Optymalny/podstawowy skład

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Kodi

Re: Optymalny/podstawowy skład

Post autor: Kodi »

Xabi14Alonso pisze:Hendo to naturalny box-to-box, ale trzeba pamiętać o jego pięcie. Te urazy podobno mają charakter zmęczeniowy, a jako DM wydaje mi się, że gra znacznie bardziej "statycznie" niż jako b2b - choć chętnie zobaczyłbym statystyki sprintów i przebiegniętego dystansu. Na pewno zagra tak parę razy w sezonie, ale stawiam, że głównie będzie rotował z Fabinho jako DM (np. na mecze ze słabszymi przeciwnikami)

Dopóki nie ściągniemy ŚPO, idealnie byłoby grać Fabinho-Keita-Ox, no ale, że stało się to, co się stało... Opcja 4-3-3 z Fabinho-Wijnaldum-Keita też jest możliwa, i wygląda jak niezła maszynka do pressingu. Liczę na to, że Gini trochę odżyje w przyszłym sezonie, bo potrafił grać świetne spotkania, a "im dalej w las" tym było z tym u niego ciężej. Mam wrażenie, że zaliczył regres względem 16/17.

Co do ustawienia - szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się, gdybyśmy w przyszłym sezonie częściej widywali 4-2-2-2, tak jak zdarzało się grać w drugiej połowie sezonu w lidze, głównie na wyjazdach (np. West Ham):
-------Firmino-Salah-------
Mane------------------Fekir
-------Keita-Fabinho-------

Coś w tym stylu, w miejsce Fekira był Ox. Szczerze mówiąc, widziałbym tutaj Francuza, to by było coś niesamowitego w kwestii możliwości w ofensywie - Mane i Fekir umieją równie dobrze grać i centralnie i szeroko, no i ten pressing... Firmino spokojnie może schodzić niżej, wtedy Salah jest praktycznie zwolniony z zadań defensywnych. Keita w RB Lipsk występował najczęściej właśnie w takiej formacji, u boku np bardziej defensywnego Demme.
Ja rozumiem, że Fabinho to dobry DP i wgle, ale serio chciałbyś, żebyśmy grali 2 w środku ? :D
Już pomijając sam zamysł, jeżeli ktoś chociaż trochę zna taktykę Kloppa, oraz jego preferencję, domyśli się, że będziemy zmierzać raczej do ustawienia, które używał w Dortmundzie, czyli 4-2-3-1 ( jeżeli ściągniemy Fekira bądź innego ŚPO)

Jeżeli natomiast pominiemy tego typu transfer, bo Klopp na rynku nie znajdzie nikogo kto by mu odpowiadał, zostaniemy przy 4-3-3 oraz z defensywnym 5-3-2 znanym z poprzedniego sezonu. Nasz skład bardzo dobrze wyglądał w poprzednim sezonie i wątpie, żeby Klopp nagle wprowadzał jakieś ogromne zmiany taktyczne, stara się raczej o załatanie dziur w środku i uniknięcia sytuacji z poprzedniego sezonu, gdzie czasami nasz środek po prostu miał problemy z odbiorami i często dochodziło do sytuacji, gdzie w pomocy i ataku to Firmino miał ich najwięcej.

Wygląda to mega obiecująco i jestem pewny, że będziemy w przyszłym sezonie walczyć o trofea :)
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

Xabi14Alonso
Kontakt:

Post autor: Xabi14Alonso »

@Kodi

Co do 4-2-2-2 - szczerze? Właściwie czemu nie, a przynajmniej na słabsze zespoły. Grywaliśmy tak różnymi parami, nawet Can-Wijnaldum i naprawdę dobrze nam to wychodziło. A co dopiero Fabinho-Keita :>
Np. z West Hamem, pamiętam też że kontynuowaliśmy to z powodzeniem w innych meczach, więc nie jest to jakiś mój wymysł:
https://www.thisisanfield.com/2017/11/j ... liverpool/

Jurgen dawno nie używał już 4-2-3-1, choć zdarzyło mu się eksperymentować pod koniec zeszłego sezonu w lidze, np. z Brighton gdzie zagraliśmy Firmino na 10tce i Solanke z przodu. Też wyszło fajnie. Wszystko jest możliwe, Klopp stał się strasznie elastycznym trenerem jeśli chodzi o różne ustawienia na boisku. W dodatku ostatnio mocno zluzował z nieustannym pressingiem. W porównaniu z jego "peak Borussią" nasz skład przebiega znacznie mniej kilometrów na boisku - jeśli się nie mylę, rekord w LFC to jakoś 117km, a za czasów BVB zdarzało się, że jego piłkarze robili powyżej 120, nie wiem czy nie osiągnęli kiedyś nawet 123km. W dodatku teraz znacznie częściej prowadzimy grę i atakujemy w posiadaniu, do czego wydaje mi się, że 4231 nie jest tak dobre jak 433. Ale to tylko suche dywagacje, bez większego podparcia. Czegokolwiek Klopp by nie wymyślił, to raczej to zaakceptujemy, nieprawdaż? :D
"I believe we can look forward to the day when we win the title." — Jamie Carragher

Glajskor

Post autor: Glajskor »

Spoiler:
:roll:
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"

Hubal

Post autor: Hubal »

Jejku jak będziemy mieli taki skład to aż uronię łezkę ze szczęścia <3
Wzrusza mnie to niesamowicie

MILF

Post autor: MILF »

Glajskor pisze:
Spoiler:
:roll:
Wygląda jakby to był FM! :roll: :roll: 8) 8)
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

MateuszFC

Post autor: MateuszFC »

Mylę że Hendo nie wypadnie ze składu. Ale zobaczymy.

Mariano

Post autor: Mariano »

Ja myślę że wypadnie, ani Keita ani Fekir ani Fabinho nie przyszli tu siedzieć na ławie. Ja mam jedynie obawy, że trochę minie czasu zanim się zgrają, ponieważ praktycznie wymieniamy cały środek pola. Dla każdego z nowych nabytków będzie to oczywiście nowa liga, liga szybsza, silniejsza, wymagająca szybszego myślenia i działania. Dlatego nie zaczniemy od razu w pierwszej kolejce trójką Fekir-Keita-Fabinho, byłoby to za duże ryzyko. Generalnie jednak po kilku(nastu) kolejkach prawdopodobnie tak będzie wyglądało ustawienie.

Ale cholernie jestem podekscytowany tym sezonem, kibicuję Liverpoolowi stosunkowo niedługo bo od sezonu 13-14, ale jestem zdania że ten sezon będzie najlepszy w moim mini kibicowskim cyklu.

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Przypominam niektórym ze dopóki nie ma oficjalnego potwierdzenia transferu, to dany gracz nie jest naszym zawodnikiem, więc poczekajcie ;D O ile z Allisonem to na 99,9% bedzie naszym zawodnikiem, tak z Fekirem poczekajmy :D Bo pozniej jak to standardowo bywa bedzie wielki placz, i mowienie że ten nasz zarząd cały do wyje.... :D

Bakan

Post autor: Bakan »

Jeśli prawdą jest, że dla nas okno jest już zamknięte to można powoli zastanawiać się jak będzie wyglądał nasz wyjściowy skład a dokładniej jego druga linia i atak.

Wariant najbardziej wyważony:

———Fabinho—Hendo——
—————-Keita——————
—Salah—Firmino—Mane—

Takie ustawienie pozwala zabezpieczyć środek pola i powinno być w moim odczuciu wykorzystywane w starciach z zespołami typu City, Spurs, Chelsea czy Arsenal (zakładając, że dwie ostatnie będą chciały grać ofensywnie bo u Emery’ego może być różnie). O kreację bym się nie martwił, nasza trójka z przodu świetnie operuje piłką, Keita to solidne wsparcie, Hendo ubezpieczony DMem swoje dorzuci a Fabinho to świetny rozgrywający. Ponadto trzeba pamiętać, że zespół Kloppa ogrom sytuacji tworzy dzięki wysokiemu pressingowi. Mozolne rozgrywanie piłki od własnej bramki nie musi być niezbędne do strzelania goli.

Wariant ofensywny:

——-Fabinho—-Hendo——-
Shaqiri————————Mane
———Salah—Firmino———

lub

——Fabinho——Hendo——-
—————Shaqiri—————-
Salah——Firmino—-Mane

Odpowiedni zabezpieczenie w środku za sprawą dwóch DMów i ofensywna czwórka. Powinno się sprawdzać z zespołami, które „murują”.

Wariant ultraofensywny;

———Fabinho——Keita———
Shaqiri————————-Mane
———-Salah——Firmino——-

lub

———-Fabinho—-Keita———
——————Shaqiri—————-
Salah———Firmino—-Mane

Szczerze? Nie wydaje mi się, żeby Klopp kiedykolwiek zdecydował się na taki wariant, chyba, że pod wpływem chwili gdy będzie trzeba gonić wynik. Trudno wyobrazić sobie by wyjść na mecz z tylko jednym zawodnikiem, odpowiedzialnym za bronienie w środku pola. Dziś już tak się nie gra i choć Keita to gracz inteligentny i potrafiący wypełniać luki to mimo wszystko uważam takie zestawienie za mocno ryzykowne.

Kodi

Post autor: Kodi »

AustralianMagic pisze:Trochę tego nie rozumiem... Od odejścia Coutinho rozglądamy się za "10". Wiele razy była mowa o zastępstwie Cou 1 do 1, a teraz nagle nie potrzebujemy nikogo na "10"? Nie mamy nikogo kto potrafi grać szybką i błyskotliwą piłkę zaraz za plecami Firmino. Nie mówcie, że jest Keita, bo Keita nie jest "10". Chyba że Klopp planuje korzystać ze Sturridge'a, zmienić nieco ustawienie i czasami grać dwójką z przodu razem z Firmino.
Zapominacie, że ulubieńcem Kloppa jeśli chodzi o nasz skład jest Adam Lallana :wink:
Jest zdrowy, i jeżeli zaliczy cały okres przygotowawczy, to nie zdziwię się jeżeli to on + Shaq i Gini, będą tą pozycję zajmować.

Skoro Klopp chciał Fekira, oznaczało to prawdopodobnie 4-2-3-1, ciekawi mnie czy pomysł zostanie, czy jednak zostaniemy głównie przy 4-3-3

Poza tym to na pewno nie rozmowa na ten dział spekulacji, wracając do ostatniej kłótni między użytkownikami i modami :)
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

----Karius... nah, just kidding. Alisson----
---Clyne--Matip--Van Dijk--Robertson---
------Fabinho-----Keita-----Milner--------
------Salah------Firmino-----Mane--------

Zdaje się, że zaczniemy od czegoś takiego. Być może Taa za Clyne, choć Klopp powiedział, że da wolne tym, którzy długo zabawili w Rosji. Myślę, że to będzie ewoluować w róże strony. Wobec braku Fekira, myslę że to będzie 4-3-3. W takim układzie trudno wyobrazić sobie środek bez Hendo lub Milnera, którzy zakładaja najczęściej opaskę kapitana. Być może to sie będzie zmieniać w miarę upływania sezonu. Shaqiri - stawiam że w naturalnych warunkach będzie zmieniał kogoś z trójki napastników, no chyba, że będziemy gonić wynik, wtedy Shaq na '10'. To mogło byc niemal idealne okienka... no ale cóż i tak jest rewelacyjnie. W tej chwili najchętniej oglądałbym środek Fabinho-Keita-Wijnaldum, no ale tak jak wspominałem, myślę, że któryś z Anglików w hierarchii jest przed Ginim.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Awatar użytkownika
foxtrote92

Post autor: foxtrote92 »

Nie wiem czemu wielu użytkowników tak uparło się na kupno "10". Po pierwsze klasyczna dziesiątka to jak dla mnie gość pokroju Kaki, Ronaldinho, Cassano czy Del Piero czyli bardziej podwieszony napastnik niż rozgrywający, ale mogę mieć mylne pojęcie. Po drugie to granie tym wysuniętym rozgrywającym, jak np. Fekir w formacji 4-2-3-1, z natury wymusza na Naszych skrzydłowych więcej pracy w obronie. W formacji 4-3-3 (np. Fabinho-Keita-Hendo) zagęszczamy środek pola i odciążamy Naszych magików z przodu. Wiem, że Klopp w Borussi stosował formację 4-2-3-1, ale odkąd do Nas przyszedł nawet Coutinho grał bardziej środkowego pomocnika, niż tą "dziesiątkę".
Osobiście uważam, że sam Keita dodaje Nam w środku pola to co dawał Cou czyli drybling i dobre podanie do przodu. Wydaje mi się, że ustępuje Brazylijczykowi tylko w strzałach z dystansu, ale za to jest nieporównywalnie bardziej użyteczny w destrukcji. Do tego Fabinho to też nie typowy hamulcowy, a gość który coś tam umie podać.
Myślę też, że Hendo przesunięty wyżej, grając jako box-to-box też doda coś więcej do poczynań ofensywnych, niż grając na aktualnej pozycji. Do tego jeśli nie Hendo to za niego mogą grać w środku efektywny Milner, Lallana czy Wijnaldum. Dwóch ostatnich zresztą grało przez dużą część kariery właśnie na pozycji ofensywnego pomocnika, więc jak Jurgen zechce grać 4-2-3-1 to będzie miał tam na kogo postawić. Jeśli zajdzie taka potrzeba mogą tam zagrać też Shaqiri czy w razie przymusu da się też cofnąć Firmino, a za niego wrzucić, któregoś bardziej jednowymiarowego z naszych snajperów.
Jak dla mnie to i tak najlepsze okienko w wykonaniu Naszego klubu odkąd mu kibicuje od tych powiedzmy 12 lat i nawet jeśli nikogo już nie sprowadzimy to będę pełen wiary w ten sezon. Wreszcie mamy szeroką i jakościową ławkę. Bo jeśli przyjmiemy, że Nasz podstawowy skład będzie wyglądał tak Becker-TAA-Lovren-VVD-Robertson-Fab-Keita-Hendo-Salah-Firo-Mane. To w zasadzie na każdej pozycji jest ktoś kto umie tę piłkę kopnąć czy odebrać. Na PO mamy jeszcze Clyne'a, ŚO Matipa, Gomeza i Klavana, LO Moreno, ŚP Millie, Lallana, Winnie, na skrzydło jest Shaqiri, a na atak zostanie ktoś z grona Stu, Origi, Ings, Solanke. Do tego są jeszcze młodzi Woodburn czy Grujić którzy na puchary mogą się przydać. NAprawdę nie pamiętam kiedy mieliśmy taką ławkę. Kiedyś gorsi od aktualnych rezerwowych biegali w pierwszym składzie, np. taki pierwszy z brzegu Konchesky :D
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.

DrGh0st

Post autor: DrGh0st »

Domyślam się, że 4-2-3-1 można podejść wyżej pressingiem i łatwiej zepchnąć do linii a następnie przycisnąć i odebrać piłkę,większa szansa na tworzenie diamentów czy innych struktur umożliwiających grę w dziada z rywalem no i chyba najważniejsze-większe zagęszczenie środka pola i więcej miejsca na bokach dla rywala dla nas korzystne bo nie będziemy mieli problemów z obroną górnych piłek z Fabinho i Van Dijkiem i Matipem/Lovrenem
Większe rozrzedzenie rywala na długość boiska przy kontrach także czyli więcej miejsca,większe szanse powodzenia
Możliwość krycia indywidualnego środka pola rywala-łącznie 4 zawodników na upartego a więc większa szansa przechwytu i kontry z niebezpiecznego rejonu
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."

ManiacK

Post autor: ManiacK »

foxtrote92 pisze:Kiedyś gorsi od aktualnych rezerwowych biegali w pierwszym składzie, np. taki pierwszy z brzegu Konchesky :D
Ale my nie możemy patrzeć, że jest lepiej niż kiedyś było, ale kierować się ku temu, by było lepiej niż u innych (w tym wypadku musimy konkurować głównie z City, bo to niestety dalej wygląda, że to my im chcemy zagrozić, a nie oni nam i ktoś taki jak Fekir bardzo by się przydał, czy to do grania nieco cofniętego na pomocniku czy to na bardziej naturalnej dla niego pozycji napastnika czy temu pochodnych jak F9 np.). Problem tylko z tym, że dogonienie obecnie City, które ma dużo zasobniejszy portfel dzięki właścicielom (czytałem chociażby o tym, że w City czy w PSG szejkowie oszukują FFP poprzez podkładanie "sponsorów", tak by dochody się zgadzały, przez co strasznie odskakują innym drużynom) jest ciężkie do spełnienia bez wydawania kroci, a Fekir to byłby kolejny transfer za grubszy hajs. Oczywiście wierzę, że nas na to stać i jeśli tylko będzie taka potrzeba wg Kloppa, to ściągniemy go czy kogoś równie dobrego, a może i lepszego.

Kadra wg mnie jest dużo lepsza niż w ostatnich latach, ale dalej jest pole do poprawy. Wierzę jednak, że osoba Kloppa już z takiej drużyny będzie potrafiła wyciągnąć na tyle dużo, by coś w tym sezonie zgarnąć, a w razie czego w najgorszym wypadku grać chociażby tak samo dobrze, jak w zeszłym (pewne Top4 i dalekie zajście w LM). Robertson i TAA na bokach dalej się rozwijają i mogą grać lepiej, Lovren jeśli tylko mentalnie uniesie, to przy VvD może grać non stop równie dobrze, co na mistrzostwach, a o wzmocnionym środku polu nawet nie muszę mówić, tak jak i o sporym wzmocnieniu bramki. Ale nigdy klasowych zawodników, jak wspominany Nabil za wiele i choćby do poszerzenia możliwości w ustawieniu drużyny z chęcią bym go widział u Nas (a do tego, poprzedni sezon obył się bez wielu kontuzji, możemy tylko ubolewać nad brakiem OX'a w finale LM, chciałbym by i ten sezon obył się bez problemów tej natury, ale musimy być na to przygotowani).

Django

Post autor: Django »

Pokuszę się o wytypowanie pierwszej XI na mecz z West Hamem...

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ