Stewart Downing

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Filips

Re: Stewart Downing

Post autor: Filips »

Bardzo niedobry ruch w moim mniemaniu. Downing zostawiał serce na boisku a sprzedaż jego jak dla mnie jest na prawdę przykra. A co do Diego Costy to wątpię, aby miał grać na skrzydle - prędzej na środku ;). Być może Brendan ma już jakąś koncepcje na zastąpienie Stewarda, lecz sprzedaż moim zdaniem nie powinna mieć miejsca. Sterling ? Rok temu również grał dobrze ale gdy wszyscy go poznali i zaczęli analizować jego grę to nie był już tak dobry jak wcześniej. Ibe ? Mimo, że rywalizujemy tylko na angielskim froncie to uważam, że i tak potrzebna jest szeroka kadra chociażby na napięty terminarz w grudniu. Nie chce żeby odchodził . ;(
Awatar użytkownika
Rafski
Kontakt:

Post autor: Rafski »

jasna jest polityka klubu 80 tysięcy na ławce nie będzie siedziało. Jest Sterling, Aspas na pozycję Downinga. Stewart mało grał w sparingach w porównaniu do Iago także nie jest w planach na przyszły sezon.
~ The Reds!
Awatar użytkownika
LIVERO

Post autor: LIVERO »

Tyle, że my już nie gramy stylem, gdzie potrzebni są typowi skrzydłowi, tacy jak Downing, a raczej bocznymi napastnikami. Stewart nie pasuje w 100% do naszej układanki i ja rozumiem to, że jeśli on musi odejść przez kilka aspektów, w tym tygodniówkę, to lepiej, żeby stało się to jak najszybciej, w końcu musimy budować przyszłość, a nie bawić się w tymczasowe rozwiązania. W jego miejsce przyjdzie ktoś na pewno (Costa ?), a mamy już Suareza, Sturridge'a, Coutinho, Aspasa, Sterlinga, Boriniego, Ibe'go, czyli 7 zawodników na 3 pozycje, słownie: siedmiu ! A wygląda na to że będzie 8, więc spokojnie Coutinho będzie można przesunąć do pomocy, bo mamy tam 4 zawodników na 3 pozycje.

E: @Asahi
Jak sam mówisz, Downing to typowy skrzydłowy, ale my nie gramy na typowych skrzydłowych. Stewart nigdy nie był i nie będzie bocznym napastnikiem, a to że grał było tylko i wyłącznie z "braku laku". W tym sezonie byłby gdzieś w okolicach 4-6 miejsca do 3ki z podstawowego składu, a więc grzałby ławę, a nie wyobrażam sobie, by przy aktualnej polityce klubu, takie 80k/week siedziało sobie co tydzień na ławce. Zwłaszcza co tydzień, bo nie gramy w Europie, to i spotkań będzie mniej, a nikt na puchary nie będzie specjalnie trzymał takiego Downinga w składzie. Sad, but true.

@Macias
Zawsze bawi mnie takie podejście części kibiców do wejścia do LM. Niektórzy chcą wydać pieniądze, żeby się tam znaleźć, ale rzecz polega na tym, że my, nie mając żadnych petrodolarów za pasem, musimy najpierw tam wejść, by móc wydać.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 12:48 przez LIVERO, łącznie zmieniany 2 razy.
Asahi

Post autor: Asahi »

LIVERO pisze:Tyle, że my już nie gramy stylem, gdzie potrzebni są typowi skrzydłowi, tacy jak Downing, a raczej bocznymi napastnikami. Stewart nie pasuje w 100% do naszej układanki i ja rozumiem to, że jeśli on musi odejść przez kilka aspektów, w tym tygodniówkę, to lepiej, żeby stało się to jak najszybciej, w końcu musimy budować przyszłość, a nie bawić się w tymczasowe rozwiązania. W jego miejsce przyjdzie ktoś na pewno (Costa ?), a mamy już Suareza, Sturridge'a, Coutinho, Aspasa, Sterlinga, Boriniego, Ibe'go, czyli 7 zawodników na 3 pozycje, słownie: siedmiu ! A wygląda na to że będzie 8, więc spokojnie Coutinho będzie można przesunąć do pomocy, bo mamy tam 4 zawodników na 3 pozycje.
Nie wiem, gdzie byłeś ostatnie pół roku, ale Downing został przez Rodgersa przemianowany z lewego skrzydłowego na prawego schodzącego do środka napastnika (ew. left back'a). Downing jest szybkim, dynamicznym skrzydłowym z potężnym uderzeniem z lewej nogi (szkoda, że nie celuje po pajęczynach w bramce jak Bale ^^) i dobrą wrzutką z obu nóg. Nie jest czarodziejem, nie czaruje trikami, a i tak 3/4 obrońców daje się nawinąć mu na to jego markowanie strzału.
Jeżeli miałby grzać ławę, to wolałbym, żeby przeszedł do West Hamu i mógł grać co tydzień. Ciekawe czy Big Sam go znów przesunie na lewe skrzydło i będzie tylko wrzucać piłki na czoło Andy'iemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Prawda jest taka, że Downing jest obecnie jedynym lewonożnym piłkarzem w naszym składzie który może grać na prawej stronie ataku. Jego odejście bez ściągnięcia WCZEŚNIEJ zastępstwa będzie moim zdaniem błędem.
Macias

Post autor: Macias »

LIVERO pisze:Tyle, że my już nie gramy stylem, gdzie potrzebni są typowi skrzydłowi, tacy jak Downing, a raczej bocznymi napastnikami. Stewart nie pasuje w 100% do naszej układanki i ja rozumiem to, że jeśli on musi odejść przez kilka aspektów, w tym tygodniówkę, to lepiej, żeby stało się to jak najszybciej, w końcu musimy budować przyszłość, a nie bawić się w tymczasowe rozwiązania. W jego miejsce przyjdzie ktoś na pewno (Costa ?), a mamy już Suareza, Sturridge'a, Coutinho, Aspasa, Sterlinga, Boriniego, Ibe'go, czyli 7 zawodników na 3 pozycje, słownie: siedmiu ! A wygląda na to że będzie 8, więc spokojnie Coutinho będzie można przesunąć do pomocy, bo mamy tam 4 zawodników na 3 pozycje.
Ok, może i mamy 7 (słownie: siedmiu ;) ) zawodników na 3 pozycje ofensywne, ale nie oszukujmy się, że co najmniej 2 (słownie: dwóch) z nich nie wniesie do gry więcej niż Downing. Borini jest póki co mega zablokowany. Ibe z kolei jest utalentowany, ale nie uważam go za piłkarza lepszego od Downinga. Jeśli przyjdzie ktoś do ofensywy za Stewarta to spoko, ale zwykłe pozbywanie się zawodników w ramach uszczuplania budżetu płacowego trochę nie przystoi klubowi aspirującego do gry w Lidze Mistrzów!
DonMateok

Post autor: DonMateok »

Jezeli na sile sie szuka lewonoznej osoby to Sturridge jak i Aspas sa lewonozni i grali juz na prawej stronie ataku. Ja jestem zdania ze nie trzeba byc lewonoznym zawodnikiem zeby radzic sobie na prawej stronie, tak samo i na lewej. W kazdym badz razie, ja bym sie bardzo ucieszyl gdyby ta luke zapelnil... Hatem Ben Arfa, ale nie mial bym nic przeciw gdyby Ibe dostawal szanse pokazania sie w meczach BPL.

Ogolnie nie bede bardzo tesknil za Downingiem, faktycznie staral sie i nie mial latwego startu, wiekszosc kibicow Liverpoolu go polubilo ale ja mialem do niego zawsze neutralne podejscie, tak naprawde nie zachwycal, moze znowu zacznie blyszczec w West Hamie ;)
Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win."
Awatar użytkownika
Kostuch

Post autor: Kostuch »

Co do dyskusji o obstawieniu skrzydła to ja bym dorzucił jeszcze swoje spostrzeżenie. Downing to skrzydłowy pomocnik a my szukamy a raczej potrzebujemy skrzydłowego napastnika. I teraz takie pytanie. Czy Sturridge, Suarrez, Borini i Aspas to napastnicy skrzydłowi? Moim zdaniem oni mogą tam zagrać, ale nie jest to ich podstawowa pozycja. Skrzydłowy napastnik w naszym składzie to Sterling, Assaidi, Ibe. Posiadamy sporą ilość graczy, którzy mogą zagrać, jako skrzydłowi napastnicy a nie posiadamy graczy, którzy są specjalistami na tej pozycji.

Pomijając fakt słuszności lub nie sprzedania Downinga zwracam uwagę na fakt, że Borini, Aspas, Sturridge czy Suarez, których uznajemy za skrzydłowych (lub są przymierzani do takiej roli) pasują na tą pozycję tak samo jak Downing.

Odwołam się do Barcelony, o której często mówił Brendan Rodgers. Sanchez, Pedro, Tello (w mniejszym stopniu, bo ciągle się rozwija) to są ludzie specjalizujący się w grze, jako skrzydłowi napastnicy. Nie wiem jak to wygląda z Naymarem, ale w reprezentacji grał, jako skrzydłowy napastnik. U nas ta proporcja jest nieco zachwiana moim zdaniem. Wydaje mi się, że jak wstawimy Sturridge’a, Suareza i Aspasa to ta trójka zbije się w środku a co by nie mówić o Downingu trzymał się boku boiska czasem schodząc na strzał.
Awatar użytkownika
jon

Post autor: jon »

Piękne pożegnanie z Liverpoolem panie Downing.
Asysta "do tyłu" pierwszej jakości.
Tylko nie tłumaczcie go ładnym strzałem chwilę po...
Nie widzę gościa w składzie The Reds.

Jestem opozycją dla tych, którzy ślepo gloryfikują jego "nieprzeciętne" umiejętności.
Balans w przyrodzie musi być zachowany.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 18:35 przez jon, łącznie zmieniany 1 raz.
jon
Asahi

Post autor: Asahi »

jon pisze:Piękne pożegnanie z Liverpoolem panie Downing.
Asysta "do tyłu" pierwszej jakości.
Tylko nie tłumaczcie go ładnym strzałem chwilę po...
Nie widzę gościa w składzie The Reds.
Naczelny hejter Downinga widać w formie. Najlepiej obwiniać gościa za to, że chciał wybić piłkę, a przy tym miał pecha. Zwyczajnie jedyne, co jest w stanie rozbić nasze szyki obronne, to wielki murzyn.
@
Dodatkowo wystawił setke Johnsonowi, który zapomniał jak mocno kopnąć piłkę.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 18:26 przez Asahi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
jaskol95

Post autor: jaskol95 »

Pamiętam jak kiedyś w meczu z Chelsea bodajże, Gerrard podał przeciwnikowi tak, że znalazł się sam na sam. Jaka szkoda, że go wtedy nie pożegnaliśmy! Szczególnie że Downing piłki nie podawał a wybijał w stronę obrony - nie jego wina, że pech chciał że akurat tam stał przeciwnik.

Proszę was, akurat jeśli chodzi o mecze przedsezonowe to Stu jest jednym z lepszych zawodników na boisku, więc oceniacie go po 20 minutach meczu z Celticiem? (w którym mógł mieć gola i asystę, ale Załuska robi co może...)
NiePodpiszeSie pisze:
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
Awatar użytkownika
alusz93

Post autor: alusz93 »

Proszę o blokowanie tematów o zawodnikach w trakcie meczu! Toż to paranoja mecz porządnie się nie zaczął, a oni krytykują. Oglądnijcie cały mecz potem oceniajcie, bo mnie osobiście Downinga gra dzisiaj się podoba.
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
Awatar użytkownika
Wizzy

Post autor: Wizzy »

No brawo, szczególnie za jego ponad przeciętną szybkość podejmowania decyzji na boisku. 5 strat, wynikających ze ślepego rozglądania się, kiedy miał opcje do zagrania piłki.

Po primo, niech mu Brendan wytłumaczy, że skrzydłowy jest od tego, aby pokazywać się na flankach i tak wybiegać na wolne pozycje, rozrywać linie obrony, a nie pałęta się w środku, robiąc z siebie rozgrywającego, a jednocześnie ścisk w środku. Od tego jest trójka środkowych pomocników.

Dawać Sterlinga to poszarpie na tym skrzydle.
Awatar użytkownika
Human

Post autor: Human »

Ostatni raz w koszulce z Livebird'em?

Obrazek
PrzemyslawLFC

Post autor: PrzemyslawLFC »

Bye, tęsknić nie będę. Niektórzy mówią doświadczenie itd. czy on jest zawodnikiem który wrzasnąć potrafi? Nie wygląda więc na co nam to doświadczenie? Z taką tygodniówką możemy mieć skrzydłowego klasę lepszego. W dodatku jego gra to zwód, bok, wrzuta i kij z tym, że często nikogo tam nie ma ważne, że ma swój system... Dziękuję Młotom za Carrolla, będę dziękował też za Downinga 8)
Obrazek
Zablokowany