Brendan Rodgers

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
oficjalny
Kontakt:

Re: Brendan Rodgers

Post autor: oficjalny »

Podstawą filozofii Brendana Rodgersa jest kontrolowanie meczu poprzez długie operowanie piłką, ciągła ruchliwość zawodników i wychodzenie na pozycje. Co więcej, operujący futbolówką zawodnik powinien w każdym momencie mieć do dyspozycji dwóch partnerów, którym może oddać piłkę. Jest to element gry, który będzie wymagał od niego tytanicznej pracy w Liverpoolu - w obecnym składzie do opisanego sposobu gry pasuje zaledwie kilku zawodników. Oczywistymi wskazaniami są Johnsson, Agger i Enrique z linii obrony, Lucas w pomocy i Suarez w ataku. Obserwując zeszłoroczne mecze The Reds tym co najbardziej uderzało, była statyczna gra i brak wychodzenia na pozycje, przez co niezmordowany Suarez musiał podejmować się ciągłych dryblingów i samodzielnych akcji, kosztem braku sił i wytrącenia z równowagi przy ich wykończaniu. Myślę że sam Rodgers może nie być do końca świadom, jak ciężko będzie mu z obecnego składu wykrzesać tak potrzebną dynamikę.

Wierzę jednak że przy wsparciu właścicieli będzie w stanie odpowiednio przebudować zespół i nauczyć go znanej nam wszystkim ze Swansea. Najważniejsze jest to, żeby w myśl Liverpool Way dostał odpowiednią ilość czasu, ponieważ wątpię czy najbliższy sezon będzie czymś więcej niż podkładaniem fundamentów i diagnozą choroby. Nie twierdzę że nic się nie wydarzy - patrząc jednak w perspektywie długoterminowej musimy zaufać nowemu menago. Pomoże mu też Europa, gdyż słabsi zawodnicy nie będą psuli atmosfery poprzez bezproduktywne siedzenie na ławce.

Powodzenia!
To work hard and have our supporters behind us and believing until the end, you run a little bit more. ~ Rafael Benitez

Awatar użytkownika
lstyle

Post autor: lstyle »

Wie ktos moze cos wiecej na ten temat? Czy jest to zwykla plota puszczona w eter czy moze faktycznie posiada taka klauzule?
http://www.transfery.info/52631,rodgers ... liverpoolu

Swoja droga liczylem, ze uda nam sie sciagnac kogos ciekawego ze Swansea. :?
In Rodgers I Trust.

hulus
Redaktor
Kontakt:

Post autor: hulus »

lstyle pisze:Wie ktos moze cos wiecej na ten temat? Czy jest to zwykla plota puszczona w eter czy moze faktycznie posiada taka klauzule?
http://www.transfery.info/52631,rodgers ... liverpoolu

Swoja droga liczylem, ze uda nam sie sciagnac kogos ciekawego ze Swansea. :?
To nie plota skoro tak twierdzi prezes Swansea:
http://www.swanseacity.net/page/Latest/ ... 50,00.html

Smaczku dodaje historia Sigurdssona, który już wszystko ustalił, ale graczem Łabędzi jeszcze nie został. Plotek z tego powodu powinno być wiele w najbliższych dniach.

return

Post autor: return »

Jeszcze jedna sprawa do tych wielbicieli Martineza, których argumentami było ''znajdź kogoś, kto wyciśnie więcej z Wigan'' albo ''lepsza współpraca będzie między Martinezem a Van Gaalem niz Rodgersem i Van Gaalem'' (teraz zapewne ich już nie ma)

Sprawdziłem sobie trochę o Martinezie, do Wigan przyszedł z Swansea, z którym w ostatnim sezonie(w championship) była przeciętność, 7 miejsce, bilans bramkowy nie powalający. W momencie, kiedy przychodził do Wigan, ten zespół zajmował 11 miejsce, wcześniej było jeszcze lepiej.Więc nie gadać mi ''znajdź kogoś, kto więcej wyciśnie'' bo to się mija z prawdą, Rodgers, mimo że ma stosunkowo krótką karierę.Pokazuje że przebija o wszystko, Martineza.

Swansea to najlepiej grający beniaminek w Premier League, jeżeli weźmiemy pod uwagę styl. wg. mnie mają najgorszy skład z wszystkich drużyn w Premier League, przynajmniej na papieże, patrząc oczywiście na początek zeszłego sezonu, bo teraz ci zawodnicy są rozchwytywani.Drużyny Rodgersa to nie tylko piękna gra w ataku, mają też najwięcej czystych kont z beniaminków, więcej też niż Wigan. Przyznam się szczerze, że byłem wielkim fanem Rodgersa, chciałem już go w połowie sezonu, kiedy były kiepskie wyniki. Z wszystkich kandydatów, najsłabszy mi się wydawał zdecydowanie Martinez, gdybyśmy go zatrudnili to naprawdę bym to uznał za nonsens.
Obrazek

JohnnyMnemonic
Kontakt:

Post autor: JohnnyMnemonic »

Taka ciekawostka z FB:
‎60 million is the budget given to Brendan Rodgers according to an insider at Anfield.

Jeśli to prawda to byłbym wniebowzięty :D

Awatar użytkownika
Zurak
Kontakt:

Post autor: Zurak »

Jeżeli to prawda, to wszystko ładnie pięknie, byleby ten budżet dobrze spożytkował.
"Born to sleep."

Awatar użytkownika
lstyle

Post autor: lstyle »

hulus pisze: To nie plota skoro tak twierdzi prezes Swansea.
No mowi sie trudno, liczylem ze takiego Dyer´a czy Sinclair´a sie sciagnie, lecz swiat na Swansea sie nie konczy. Co do tej kwoty na transfery to radzil bym podejsc sceptycznie, choc wcale nie mial bym nic przeciwko. Jak dla mnie potrzebujemy 2-3 zawodnikow do pelni szczescia, a reszta lezy w rekach Brendana.
In Rodgers I Trust.

Awatar użytkownika
ScrapkoFAN

Post autor: ScrapkoFAN »

Brendan jak usłyszy o takiej kwocie to pomyśli ,że to ma mu starczyć do końca kadencji :D :D :D

Awatar użytkownika
buh

Post autor: buh »

Kod: Zaznacz cały

Huw also confirmed that the proposed transfer of Gylfi Sigurdsson from Hoffenheim is on-going with a transfer fee and personal terms agreed.

"We've done all we can with Gylfi agreeing terms and a fee, but he's gone away on holiday which has delayed things a bit. However, we are hopeful of getting things tied up next week," added Huw.
Sigurdssonem bym nie pogardzil. jest w nim czastka Stevena. Jak wielu zauwazylo, Auqa moglby sie odnalesc w filozofii Brendana. Niemniej Cole moglby byc niezlym jokerem, sam zainteresowany przejawial chec powrotu.

Dla mnie priorytetem bedzie pozbycie sie Stewarda i kupno PRAWDZIWYCH skrzydłowych. Tego goscia skreslilem dawno temu. Jezeli nowy manager wykrzesa starego Downinga to prosze bardzo, ale niczego nie oczekuje. W manu przeroznie bywalo ze srodkowymi pomocnikami, ale boki zawsze mieli zajebiste. A u nas jak bylo? Gdzie teraz jest manu, a gdzie my?
Skrzydlowi odgrywaja ogromna role w taktyce Brendana, co cieszy bardzo. Moze w koncu bedziemy mieli obsadzone skrzydla z prawdziwego zdarzenia.

Wierze rowniez, ze Steven bedzie grac na na najlepszej dla niego pozycji - za napastnikiem. Pomiedzy Gerrardem i Lucasem musi nam sie odnalesc Henderson i... no wlasnie kto? Adam dostanie szanse na na pewno, a moze nawet Alberto albo Joe. Jak wczesniej wspomnialem, po cichu licze na Sigurdssona. Mlody, odwazny, z przegladem i uderzem z dystansu, do tego za grosze.

Patrzac na nasz szeroki sklad, wydaje mi sie, ze wystarcza gora 2-3 klasowe transfery i ze dwa uzupelnienia. Wystarczy ich poustawiac i top4 winno byc w kieszeni na spokojnie. Dodajmy udane transfery i walczymy o wyzsze cele. Plus polowa naszego skladu rezerw jest stworzona do gry w klepke.
Nie musze wspominac ze pozbyc sie trzeba, no moze nie szrotu, ale kilku nieudanych transferow. Za duzo ciagna z cycka FSG.

Ciekawa sprawa z Carollem. Niby pilkarz o takim profilu u Rodgersa nie znajdowal zastowania, ale kto wie, moze Andrzej zacznie strzelac jak szalony? Tylko Luisa przesunac na skrzydlo, ale jednosnie na drodze wyjatku, dac mu status wolnego elektronu. Slalem na niego gromy, ale Andrzej naprawde zaimponowal mi oddaniem pod koniec sezonu.

Patrzac i sluchajac wypowiedzi Brendana, nie moge sie odpedzic od mysli ktore mi mowia, ze jest nim duch Paisleya i charakter Shanklyego. Czuje w kosciach, oj czuje ze wraca Wielki Liverpool :wink:
Ostatnio zmieniony 1 cze 2012, o 20:05 przez buh, łącznie zmieniany 4 razy.
"I have missed more than 9,000 shots in my career. I have lost almost 300 games. On 26 occasions I have been entrusted to take the game winning shot... and I missed. I have failed over and over and over again in my life. And that's precisely why I succeed." - Michael Jordan

koornel

Post autor: koornel »

4-3-3, ofensywny futbol, styl szkół holenderskich i hiszpańskich, 39 lat, stanowczy, zdyscyplinowany, noszący garnitur na mecze, dobre pierwsze wrażenie, maniak pięknego futbolu i posiadania piłki wygląda wszystko pięknie i genialnie. Jestem pozytywnie nastawiony, nie oczekuje cudów, oczekuje przyjemnej gry, powrotu do CL, kilku wzmocnień i sprzedania niektórych piłkarzy.

DZIAŁAJ Brendan !
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?

kapelos

Post autor: kapelos »

Wiadomo coś o Stevenie Clarku i Kevinie Keenie?? Bo z tego co wiem to nasz nowy meneger posiada już swoich asystentów:)

Awatar użytkownika
dam4an

Post autor: dam4an »

kapelos pisze:Wiadomo coś o Stevenie Clarku i Kevinie Keenie?? Bo z tego co wiem to nasz nowy meneger posiada już swoich asystentów:)
Z tego co wiem to Clarke opuścił klub z szacunku do Kennego, a o Kevinie nic nie wiem ;/
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.

Awatar użytkownika
buh

Post autor: buh »

@dam4an - Clarke dwa tygodnie temu zlozyl podanie o dymisje, ale mu jej nie udzielono.

Na podstawie tego co pisze Barrett z Clarkiem sie pozegnamy, albo juz sie pozegnalismy. To raczej dobra wiadomosc.
Natomiast z Kennem na 99% sie pozegnamy/pozegnalismy, co odbieram za absolutnie dobra wiadomosc.

EDIT

Wedlug mnie Clarke za bardzo skupia sie na defensywie. Jak dla mnie, niewiele wnosil do gry ofensywnej za Kennego, tak i za BR niewiele w tym aspekcie wniesie. Ogolnie sztab stworzony przez Kenngo oceniam nisko. Moze jednak sie myle i panowie znakomicie by sie uzupelniali? :)

Wniose, maly OT - co myslicie o Borrellu u boku Brendana? dodatkowym atutem byloby znakomite rozeznanie wsrod mlodych. Odpowiednio by sie nimi zajal u seniorow :wink:
Ostatnio zmieniony 1 cze 2012, o 20:38 przez buh, łącznie zmieniany 3 razy.
"I have missed more than 9,000 shots in my career. I have lost almost 300 games. On 26 occasions I have been entrusted to take the game winning shot... and I missed. I have failed over and over and over again in my life. And that's precisely why I succeed." - Michael Jordan

koornel

Post autor: koornel »

Czemu uważasz, że odejscie Clarke to dobra wiadomość?
To dobry trener, nawet bardzo dobry. Po jego przyjściu do Liverpoolu od razu widoczna była poprawa i lepsza jakość gry. Był asystentem Mou, z Rodgersem zna się z czasów Chelsea kiedy jeden trenował rezerwy, a drugi był asystentem wspomnianego Mourinho. Clarke jest w porządku, wnosi coś od siebie, dobrze byłoby mieć kogoś na ławce trenerskiej znającego już w jakimś stopniu zawodników od wewnątrz, charakter, osobowość, psychike, umiejętności, wady i zalety.

przepraszam za małe OT.
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?

colea

Post autor: colea »

Nie wiem, czy ja dobrze to wszystko rozumiem, ale wydaje mi się, że Clarke to dla Mourinho w Chelsea był taki bank informacji. Zasypywał statystykami, danymi itp. U Kennego w zeszłym sezonie przybrało to przesadzony wymiar, gdy kupiliśmy i graliśmy przez cały sezon piłkarzami o najlepszych statystykach z ubiegłych lat (Adam, Downing, Henderson). Jak się skończyło, wszyscy wiemy. Jednak wracając do tematu, to mam nadzieję, że decyzja, czy Clarke będzie nam potrzebny, zostanie pozostawiona Rodgersowi. Brendan sam najlepiej powinien wiedzieć, czy przyda mu się pomoc Steve'a.
Obrazek

Zablokowany