Spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kaczorro

Re: Spekulacje transferowe

Post autor: Kaczorro »

A co w koncu z Oxem? Od tygodnia cicho. Pewnie jest alternatywa dla Keity.

Jeff

Post autor: Jeff »

Kaczorro pisze:A co w koncu z Oxem? Od tygodnia cicho. Pewnie jest alternatywa dla Keity.
według najnowszych wiadomości Liverpool odpuścił, Ox podpisuje nowy kontrakt warty 100k

Awatar użytkownika
urban12

Post autor: urban12 »

No i dzięki Bogu :D
Na stronie "Klopp12"

deekuu

Post autor: deekuu »

Van Dijk, Salah? Świetnie się zaczęło (Ja tam w sumie dalej nie jestem pewny, czekajmy do oficjalek).
Liverpoolu robisz to dobrze!

Tindr

Post autor: Tindr »

Teraz jakiegoś ogarniętego przecinaka do środka plus LO i jest git 8)
Hell is empty and all the devils are here...

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Simonides pisze:Jesteśmy w top 10 najwyzej wycenionych klubów. Poprzednie okno było 8 mln na plus. Jesli jutro zawita do nas Virgil i Mohamed, to ja wierzę w Lacazette'a i Keitę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Sory ale nie moge, poprzednie okno bylo 8 na plus wiec teraz mozemy byc 200 na minus xD Co nie zmienia faktu, ze sam wole 200 baniek na 4 b.dobrych wydac (opcjonalnie 3+2 dobrych), niz na 10 mlodziakow. A co do Van Dijka to jakos nie jestem super podniecony, mecz z Legia dal mi duzo do myslenia. Obym sie mylil. Jak na razie jedynym wyznacznikiem klasy Van Dijka jest to, ze City za niego chcialo dac 60 mln. Sory, ale to mnie nie przekonuje, city kupowalo mangale czy otamendiego za worek zlota a jak bylo pozniej to chyba kazdy z nas widzial.
Aha, no i za Lacazetta bym wylozyl kazda kwote.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Muszka pisze:Oczywiście, że gość jest wart max 35, może 40 mlnów. Ale ile my to razy na przestrzeni ostatnich lat zadowalaliśmy się zawodnikiem dużo słabszym zamiast rzucić te +20 mlnów extra za prawdziwe wzmocnienie.

Kupujemy Aspasów, Borinich, Balotellich ludzie narzekają. Wykładamy gruby hajs na jednego z najlepszych obrońców ligi i to samo. Niektórych się nie zadowoli ;)
Nie zadowoli, bo co stało na przeszkodzie, żeby kupić go bezpośrednio z Celticu za 12mln, zamiast Lovrena za 20? :wink:
Tu wychodzi po prostu nasz niepełnosprawny scouting.

Kaczorro

Post autor: Kaczorro »

To nie scouting zawodzi, a procesy decyzyjne. Hunter i spółka na pewno znali to nazwisko jeszcze za czasów Celticu. Takim Mane np interesowaliwmy się jeszcze, gdy grał w Salzburgu.

Awatar użytkownika
zoltoczerwony
Moderator
Kontakt:

Post autor: zoltoczerwony »

AustralianMagic pisze:
Muszka pisze:Oczywiście, że gość jest wart max 35, może 40 mlnów. Ale ile my to razy na przestrzeni ostatnich lat zadowalaliśmy się zawodnikiem dużo słabszym zamiast rzucić te +20 mlnów extra za prawdziwe wzmocnienie.

Kupujemy Aspasów, Borinich, Balotellich ludzie narzekają. Wykładamy gruby hajs na jednego z najlepszych obrońców ligi i to samo. Niektórych się nie zadowoli ;)
Nie zadowoli, bo co stało na przeszkodzie, żeby kupić go bezpośrednio z Celticu za 12mln, zamiast Lovrena za 20? :wink:
Tu wychodzi po prostu nasz niepełnosprawny scouting.
Czemu nie wyciągnęliśmy Messiego z Newels? Czemu nie wyciągnęliśmy Coutinho jeszcze z Brazylii? Czemu nie wyciągnęliśmy Suareza z Gronningen? Cholera co za chory klub.

Piłkarze się rozwijają i żaden sposób obliczania jego potencjału na etapie jego rozwoju nie jest znany, nie istnieje genie scout w realistycznym świecie. Można oczywiście zaufać intuicji scouta, ale to nigdy nie daje pewności, ktoś może grać w wieku 13 lat lepiej od rówieśnika i skończyć gorzej niż on i tego się nie przewidzi. Jak van Dijk przechodził do Southampton to nie było wiadomo jak przeniesie swoje umiejętności na Premier League. Klub taki jak Southampton mógł sobie pozwolić na takie ryzyko, Liverpool już nie bardzo.

glonjohnson

Post autor: glonjohnson »

Ostatnie okno +8 m, rocznie FSG "pakowało" w transfery około 30 m "nadprogramowo". Jeżeli bariera 200 milionów rzeczywiście pęknie, to sądzę, że liczymy, iż otrzymamy około 100 m za zawodników sprzedanych.

Jeżeli uznać transfery Salaha i VVD za dopięte, to już na ten moment wydaliśmy około 95 milionów funtów. Potrzebujemy jeszcze 2-3 grajków, którzy będą w stanie wejść z marszu do meczowej jedenastki i 2-3 zmienników. Szczerze mówiąc przy dzisiejszych cenach to może wyjść nawet ponad te 200 m, a nie zapominajmy o kosztach modernizacji Anfield.

Niech mnie cholera, ale albo Henry postanowił rzucić wszystkie środki na Liverpool i zrezygnować w tym roku z wakacji, albo jeżeli za rok nie uda się awansować do LM to będzie krucho.
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"

Flaszek

Post autor: Flaszek »

A może Barca dogadała się z Coutinho i LFC? Philippe przejdzie do nich po zakończeniu naszej ofensywy transferowej, a my już wydajemy kasę z transferu? :D :D :D

Oby nie xD

Spejson

Post autor: Spejson »

To samo przeszło mi przez myśl ale mam nadzieję że tak się nie stanie
- Najlepszy obrońca, z którym grałem w Liverpoolu i najgorszy strzelec, z jakim kiedykolwiek grałem! - Stevie Gerrard na temat Carraghera

Awatar użytkownika
Mateusz95LFC

Post autor: Mateusz95LFC »

Flaszek pisze:A może Barca dogadała się z Coutinho i LFC? Philippe przejdzie do nich po zakończeniu naszej ofensywy transferowej, a my już wydajemy kasę z transferu? :D :D :D

Oby nie xD
Nawet tak, to lepiej że wydamy te kasę na Salaha i Keite niż Markovicia, Lamberta i Balotellego.
Obrazek

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

zoltoczerwony pisze:Czemu nie wyciągnęliśmy Messiego z Newels? Czemu nie wyciągnęliśmy Coutinho jeszcze z Brazylii? Czemu nie wyciągnęliśmy Suareza z Gronningen? Cholera co za chory klub.

Piłkarze się rozwijają i żaden sposób obliczania jego potencjału na etapie jego rozwoju nie jest znany, nie istnieje genie scout w realistycznym świecie. Można oczywiście zaufać intuicji scouta, ale to nigdy nie daje pewności, ktoś może grać w wieku 13 lat lepiej od rówieśnika i skończyć gorzej niż on i tego się nie przewidzi. Jak van Dijk przechodził do Southampton to nie było wiadomo jak przeniesie swoje umiejętności na Premier League. Klub taki jak Southampton mógł sobie pozwolić na takie ryzyko, Liverpool już nie bardzo.
A jednak my poza Coutinho nie wyciągnęliśmy żadnej perełki w ostatnich latach. Wszyscy równo zawodzili, podczas gdy Southampton co roku wynajduje jakieś talenty i to nie jest dzieło przypadku.

Liverpool nie mógł sobie pozwolić na ryzyko jak swoje umiejętności Dijk przeniesie na boiska PL, ale mógł sobie pozwolić na Markovicia (zwłaszcza jego) i Lovrena za 40mln, Balo za 16mln czy Carrolla za 35 (który w PL zagrał pół sezonu)? Coś tu się nie zgadza, bo jednak my często pozwalamy sobie na ryzyko i nigdy nic dobrego z tego nie wyszło.

I przede wszystkim nie mowimy tu o 13 latkach, tylko i zawodnikach mniej lub bardziej ukształtowanych w wieku 18-23 lata.

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Teszni1 pisze: Jesli Van Dijk ma zarabiać 200 tyś/tydz. i ma być najlepiej opłacanym zawodnikiem Liverpoolu z marszu, to troche mi się to nie podoba. Niby nie moja kasa, ale to w pewnym stopniu wywinduje komin płacowy wewnątrz klubu i będąc np. takim Cou, wkurzyłbym się lekko ;d
Masz rację, że może to troszkę zróżnicować hierarchię w szatni. Lecz jeśli chcemy z każdym sezonem posuwać się naprzód, a nie w tył, to tak samo musimy podnosić próg płacowy, by móc konkurować w przyszłości o dobrych zawodników. Taka sytuacja prędzej czy później przyniesie nam korzyści.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Zablokowany