Strona 1 z 8

[WYZYWIENIE] 5 zlot fanów z LFC.pl

: 6 lip 2009, o 14:58
autor: Wieviór
Jak zapowiadałem - nowy temat dotyczący kwestii wyżywienia na zlocie.

Ośrodek Partner, do którego jedziemy oferuje:
Śniadanie - 10 zł
Obiad - 15 zł
Kolacja - 10 zł

Przy czym wymagają byśmy wzięli co najmniej trzy obiady.

Ośrodek Partner oferuje też organizację ognisk dla grup do 1000 osób (tak, trzy zera). Jak jest napisane na ich stronie - "Posiadamy odpowiednie zabezpieczenie gastronomiczne i techniczne do obsługi tak licznych imprez.". Pani mnie zapewniała, że ognicho/grill na 100 osób to dla nich pestka.

Chciałem zrobić taki układ - 15 zł za obiad, 30 zł za dwa ogniska. Pani mi powiedziała, że ognisko za 15 zł będzie biedne, kiełbaska sama i chlebka kawałek - jeśli nam to oczywiście odpowiada to nie jest to problem. Mnie troszkę ślinka pociekła jak mi Pani powiedziała o karkówce, smalcu i innych pysznościach.

SPRAWA OBIADÓW JEST OTWARTA.

Możemy zrobić 5 ognisk po 25 zł każde, które będą wypasione. Możemy zrobić 13 obiadów za 15 zł. Możemy zrobić 27 ognisk za 15 zł każde z jakimiś kiełbaskami i chlebem (też przecież miła opcja).

Możemy też brać śniadania czy kolacje. Ofertą, którą Wam przedstawiłem wcześniej dotycząca dwóch wypasionych ognisk i jednego obiadu była wstępna (tu mój błąd, bo powinienem był zaznaczyć, że to nie ostateczna wersja).

Dlatego też próbuję tu ustalić, co robimy. Opcje są następujące:
Śniadanie - 10 zł
Obiad - 15 zł
Kolacja - 10 zł
Grill mały - 15 zł
Grill duży - 25 zł

Oczywiście trochę będziemy mogli negocjować w kwestii tych cen i na pewno trochę zejdziemy, co by np. banner zasponsorować w ten sposób.

Kwestia robienia grilla samemu - znajdziecie mi frajera, który będzie dla stu osób robił żarcie. Nie żartujecie nawet z tym, że naprawdę uważacie, że to jest opcja.

Droga wolna - niech się kłótnie zaczną.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 15:08
autor: Belaiza
No teraz sprawa wygląda nieco inaczej.
Wieviór pisze: Kwestia robienia grilla samemu - znajdziecie mi frajera, który będzie dla stu osób robił żarcie. Nie żartujecie nawet z tym, że naprawdę uważacie, że to jest opcja.
A to jest argument nie do obalenia. Wiem co mówię bo Zlotową karierę zaczynałam od 9 osób :wink:
"Podgrupy" robią się już przy 40 osobach a co dopiero przy 100.

Moja propozycja w świetle nowych faktów wygląda tak:
2 ogniska
2 obiady

Niech przypomnę, że zostało nam jeszcze jednorazówek z zeszłego roku, co moze być argumentem w negocjowaniu ceny za ogniska - "przynosimy własną zastawę" :lol:

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 16:20
autor: AcRoSs
Ja natomiast obstawałbym za jednym ogniskiem organizowanym przez nich oraz dwóch obiadkach.

Pozdrawiam.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 16:23
autor: Nutty Buddy
Zgadzam się z Acrossem. 2 obiady + 1, ale zajebiste ognisko.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 16:24
autor: bizzy
Zgadzam się z Acrossem i Nuttym. 2 obiady + 1, ale zajebiste ognisko.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 16:24
autor: ladyinred
to ja jestem za dwoma obiadami i jednym ogniskiem albo za jednym obiadem, jednym małym ogniskiem* i jednym dużym ogniskiem:)

i jestem za możliwością wyboru obiadu wegetariańskiego


* małe ognisko w rozumieniu normalnego ogniska, ale z mniejsza ilością żywieniowego przydziału :lol:

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 16:41
autor: rossmann
Ja jestem za trzema obiadami ( ew dwoma obiadami, kolacją pierwszego dnia i śniadaniem ostatniego jak wczoraj bodajże proponowała Belaiza ). Argumenty takie jak podawałem wczoraj.
Wieviór pisze: Kwestia robienia grilla samemu - znajdziecie mi frajera, który będzie dla stu osób robił żarcie. Nie żartujecie nawet z tym, że naprawdę uważacie, że to jest opcja.
Przecież to nie grill tylko ognisko więc jedyny problem wspólny to je rozpalić i zagasić. Jedzenie każdy zapewnił by sobie w podgrupach, co miało by ten plus, że każdy by jadł i pił to na co miałby ochotę... Każdy też raczej potrafi usmażyć sobie kiełbasę albo chleb czy cokolwiek innego na patyku nad ogniskiem więc problemu z przygotowaniem jedzenia dla wszystkich nie będzie...

Ognisko organizowane przez ekipę z Partnera to owszem wygoda, gdyż za wszystko odpowiadają oni, ale z drugiej strony nie będziemy wiedzieli do ostatniej chwili ile będziemy mieli zapewnionego żarcia, jakiej jakości będzie to żarcie itd. itd. Nikt im przecież nie udowodni czy kupili jedzenia tyle ile deklarują czy może mniej, czy kupili kiełbasę świeżą czy lekko przeterminowaną - po usmażeniu będzie nie do poznania. Nie zakładam, że właściciele będą nas chcieli oszukać ale spójrzmy prawdzie w oczy - tak jak co do standardu pokoi nie należało się czarować ( będą jakie będą, dla mnie to w sumie bez większego znaczenia ), tak też wszyscy znamy praktyki oszczędzania ( albo jak kto woli oszukiwania ) stosowane w naszym kraju przez organizatorów tego typu uciech... No chyba, że ludzie z Partnera są naprawdę godni zaufania, wtedy kwestia ogniska pozostaje otwarta :)

Edit: skoro większość jest za dwoma obiadami i ogniskiem, a taka opcja wydaje się racjonalna, to (mimo moich obaw, że na ognisku możemy zostać wulgarnie mówiąc "wydymani") mnie też można liczyć jako fana dwóch obiadów i ogniska :)

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 16:57
autor: carlsberg
ku*** , a nie ma tam gdzieś budek z kebabami?


1 ognisko moim zdaniem w zupełności wystarczy. Dwa obiady również.

Zawsze przecież można sobie "gdzieś" wysokoczyć upolować jakiegoś gościa w koszulce jaką to niedawno Owen założył i go zjeść! Taniej? Smaczniej? A jaka satysfakcja!

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 17:06
autor: majki
carlsberg pisze:
Smaczniej? A jaka satysfakcja!
Raczej tak średnio smacznie, co do posiłków, to 3 obiady, albo 2 obiady + ognisko:)

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 17:13
autor: Jamie
Każda opcja jest bardzo dobra, mimo tego trzeba się na coś zdecydowac...

2 obiadki, 1 zajebiste ognisko - tak głosuję.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 17:14
autor: 007
generalnie rzecz biorąc, to też uważam, żeby dajmy na to w czwartek wieczorem strzelić duże ognisko, a w piątek i sobotę obiad. Co do śniadań, to nie wiem, czy jest sens, bo zakładając, że będziemy siedzieć do białego rana, to raczej nie przewiduję ochotników, którzy o 8 się zerwą na kanapkę z paprykarzem szczecińskim :D a w niedzielę, to już sobie chyba każdy jakoś poradzi przed odjazdem we własnym zakresie, co to żeby tą kromkę chleba zjeść :)

martwi mnie lekko inna kwestia - nie od dzisiaj wiadomo, że gdzie 2 Polaków tam 3 opinie, także ciekawi mnie jak kwestia wyżywienia się ostatecznie rozwiąże, skoro praktycznie każdy ma inne zdanie i swoją wizję na ten temat... Głosujemy większością, zostawiamy sprawę organizatorom, czy jak?

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 17:46
autor: robertlfc
Mi w zasadzie obojętne, ale pójdę za głosem tłumu i popieram 2 obiady plus 1 ognisko (wersja wypasiona :D )

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 17:54
autor: carlsberg
Kurde, żeby rzeczywiście te jedzenie było aż tak ważne. Przecież przez taki okres to można na samym piwie i mielonce przeżyć... No o papierosach bym zapomniał...

Tak na prawdę, śniadania nie mają najmniejszego sensu. Tak jak 007 pisał, nikt nie będzie wstawał tak wcześniej, nawet jak i będą one ok. 10 to podejrzewam że ponad połowa uczestników która pójdzie spać po 5 rano nie będzie miała ochoty podnieść dupy z wyra. To raz. A dwa, nie wiem jak Wy, ale ja na kacu nie potrzebuję jedzenia, za to Żuberek lub coś takiego to inna bajka.

Kolacje też raczej sensu nie mają.

Obiadek jak najbardziej, trzeba się czymś 'normalnym' raz na jakiś czas zasilić, ale wg. mnie tylko obiad wystarczy.

Proponuję żeby organizatorzy dali do wyboru jakieś "opcje" i utworzyli ankietę ( nie mówię o głównej, ale na forum przecież też się da?). Będzie najłatwiej i nikt do nikogo pretensji mieć nie będzie, oszczędzimy też tekstów typu: Wieviór, sam wpierdalaj tego śledzia!

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 18:29
autor: Magda
.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - wyżywienie

: 6 lip 2009, o 18:37
autor: Lady_Milan
Mnie tam nawet kiełbacha bez kija wystarczy :lol:
Również z 'pewną dozą nieśmiałości' wtrącę swoje 3 grosze.
Jestem za opcją 2 x obiadek i 1 x ognicho z kiełbaską. Myślę, ze każde 10 zł się liczy. Tym bardziej, że wielu z Nas nie zarabia pieniędzy, będą na łasce rodziców itp. A wtedy na serio każdy grosz ma znaczenie. :)