Spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

licznerek

Re: Spekulacje transferowe

Post autor: licznerek »

Dokładnie. Zwłaszcza że Rodgers sam powiedział: Nie mam już funduszy, więc musimy działać w taki sposób.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!

Awatar użytkownika
kinio25LFC
Kontakt:

Post autor: kinio25LFC »

Teoretycznie klub może jeszcze sprowadzić kilku grajków, bo cały czas jest realna szansa na zwolnienie się kwoty rzędu 20 milionów funtów.

Carroll: 15 baniek, cały czas WHU się o niego bije, jest możliwym że w ostatnim dniu okienka Newcastle wróci z poprawioną ofertą i wtedy Rodgers zapewne go puści
Adam: 5 milionów: było coś o zainteresowaniu jego osobą
Spearing: 2-3 bańki, Bolton

Zakładając, że sprawy potoczą się po naszej myśli, daje nam to kwotę rzędu 20 milionów z małym plusem. Teraz kwestia, czy włodarze zdecydują się zatrzymać tę kasę do zimowego okienka transferowego lub po prostu przelać ją na konta klubu czy Rodgers ma mieć swój plan B, czyli listę zawodników do wyrwania w przysłowiowej ostatniej chwili. Liczę, że wypali jednak transakcja Adam -> Depmsey + 3 miliony funtów. Naprawdę przyda się nam taki zawodnik z przodu, no bo kim my mamy straszyć gumożuja czy innych Szczęsnych? Suarez, Downing, Sterling, Osama, Gerro, teoretycznie Andrzej Karol i to zasadniczo tyle, jeśli mowa o opcjach ofensywnych. Można oczywiście wskazać Morgana, ale w starciu z potentatami ligowymi raczej tyłka nie będzie urywał. To 5-6 graczy na cały długi sezon, wzbogacony o rozgrywki pucharowe i Ligę Europy. To po prostu za mało, chyba że nasz menedżer chce próbować stylu, jaki prezentowała podczas E2012 Hiszpania, czyli gra pięcioma pomocnikami bez nominalnego napastnika, chociaż wydaje mi się, że na naszym obecnym poziomie sportowym, jest to po prostu nieosiągalne. Mamy jakąś umowę partnerską z Nacionalem Montevideo, może pora wypożyczyć sobie od nich jakąś ofensywną perełkę U18 czy U19.

Tak czy owak, Dempsey powinien być absolutnym celem numer jeden, tym bardziej, że sam gracz - o ile się nie mylę - złożył transfer request. Jakby tak jeszcze znaleźć jakiegoś naiwnego na Downinga i opchnąć go za 12-15 baniek to byłoby cudownie. Może Wenger się pokusi? :P
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki

hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

@ kinio25LFC

Teoretycznie masz rację. Jeszcze dorzućmy do tego Cole'a z jego duża tygodniówką i pozbywamy się zawodników niepotrzebnych, niepasujących, za słabych. Bierzemy Clinta i jeszcze zostaje na jakiegoś porządnego napastnika. Wszysto to jednak marzenia. Andy tak łatwo nie odejdzie. Do WHU nie chce, o zainteresowaniu innych klubów nie słychać a z NUFC nie za bardzo chcemy interesy robić. Adam również do odejścia się nie garnie. Cole'a nikt nie chce. Tylko Jay'a chce Bolton i pewnie tam pójdzie, bo teraz mamy już sporo lepszych w środku. Tylko, że to 2-3mln, które nie odmienią mocno sytuacji.

Jeszcze trochę czasu zostało. W kasie pusto, więc nie ma co liczyć na transfery. Może znowu jakieś wypożyczenie. Wszystko odblokować może Carroll, ale wydaje się, że zamieszanie z nim potrwa do końca a nie zdziwię się jak zostanie i będzie grał ogony lub wcale.

Awatar użytkownika
kinio25LFC
Kontakt:

Post autor: kinio25LFC »

Andrzej Karol odejdzie, kwota rzędu 15 baniek ;) Mam nadzieję, że wspomnisz moje słowa.

Co do Adama, liczę na włączenie go w transakcję z Dempseyem, wtedy facet zasadniczo niewiele ma do gadania, bo tego typu transakcje przeważnie utrzymują pensję gracza (w tym wypadku Adama) na zbliżonym poziomie. Do tego by sobie pograł w 1.składzie, więc dla niego taki układ jest całkiem ciekawy ;)
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki

MatiBorek
Kontakt:

Post autor: MatiBorek »

Brutalna prawda jest też taka, że swoją marną grą w poprzednim marnym sezonie marnego Liverpoolu nikt z nich nie zapracował sobie na choćby małe zainteresowanie. Boję się, że ich sprzedaż nie będzie polegała na wybraniu najlepszej oferty, a niestety sprowadzi się to do akwizycji i sami będziemy musieli przypominać innym, że przecież Adam kiedyś umiał dorzucać ładne piłki, a Carroll wsadzać je do bramki i że to naprawdę dobry towar po promocyjnej cenie, a ten zestaw obiadowy do każdego zakupu jest całkiem gratis.

Drugim ciosem jest to, że zawodnicy sami nie mają ochoty się ruszać. I nie wiem ile prawdy jest w ich tłumaczeniu, że mają ambicję grać dla wielkiego Liverpoolu. Wygląda to na dobre alibi, bo nikt nie walnie prosto z mostu, że kasa jest gruba i gdzie indziej może nie być tak suto zastawionego stołu. Pchamy tego Andy'ego jak się da, a on tak jakoś mocno się zakorzenił.

Mimo wszystko musimy wyczekiwać informacji o transferach z klubu w pierwszej kolejności. Bez tego ciężko o jakieś ruchy w stronę Anfield.

zoltoczerwony52

Post autor: zoltoczerwony52 »

Tito Vilanova powiedział na konferencji, że 3 zawodników nie znajduje się w jego planach na następny sezon i mogą oni odejść. Dał jasno do zrozumienia, że ci piłkarze to Afellay, J. Dos Santos i Fontas. Można mieć nadzieje, że odżyje zainteresowanie Liverpoolu Afellayem, bo niewątpliwie jest to zawodnik który mógłby wnieść wiele ożywienia do naszej ofensywy, jest szybki, ma dobry drybling, potrafi zagrać dobrą piłkę a także precyzyjnie uderzyć ją z dystansu. Cena raczej też nie byłaby wygórowana, podejrzewać, że na bank nie wyższa niż za Dempseya, który jest starszy od Holendra. Ja byłbym zachwycony tym transferem, wiem że Afellay raz odrzucił ofertę Liverpoolu, ale teraz sytuacja się trochę zmieniła, i Ibi już wie, że w Barcelonie nie ma czego szukać.

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

Trzy wpisy z twittera:

Tony Barrett
Martin Jol not particularly convincing on Clint Dempsey. Are relations now so strained that he'd welcome a bid just to resolve things?
Jacqui Oatley
I've just asked Alan Pardew whether Andy Carroll would sign this week "No I don't think so. We might try to bring in a younger player" #NUFC

Rory Smith
Just on the Dempsey situation: Fulham's retro reporting of Liverpool strikes me as a mechanism to push Liverpool into an offer.

Khazim

Post autor: Khazim »

kinio25LFC pisze:Andrzej Karol odejdzie, kwota rzędu 15 baniek ;) Mam nadzieję, że wspomnisz moje słowa.
Fajny scenariusz, ale na moje oko mało realny.. Opcje Andy'ego są trzy:

a) idzie do WHU. Młoty go chcą i wydaje mi się, że bez problemu byśmy się z Londyńczykami dogadali. Tyle, że tutaj problem stanowi sam "Andrzej", który nie chce tam iść, a chcąc niechcąc jego zdanie jednak w tej sprawie się liczy. Podobnie jak w przypadku Aggera gdzie wszyscy powtarzali, że jeśli nie chce to nie pójdzie.

b) wielki powrót wielkiego człowieka do N'castle. Na moje oko niestety z tym też może być ciężko. Po pierwsze jak już wspomniał kolega raczej ciężko nam się ze Srokami dogadać. Ja im się nie dziwie, w końcu zrobili na nas super interes, z którego w dalszym ciągu chcą czerpać zyski. Druga sprawa to nie wiem czy sam Carroll byłby tak naprawdę na dzień dzisiejszy skory do powrotu. Wie, że po takim sezonie u nas ciężko mu będzie rywalizować z Ba i Cisse.

c) no i ostatnia opcja (z tych które tu rozważamy), czyli Carroll zostaje u nas. Co też jest bezsensowne, bo BR go u nas nie widzi w składzie. Gramy trójką Stu, Luis, Fabio. Więc albo Anglik będzie grzał ławe, albo Brendan będzie zmuszony do kolejnego mieszania w taktyce.

Tak to wygląda na moje oko. Co do reszty spekulacji transferowych to moim zdaniem raczej nasze szaleństwa w tym oknie się już powoli kończą. Licze jeszcze na rozwiązanie sprawy z Dempseyem. Nie wierze jakoś, żebyśmy jeszcze w czasie tego okno wchodząc na główną widzieli artykuły z Afellayem i koszulką The Reds na zdjęciu. Nie chciałbym być pesymistą, ale niestety ja tak to widzę.
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

O Carrollu... Jeżeli Andy odejdzie, to znając życie, mogłoby się to stać w ostatnich godzinach okna transferowego. Skoro nie ma już kasy na transfery, nie będziemy w stanie na czas zastąpić Carrolla. Więc jak dla mnie, jest już pozamiatane i Andy zostanie przynajmniej do stycznia. Wypożyczenie nic nam nie daje... nie będzie kasy, nie będzie już czasu, by sprowadzić kogoś wartościowego w zamian.
Włodarze LFC już się chyba nauczyli ile dają transfery last minute... tyle co polskie biura podróży :wink:

O Dempseyu... Prędzej wierzę, iż uda nam się ściągnąć Dempseya, niż sprzedać Carrolla. Mam wrażenie, iż Liverpoolu wyczekuje do ostatniej chwili, by zmusić Fulham do wymiany, Dempseya w zamian za Adama i symboliczną dopłatę. Podoba mi się to rozwiązanie. Za jednym zamachem załatwilibyśmy nowego ofensywnego gracza i pozbyli się nie mającego zbyt wielkich perspektyw na grę, środkowego pomocnika.
Nie czarujmy się - po przyjściu Sahina, Adam może mieć problemy, by na ławkę się łapać. Z kolei, skrzydła, ofensywa nadal wyglądają na wymagające wzmocnień. Jest Suarez, póki co Carroll i Borini. Downing może znów grać padakę, Sterling jeszcze za młody na pełne, częste granie w pierwszym składzie. Jest nowy, niesprawdzony Asssaidi, jest stary, niewyleczony Cole.
Jak duże mamy tu braki, pokazał mecz z Hearts, gdzie Shelvey musiał grać z konieczności prawoskrzydłowego :shock:

O odejściach... Jak już wspomniałem Adam jest pierwszy na wylocie oraz następny w kolejce - Spearing. Bez różnicy dla mnie czy Jay zostanie do Boltonu wypożyczony, czy sprzedany. Chłopak serce ma wielkie, jednak umiejętności już nie bardzo. Ratował nas ostatnie 1,5 sezonu - chwała mu za to. Dla dobra jego samego i klubu, czas, by Jay kontynuował karierę w innym mieście.
Do odejścia szykują się, bądź nadają... Doni, Pacheco... niestety nie Cole. A jest jeszcze np. Wilson, z którym też coś trzeba zrobić...

Mimo wszystko sporo pracy jeszcze w ostatnich dniach letniego okna transferowego nas czeka.
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”

Awatar użytkownika
Mateusz22

Post autor: Mateusz22 »

Poranny twitter:
Duncan Castles
Andy Carroll tells Brendan Rodgers he wants a move to Newcastle United and nowhere else.
Andy z Anfield ruszy się tylko w stronę Newcastle.
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - J.Carragher

Awatar użytkownika
Seymersider

Post autor: Seymersider »

Mateusz22 pisze:Poranny twitter:
Duncan Castles
Andy Carroll tells Brendan Rodgers he wants a move to Newcastle United and nowhere else.
Andy z Anfield ruszy się tylko w stronę Newcastle.
Denerwuje mnie już ten cały Carroll dobrze widzi że nikt go tu nie chcę a jednak nie chce odejść...

shelby3001
Entertainment

Post autor: shelby3001 »

z ostatniej chwili !!! :) :) :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JuniorLFC

Post autor: JuniorLFC »

shelby3001 pisze:z ostatniej chwili !!! :) :) :)

Obrazek
Jeśli to prawda, jestem bardzo i to bardzo zadowolony :D
Obrazek
Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy. ~ Steven Gerrard

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

JuniorLFC pisze:
shelby3001 pisze:z ostatniej chwili !!! :) :) :)

Obrazek
Jeśli to prawda, jestem bardzo i to bardzo zadowolony :D
Mógłby to ktoś minimalnie przetłumaczyć o co chodzi ? Z góry dzięki.
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

eryk97

Post autor: eryk97 »

Dobrze, że to piszę shelby, mogę spać spokojnie. A poza tym jak można łykać taką plotę. Huntelaar ma 29 lat chyba a nasz klub obniża wiek a nie zawyża, więc można być spokojnym że nigdy do Liverpool'u nie trafi.
Obrazek

Zablokowany