Spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Radbug

Re: Spekulacje transferowe

Post autor: Radbug »

DzidekLFC pisze:Wszystkie plotki łączące nas z Gaelem Clichym są nieprawdziwe.
Liverpool szuka młodego i szybkiego obrońcy.A głównym kandydatem do przyjścia na ANFIELD jest Andrew Robertson.
Liverpool w swoim składzie ma już jednego doświadczonego i starszego lewego obrońce i nie potrzebują kolejnego.
Kariera Alberto Moreno w Liverpoolu dobiega końca. Hiszpań prawdopodobnie przeniesie się na zasadzie wypożyczenia do jednego z beniaminków PL.
Mogę wiedzieć z jakiego źródła masz te informacje? Bardzo nieprawdopodobne wydaje mi się wypożyczenie Moreno zamiast transferu definitywnego i to do klubu z PL zamiast Hiszpanii. O kim mówisz w kontekście starszego doświadczonego lewego obrońcy? Bo chyba nie o Milnerze, który nie tylko nie jest LO ale i doświadczenie na tej pozycji to dopiero zbierał w tym sezonie (wcześniej jakieś epizody co najwyżej).

Clichy natomiast, szczególnie za darmo, wydaje mi się bardzo dobrą opcją. Szybkościowo porównywalny do Milnera, ale w defensywie lepszy i od niego i od Moreno. Ponadto ograny w lidze, co akurat dla mnie nic nie znaczy, ale wygląda na to, że jest jednym z głównych atutów dla ludzi odpowiedzialnych za transfery w naszym klubie. Nawet 31 lat to nie jest dla mnie liczba zaporowa. Spokojnie 3 sezony może jeszcze zagrać na bardzo wysokim poziomie.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Carlos

Post autor: Carlos »

Andrew Robertson najprawdopodobniej odejdzie do Sportingu Lizbona, więc raczej nie jest naszym priorytetem.

Nole

Post autor: Nole »

Według bliskiego znajomego Mohameda Salaha, oraz portalu BeIN Sports piłkarz AS Romy jest bardzo blisko dołączenia do Liverpoolu.

1892

Post autor: 1892 »

Ale po co nam ten Salah skoro na PP mamy Mane oboje wyjezdaja na AFCON myśle że to plotki bardziej bym upatrywał kogoś na drugie skrzydło chyba że Jurgen widzi tam właśnie miejsce dla Egipcjanina.
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." - Bill Shankly

Obrazek

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

A na zastepstwo w razie kontuzji to nie laska? Niepotrzebna jest glebia na prawym skrzydle, rozumiem?

Yvette

Post autor: Yvette »

w razie kontuzji zawsze można wyjść z gry bez zapisywania xD

Awatar użytkownika
RafaR

Post autor: RafaR »

Na fb zauważyłem że Klopp chce ściągnąć Joe Hart z City za 20 melonow.
30 lat na karku. Lecz uważam że bramkarz na lata. Ciekawe czy prawda ;)
Tak samo czytałem że Monaco chce kupić Origi, Na moje dobry ruch i dla niego i dla klubu, tylko nie wiem za ile.
Pozdro

Awatar użytkownika
TheKrzychu
Kontakt:

Post autor: TheKrzychu »

James Pearce (Liverpool ECHO):

• Na pytanie czy LFC jest w stanie pokonać Man City i Chelsea w walce o Van Dijka:
- Klopp pragnie mieć go w swoich szeregach i klub jest przygotowany finansowo na ten transfer, nawet jeśli oznaczałoby to rekord transferowy. Sporo klubów jest zainteresowanych jego usługami, ale dużo zależeć będzie od samego piłkarza. Virgil sam stwierdził, że celuje w Ligę Mistrzów, ale praca z Kloppem jest dla niego kusząca.

• Daniel Sturridge zagrał dobry mecz z WHU i błysnął też w potyczce z Boro - czy ma nadal przyszłość w klubie? Czy klub, jak i on sam będzie w stanie zaakceptować nową rolę w drużynie majac na uwadze jego liczne urazy?

- Klopp ma prawdziwy dylemat. Gdy Anglik jest w pełni sił nadaje grze innego wymiaru, ale w perspektywie całego sezonu nie gra za dużo. Jego historia urazów mówi nam, że menedżer nie może liczyć na niego w stu procentach.

Pomimo problemów zdrowotnych, klub powinien trzymać zawodnika takiej klasy jak Sturridge w drużynie, ale 150 tysięcy tygodniowo to chyba za dużo jak na zawodnika pierwszej drużyny, lecz nie wychodzącego co tydzień w pierwszej jedenastce.
Nie jestem też pewien, czy Stu chce zostać. Dużo zależy od ofert jakie On otrzyma. Z pewnością on, jego agent jak i klub przeanalizują wszystkie oferty i zdecydują czy warto aby zmienił on klub czy też nie. Problemem jest też kwota transferu. Ciężko wycenić umiejętności Anglika. Jeśli jest On zdrowy wart może być 50 milionów funtów, jeśli nie to już tylko jakaś połowa.

• Mohamed Salah - coś jest na rzeczy czy tylko plotka?

- Salah jest celem, ale stał się nim jeszcze wtedy kiedy menedżerem był Rodgers, więc w skrócie... jest nim nadal. BR chciał go ściągnąć z Bazylei w styczniu 2014, ale Chelsea złożyła lepszą ofertę i piłkarz wybrał Stamford Bridge.
Skrzydłowy miał dobry sezon we Włoszech, a wiadomo, że Klopp szuka równowagii na flankach. Sam Mane nie wystarczy.

• Coutinho błyszczał grając na pozycji nr 8, czy w następnym sezonie częściej będziemy go oglądać na tej pozycji i czy Klopp zmieni swą formację?

- Wszystko to ładnie wyglądało w meczach z rywalami, gdzie Cou mógł mieć większy wpływ na grę swojego zespołu z głębi pola. Owszem Cou dobrze radzi sobie jak pomocnik zarówno w 4-3-3 czy 4-4-2 (diament), a gdzie w tej drugiej Mane mógłby grać jako napastnik, ale Klopp ma swoją ulubioną formację 4-3-3 i sądzę, że będzie się jej trzymał.

• Odnośnie lewego obrońcy...

- Zdecydowanie chciał utalentowanego nastolatka, takiego jak Ryan Sessegnon z Fulham. Byłby to spory cios dla klubu jeśli przegrałby on walkę o podpis z Tottenhamem. Z drugiej strony może to spowodować, że Klopp zamiast kupować nieoszlifowany diament sprowadzi na Anfield ukształtowanego piłkarza na teraz, który podejmie walkę o miejsce w składzie z Jamesem Milnerem.

• Lucas Leiva spędził 10 lat w Liverpoolu - zostanie czy odejdzie?

Lucas był bliski odejścia przez ostatnie trzy lata i za każdym razem ostatecznie pozostał na Anfield. Na chcwilę obecną nie chcę przewidywać czy zostanie czy nie, oraz nie chce zgadywać jaka będzie jego rola w drużynie w ostatnim roku swego kontraktu. Wszystko sprowadza się do tego, że sam Lucas zadowolony jest z roli w drużynie, ale dużo będzie zależęć od ofert na stole.
Mam nadzieję, że zostanie z nami, ponieważ jego piłkarskie doświadczenie jest bardzo cenne, zwłaszcza dla naszych młodych zawodników. Jednakże po całej dziesięcioletniej służbie The Reds ma on pełne prawo przemysleć swoją dalszą
karierę i podjąć odpowiednią decyzję. Nie, nie chcę zgadywać o jego przyszłości.

• Nawracająca się kontuzja stopy u Hendersona, a opaska kapitańska. Czy należałoby przekazać ja innemu piłkarzowi? Chociażby Emre Canowi innemu walecznemu pomocnikowi?

- Hendo miał trudny sezon, ale nadal uważam, żę jest on kluczowym piłkarzem w zespole. Powinien on być w pełni zdrów i w pełni przygotowany na start nadchodzącego sezonu i mając na uwadzę to jaki ma respekt w szatni powinien zachować opaskę kapitana.

Owszem brakowało go w kilkunastu meczach, ale nie zapominajmy, że rozegrał on 24 spotkania i wniósł w nich ogromny wkład w misji zdobycia TOP4. Sposób w jaki wpasował się na pozycję defensywnego pomocnik wciąż jest imponujący.

• Z wypowiedzi Kloppa wynika, że ma on już upatrzonych zawodników, a transfery są niemal już zaklepane, prawda to?

- Myślę, że Jurgen próbował powiedzieć, że Liverpool już wybrał kilkanaście nazwisk, które chce mieć w drużynie. Nie sądzę aby miał on na myśli już zaklepane transfery. Dobrze jest robić transfery jak najwcześniej, ale to nie należy do rzeczy łatwych. Sporo klubów jak i piłkarzy czeka na lepsze bądź ciekawsze oferty. Jurgen zapewne chciałby mieć wszystkie swe cele już pierwszego dnia zgrupowania podczas pre-sezonu, ale tak naprawdę czy transakcje skończyłyby się 1 czerwca czy 1 lipca nie miałoby to dużego znaczenia.

• Origi nie bardzo sprawdzał sie jako osamotniony napastnik, często frustrował swych fanów swoją grą. Jaka będzie jego przyszłość na Anfield jeśli przyjdzie nowy napastnik, a Sturridge zostanie?

- Myślę, że Origi powinien zostać. Tak, może być czasem frustrujący, ale wciąż ma mnóstwo potencjału.

Liverpool potrzebuje głębi, potrzebuje siły w ofensywie, a sprzedaż Belga w to lato nie miałaby dla mnie sensu.

• Wielokrotnie mówiono o tym, że Liverpool może przeznaczyć 100 milionów euro na graczy podczas tego lata, jednakże jakie będzie miało to przełożenie na zachowanie głębi składu?

- Głębia składu dla Kloppa podczas tego okienka ma kluczowe znaczenie. Oczywiście, takie osoby jak Sakho, Markovic, Wisdom, Moreno itp. Zostaną sprzedane, ale nie będzie sprzedaży piłkarzy z pierwszego zespołu mających realny wpływ na grę. Liverpool pokazał w zeszłym sezonie, że jest drużyną która potrafi pokonać każdego. Problemy pojawiły się wtedy, gdy brakowało kilku graczy, gotowych zastąpić tych z wyjściowej "11". Zabrakło jakości.

__ Ja wiem, że sporo błędów stylistycznych, gramatycznych, językowych itp, ale chciałem dosyć szybko przetłumaczyć i nie zwracałem na błędy :) Pozdrawiam i dobrej nocy życzę :)
Obrazek

Gebe

Post autor: Gebe »

list3r pisze:A na zastepstwo w razie kontuzji to nie laska? Niepotrzebna jest glebia na prawym skrzydle, rozumiem?
Już na bank Salah siedziałby w LFC na ławce. :D Spokojnie Klopp znalazłby miejsce w składzie dla Momo i Sadio.

Trzeba czekać na bardziej wiarygodne informacje z Anglii, choć ponoć cała egipska prasa podaje informację o Salahu w LFC.

Kodi

Post autor: Kodi »

RafaR pisze:Na fb zauważyłem że Klopp chce ściągnąć Joe Hart z City za 20 melonow.
Tak samo czytałem że Monaco chce kupić Origi, Na moje dobry ruch i dla niego i dla klubu, tylko nie wiem za ile.
Pozdro
Nie kupimy ani Harta ani żadnego innego bramkarza w tym okienku transferowym .

Wałkowane 100 razy.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

RafaR pisze:Na fb zauważyłem że Klopp chce ściągnąć Joe Hart z City za 20 melonow.
20 milionow za bramkarza, ktory bylby 4-5 wyborem w klubie, no ciekawe w sumie.
RafaR pisze:Tak samo czytałem że Monaco chce kupić Origi, Na moje dobry ruch i dla niego i dla klubu, tylko nie wiem za ile.
Pozdro
Jezeli oni faktycznie chca te 110-120 mln za tego calego murzyna swojego to niech dadza chociaz te 60-70 mln. za Divocka i niech idzie.

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Aldor pisze: Jezeli oni faktycznie chca te 110-120 mln za tego calego murzyna swojego to niech dadza chociaz te 60-70 mln. za Divocka i niech idzie.
Sugerowanie po cenie, że Origi ma przynajmniej 55% potencjału, co Kylian XD

Zadowoliłoby mnie 20 nawet 8) za które moglibyśmy albo do kogoś dobrego dołożyć albo wyjść na plus np. wymieniając na Sandro Ramireza z Malagi (niby bałbym się powtórki z Aspasa, ale prędzej wypali sądzę, niż Divock, w którego powoli przestałem wierzyć, że będzie z niego coś lepszego (jeśli mnie zaskoczy, to się tylko ucieszę)).

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

TheKrzychu pisze:James Pearce (Liverpool ECHO):
Spoiler:
Szacun, zajebista robota.

Jaram się Salahem w LFC, marzy mi się lewonożny pilkarz, który grałby regularnie. Salah wykręca zajebiste liczby w Romie. Jak gościa kupimy to będziemy mocniejsi o jakieś %.... no nie wiem, Tomek Hajto by to policzył, ale na pewno transfer mocno na plus.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Kodi

Post autor: Kodi »

Będzie ciekawie , jak Liverpool będzie opierał się w jakimś momencie na skrzydłach Salah-Mane po czym przyjdzie czas na Puchar Narodów Afryki i oboje będą niedostępni po Nowym Roku :lol:
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

Jeff

Post autor: Jeff »

Kodi pisze: Nie kupimy ani Harta ani żadnego innego bramkarza w tym okienku transferowym .

Wałkowane 100 razy.
akurat można się spodziewać transferu bramkarza, jeśli Ward zostanie wypożyczony na kolejny sezon do Huddersfield.

potrzebujemy jakiegoś ogarniętego trzeciego golkipera, najlepiej coś a'la Manninger. kto wie, czy Simon i Loris nie nauczyli się czegoś od bardziej doświadczonego kolegi

Zablokowany