Optymalny/podstawowy skład

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Django

Re: Optymalny/podstawowy skład

Post autor: Django »

Piwus94 pisze:Zastanawia mnie jak będzie wyglądała wyjściowa XI w obliczu tylu kontuzji. Przypuszczam że wyjdziemy mniej więcej tak:

Mignolet
Clyne, Śkrtel, Sakho, Moreno
Leiva, Can
Milner, Coutinho, Ibe
Sturridge
Skąd w ogóle pewność, że wyjdziemy w ustawieniu 4-5-1? Przecież my nawet graczy do takiego ustawienia nie mamy...

Po mojemu wyjdziemy diamentem z Origim i Stu w ataku, za nimi Cou, na DM Lucas, Allen i Milner w środku, Sakho i Skrtel/Toure w obronie, na bokach Clyne i Moreno...
Obrazek

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Rafski pisze:[...]
kiedy Rodgersowi zaczął palić się grunt pod nogami właśnie od zawodnika z numerem 21 zaczął ustalać środek pola.
Może dlatego, że Lucas grał ch*jowo, ale stabilnie. A pozostali gorzej z niewielkimi skokami formy.
Ktoś kiedyś pisał, że Klopp uwielbia ustawienie z jednym napastnikiem. Tak się składa, że mimo wszystko mamy do tego grajków.
Tylko byłoby to bardziej 4-2-3-1 aniżeli klasyczne 4-5-1.
Clyne-Skrtel-Sakho-Moreno
---------Lucas-Can-----------
Firmino---Coutinho---Ings*
-----------Sturridge----------

Obok Lucasa z powodzeniem może grać Henderson, Milner.
Zamiast Firmino również może grać Milner (właściwie wszędzie może grać Milner) oraz Ibe, Origi.
Jestem bardzo ciekawy jak to Klopp ułoży. Jestem podekscytowany i nie moge się doczekać soboty.

Teraz zauważyłem, że nasz nabytek Ings jest kontuzjowany.
Zapomniałem też o Lallanie.
Tak czy siak mamy zawodników zdolnych do gry na tych pozycjach.

PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Pustelnik pisze: Clyne-Skrtel-Sakho-Moreno
---------Lucas-Can-----------
Firmino---Coutinho---Ings*
-----------Sturridge----------

Obok Lucasa z powodzeniem może grać Henderson, Milner.
Zamiast Firmino również może grać Milner (właściwie wszędzie może grać Milner) oraz Ibe, Origi.
Jestem bardzo ciekawy jak to Klopp ułoży. Jestem podekscytowany i nie moge się doczekać soboty.

Teraz zauważyłem, że nasz nabytek Ings jest kontuzjowany.
Zapomniałem też o Lallanie.
Tak czy siak mamy zawodników zdolnych do gry na tych pozycjach.
Milner może grać obok Lucasa? I to z powodzeniem :D Widziałeś w ogóle jaką padake grał Milner? Koleś nie był i nigdy nie będzie dobrym, środkowym pomocnikiem. Środek Milner- Lucas to musi być katastrofa, strzał w kolano i autostrada do bramki Migsa. Takie coś to mogłyby zaserwować nam Rodgers a nie Klopp.
Firmino, Ings, Lallana i Origi nie nadają się na skrzydło. Nie mamy porządnych skrzydłowych ale za to mamy masę 10.

CRX2

Post autor: CRX2 »

PonuryGrabarz pisze: Milner może grać obok Lucasa? I to z powodzeniem :D Widziałeś w ogóle jaką padake grał Milner? Koleś nie był i nigdy nie będzie dobrym, środkowym pomocnikiem. Środek Milner- Lucas to musi być katastrofa, strzał w kolano i autostrada do bramki Migsa. Takie coś to mogłyby zaserwować nam Rodgers a nie Klopp.
Firmino, Ings, Lallana i Origi nie nadają się na skrzydło. Nie mamy porządnych skrzydłowych ale za to mamy masę 10.
Na przyszłość polecam zaznajomić się z przeszłością danego piłkarza, a dopiero później pisać takie teksty. Za grę jako środkowy pomocnik wygrał w sezonie 09/10 nagrodę PFA Young Player of the Year, kiedy to strzelił 7 bramek i zdobył 12 asyst w EPL...

LyzwaLFC

Post autor: LyzwaLFC »

Lel. Sugerowanie się nic nie znaczącymi nagrodami. Raz jak już to grał ofensywnego środkowego, dwa to było daaaaawno temu, trzy w każdym meczu na CMF jest słaby/bardzo słaby, cztery w City grał albo na skrzydle, albo AMF.

To nie jest koleś do środka pomocy i wszystkie mecze tego sezonu to udowadniają.

Awatar użytkownika
Rafski
Kontakt:

Post autor: Rafski »

PonuryGrabarz pisze: Milner może grać obok Lucasa? I to z powodzeniem :D Widziałeś w ogóle jaką padake grał Milner? Koleś nie był i nigdy nie będzie dobrym, środkowym pomocnikiem. Środek Milner- Lucas to musi być katastrofa, strzał w kolano i autostrada do bramki Migsa. Takie coś to mogłyby zaserwować nam Rodgers a nie Klopp.
ustawienie 3412 i wyjściowy skład:
Milner - Lucas
...Coutinho...

w rzeczywistości wyglądało to tak
.......Can - Skrtel - Sakho..........
..............Lucas...................
........................................
Clyne - Milner - Coutinho - Moreno

Hames odleciał do przodu Lucas asekuracyjnie przed obroną i nie było łącznika między obroną, a atakiem.
Carl Marham jako pierwszy wytknął ten problem,
a Szostie użył określenia "rywale przechodzą przez środek jak przez obrotowe drzwi"
James Milner powinien dograć sezon na skrzydle, a po sezonie chętnie bym go już nie oglądał w barwach The Reds.
~ The Reds!

Awatar użytkownika
TheKrzychu
Kontakt:

Post autor: TheKrzychu »

Rafski pisze:ustawienie 3412 (...)
Nie ma szans.
Klopp uwielbia 4-2-3-1, ewentualnie 4-1-4-1 lub 4-3-3 w zależności od rywala i rangi spotkania. Owszem w pierwszych miesiącach pracy w Mainz korzystał z klasyku 4-4-2 lub w innej kombinacji (4-4-2 w diamencie), ale wtedy dopiero szukał odpowiedniego ustawienia. Próbował nawet korzystać z 4-3-2-1 bez klasycznych skrzydłowych, ale nigdy nie grał trójką obrońców z tyłu.

Nie zdziwiłbym się jakby na początek przygody z The Reds postawił na 4-4-2 lub 4-1-4-1 z Lucasem / Canem w roli defensywnego pomocnika. Coś takiego:

Mignolet
Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno
Milner, Lucas, Can, Coutinho
Origi, Sturridge

by w trakcie meczu móc przejść na:

Mignolet
Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno
Lucas
Milner, Can, Coutinho, Origi
Sturridge
Obrazek

CRX2

Post autor: CRX2 »

LyzwaLFC pisze:Lel. Sugerowanie się nic nie znaczącymi nagrodami. Raz jak już to grał ofensywnego środkowego, dwa to było daaaaawno temu, trzy w każdym meczu na CMF jest słaby/bardzo słaby, cztery w City grał albo na skrzydle, albo AMF.

To nie jest koleś do środka pomocy i wszystkie mecze tego sezonu to udowadniają.
Jasne, że nic nie znaczą te nagrody, ale chyba nie zaprzeczysz, że grał w tamtym sezonie świetnie w środku pomocy? I grali głównie 4-4-2, więc tworzył środek z Petrovem (zatem częściej ŚP niż ŚPO). Także stwierdzenie, że "nigdy nie był ŚP" trochę mija się z prawdą.

Co nie zmienia faktu, że PP (gdzie musi biegać przód-tył) to bardziej jego pozycja niż ŚP (gdzie czasami sam już nie wie gdzie powinien biec).

LyzwaLFC

Post autor: LyzwaLFC »

Był kiedyś taki skrzydłowy. Joe Cole się nazywał. Też chciał grać w środku (tyle, że AMF), też ostatni raz grał tam w średnim klubie dawno temu, też przyszedł "za darmo". Rezultatów nie muszę przypominać.

Jednak Milner jest pracowity i jest zadaniowcem, a nie kreatorem, nie łapie też urazów, więc nie będzie taką klęską jak Dżokol. Pytanie tylko kto daje najwyższą pensję w zespole gościowi od czarnej roboty i robi z niego główną postać zespołu?

Tak, wiem. Ma dużo stworzonych sytuacji. Przypominam, że wykonuje prawie wszystkie rożne i dużo wolnych (co robi beznadziejnie swoją drogą).

No i kolega Rafski zwrócił uwagę na to co wyrabia Milner, a ja dodam jeszcze jedno: niby taki pracowity i zapieprzający, a notorycznie nie wraca/nie nadążą z powrotem i zostawia Lucasa samego przed obroną co, jak dobrze wiemy, kończy się autostradą w środku pola.

Więc w dupie mam jak grał w AV. To było 6 sezonów temu.

Dexter

Post autor: Dexter »

Obrazek

Po sezonie wydaję mi się, że właśnie tak będzie się prezentować nasz najlepszy skład/powinien tak wyglądać.
Mignolet szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy zostanie w składzie, czy Klopp będzie chciał mu zapewnić konkurencję, która okaże się lepszym wyborem od Simona. Wnioskuję po tym co niby ostatnio pisały gazety o Kloppie i tym, że zamierza kupić pewniejszego bramkarza od belga. Nie podam żadnego linku, ale pamiętam, że ktoś wrzucał coś w podobie.
Na obronie Sakho jest pewniakiem, jak i pewniakiem do opuszczenia pierwszego składu(co już jest przeciągane abyt długo) jest Skrtel. Nie wiem czy powinien odchodzić, ze względu na lata Jego gry i oddanie, jak i w sumie umiejętności, bo swoje umie robić i mając na rezerwie Martina, nie zamartwiałbym się zbytnio, gdyby muiał zamienić kogoś z piewszego składu na środku obrony na końcówkę meczu, bądź na parę spotkań. Za słaby do 1 składu, zbyt dobry, żeby marnować pieniądzę na innego rezerwowego, w tej roli byłby idealny - taka jest moja ocena. Jeśli chodzi o pierwszy skład to nie będę wypisywał kto by tutaj się nadał, ponieważ nie kojarzę na ten moment żadnego obrońcy, którego można by łatwo wyciągnąć, który byłby nareszcie obrońcą na lata, dzięki któremu nasze serca byłyby spokojniejsze, kto ma jakiś typ, śmiało pisać, chętnie zobaczę wasze propozycje.
Prawa obrona Nathaniel, tutaj nie ma więcej co mówić, to się nie zmieni i dobrze.
Na lewej obronie zdecydowanie trzeba kogoś dokupić i mimo tego, iż Moreno ostatnio nawet zaczyna cos grać to ja bym się kierował w jakiś konkret, bo dawno takowego nie było, a przecież budujemy drużynę na mistrza. Idealny kandydat - Ricardo Rodriguez, każdy inny zawodnik będzie dla mnie niedosytem.
Na środku boiska Can z Hendo, gdzie zadania bardziej defensywne przypisane będą rzecz jasna do Cana. Dużo się mówi o Nevesu, w takim wypadku szykowała by się ostra walka o pierwszy skład pomiędzy Rubenem, a Emre, czego chyba wszyscy byśmy chcieli.
Jako ofensywnego pomocnika widzę Firmino, nie będę ukrywał, że to mój taki mały ulubieniec i bardzo go faworyzuję. Ogromnie wierzę w to, że Klopp wydusi z Niego mega grajka. Jedyna możliwa pozycja do pokazania umiejętności Roberto, tutaj czuje się najlepiej i właśnie tu powinien grać.
Na skrzydłach, a właściwe na pozycji bocznego napastnika widziałbym Cou i Lazara. O Lazarze pisać nie trzeba, bo to pozycja dla niego stworzona, aczkolwiek nie jest tajemnicą, że Philippe na skrzydle grać nie umie i w porównaniu do jego gry na tej pozycji, a na pozycji ofensywnego pomocnika jest bardzo duża przepaść to jeśli zagra wyżej i bliżej środka, właśnie jako boczny napastnik to może być z niego taki Reus, jak to ktoś wspomniał w jakiś temacie.
Ostatnia pozycja to napad, tutaj mamy szeroki wachlarz wyboru, albo raczej mieliśmy. Ale jak wróci Benteke i Stu do optymalnej dyspozycji to i tak będziemy mieli 3 dobrych grajków na jedną pozycję, zwłaszcza, że gra Origiego bardzo mi się ostatnio podobała i wydaje mi się, że z Firmino mogliby naprawdę świetnie współgrać, aczkolwiek na ten moment Sturridge wydaje sie być najodpowiedniejszą osobą na pozycji snajpera, czas nam pokaże co będzie później.

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Trudno mi znaleźć odpowiedni temat do tego o czym chciałem napisać.
Poczynając od derbów miałem okazję obejrzeć wszystkie mecze. Nie pamiętam ostatniej takiej serii w moim wykonaniu gdyż Liverpoolu Rodgersa nie dało się oglądać bez znieczulenia a wątrobę mam już nie najmłodszą. I tak gdzieś od dwóch, trzech występów coś zaczęło w zespole drgać.
To że zawodnicy więcej biegają widzi pewnie każdy. Różnica jest bardzo zauważalna. Jednak daje się również zaobserwować więcej zmian choć na razie w maleńkiej skali.
1/ Troszkę (podkreślam: TROSZKĘ) więcej ruchu bez piłki. Atak pozycyjny podskoczył z poziomu "tragiczny" na "bardzo słaby".
2/ Wymienność pozycji. To musi być ręka Kloppa, nie ma rady. Tylko w dzisiejszym meczu widziałem Lucasa w polu karnym Chelsea więcej razy niż przez poprzednie dwa lata. Nie wiem czy trener potraktował go elektrycznym pastuchem czy po prostu poluzował łańcuch. Faktem jest, że kolegi Leivy nie poznaję. Jego przydatność w tymże polu karnym przemilczę lecz póki nie stać nas na nic lepszego chwalić będę Kloppa za wyciągnięcie ze szrotu ile się da.
3/ Zawodnicy, szczególnie ofensywni, przestali panicznie bać się strat piłki. Zdarzają się bardziej ryzykowne podania, próby jakiegoś paradryblingu, odegrania na jeden kontakt. Nadal za mało i za rzadko ale już coś. Bierze się to pewnie z następnego punktu czyli:
4/ Determinacja w odbiorze. Chłopcy wiedzą, że po stracie i tak niedługo będą znów w posiadaniu piłki gdyż zespół broni agresywnie na całej szerokości boiska. No, może nie cały zespół lecz choć jego większa część. Coutinho przynajmniej próbuje markować pressing a Lallana z Origim robią jaki taki wiatr i wprowadzają zamieszanie przy wyprowadzaniu piłki. Zawsze to coś. Mimo tych krytycznych uwag to nadal mój ulubiony punkt wywodu i to z nim wiążę największe nadzieje na przyszłość. To może być cholernie fajny Liverpool. Jak bulterier. Ale póki nie wyrośnie na groźnego psa musimy cieszyć się tym ratlerkiem którego mamy.

A co z minusów które zauważyłem?
Podstawowy to brak siły fizycznej. Szczególnie w środku pola i na obronie jest ona bardzo potrzebna. Allen, Coutinho, Origi, Clyne odbijają się od większości przeciwników. Lallana i Moreno tylko ciut lepiej. Za dużo tego w jednym zespole, za dużo...
Następna kwestia: boczni obrońcy, a właściwie parodia bocznych obrońców. Obu bardzo lubię lecz wystawianie ich w tym miejscu to jakieś nieporozumienie. Za niscy, za słabi, z kiepskim pozycjonowaniem i kryciem. Czasami da się to nadrobić mobilnością lecz nie wszystko i tylko czasami. Do dziś mam przed oczami gdy na skraju pola bramkowego van Dijk wspiął się na palce i spokojnie niewzruszony sobie główkuje a obok niego Clyne skacze jak natrętny karaluch. Nie był w stanie ani doskoczyć ani przepchnąć Holendra. To po co, pytam się, nam taki obrońca?
Ostatnie zło jakie mi przychodzi do głowy to dośrodkowania. Za skrzydłowych robią wspomniani wcześniej Moreno i Clyne i to oni właśnie najczęściej dorzucają piłkę. A jak to robią to wszyscy widzą. Ze stojącej piłki jest bardzo źle lecz w pełnym biegu to już katastrofa pełną gębą. Kiedy oni coś dobrego zagrali na dużej prędkości??? Możecie dołozyć do tego Lallanę, kolejnego mistrza dośrodkowań. Właściwi jedyny którego lubię oglądać na boku to Milner, tak wyśmiewany przez wielu. Jego wrzutki uwielbiam. Zresztą on ma dużo więcej cech które mi się podobają lecz to nie temat o nim.

Zdaję sobie sprawę z mizerii kadrowej jak również z tego, że niektórzy gracze występują z konieczności lub braku lepszych zastępów. Mamy pół składu przyzwoitych rzemieślników i pół składu mało perspektywicznego szrotu. Gdybyśmy pożegnali Lovrena, Coutinho, Allena, Origiego, Lucasa czy Ingsa to bym specjalnie nie tęsknił. Do wakacji chociaż połowę z nich. A przy dobrych pieniądzach mógłbym się jeszcze nad Skrtelem, Lallaną czy Mignoletem zastanowić. Tylko stopniowo, bo takiej rewolucji na raz to i Barcelona by nie wytrzymała.

Jedyny którego absolutnie bym nie ruszał to Ibe. Pięknie się patrzy jak ten chłopak się rozwija. My zawsze mieliśmy dobrą rękę do Murzynów a każdy topowy zespół powinien mieć swojego wielkiego czarnego madafaka.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Milten

Post autor: Milten »

Mitchell pisze:Gdybyśmy pożegnali Lovrena, Coutinho, Allena, Origiego, Lucasa czy Ingsa to bym specjalnie nie tęsknił. Do wakacji chociaż połowę z nich. A przy dobrych pieniądzach mógłbym się jeszcze nad Skrtelem, Lallaną czy Mignoletem zastanowić. Tylko stopniowo, bo takiej rewolucji na raz to i Barcelona by nie wytrzymała.

Jedyny którego absolutnie bym nie ruszał to Ibe. Pięknie się patrzy jak ten chłopak się rozwija. My zawsze mieliśmy dobrą rękę do Murzynów a każdy topowy zespół powinien mieć swojego wielkiego czarnego madafaka.
Panowie, nie karmić. Nie ruszać.

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Chcesz wywalić Coutinho i Ingsa, a zostawić Jordona, który na ten moment to tylko szybko biega z piłką ?
Nie no, mogłem reszty nie czytać, bo ino końcówka wystarczy XD
Milten pisze:
Panowie, nie karmić. Nie ruszać.
Ale można ostrzec przed czytaniem całego postu xd

Awatar użytkownika
Rafski
Kontakt:

Post autor: Rafski »

Moncio pisze:zastanawia mnie jedno Jurgen powiedział ze potrafiłby umieścić i Benteke i Stu w składzie i tak mysle czy grali by na 2 napastników czy jednak Stu na boku coś w stylu .

---------Mignolet---------
Clyne-Skrtel-Sakho-Moreno
---Emre Can-Henderson--------
Sturridge-Firmino-Coutinho
----------Benteke-----------

przy pełnej sprawności wszystkich :)
Najfajniejsze w tym wszystkim jest że Jürgen Klopp środek pola zaczyna ustalać od DMa.
Defensywny pomocnik w kadrze Liverpoolu i jedyny - Lucas Leiva
Emre Can on raczej będzie walczył o miejsce z Henderson'em alternatywą może być pozycja lewego obrońcy.
BackUp dla Brazylijczyka? Brak ewentualnie Jordan Rossiter.

.............Mignolet
Clyne - Skrtel - Sakho - Moreno
......Henderson - Lucas......
Sturridge..Coutinho....Firmino
.............Benteke............

Aubameyang też grał na prawym skrzydle, kiedy w drużynie był jeszcze Lewandowski.

Joe "Xavi" Allen to nie jest defensywny pomocnik choć jemu jednak bliżej niż Emre.
Fizycznie jak na DMa wygląda słabo, a pomijając już ten szczegół to ostatnie mecze miał blade.
Ostatnio zmieniony 3 lis 2015, o 00:07 przez Rafski, łącznie zmieniany 1 raz.
~ The Reds!

Post autor: Alter »

Jeszcze Allen jest.

ODPOWIEDZ