Daniel Agger

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Zablokowany
Awatar użytkownika
carlsberg

Re: Daniel Agger

Post autor: carlsberg »

A ja widzę bo słabszą pozycję w składzie zawdzięcza tylko i wyłącznie decyzjom Beniteza. Na pewno nie umiejętnościom , bo w tym aspekcie to Carraghera przewyższa o klasę , podobnie jak Hyypię , od Skrtela również posiada większe umiejętności. To jest obrońca który potrafi też dużo dać w ofensywie , czego o Carragherze powiedzieć nie można , bo ten już na 35 metrze od bramki Reiny często wygląda na zagubionego.

Hyypia - zobacz ile bramek nam strzelił. A ile Carra ? Jak się nie mylę to 6 z czego 3 do własnej bramki...

Agger to świetny zawodnik i już prędzej Hyypię bym oddał za friko niż Danny'ego nawet za grubą kasę .

Już chyba wszyscy zapomnieli jak grał Agger przed kontuzja ... :oops: Nadal twierdze że para AGGER - SKRTEL powinna już teraz zacząć się ogrywać !

Sprzedajemy Aggera i co dalej ?

Kupimy jakąś Hiszpańską popierdółkę ? A może średniaka w stylu Riery który może zagrać świetnie... ale tylko czasami ?

Co zostaniemy ze Skrtelem , Hyypią i Carrą ? Hyypia pogra jeszcze sezon dwa i zakończy karierę . Carra niedługo również będzie myślał o emeryturze . Wtedy będziemy wykładać grube pieniądze za kogoś z odpowiednią klasą ? Czy może będziemy liczyć na to że Benitez znów GENIALNIE trafi z transferem , tak jak właśnie w przypadku Aggera czy Skrtela ?

Jasne , oddajmy Aggera , po co nam on ?

W składzie nie mamy ŻADNEGO innego środkowego obrońcy z potencjałem Aggera , trzeba tylko dać mu się rozegrać .

Wierzę że Benitez nie zrobi nic głupiego i nie odda Aggera. Mam nadzieję że będzie w niego wierzył tak jak wierzył w Kewella.
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
Backpacker

Post autor: Backpacker »

Przez umiejętności rozumiesz tylko technikę, tak? Pod tym względem pewnie przewyższa nawet Terry'ego czy Vidica, ale, mimo to, można powiedzieć, że jest od nich o klasę gorszym obrońcą. Chodzi mi o to, że sama technika nie czyni z niego wielkiego zawodnika, a w defensywie ma do zaoferowania, moim zdaniem, mniej niż nasi pozostali stoperzy. Rozumiem też decyzję Beniteza, dla którego umiejętności techniczne nie są żadnym krytetrium przy doborze skrzydłowych, więc tym bardziej nie będzie się nimi kierował przy wybieraniu obrony.
Awatar użytkownika
wokky

Post autor: wokky »

Backpacker pisze:Przez umiejętności rozumiesz tylko technikę, tak?
Gdzie to zostało napisane? Wskaż mi, może nie widzę.

A dla Ciebie umiejętności to tylko technika? Dla mnie to dużo więcej. Technika nie mówi o tym czy dany obrońca jest dobry czy zły. Gdyby tak było to Carra byłby nikim.
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard
Awatar użytkownika
Boniek

Post autor: Boniek »

Backpacker pisze:Przez umiejętności rozumiesz tylko technikę, tak? Pod tym względem pewnie przewyższa nawet Terry'ego czy Vidica, ale, mimo to, można powiedzieć, że jest od nich o klasę gorszym obrońcą. Chodzi mi o to, że sama technika nie czyni z niego wielkiego zawodnika, a w defensywie ma do zaoferowania, moim zdaniem, mniej niż nasi pozostali stoperzy. Rozumiem też decyzję Beniteza, dla którego umiejętności techniczne nie są żadnym krytetrium przy doborze skrzydłowych, więc tym bardziej nie będzie się nimi kierował przy wybieraniu obrony.
Po pierwsze: to że jest o klasę gorszym obrońcą to jest tylko twoje zdanie wiec nie generalizuj...z resztą podejrzewam, że nawet na tym forum nie będzie wielu, którzy twoje zdanie podzielają.

Po drugie: napisz w takim razie czego tak brakuje Danielowi i w czym tak odstaje od wymienionych przez ciebie Vidica, Terry'ego czy naszej trójki stoperów. Idąc twoim tokiem myslenia Benitez jest idiotą bo zapłacił za Aggera 8 mln tylko po to żeby pooglądać jego bajeczną technikę na treningach ==> bo przecież od pozostałych stoperów jest sporo słabszy w defensywie wiec szansy na gre by nie miał
"Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that".
Bill Shankly
Awatar użytkownika
carlsberg

Post autor: carlsberg »

Jak wygryzał wydawało się nietykalnego Hyypię w składzie to był niemalże Bogiem . I każdy widział w nim ostoję Liverpoolu na wiele lat . Jak tylko przyszedł Skrtel , Danny doznał kontuzji , a Martin swoją szansę wykorzystał to już Agger jest gorszy ?

Taki słaby jest w defensywie ? A po czym to stwierdzasz ?
Carra taki świetny ? Mnie jego nagminne wybijanie piłki przed siebie mocno irytuje.

Tak , dla Beniteza technika ma najmniejsze znaczenie i dlatego mamy w zespole dużo 'drwali'. A różnicę widać w meczach ze słabszymi ekipami gdzie tracimy głupio punkty, bo Ci się bronia , a nie mając w zespole 'techników' ( oczywiście z wyjątkami takimi jak Torres czy nawet Yossi ) nie mamy jak się przez nich przebić ...
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
Backpacker

wokky pisze:
Backpacker pisze:Przez umiejętności rozumiesz tylko technikę, tak?
Gdzie to zostało napisane? Wskaż mi, może nie widzę.
To wynika z kontekstu. Bo w czym poza techniką Agger przewyższa resztę naszych obrońców?
wokky pisze: A dla Ciebie umiejętności to tylko technika? Dla mnie to dużo więcej. Technika nie mówi o tym czy dany obrońca jest dobry czy zły. Gdyby tak było to Carra byłby nikim.
Właśnie to napisałem w poprzednim poście..
Boniek pisze: Po pierwsze: to że jest o klasę gorszym obrońcą to jest tylko twoje zdanie wiec nie generalizuj...z resztą podejrzewam, że nawet na tym forum nie będzie wielu, którzy twoje zdanie podzielają.
Nie będzie wielu, bo nawet nie próbujecie obiektywnie spojrzeć na LFC. Wyczytałem już na tym forum, że mamy najlepszą pomoc, najlepszą obronę, najlepszego napastnika na świecie, a do tego najlepszego trenera. Ale wracając do Aggera, to, jakby była taka możliwość, nie zamieniłbyś go na Vidica czy Terry'ego? :o
carlsberg pisze:Taki słaby jest w defensywie ? A po czym to stwierdzasz ?
Carra taki świetny ? Mnie jego nagminne wybijanie piłki przed siebie mocno irytuje.
Takie odnoszę wrażenie oglądając jego grę.
Nigdzie nie napisałem, że Carra jest świetny. Moim zdaniem jest najgorszy z 4 naszych śr. obrońców.
Awatar użytkownika
Boniek

Post autor: Boniek »

Nie będzie wielu, bo nawet nie próbujecie obiektywnie spojrzeć na LFC. Wyczytałem już na tym forum, że mamy najlepszą pomoc, najlepszą obronę, najlepszego napastnika na świecie, a do tego najlepszego trenera. Ale wracając do Aggera, to, jakby była taka możliwość, nie zamieniłbyś go na Vidica czy Terry'ego? :o

szczerze?? ja tych 3 defensorów stawiam na równi pod względem umiejetności i tylko przez sympatie do Daniela nie zamieniłbym go na żadnego z wymienionych. I jestem pewien, że gdyby nie kontuzje to dzisiaj o Aggerze byłoby tak samo głośno jak o Vidicu czy innym Terrym...

Dalej czekam na konkrety w grze Aggera, które stawiają go za Hyypia czy Carragherem w hierarchii naszych stoperów.
"Obiektywne" konkrety
"Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that".
Bill Shankly
Aldor

Post autor: Aldor »

Boniek pisze:
szczerze?? ja tych 3 defensorów stawiam na równi pod względem umiejetności i tylko przez sympatie do Daniela nie zamieniłbym go na żadnego z wymienionych. I jestem pewien, że gdyby nie kontuzje to dzisiaj o Aggerze byłoby tak samo głośno jak o Vidicu czy innym Terrym...
Owen bylby najlepszym napastnikiem na swiecie, Cisse by strzelal setki bramek, a Kewell bylby drugim Ronaldo. Szkoda, ze nie sa..
Jak narazie za wiele na Aggera nie mozna liczyc, bo moze sobie nagle zlamac palca, albo plecy zwichnac, albo zlamac noge. Na srodkowego obronce powinno sie moc zawsze liczyc, tak mi sie zdaje. Ale jak juz wczesniej wspominale, nie wiem ile Agger dokladnie pauzowal. Ale na pierwszy rzut oka wydaje mi sie pierwszym najbardziej kontuzjogennym pilkarzem po Aurelio i Degenie...

Jednak ja tez chcialbym bardzo ogladac pare Skrtel - Agger. Mistrz destrukcji i myslacy, techniczny obronca. Cos jak Hyypia i Carra. Tylko, ze mlodsi i lepsi. (:
Awatar użytkownika
Daniel
Honorowy Moderator
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Jego kontuzję nie wynikają z wrodzonego "talentu", jak u Degena czy Kewella. Rękę złamał podczas meczu, kość śródstopia podobnie. A o czym to świadczy? O tym, że wsadzi głowę tam, gdzie niektórzy boją się nogę. Skrtel podobnie i już raz wstać z murawy nie mógł. Taki po prostu pech Duńczyka - nie do porównania z "pechem" wyżej wspomnianego Szwajcara np.

Benitez podpisał, teraz czas na kroki w stronę Aggera. Wypowiedzi managera napawają optymizmem, bo wskazują, iż nadal obrońca znajduje się w jego planach. Aby przekonał samego zainteresowanego i zakontraktował go na następne lata, dając mu przy tym zgrywać się z Martinem. Obiektywnie czy nie, taka para stoperów byłaby jedną z mocniejszych w Premier League i nie tylko.

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Awatar użytkownika
Jamie

Post autor: Jamie »

Pozytywem podpisania kontraktu przez Beniteza jest podjęcie sprawy Aggera. Benitez teraz na bank skupi się by zatrzymac w klubie Aggera i Kuyta z którymi musi podpisac kontrakty.

Agger wreszcie wraca do gry. Zgadzam się z tym co napisał Daniel. Duńczyk jest walczakiem podobnie jak Skrtel i oboje w przyszłości stanowic będą o sile naszej defensywy. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Agger lub Skrtel powoli zacznie wypierac Carraghera ze składu. Nie mieliśmy zbyt wielu okazji by zobaczyc Aggera i Skrtela razem w akcji.
Awatar użytkownika
wokky

Backpacker pisze:Bo w czym poza techniką Agger przewyższa resztę naszych obrońców?
Ale gdzie ja napisałem, że poza techniką jest od nich lepszy? Tak naprawdę to jeszcze się nie opowiedziałem, po której stronie jestem :)

Pod względem ogólnym Agger jest dla mnie lepszy niż np Terry, czy Vidić. Właśnie ta technika Duńczyka powoduje różnicę. Żeby nie było - sam napisałeś, że pod tym względem ich przewyższa.
Pod tym względem pewnie przewyższa nawet Terry'ego czy Vidica, ale, mimo to, można powiedzieć, że jest od nich o klasę gorszym obrońcą.
Nadal nie napisałeś dlaczego Agger jest wg Ciebie o klasę gorszy.
"Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną."
Steven Gerrard
Backpacker

Agger to nasz 4 śr. obrońca, Vidic jest czołowym graczem MUtd, w którym rywalizacja jest trochę większa. Dla mnie różnica klas między nimi jest oczywista. Nie odniosę się do konktetnych meczów, w których Agger popełniał jakieś błędy, bo nie mam pamięci do takich rzeczy, po prostu oglądając mecze z udziałem np. Skrtela jestem w miarę spokojny, że nie zawali nam spotkania, a patrząc na Aggera takiej pewności już nie mam.
Awatar użytkownika
wokky

W ManU jest większa rywalizacja jeśli chodzi o środek obrony? No proszę cię...
Mi nie chodzi o konkretne mecze, tylko o konkretne cechy.
Teraz Agger ma bardzo ciężki okres. Prześladują go kontuzje co uniemożliwiało mu regularną grę w tym sezonie, zresztą w poprzednim też. A widziałeś go jak grał przed tą serią kontuzji? Coś mi się wydaje, ze nie...
Steven Gerrard
Aldor

Post autor: Aldor »

wokky pisze:W ManU jest większa rywalizacja jeśli chodzi o środek obrony? No proszę cię...
Mi nie chodzi o konkretne mecze, tylko o konkretne cechy.
Teraz Agger ma bardzo ciężki okres. Prześladują go kontuzje co uniemożliwiało mu regularną grę w tym sezonie, zresztą w poprzednim też. A widziałeś go jak grał przed tą serią kontuzji? Coś mi się wydaje, ze nie...
Ah tam przed kontuzja. On nawet jak gra teraz to grywa na bardzo wysokim poziomie ! Ale 2 lata siedziec z kontuzjami to niedobrze dla pilkarza. I dla oka trenera rowniez, przez to obawiam sie, ze Rafa moze z dunczyka zrezygnowac na rzecz kogos innego. Moze kontuzje to nie jego wina itd. itp. ale faktem jest, ze z polowe czasu spedza w klinice. A to niedobrze dla srodka obrony...
W kazdym razie licze na niego. Strasznie lubie tego goscia :)
Awatar użytkownika
Jamie

Post autor: Jamie »

Oj nie zgodzię się co do Vidica. Jak do nie ma to obrona jest można powiedziec w rozsypce. To jeden z najważniejszych zawodników w ich drużynie jeśli chodzi o destrukcję.

Nie wiadomo którym obrońcą w kolejce byłby Agger gdyby nie kontuzje, które męczą go w tym sezonie. Hyypia dostał więcej szans właśnie dzięki urazom Duńczyka. Nie wiadomo czy teraz Skrtel nie siedziałby na ławce a Agger grałby w pierwszym składzie.

Jedno jest pewne, sprzedac Aggera nie mozemy. Media już informują o zainteresowaniu Albiolem z naszej strony...
Zablokowany