Byli pilkarze LFC w nowych klubach

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Django

Re: Byli pilkarze LFC w nowych klubach

Post autor: Django »

Miłe ;)

https://www.meczyki.pl/newsy/borussia-d ... e/138575-n

ALE! Can jest wychowankiem Bayernu, a trafił do Borussi. Tam jest mniejsza kosa?
Obrazek

Kaczorro

Post autor: Kaczorro »

Poza sportową rywalizacją, nie ma kosy w ogóle. Media kreowały napiętą atmosferę, głównie przez wieloletni pojedynek obu zespołów na czele BuLi i zawodników, ktorych Bayern podebrał BVB.

Dubel

Post autor: Dubel »

Zobacz dodatkowo na innych piłkarzy, którzy przez lata pokonywali trasę z BVB do FCB i odwrotnie: Lewy, Hummels, Göetze i wielu innych. W Niemczech to aż tak nie działa.

saw

Post autor: saw »

Przecież Goetze po transferze do Bayernu został znienawidzony w Dortmundzie i było to doskonale widoczne przy jego powrotach na stadion Borussii. Podobnie z Hummelsem, chociaż ten akurat jest wychowankiem Bawarczyków. Tak czy inaczej również uważany był za zdrajcę. Zresztą nawet dziś masa kibiców BVB ma takie zdanie o tej dwójce i nie jest to żadną tajemnicą.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

Dubel

Post autor: Dubel »

W przypadku Göetze sprawa tak wyglądała przede wszystkim dlatego, że ogłoszono jego transfer chwilę przed finałem Ligi Mistrzów miedzy BVB a FCB. Poza tym tak jak mówię - zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nazywał takie ruchy zdradą. Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko Niemcy nie są w tej kwestii aż tak radykalni.

notabene

Post autor: notabene »

Nie są aż tak radykalni? Zobacz co się dzieje teraz z Nübelem. Niemcy bardzo mocno przykładają do tego wage.
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Przede wszystkim to Bayern jest nielubianym klubem w całych Niemczech, a przynajmniej w Północnej Wsetfalii, skąd jest połowa klubów Bundesligi. Widziałem zagorzałych kibiców Schalke, które kibicowali Borussi Dortmund w starciu z Bayernem. Byle tylko Bayern nie wygrał mistrzostwa. Nic dziwnego, że przejście do Bayernu jest tak źle traktowane przez wielu kibiców.
Obrazek

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Moze przyda sie pare uwag z mojej strony bo zyjac juz tak dlugo w Niemczech "cos" tam wiem :)

Przede wszystkim transfer Judasza eee Götze zostal ogloszony przed pierwszym,slynnym meczem polfinalowym(na ktorym mialem okazje byc i podziwiac 4 gole Lewego) przeciwko Realowi.
I byla to oczywiscie specjalna zagrywka ze strony "den dummen Bauern" czyli glupich wiesniakow jak bardzo czesto okresla sie "bajerokow" w kregach kibicowskich w Niemczech a szczegolnie w NRW(Nadrenia-Westfalia)majace na celu podkopanie morale ligowego rywala.
Do dzisiaj Jürgen twierdzi,ze odejscie Götze to bylo jego najwieksze rozczarowanie w karierze trenerskiej,jezeli chodzi o transfery.
A sam zawodnik dal sie w dziecinny sposob nabrac,ze tak powiem,na gadki-szmatki kierownictwa BM o tym jak bardzo chca go miec u siebie.
On im wcale do niczego nie byl potrzebny,tutaj Bayern zastosowal stara taktyke(jeszcze z lat 70) polegajaca na rozkupywaniu rosnacego w sile ligowego oponenta.
Tak postepowali juz wczesniej,jak wspomnialem, miedzy innymi (w latach ich swietnosci) z inna Borussia,ta z Mönchengladbach-slynny casus Del´Haye

Tak na marginesie to wlasnie potyczki BM kontra BM to przez lata byl "Der Klassiker" a dopiero stosunkowo niedawno wypromowano na taki pojedynek "bajerokow" z BVB.

A co do tzw "kosy".
W Zaglebiu Ruhry mowi sie,ze Bayern nie ma prawdziwych kibicow tylko sympatyzantow takze ich fanow nie traktuje sie zbytnio powaznie.
"Kose" to ma 04 z Borussia albo Gladbach z Köln oraz moj MSV Duisburg z szajs Fortuna Düsseldorf.

Co innego to rywalizacja sportowa,ktora dyktuje ligowa tabela czyli aktualny adwersarz Bayernu.
Po Gladbach byla to Brema oraz Kaiserslautern a takze czesciowo Köln a ostatnimi laty oczywiscie Dortmund.

A kazdy szanujacy sie kibic z NRW a i z pozostalych czesci Niemiec oczywiscie nie darzy (lagodnie mowiac) sympatia tych "Lederhosen" z poludnia.
Zreszta to nie sa zadne Niemcy,to Bawaria jest! :P
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Kaczorro

Post autor: Kaczorro »

Tak jak z Borussiami, podobnie było z Leverkusen na początku XXI w., gdzie w przeciągu trzech/czterech sezonów do Bayernu przeszli Kovac, Ballack, Ze Roberto i Lucio.

walek666
Kontakt:

Post autor: walek666 »

Może temat nieodpowiedni ale zapytam. Ma ktoś może informacje czy biografia Owena wydana w Anglii na jesień będzie miała swoje przełożenie na język polski? Od niego zaczęła się moja przygoda z Liverpoolem. Mój idol :)
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Mogę zapewnić, że jest o wiele, wiele ważniejsza." (Bill Shankly)

Kirkbyboy

Post autor: Kirkbyboy »

Z tego co widziałem to Rado już od lutego tłumaczy.... więc będzie po naszemu ;)

SEB

Post autor: SEB »

https://www.givemesport.com/1557550-rah ... nic-social

Artykuł warty uwagi. Raheem o tym jak ważny w jego życiu był, jest i będzie dla niego Liverpool FC.
Wielu z Was powie Judasz itd. Ja uważam że chłopak zrobił dobry krok odchodząc z tamtego bagna z Rodgersem na czele. Dla mnie to zawsze będzie nasz młodziak, z którego na vlogach Enrique śmieszkowal że musi się cofnąć po fotelik samochodowy dla Raheema.
Obrazek

consigliere

Post autor: consigliere »

ja nie mam do niego pretensji że stosunkowo szybko opuścił Liverpool dla jednak dużo silniejszego w tamtym okresie City, natomiast nigdy nie zaakceptuje jego boiskowego cynizmu i bezczelności z jaką szuka fauli. jest to tym bardziej niesmaczne że robił to jeszcze jako nastolatek. abstrahując już od samego zachowania, ciągle mam wrażenie że jest on jednym z bardziej przecenianych piłkarzy na Wyspach. razi mnie jego nieregularność, bezmyślność. w dalszym ciągu nie widzę w nim jakości jaką mają de Bruyne, Aguero czy też nasi skrzydłowi.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Mufi

Post autor: Mufi »

- Xabi był jednym z piłkarzy, których mogliśmy pozyskać. Wisiałem z nim na telefonie przez całe lato. Praktycznie błagał, by do nas dołączyć. Naprawdę tego chciał. W mojej opinii byłby dla nas fantastycznym wzmocnieniem. Muszę powiedzieć, że kilka razy byłem sfrustrowany brakiem odpowiedniego nacisku na transfer - wiesz co mam na myśli? Coś jest na wyciągnięcie ręki, piłkarz dałby wiele, by do nas trafić, ale ostatecznie nie jest łatwo zawrzeć umowę.
Cesc Fabregas

To fajny ten Xabi, przy pierwszej lepsze okazji chciał out z Liverpoolu.

spike550

Post autor: spike550 »

Mufi pisze:To fajny ten Xabi, przy pierwszej lepsze okazji chciał out z Liverpoolu.
No tak, bo skoro Fabregas tak powiedział to napewno tak było i od teraz musimy wszyscy solidarnie uważać Xabiego za zdrajcę ! Poza tym, chyba jesteś trochę za młody aby to pamiętać ale Xabi miał uzasadnione powody aby chcieć odejść z Liverpoolu za czasów panowania Beniteza.

ODPOWIEDZ