Zmiana trenera?

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Zablokowany
AliG
Kontakt:

Zmiana trenera?

Post autor: AliG »

Witam. W tym temacie chcialbym poznac Wasza opinie na temat zmiany szefa na Anfield.

Zacznijmy od poczatku.

Rafael Benitez.
Benitez jest tak samo kontrowersyjny jak rotacja, ktora prowadzi. Jedni go kochaja inni nienawidza. Nie brakuje opini, ze jest obecnie najwiekszym taktykiem w futbolu. Wielu zarzuca mu, ze jego styl gry nie pasuje do ligi Angielskiej. Poniekad moze byc to prawda, poniewaz nie raz bylo tak, ze w Lidze Mistrzow jego zespol gral pieknie, a gdy nadchodzil czas meczu w lidze z druzyna sredniej klasy czas pryskal i wracala smutna ligowa rzeczywistosc.

Cele LFC.
Nikt nie ukrywa, ze celem LFC na ten sezon bylo(???!!) zdobycie mistrzostwa KRAJU. Mowil o tym Benitez, jak i nowi wlasciciele klubu.
Fani sa glodni tego sukcesu. Tyle lat bez tego trofeum dla takiego klubu jak Liverpool FC - najbardziej utytulowanego klubu w Anglii - jest problemem.
Jestem sklonny powiedziec wrecz, ze fani nie plakali by z powodu odpadniecia z LM, jesli prowadzilo by to do wygrania Ligi.

Konflikt Zarzad - Benitez
"Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze." Historie tego konfliktu zapewne zna kazdy.
Przez pewien czas moglo sie wydawac, ze posada Beniteza wisi na wlosku.. Rafa z nozem na gardle zaczal grac piekna pilke. Mimo, iz dzisiaj zarzad twierdzi, ze stoja murem za Benitezem, Hiszpan wie, ze z kazda kolejna porazka w lidze bedzie coraz bardziej przyciskany do muru.

Nowy trener?
Nowy trener to oznacza trzesienie ziemii. Wraz z przyjsciem nowego trenera przychodzi nowy sztab. Nowy trener wprowadza nowe metody treningowe, poznaje pilkarzy. Tajemnica nie jest, ze trener potrzebuje czasami nawet pol roku albo i dluzej, zeby zebrac druzyne do kupy. Nie jest tak, ze trener przyjdzie z marszu i bedzie wygrywal wszystkie mecze - to jest jasne.

Jak nie teraz to kiedy?
Sytuacja jest taka : Nasze szanse na zdobycie trofeum Mistrza Anglii sa znikome. Jestesmy w dalszej fazie Ligi mistrzow. Jesli zarzad planuje zmiane trenera to mozna powiedziec, ze jest to najlepszy okres. Skoro mistrzostwo jest juz prawie przegrane - a to bylo glownym celem - nie ma na co czekac. Ale jest inny problem. Na kogo postawic ?!

Mourinho
Kontrowersyjny, szalony, uzdolniony. Wielu go kocha, wielu nienawidzi. Swietny strateg. Ma patent na wygrywanie Ligi, a tego potrzebujemy prawda??
Czy kibice przyjeli by tego trenera za "swojego" ? Pracowal w obozie wielkiego rywala, lecz jestem sklonny zaryzykowac twierdzenie, ze gdyby wygral dla Nas lige zostalby bohaterem.

Kandydaci na stanowisko.
Jacy sa inni kandydaci ? Mowiono o Fabio Capello - zostal trenerem rep. Angli .
Krazyly plotki o Klinsmanie. Prowadzil reprezentacje Niemiec. Zdania co do gry tej reprezentacji sa podzielone, tak samo jak na temat samego trenera.

-----------------------------------------------------

Osobiscie, poczekalbym do konca stycznia i wtedy zadecydowal co do zmiany trenera

Co Wy o tym sadzicie?

Pozdrawiam.

PS. Jest to wylacznie moje zdanie, nikt sie nie musi z nim zgadzac.
You'will never walk Alone !

Za wysoka sygnaturka byÂła

Awatar użytkownika
Sochal

Post autor: Sochal »

Ja tam marze o Mourinho. Zlotousty trener z jajami to cos, czego nam potrzeba. Fafa niestety na wyzszy poziom nas juz nie wciagnie. Na przestrzeni 4 lat nie widze zadnej poprawy w poczynaniach ligowych, a powoli wlaczaja sie do tego wszystkiego ekipy pokroju Man City.

Jose przybywaj ;)
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly

AliG
Kontakt:

Levy pisze:Ja tam marze o Mourinho. Zlotousty trener z jajami to cos, czego nam potrzeba. Fafa niestety na wyzszy poziom nas juz nie wciagnie. Na przestrzeni 4 lat nie widze zadnej poprawy w poczynaniach ligowych, a powoli wlaczaja sie do tego wszystkiego ekipy pokroju Man City.

Jose przybywaj ;)

Dokladnie. Poprawa gry w lidze jest znikoma... A tego tak strasznie potrzebujemy.. Poczekajmy, teraz najtrudniejszy okres, wiele meczy. Zobaczymy za miesiac.

roniu

Post autor: roniu »

Ja naleze do tych osob, ktorzy szczerze nienawidza Mourinho wlasnie ze wzgledu na jego charakter, ale co jak co, sklonny jestem jego zaakceptowac i rowniez uwazam, ze w tym momencie przyda sie taki 'prowokator' na lawce Liverpoolu. Doswiadczenie ma duze i wie jak wygrywac, takze jesli mielibysmy zmieniac trenera to tylko na niego.

Awatar użytkownika
don_daniello_lfc
Kontakt:

Post autor: don_daniello_lfc »

Ja wam powiem tyle, ze jak Rafa odejdzie, to na jego miejsce przyjdzie Jurgen Klinsman. Tak, Jurgen Klinsman. (chociaz bym tego nie chcial za bardzo :wink:. Moze przez to, ze jest z Niemiec :roll: )

Tyle :)
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"

Kaki

Post autor: Kaki »

No widzicie, do niedawna wiekszosc plula na niego jak szlo, a teraz chcemy go u siebie... ;)
I mysle, ze jezeli faktycznie by mialo dojsc do zmiany trenera, to warto by bylo sie postarac o Mourinho. Gosciu z charakteru jest jaki jest, ale w sumie to chyba wolalabym takiego cwaniaka, niz takiego klucha jak Benek. Poza tym, chyba sam fakt, ze zdobyl 2 razy Premiership mowi sam za siebie. A takie spekulacje na temat Klinsmanna to debilizm, bo po cholere nam gosciu, ktory zielonego pojecia o lidze angielskiej nie ma?

Awatar użytkownika
bizzy

Post autor: bizzy »

Luis pisze:...... Mourinho zrobil tam kawal bardzo dobrej roboty, a jego zwolnienie bylo wedlug mnie ogromnym bledem ze strony Abramowicza.

Ze zmiana trenera poczekajmy do konca sezonu. Jesli nic nie osiagniemy bede za zwolnieniem Beniteza.
Bo Abramowicz to moron, jemu bardziej zalezalo na tryumfie w Lidze Mistrzow, w przeciwienstwie do Nas, gdzie na tytul mistrza Anglii czekamy juz tyle lat.
Obrazek
I don't know what I want, but I know what I don't!
http://www.lastfm.pl/user/bizzydpl/

Awatar użytkownika
Olaf
bez zaliczki
Kontakt:

Post autor: Olaf »

Musze przyznac ze wierzylem w Beniteza co sezon, odkad zagoscil na Anfield....tym bardziej zdobycie LM , zrobilo szkic fantastycznej przyszlosci naszego klubu. Jednakze, podobnie jak zapewne dla wiekszosci z Was, tak i dla mnie najwazniejsza jest liga. I mimo wielkiego uznania dla Rafy, przestaje wierzyc ze ten czlowiek jest w stanie dac nam to czego najbardziej oczekujemy. Zapamietam mu na zawsze 2005r, tak jak Houllier'owi 2001....ale trzeba isc do przodu.
Nie mozna spokojnie czekac az MU zdobedzie po raz kolejny tytul. Natomiast nie zgodze sie na pomysl zmiany trenera podczas sezonu.
Opcja z Mourinho jest jak najbardziej trafna. Lige Mistrzow wie jak sie zdobywa, mistrza Portugalii rowniez ....i co najwazniejsze - mistrza Anglii tez.
I tu i teraz, z pocalowaniem reki powitam go w sezonie 2008-09.
My nosimy welwetowe swetry , nasz kolor zawsze czerwony
http://www.lastfm.pl/user/ynwa85
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Ehh, pamietam jak Gerrardowi nie szlo i odrazu pojawil sie spekulacje i newsy "Czy Gerrard powinien opuscic L'pool" czy jakos tak i widzicie jak swietnie gra... to jest bez sensu, RAFA MUSI ZOSTAC i zostanie, to najlepszy trener na swiecie co pokazal nie jak Murinho glupia gadka i byciem caly czas w centrum, lecz genialna gra swojego zespolu. Zawodnicy ufaja Rafie i jak by odszedl (tfu tfu tfu) to by sie wszystko zalamalo. Benitez ma rowniez nosa do talentow/transferow - no moze tylko ten moro mu nie wyszedl, ale Reina, Agger, Mancherano, Babel, Torres... Dajcie mu czas... mistrzostwo przyjdzie :) .
Obrazek

AliG
Kontakt:

"Ze zmiana trenera poczekajmy do konca sezonu. Jesli nic nie osiagniemy bede za zwolnieniem Beniteza."

Wlasnie o to chodzi, zeby nie czekac !! Chodzi o to, zebysmy wlaczyli sie ro REALNEJ walki w przyszlym sezonie. Jesli zmienimy trenera latem, to nie da rady. Ale jesli teraz w lutym by doszlo do zmiany, to owszem ten sezon jest stracony, ale w przyszlym jest szansa.. W 2 miesiace nowy trener nie ustawi zespolu..

AirCanada
Ojciec Chrzestny
Kontakt:

Post autor: AirCanada »

Wedlug mnie Beniteza moze uratowac w tym sezonie jedynie Mistrzostwo Anglii, badz kolejny triumf w Lidze Mistrzow. W przeciwnym wypadku nalezy mu pomachac biala chusteczka na do widzenia. No moze bym sie jeszcze zastanowil jakbysmy skonczyli rozgrywki Premier League ze strata 5-8 pkt do lidera :roll:

Niech nikt mi nie mowi, ze po ewentualnym odejsciu Beniteza wszystko sie w Liverpoolu zawali, bo to nieprawda. Trenerzy przychodza i odchodza - taki ich los. Zycie toczy sie dalej.

konradlfc

Post autor: konradlfc »

Niech nikt mi nie mowi, ze po ewentualnym odejsciu Beniteza wszystko sie w Liverpoolu zawali, bo to nieprawda. Trenerzy przychodza i odchodza - taki ich los. Zycie toczy sie dalej.
Gowno prawda czy zmiana trenera jakiemus klubowi pomogla?? tylko Benitez jest wstanie wbic do glowy co maja grac itd. A nowy trener ? dwa mecze mu nie wyjda znowu go wywala potem znowu zmiana itd. Tak jak bylo w Realu dopiero po 5 zmianach trenerow cos graja:] Wiec nawet jesli sezon mu sie nie uda powinien zostac w co nie wierze ,ze jeszcze nie powalczymy znajac beniteza. Wiec to co napisales Air jest troszke nie do konca prawda.

Pozdrawiam :)

Kaki

Post autor: Kaki »

Co Ty Konrad pieprzysz, to oczy bola jak sie czyta.
Czyli co, mamy trzymac Benka do konca swiata, bo "tylko on jest w stanie wbic do glowy co maja grac itd"? No przepraszam Cie, ale Benek juz troche tu siedzi, a jeszcze nie udalo sie mu zdobyc tego, co od jakiegos czasu jest dla nas celem nr 1, czyli Premiership. Bezczelnie porownujesz nas do Realu, a sytuacja jest zupelnie inna. To chyba logiczne, ze jezeli trener nie jest w stanie osiagnac wyznaczonego celu z druzyna, to trzeba mu podziekowac. Niektorzy z Was to Benka jak swieta krowe traktuja...nie on pierwszy i nie ostatni, ale kibice, ktorzy z klubem sa niedlugo pewnie nie moga sobie innego szkoleniowca wyobrazic... :roll: Bez obrazy, ale zakrawasz o skrajnosc i fanatyzm.

AirCanada
Ojciec Chrzestny
Kontakt:

Post autor: AirCanada »

Kondziu pisze: Gowno prawda czy zmiana trenera jakiemus klubowi pomogla??
Podaje 3 dowolnie wybrane przyklady:

1. Jose Mourinho - Claudio Ranieri (Chelsea)
2. Maciej Skorza - Kazimierz Moskal ( Wisla)
3. Ancellotti - Cesare Maldini/Mauro Tassotti (Milan)

Mysle, ze teza, ktora sugerujesz 'Zmiana trenera nigdy nie pomaga' to jest wlasnie GOWNO PRAWDA.

Oczywiscie ja tu nie mowie o zwolnieniu trenera w trakcie sezonu o druzynie europejskiego formatu. Jednak latem ... czemu nie :roll:
Ostatnio zmieniony 21 gru 2007, o 15:33 przez AirCanada, łącznie zmieniany 1 raz.

Kurdt

Post autor: Kurdt »

Wszyscy, ktorzy mowia "zmienic" - ja sie zapytam: na kogo?

Na Mourinho? Trenerem jest zajebistym i chetnie bym go zobaczyl na lawce LFC, ale nigdy sie nie zgodzi. No chyba, ze Amerykanie NAPRAWDE sypna kasa.

Na Klinsmanna? Poprowadzil kadre Niemiec bardzo ladnie, dopoki nie sfrajerzyl z Wlochami. Dla mnie - kot w worku.

Na Ryjka? Po tym sezonie bez trofeow pewnie dostanie w Barcy wiekuisty urlop, wiec bedzie wolny. To nie trener, tylko pozer. Cos jak Smuda - krzyczy, biega, robi zmiany i wystawia sklad, ale o trenerce nie ma pojecia. Nigdy w zyciu.

Na Keana? (Tak, wiem, ze jade juz w absurdy.) Po ubieglym sezonie wszyscy sie na niego spuszczali, a prawda jest taka, ze dostal spadkowicza z Premier League, z ktorym wstyd bylby nie awansowac. Poza tym to zyczenie z cyklu "Rooney na Anfield!", "Giggs do LFC!" czy "SAF na trenera Man City!".

Jak wyrzucimy Beniteza, to dostaniemy anonima w stylu Granta, ktory przez trzy sezony bedzie sie uczyl, co to jest srodkowy obronca. A ja takim mowie - nie. Dlatego dopoki nie bedzie jakiegos wypasnego trenera na wolnym, to Benitez powinien zostac. Nawet jak ten sezon bedzie w dupe.
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt

Zablokowany