jest teraz przecenione - zwłaszcza koszt wygrywania.''
- John W. Henry

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Redaktor

Post autor: Piotrek »

Ciuras pisze:http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 82,00.html
Downing wczoraj złożył transfer request, by wymusić na władzach Aston Villi transfer i akceptacje oferty Liverpoolu. Rzekomo nasza oferta była wysokości 20mlnŁ, ale czy płatna w całości czy podzielona na jakieś bonusy etc? Nie wiemy na tą chwilę. Nie interesuje mnie to jednak aż tak bardzo, jak sam fakt, iż obie strony dogadały się.
http://lfc.pl/41957/king-przeznacza-20-mln-na-downinga

Tutaj masz to samo, tylko w szerszej wersji.

Co do ceny: mówi się o 18,5 mln płatnych z góry + dodatki, co może dać te wszędzie powtarzane 20 mln. Mniejsza o to, ważne, że go mamy.
Awatar użytkownika
tilburg

Post autor: tilburg »

ciekawy transfer...z ocenami trzeba sie wstrzymac
zeszly sezon mial o klase lepszy do Younga, ale to jednak Ashley cieszy sie wiekszym uznaniem

zobaczymy jak poradzi sobie w duzym klubie, bo to zawsze moze byc szok i nie kazdy na ma to dobra psychike

wiele osob mowi, ze w koncu kupilismy prawdziwego skrzydlowego...i ja sie w sumie tez z tym zgodze, ale ciezko jest mi to sobie w glowie poukladac, zeby wlasnie na skrzydle (4-4-2) biegal Steward.
Jakie plany ma do konca Kenny, on sam tylko wie...jednka 4-4-2 wymaga przede wszystkich przynajmniej 2 skrzydlowych, a nie slychac glosow, abysmy byli blisko jakiegos kolejnego grajka o takiej charakterystyce. Czy ma to byc vis-a-vis Suareza, tez ciezko powiedziec...tutaj naprawde latwiej zobaczyc Mate, Hazarda czy nawet Gervinho...

tak czy siak, jest u nas... nawet sie ciesze...
czekam teraz na to, jaka pokaze u nas forme, i jakie miejsce znajdzie dla niego Kenny

i jeszcze jeden powod do radosci. w koncu rosnie nam w zespole liczba matchwinnerow, cos czego tak bardzo brakowalo w erze Beniteza. Prawda jest taka, ze o tyle o ile zespol moze bronic, to nieczesto zespol strzeli gola...
Wczesniej byl tylko Torres i Gerrard. Teraz Torresa wymienilismy na Suareza i Carrolla, doszedl Adam i Downing, pojawil sie parciem na bramke Raul.
CZEKAMY!
THIS IS ANFIELD
Awatar użytkownika
czarnyolek

tilburg pisze:
wiele osob mowi, ze w koncu kupilismy prawdziwego skrzydlowego...i ja sie w sumie tez z tym zgodze, ale ciezko jest mi to sobie w glowie poukladac, zeby wlasnie na skrzydle (4-4-2) biegal Steward.
Jakie plany ma do konca Kenny, on sam tylko wie...jednka 4-4-2 wymaga przede wszystkich przynajmniej 2 skrzydlowych, a nie slychac glosow, abysmy byli blisko jakiegos kolejnego grajka o takiej charakterystyce.
To mi tylko przypomina, jak kilka lat temu (pewnie z trzy) dla jaj zrobiłem sobie w PES wyimaginowany skład LFC, gdzie na skrzydłach miałem Kewella i Downinga właśnie.
Próbuję sobie przypomnieć pozostałych, to chyba szło tak:

----------------Pepe------------
Zanetti--Carra--Mexes--Riise
-------------Mash---------------
-----------Steve G.------------
Downing----------------Kewell
-----------Shearer-------------

dzisiaj z tego skałdu chętnie widziałbym u nas jeszcze Mexesa i Riise, kto wie, może ten pierwszy jescze do nas trafi w tym okienku :dry:
Obrazek
Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Oooo! O to chodzi ! Tak się wzmacnia Liverpool . Który tak się nie wzmocnił dobrych kilka lat .
Widac od przyjścia właścicieli , że jest u nas dobrze , jeszcze 2 , 3 sezony i walczymy o mistrzostwo ! ( Żyję marzeniami , że może i w tym kto wie :) )
Suarez , Carroll , Adam,Henderson,Downing - widac , że robimy pakę na mistrzostwo !

Brawa dla zarządu za pozyskanie Downinga !
Witamy na pokładzie Stewart !
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
Awatar użytkownika
Jupik

Post autor: Jupik »

dzisiaj z tego skałdu chętnie widziałbym u nas jeszcze Mexesa i Riise, kto wie, może ten pierwszy jescze do nas trafi w tym okienku
Przepraszam za OT - Mexes już dawno podpisany z Milanem.

Co do Downinga to bardzo mnie cieszy ten transfer, niech Stewart pokaże na co go stać :)
Chciałbym jeszcze włączyć N'Zogbie do składu, bo znając życie jak przejdzie do AV to go będziemy chcieli kupić za 2 lata, ale nie za 10mln tylko 25...
"Everything is real, tonight..."
ChicaDeAyer

Post autor: ChicaDeAyer »

Wreszcie udało nam się pozyskać ten typ zawodnika, jakiego nam brakowało od kilku ładnych lat.

Nie ukrywam, ze bardzo cieszy mnie transfer Stewarta do nas, ba, cenię sobie tego zawodnika ponad łączonego wcześniej z nami Younga. Jego ostatni sezon w The Villans był bardzo udany, to w głównej mierze on ciągnął ten zespół, miał udział przy każdej akcji ofensywnej, był prawdziwym boiskowym liderem.
Myślę, że dobrze wkomponuje się w drużynę przy całym wsparciu Dalglisha, który tak gorąco o niego zabiegał. To już na starcie daje zawodnikowi ogromny komfort psychiczny i myślę, że Stewart odwdzięczy się swą postawą na murawie.

Przyszły sezon będzie naprawdę ekscytujący, a prawdziwa jazda rozpocznie się, gdy nowe ogniwa, mianowicie Downing i Adam, wprawią w ruch naszą Czerwoną Maszynę. To już kolejny zawodnik w naszym składzie, który potrafi wziąć ciężar gry na siebie i poderwać zespół do walki w trudnych momentach.
Obrazek

"You train dogs. I like to educate players." ~ BRENDAN RODGERS
Awatar użytkownika
czarnyolek

Jupik pisze:
dzisiaj z tego skałdu chętnie widziałbym u nas jeszcze Mexesa i Riise, kto wie, może ten pierwszy jescze do nas trafi w tym okienku
Przepraszam za OT - Mexes już dawno podpisany z Milanem.

A widzisz, jak jestem do tyłu. Thx
Obrazek
Zablokowany