Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Radbug

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: Radbug »

lfc257 pisze: 18 kwie 2021, o 12:47

zauważ jednak, że dość słaby Real, który również ma potworne problemy z kontuzjami, wygrał z nami dość łatwo. popatrz też na naszą postawę w krajowych pucharach. przez ostatnie 10 lat wygraliśmy raz Puchar Ligi i na tym koniec. jest oczywiste, że nie da się co roku walczyć o zwycięstwo w LM ale żeby ani razu nie powalczyć o jakiś krajowych puchar? przez tak wiele lat?
Równie dobrze można napisać, ze z łatwością pokonaliśmy 4-0 potężne Red Bull, które idzie niemal ramie w ramie z wielkim Bayernem w Bundeslidze i ma 2 miejsce. Jasne, zagraliśmy beznadziejnie w Madrycie, ale 2 bramki to typowe błędy indywidualne naszych juniorów z obrony. Prawda jest taka, ze gdyby Salah nie był muzułmaninem i najadł się przed meczem na Anfield, a nie musiał pościć bo Ramadan, to już po pierwszej połowie mielibyśmy remis w dwumeczu z Królewskimi ;)

Żaden, powtarzam, żaden klub w Europie i pewnie na świecie nie miał w tym sezonie aż takich problemów z kontuzjami jak my. Żadnemu klubowi nie wypadł CAŁY środek obrony + 3 graczy rezerwowych na tę pozycję. Łącznie 5 graczy JEDNOCZEŚNIE! To jakiś ewenement na skalę światową. Może jedyny taki przypadek w całej 150 letniej historii piłki nożnej. A przecież nie tylko w obronie mieliśmy kontuzje. To, że zamiast walki o utrzymanie w tej sytuacji nadal poważnie liczymy się w walce o top 4 to wielka zasługa Kloppa. Alisson miał problemy ze zdrowiem, do tego zmarł mu ojciec, Arnold cały sezon w fatalnej formie, środek obrony wiadomo, pomoc osłabiona kryzysowymi przesunięciami zawodników do obrony do tego kontuzja już na starcie Thiago z którym mieliśmy spore nadzieje + kontuzja Hendersona, kapitana, w ataku Mane i Firmino kompletnie bez formy a będący w życiowej formie Jota oczywiście też złapał dość długą kontuzję. Obiektywnie to my nadal wykręcamy wyniki ponad stan, ponad to co mamy w naszej kadrze.

Co do pucharów to trochę się zgodzę. Prawda jest taka, ze nasza kadra to pewnie jakieś 14 zawodników na odpowiednim poziomie. Na walkę na 3 lub 4 frontach to zdecydowanie nie może wystarczyć. Raz odpadliśmy przez kretynów z FA gdzie graliśmy 2 mecze prawie jednego dnia na 2 różnych kontynentach. Ale jest tez trochę usprawiedliwienia. W 2 poprzednich sezonach mieliśmy ważniejsze cele do osiągnięcia więc puchary o prestiżu znacznie mniejszym niż PL i liga mistrzów można było sobie uczciwie odpuścić.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
SEB

Post autor: SEB »

Prawda wyszła na jaw. Nie oczekujecie transferów, nie po tym co się wydarzyło.
Obrazek
Mortimer

Post autor: Mortimer »

SEB pisze: 20 kwie 2021, o 21:44 Prawda wyszła na jaw. Nie oczekujecie transferów, nie po tym co się wydarzyło.
Jak przeczytałem ten post, to zacząłem się zastanawiać ile w tym sensu i czy faktycznie może coś w tym być. Potem zobaczyłem, kto jest autorem...
OWeN

Post autor: OWeN »

Mortimer pisze: 20 kwie 2021, o 23:03
SEB pisze: 20 kwie 2021, o 21:44 Prawda wyszła na jaw. Nie oczekujecie transferów, nie po tym co się wydarzyło.
Jak przeczytałem ten post, to zacząłem się zastanawiać ile w tym sensu i czy faktycznie może coś w tym być. Potem zobaczyłem, kto jest autorem...

A ja mam wrażenie, ze SEB może czasem i pisze jakby był poparzony mlekiem, bo mama wlała za gorące do płatków ciniminis, ale w tej kwestii ma niestety racje
Obrazek
everlast

Post autor: everlast »

a ja tak tylko tutaj to zostawie. Zobaczymy w wakacje, ile będa krzyczeć :wincej transferów, osoby negujące obecnie SL. Henry jest teraz bee, bo chcial wiecej kasy. Ale w wakację tez bedzie bee , bo nie chce wydać ze swoich. A jak wiadomo kibice cudze chetnie wydają.

@qba
no to jest głos rozsądku.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, o 15:42 przez everlast, łącznie zmieniany 1 raz.
mkb22

Post autor: mkb22 »

Osoby które krytykowały SL, nie maja teraz żadnego prawa do krzyczenia o dużych transferach, ani o "złych złodziejach z FSG", chcieliście rywalizacji? To będziecie ją mieli w lidze europy z Phillipsem i Daviesem w obronie
qba3

Post autor: qba3 »

mkb22 pisze: 21 kwie 2021, o 14:52 Osoby które krytykowały SL, nie maja teraz żadnego prawa do krzyczenia o dużych transferach, ani o "złych złodziejach z FSG", chcieliście rywalizacji? To będziecie ją mieli w lidze europy z Phillipsem i Daviesem w obronie
Nie ty kolego jesteś od dawania praw ludziom ;) Tak, na pewno zostaniemy teraz z Natem i Daviesem w obronie, podstawowi obrońcy nie wrócą i będziemy grać tylko w lidze europy. Sam nigdy nie mówiłem o FSG jako złodziejach, są biznesmenami którzy bardzo dużo zyskali na naszym klubie, ale najpierw musieli w niego zainwestować i tyle, jako właściciele są dla mnie solidni i patrzą długoterminowo. Co więcej, myślę że jakby nie byli z Ameryki tylko z Anglii to mieliby dużo większe poparcie z tymi samymi działaniami. Ludziom jest wiecznie źle albo szejki są be bo sypią kasą na lewo i prawo, albo sknery be, bo nie rozwijają się jak Arsenal, albo oligarcha Abramowicz też be, albo wydają głupio pieniądze na transfery jak Florek czy Glazerowie. Każdy be. Subiektywnie powiem, że w najlepszych rękach jest Bayern, ale my nie jesteśmy dużo gorzej zarządzani tylko żyjemy w innej, lepszej lidze i nie mamy możliwości podbierania piłkarza za pół darmo od ligowych rywali.
Co do transferów, powtórzę się - 4 obrońca, może Kabak zostanie, a jak nie to plotki o Konate są, albo obu jeśli np cierpliwość do Matipa się skończyła; pomocnik bo Gini odchodzi, Keita wiadomo jest jaki jest a i Ox nie wiem czy wróci do formy sprzed kontuzji. Tu marzy się Grealish na 10tce, ale wątpie że On akurat do nas przyjdzie+ zastępca Giniego czyli Bissouma np; atak 1 konkretny zawodnik do rotacji z przodem np ten Raphinha i ja jestem usatysfakcjonowany. Wcześniej miałem marzenia o Haalandzie, ale po usłyszeniu jakie ma wymagania, myślę że się obejdzie. *krzycze*
roberthum

Post autor: roberthum »

Dużo osób tutaj (w tym ja) krytykowało Super League nie z powodu powstania tego tworu. Krytyka nie wynikała z próby odsunięcia UEFY od organizacji rozgrywek europejskich, tylko formuly jaka przedstawiły kluby założycielskie. Permanentny mandat na grę w ekskluzywnych rozgrywkach dla pewnej puli zespołów bez względu na osiągane przez nich rezultaty jest obrzydliwym złamaniem ducha sportu i rywalizacji. Gdyby kluby założycielskie zaoferowały system rozgrywek w których każdy klub miałby realną szanse zagrać to spotkaloby się ze znacznie przychylniejszymi komentarzami
mazi

Post autor: mazi »

mkb22 pisze: 21 kwie 2021, o 14:52 Osoby które krytykowały SL, nie maja teraz żadnego prawa do krzyczenia o dużych transferach, ani o "złych złodziejach z FSG", chcieliście rywalizacji? To będziecie ją mieli w lidze europy z Phillipsem i Daviesem w obronie
A jak np West Ham wyda na transfery 100 mln, to będziemy mogli krzyczeć czy też nie?
TAK
adamne

Post autor: adamne »

https://www.dailymail.co.uk/sport/sport ... wyers.html
Wg tego artykułu każdy z 12 założycieli wpłacił 8 milionów funtów "wpisowego" na objęcie udziałów w SL. Te pieniądze zostały wydane i nie ma szans na ich odzyskanie.
Poza tym prawnicy twierdzą że w umowach na pewno były wysokie kary przewidziane za wycofanie się z projektu. Prawdopodobnie organizatorzy SL (a więc głównie Perez i Agnelli, ale również JP Morgan) będą próbowali te kary od nas wyegzekwować, można się więc spodziewać procesów sądowych.
Więc obawiam się że pewnie faktycznie możemy zapomnieć o dużych transferach latem. Szczególnie jeśli nie awansujemy do LM co jeszcze bardziej uderzy w nas finansowo :(
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
Aldor

Post autor: Aldor »

qba3 pisze: 21 kwie 2021, o 15:36 Nie ty kolego jesteś od dawania praw ludziom ;) Tak, na pewno zostaniemy teraz z Natem i Daviesem w obronie, podstawowi obrońcy nie wrócą i będziemy grać tylko w lidze europy. Sam nigdy nie mówiłem o FSG jako złodziejach, są biznesmenami którzy bardzo dużo zyskali na naszym klubie, ale najpierw musieli w niego zainwestować i tyle, jako właściciele są dla mnie solidni i patrzą długoterminowo. Co więcej, myślę że jakby nie byli z Ameryki tylko z Anglii to mieliby dużo większe poparcie z tymi samymi działaniami. Ludziom jest wiecznie źle albo szejki są be bo sypią kasą na lewo i prawo, albo sknery be, bo nie rozwijają się jak Arsenal, albo oligarcha Abramowicz też be, albo wydają głupio pieniądze na transfery jak Florek czy Glazerowie. Każdy be. Subiektywnie powiem, że w najlepszych rękach jest Bayern, ale my nie jesteśmy dużo gorzej zarządzani tylko żyjemy w innej, lepszej lidze i nie mamy możliwości podbierania piłkarza za pół darmo od ligowych rywali.
Co do transferów, powtórzę się - 4 obrońca, może Kabak zostanie, a jak nie to plotki o Konate są, albo obu jeśli np cierpliwość do Matipa się skończyła; pomocnik bo Gini odchodzi, Keita wiadomo jest jaki jest a i Ox nie wiem czy wróci do formy sprzed kontuzji. Tu marzy się Grealish na 10tce, ale wątpie że On akurat do nas przyjdzie+ zastępca Giniego czyli Bissouma np; atak 1 konkretny zawodnik do rotacji z przodem np ten Raphinha i ja jestem usatysfakcjonowany. Wcześniej miałem marzenia o Haalandzie, ale po usłyszeniu jakie ma wymagania, myślę że się obejdzie. *krzycze*

Jak zobaczymy tutaj 4 topowych lub prawie topowych zawodnikow w jednym oknie to osobiscie pojade do ciebie gdziekolwiek mieszkasz i postawie ci skrzynke whisky, jakiej tylko bedziesz chcial. :roll:
adamne

Post autor: adamne »

Aldor pisze: 21 kwie 2021, o 23:51
Spoiler:
postawie ci skrzynke whisky, jakiej tylko bedziesz chcial. :roll:
Ja bym był ostrożny z takimi deklaracjami:
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html
Stać cię? :lol:
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
ScoobyDoo

Post autor: ScoobyDoo »

Liverpool jest zainteresowany 23-letnim napastnikiem Sevilli, Youssefem En-Nesyri. Cena około 39 milionów funtów. Marokańczyk w 32 spotkaniach La Ligi w tym sezonie strzelił 17 bramek + 6 w 8 meczach LM.
https://mobile.twitter.com/LFCTransferR ... 3712885760
qba3

Post autor: qba3 »

Aldor pisze: 21 kwie 2021, o 23:51
Spoiler:

Jak zobaczymy tutaj 4 topowych lub prawie topowych zawodnikow w jednym oknie to osobiscie pojade do ciebie gdziekolwiek mieszkasz i postawie ci skrzynke whisky, jakiej tylko bedziesz chcial. :roll:
Zapisane w protokole ;) kurde myślę że 3 przyjdzie, ale ten 4ty może przeważyć szalę na moją niekorzyść. Nie przejmuj się też, zostanę przy prostym Jacku Danielsie, a nie tym co @adamne wrzucił :D
kicband

Post autor: kicband »

https://www.caughtoffside.com/2021/04/2 ... done-deal/
Leah Smith - nie mam jednak pojęcia czy to jakkolwiek wiarygodne źródło.

Swoją drogą ciekawe jeśli faktycznie ściągniemy Konate jaki plan na obsadę śo ma Klopp. Szkoda byłoby nie wykupić Kabaka za tą kwotę bo to dobrze prosperujący obrońca jednak wtedy będziemy mieli 5 ŚO z czego 4 będzie walczyło o jedno miejsce w składzie bo pozycja VVD jest jednak niepodważalna. A jeszcze jest Philips, który rozegrał mimo wszystko niezły sezon.
Tak jak w tym sezonie mielimy spory problem na pozycji śo tak w przyszłym sezonie może się pojawić problem dobrobytu chyba, ze jednak szykuja sie jakies odejscia.
ODPOWIEDZ