Luis Suarez

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Damian

Luis Suarez

Post autor: Damian »

Obrazek
Damian 2011-01-17 11:37:28 pisze:Liverpool Football Club złożył oficjalne zapytanie o urugwajskiego piłkarza, grającego na pozycji napastnika w Ajaksie, Luisa Suareza. The Reds starają się o 23-letniego zawodnika, chociaż rezultat tych działań pozostaje na razie nieznany. Pierwszym kluczowym elementem będzie cena, jaką podyktuje holenderski klub - podaje większość brytyjskiej prasy.

Główni włodarze klubu czyli John W. Henry i Tom Werner byli w niedzielę obecni na trybunach Anfield podczas derbów Merseyside, po których widać jak na dłoni, że drużyna potrzebuje wzmocnień - pisze między innymi Dominic King z Daily Mail.

Do końca okienka transferowego pozostało dwa tygodnie, a zespół the Reds potrzebuje kolejnego impulsu. Rozmowy, jakie odbędzie Dalglish w ciągu kilku następnych dni z właścicielami pokażą, czego będziemy mogli spodziewać się drugiej części sezonu.

Kwota za jaką Suarez może przejść do Liverpoolu to 18 mln funtów. The Reds mocno interesują się zawodnikiem Ajaxu bowiem Damien Comolli, a także jego poprzednik Eduardo Macia regularnie odwiedzali Amsterdam ArenA w tym sezonie.

Suarez wystąpił w tym sezonie w 20 meczach i strzelił osiem bramek w barwach Ajaxu.
http://lfc.pl/39657

Awatar użytkownika
matys551

Re: Luis Suarez

Post autor: matys551 »

Ja za to nie opieram się w żadnym wypadku na jakimkolwiek wiarygodnym źródle, ale MOŻLIWE jest, że bonusem będzie awans do LM(sic!). Transfer tym bardziej możliwy, że tam gdzie nie trzeba nie ma o nim szumu. Sytuacja Suareza wydaje się być o tyle dziwna, że prowadził on rozmowy z tymi w czerwonych strojach, co to rzut kamieniem na mapie są(o tak, lepiej w nich kamieniem niż beretem) i ze smerfami jeszcze wtedy, gdy mogli groszem sypnąć. O dziwo prawdopodobnie my go zgarniemy, a co jeszcze dziwniejsze zaledwie pół roku po mundialu. Czekam na newsy z niecierpliwością, ale w przeciwieństwie do niektórych zaraz pójdę smacznie spać 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
BarLiv

Post autor: BarLiv »

Wyczytałem, że nam będzie coraz ciężej wykupić Suareza. Ajax nie chce się zgodzić go sprzedać. Ewentualna kwota 30 mln funtów może ich skłonić do sprzedania Suareza.

Zaczyna mnie martwić nasza polityka, bo w końcu by się ktoś mocny przydał. Za dużo plotek już jest na temat tego transferu, więc może być coraz ciężej :(

Awatar użytkownika
czarnyolek
Kontakt:

Post autor: czarnyolek »

Jetzu pisze:Sprawa wyglądała na zamkniętą jeszcze wczoraj - Ajax był gotowy sprzedać Suareza, my byliśmy gotowi go kupić, Luis chciał do nas przejść - sytuacja marzenie. Teraz Ajax zarządał wyższej kwoty (pewnie zobaczyli transfer Darrena Benta) i zaczęły się schody.

Według mnie, poniżej 20mln można go brać, więcej wart nie jest, a jak przepłacimy za pierwszy transfer, to już wszyscy będą z nas doić.
Bent to zupełnie inna sprawa, wiadomo, że za Anglików płaci się x 2. Plusem jest tylko to, że AV się wyżygała z kasy i może zaakceptuje oferte za Younga bądź Downinga, mają przecież jeszcze Albrightona, Agbonlahora, Bannana i Piresa na skrzydło, więc jednemu raczej pozwolą odejść. Pensji Warnocka z listy płac też pewnie chetnie by się pozbyli.
Downing na Anfield!
Obrazek

Awatar użytkownika
9xMG

Post autor: 9xMG »

http://www.anglia.goal.pl/index.php?dzi ... kul=188434
źródło:SkySport
30 mln to za dużo moim zdaniem. Czytałem że sam Luis nie odmówił by Barcelonie.czytałem gdzieś że w wywiadzie poinformował powiedział iż jeśli odejdzie to do klubu który walczy o najwyższe cele. Niestety my jeszcze się do takich nie zaliczamy :(

Awatar użytkownika
Frytek

Post autor: Frytek »

Nie róbcie tutaj takiego syfu, to nie jest dział "off topic"!
Zresztą moim zdaniem ten temat jest zbędny, jak ktoś chciał pisać coś nie na temat to są przecież "plotki transferowe" (tam nikt nie jest w stanie tego ogarnąć)

Wracając do tematu :) Suarez by się nam przydał jak laska niewidomemu i jestem dobrej myśli jeśli chodzi o ten transfer. Prawdopodobnie w Czwartek po południu będęmiał uśmiech od ucha do ucha po wejściu na lfc.pl :)
Obrazek
"I don't want to train footballers, I want to educate them, training is for dogs."

Awatar użytkownika
BarLiv

Post autor: BarLiv »

@Dustin

Ale mam nadzieję, że taka kara siedmiu meczów pójdzie po rozum do głowy.

Tak z nudów chciałem się coś dowiedzieć więcej o nim i muszę powiedzieć, że jest to wyśmienity gracz o bardzo dobrych walorach strzeleckich oraz technicznych. Natomiast to straszny symulant i widać, że nie umie nerwów pohamować. Niby fajnie, że twardy, ale nie chciałbym gracza, które będzie miał 7 meczów kary :D .

Ale moje zdanie - Jestem na TAK! Za transferem 8)

Awatar użytkownika
jarzomp
Kontakt:

Post autor: jarzomp »

A ja przemęczyłem na YT kompilację jego 49 bramek strzelonych dla Ajaxu i nie mogłem uwierzyć jaka liga holenderska jest słaba. Obrońcy stoją na prostych nogach i dają się mijać jak tyczki, a bramkarze ani myślą by wyjść z bramki w sytuacji 1vs1 lub przy dośrodkowaniu. Przy obrońcach w PL strzeliłby może 10 z tych 49 bramek. Mam jednak nadzieję, że jest na tyle utalentowany, że sobie u nas poradzi i pomoże nam się podnieść.
Wszyscy jesteśmy więźniami czasu, niewolnikami wieczności...

Ciuras
Kontakt:

Post autor: Ciuras »

Przeciągają się negocjacje z Ajaxem. Nie dziwię się, w ich sytuacji oczywistym jest, że chcą wynegocjować jak najwięcej. Znają sytuację Liverpoolu, wiedzą, że szukamy dobrego gracza do linii ataku, że mamy nowych właścicieli, wiedzą że jesteśmy zdesperowani. Z drugiej strony Suarez widzi możliwość i wykazuje chęć zmiany barw klubowych. Jego cena spada od lata i będzie spadać nadal. Im bliżej końca kontraktu tym cena niższa.
Troszkę to przypomina sytuację Mascherano i naszych negocjacji z Barceloną
Dzisiejsza prasa i portale internetowe nie podają nic nowego, tylko, tyle że trwają twarde negocjacje. W zależności od strony, która się wypowiada bądź skąd jest news, bliżej a to Suarezowi do Liverpoolu, a to Ajaxowi do zatrzymania swojej gwiazdy...
http://www.liverpoolfc.tv/news/media-wa ... ver-suarez
http://www.liverpoolfc.tv/news/media-wa ... compromise
Wydaje się też, że upadł temat ew. przejścia Babela do Ajaxu. Ich interesuje tylko gotówka.
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”

Awatar użytkownika
LFC4ever

Post autor: LFC4ever »

Znalazłem kilka plotek, że Suarez coraz bliżej. Każde źródło podaje skrajnie różne ceny, ale myślę, że prawda leży gdzieś po środku.

http://www.transfery.info/news-full-14033.html
http://www.sport.pl/pilka/1,65080,89766 ... poolu.html
Obrazek
Pragnę przeżyć moment pierwszego zwycięstwa i siedzenia w szatni po zakończonym meczu. W tym momencie, całą pracę jaką włożyłem, wszystkie potknięcia i kontuzje, będą warte zachodu, ponieważ kocham grać dla tego klubu - Steven Gerrard

mateo227
Kontakt:

Post autor: mateo227 »

jarzomp pisze:A ja przemęczyłem na YT kompilację jego 49 bramek strzelonych dla Ajaxu i nie mogłem uwierzyć jaka liga holenderska jest słaba. Obrońcy stoją na prostych nogach i dają się mijać jak tyczki, a bramkarze ani myślą by wyjść z bramki w sytuacji 1vs1 lub przy dośrodkowaniu. Przy obrońcach w PL strzeliłby może 10 z tych 49 bramek. Mam jednak nadzieję, że jest na tyle utalentowany, że sobie u nas poradzi i pomoże nam się podnieść.
Suarez już udowodnił na arenie międzynarodowej, że jest diamentem pośród młodych napastników, to będzie magiczny transfer :roll:
Follow me on twitter:
https://twitter.com/ma22eo

Awatar użytkownika
FCmadzia
Kontakt:

Post autor: FCmadzia »

Zawodnik to na pewno dobry [bardzo dobry], ale za duże podniecenie nim panuje.
Po pierwsze- nie ma oficjalnego info o tym, że piłkarz jest nasz. A dopóki nie ma tego oficjalnie potwierdzonego, to nie ma tego w cale.
Po drugie- nawet jeśli przyjdzie do nas to nie wiem dlaczego uważamy go za takiego zbawcę ? Torres jak przychodził- to był prawdziwy hit, ale Suarez? Spokojnie. Nando strzelał aż miło w lidze hiszpańskiej, był kapitanem, symbolem Atletico mimo młodego wieku, a Urugwajczyk robi to raptem w lidze holenderskiej. Babel też tam brylował.

Oczywiście bardzo bym chciała żeby do nas przyszedł, bo jest to bodaj najlepszy zawodnik (ofensywny przynajmniej), na którego nas stać, którego sprowadzenie jest rzeczywiście realne. Jednak już w tej chwili za bardzo się większość napala na niego- co by nie było jak z Meirelesem...
Niewykluczone, że przyjdzie i będzie od razu grał na wysokim poziomie, zdobywał bramki i asysty, bo jak najbardziej myślę, że stać go na to. Ale może też nie dać rady, a przynajmniej nie odpalić od początku.
Moim zdaniem: easy easy panie i panowie. :)

Swoją drogą- dobrze powinna wyglądać para El Nino-Luis.

saw

Post autor: saw »

Póki co nie ma co się tak podpalać, ustawiać Suareza na boisku czy wyliczać ile bramek zdobędzie, bo nic nie jest jeszcze pewne. Negocjacje może i są, oferty może i były, ale póki nie będzie oficjalnego potwierdzenia, nie ma co się cieszyć. Futbol zna masę przypadków, gdy jakiś zawodnik miał już przechodzić do danego klubu, a nic z tego nie wyszło :wink:

Cieszyć się będzie można dopiero jak przyjdzie.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

era
Kontakt:

Post autor: era »

mateo227 pisze:
jarzomp pisze:A ja przemęczyłem na YT kompilację jego 49 bramek strzelonych dla Ajaxu i nie mogłem uwierzyć jaka liga holenderska jest słaba. Obrońcy stoją na prostych nogach i dają się mijać jak tyczki, a bramkarze ani myślą by wyjść z bramki w sytuacji 1vs1 lub przy dośrodkowaniu. Przy obrońcach w PL strzeliłby może 10 z tych 49 bramek. Mam jednak nadzieję, że jest na tyle utalentowany, że sobie u nas poradzi i pomoże nam się podnieść.
Suarez już udowodnił na arenie międzynarodowej, że jest diamentem pośród młodych napastników, to będzie magiczny transfer :roll:
Prawie 24 lata, to już nie taki młody :) Rozwinięty napastnik, powinien się sprawdzić. Oby dzisiaj były jakieś optymistyczne newsy, w stylu, że przyleciał na testy medyczne, albo coś w tym stylu. Przydałby się jeszcze jakiś Hazard albo inny Gervinho.
No i ktoś na defensywną pomoc, bo Lucas, to jednak odbieracz w stylu Mascherano to nie jest.

impiii

Post autor: impiii »

Zbyt długo to wszystko trwa. Może okazać się, że przez kilka dni będziemy zwlekać z tym transferem, aż w końcu do nas nie dojdzie i wylądujemy na lodzie. 2/3 okienka za nami, a transferów jak i nie było tak i nie ma..

[email protected]: Dopinamy albo nie dopinamy.. a negocjacje o Honde też będą trudne ponieważ CSKA chce go sprzedać latem.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, o 16:21 przez impiii, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko. Każdy dzień jest moim nauczycielem.

Zablokowany