Nowy menedżer Liverpool FC

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

PonuryGrabarz

Re: Nowy menedżer Liverpool FC

Post autor: PonuryGrabarz »

1010Arx pisze:Chyba zaraz mnie coś strzeli, aż nie wierzę w to co czytam. Jeszcze nawet nie jest trenerem Liverpoolu, a Wy tu jęczycie jak ma się ubierać... Idźcie na jakieś forum o modzie, bo aż żal na to patrzeć.
PonuryGrabarz pisze:Dresik na trening ale na mecz obowiązkowo garnitur.
Jeszcze ten ton "Dresik na trening, ale na mecz OBOWIĄZKOWO garnitur". Mamy tu gościa, który ustala zasady. Taki swojski Chuck Noris. Jeśli ten koleś powie, że Jurgen ma zakładać garnitur na mecz, to założy garnitur, a jak powie, że ma założyć sukienkę żony, to założy sukienkę żony. Bez dyskusji.

ku*** paranoja...
Nie zesraj sie. Uważam, że menadżer/selekcjoner powinnien dobrze się prezentować podczas meczy. To moje zdanie nt. Po tym jak zobaczyłem Smude w dresie na rozpoczęciu Euro mam jakiś wstręt do dresu.
Dlatego taki ton, jak Klopp będzie to czytał to żeby wziął to bardziej do siebie.

sonatusia
Kontakt:

Post autor: sonatusia »

Ralf088 pisze:
PonuryGrabarz pisze:Dresik na trening ale na mecz obowiązkowo garnitur.
Klopp i garniak... Czapka, dres i jego bezcenna radość po strzeleniu gola - takiego go chce widzieć, a nie sztucznie ubranego w Garniak bo mu tak kazali.
To prawda, też takiego chcę go widzieć :)
Klopp jest człowiekiem piłki, w dresie, w sportowych butach, bez krawatów, kiedy nie ma większej potrzeby, ale za to człowiekiem z emocjami, a Rodgers? Jego reakcje widać było głównie w zmianie sposobu i tempa żucia gumy. Mnie taki nie mógłby do niczego zmotywować.
Wierzę, że zaczyna się nowa era na Anfield, era, na którą wszyscy zasłużyliśmy czekając latami i wierząc nawet wtedy, kiedy kompletnie nie było w co wierzyć. Szkoda, że nie mogliśmy rozpocząć sezonu z Kloppem, ale cieszę się, że mamy szansę odrobić cokolwiek jeszcze przed końcem roku.

Flymf

Post autor: Flymf »

Tylko nie oczekujcie od razu TOP4 w tym sezonie. Mi do pełni szczęścia wystarczy jasny sygnał że drużyna uczy się bronić i ma jaja aby walczyć do końca. Nie oczekuje cudów, choć efekt nowej miotły na początku może dać takie sygnały.

Czego jeszcze oczekuje?
- Brak faworyzowania zawodników - jeśli ktoś gra słabo to traci miejsce w 11 i na treningach zapyla aby wrócić do formy. Nie ważne czy to Sturridge, Hendo czy Lovren.
- Wystawianie zawodników na swoich pozycjach. Nie chcę widzieć Milnera na ŚP, lub Markovica na skrzydle. Oni tam grali sporadycznie przed transferem do LFC. Rozumiem że czasami nie ma innego wyjścia i ktoś musi zagrać na nie swojej pozycji, ale bez przesady.
- Mam nadzieję że JK tak samo jak BR, będzie promował młodzików i pod jego skrzydłami również będą się rozwijać. Co jak co, ale do tego BR miał rękę i dzięki niemu Hendo czy Sterling nie są już anonimowymi piłkarzami. Stu ma lepsze ratio gol/mecz niż Torres czy Suarez. Tutaj widać rękę BR który przecież wcześniej zajmował się trenerką młodzików.

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Czemu nie top4? Do najlepszej czwórki brakuje nam 3 punktów. Do 1 miejsca 6 punktów. Jak wszyscy wiedzą i co widać od wielu sezonów to liga angielska jest najbardziej wyrównana. Chociaż w tym sezonie we Włoszech i w Hiszpanii jest także ciekawie w tabeli.

Oczywiście sam nie oczekuje fajerwerków, ale top4 byłoby miłym dodatkiem. Przynajmniej walka o najlepszą czwórkę. Najbardziej frustrowało mnie, gdy przy remisie, leci doliczony czas gry a nasi kopacze klepią w obronie, aby nie stracić bramki zamiast zaatakować. Albo po strzelonej bramce (rzadko w tym sezonie) cofamy się do obrony i bronimy wyniku 1:0.
Jak już strzelamy życzeniami to ja chciałbym, aby LFC przestał odpuszczać mecze w LE. To dodatkowa szansa na wejście do LM w następnym sezonie. Później jest tylko wstyd, że LFC przegrało z jakimś półamatorskim zespołem z Armenii czy innej Czeczeni.
O faworyzowaniu piłkarzy chyba nie ma co myśleć na razie. Rodgers nie dawał szans piłkarzom, których sprowadził komitet a próbował swoich rozwiązań, które zawodziły.
Klopp nikogo do zimy nie sprowadzi. Później chętnie bym zobaczył parę twarzy z niemieckiej ligi (marzy mi się Gundogan).
Jurgen lubi grać młodymi więc tutaj też powinno być w porządku.

Co do Milnera to jego nominalna pozycja to właśnie ŚP. I przyszedł do LFC, bo po rozmowach z Rodgersem miał właśnie grać jako środkowy pomocnik a nie skrzydłowy.

e: A tak w ogóle to każdy tutaj sobie marzy a wiadomo coś w sprawie zatrudnienia Kloppa?
Jeszcze przyjdzie do nas Gary Monk i wtedy będzie zonk.

e2: Rewelacyjnie napisane krzysiekoln. Wszystko co napisałeś jest w logiczny sposób uzasadnione. Masz rację. Klopp musi poznać piłkarzy i ligę. Aczkolwiek wydaje mi się, że grając w LM śledził największe zespoły z ligi angielskiej. Mierzył się z nimi i wie czego można oczekiwać po angielskiej piłce. To oczywiście coś innego gdy grasz raz na jakiś czas z angielskim zespołem a praktycznie co tydzień z mocnym zespołem, który potrafi zaskakiwać. Jeśli Klopp zdecyduje się na Liverpool to na pewno będę ucieszony i pełny nadziei. Aczkolwiek będę czekał do 1 stycznia i okienka transferowego, aby dowiedzieć się jaką dostał władzę przy prowadzeniu klubu i zakupów piłkarzy. No i wyniki. Grudzień wydaje się ciężkim miesiącem ze względu na ilość meczy i warunki atmosferyczne, ale zespoły nie są bardzo wymagające jak Arsenal, United, City czy Chelsea.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2015, o 11:39 przez Pustelnik, łącznie zmieniany 1 raz.

hyuga
Kontakt:

Post autor: hyuga »

Obrazek

Mały troll na dziś...
Obrazek

Awatar użytkownika
Redds

Post autor: Redds »

Jak ktoś wyżej wspomniał, co to forum o modzie?! :D

A tak od siebie, Jurgen Klopp bez dresiku i czapki? Jakoś tak dziwnie by to wyglądało, to jego znak rozpoznawczy. :P
Jeśli ktoś chce trenera w garniaku to trzeba wziąć pod uwagę kandydaturę Henninga Berga wolny jest xd
Nick na stronie reddsPL, na forum Redds
You'll Never Walk Alone !
Obrazek

krzysiekoln

Post autor: krzysiekoln »

Pustelnik pisze:Czemu nie top4? Do najlepszej czwórki brakuje nam 3 punktów. Do 1 miejsca 6 punktów.
Poniewaz jest takie powodzenie, ze z gowna bata nie ukrecisz. Nie, nie nazywam potencjal kadry Liverpoolu gownem, ale top4 to nie jest takie proste jakby sie moglo wydawac.

1. Nowy trener, ktory przejmuje nowa druzyne musi ja poznac

2. Nowy trener, ktory zmienia lige musi ja poznac

3. Nawet jesli jest jednym z lepszych taktykow i motywatorow to musi poznac i swoje narzedzia pracy i przede wszystkim przeciwnikow. Cos co sie sprawdza w jednym miejscu w innym moze nie miec zastosowania

4. Tak jak Rodgers mowil, potrzebuje narzedzi. Oczywiscie zabawne jest to, bo wydal mnostwo kasy, ale w moim odczuciu na przykladzie Luisa Enrique, Guardioli, trener ktory przychodzi do druzyny, ktora wlasciwie trzeba poukladac i zmotywowac, zwrocic uwage na niuanse jak pozycja 2-3 graczy czy niwelowanie brakow oraz wzmacnianie mocnych stron ma latwiej.
W przypadku Liverpoolu byc moze nie wystarczy tylko ustawiac graczy na odpowiednich pozycjach, dobrze dobrac jedenastke do kolejnego rywala. Moze po prostu w kluczowych momentach zabraknac skrzydlowego, srodkowego czy lewego obroncy i to moze zadecydowac o sukcesie lub nie.

5. Przypominam, ze tutaj, na tym forum zdania KIBICOW sa podzielone na temat obecnej kadry. Jedni mowia, ze jest po prostu slaba, inni mowia, ze przeciez jest tylu fajnych graczy jak Sakho, Coutinho, Sturridge, Moreno, Henderson, Clyne, Firmino, Benteke.

Jedni mowia, ze tylko kilku graczy Liverpoolu zalapaloby sie do City, United, Chelsea, Arsenalu, inni mowia, ze jest to kadra spokojnie na top4, a moze nawet cos wiecej.

Prawda jest jednak po srodku.

6. Wyrownana liga jest ulatwieniem, ale tez zagrozeniem. To znaczy, ze grajac ze Swansea Manchester moze wygrac jedna bramka, a moze rowniez zremisowac czy przegrac, bo jeden zawodnik nie strzela karnego czy obronca ma slabszy dzien, przez co traci sie bramke.
Nawet jesli z grona top4 wykluczylibysmy Chelsea ( choc kazdy sie spodziewa, ze niebawem beda regularnie zdobywac punkty, a jesli nie, to i tak przyjdzie na przyklad nowy trener i Chelsea w koncu bedzie sie piac do gory ), to w ich miejsce moze wskoczyc Tottenham, Soton czy Swansea.
Oczywiscie wiekszosc tutaj ta trojke uwaza za zespoly z o jedna klase mniejszym potencjalem i pewnie nie bierze ich specjalnei pod uwage, ale jednak nie zapominajmy, ze tak jak Liverpool mial w ostatnich latach wyskok w postaci vicemistrzostwa, tak rowniez Tottenham byl w top4, Soton zagralo o kilka klas lepiej niz eksperci mysleli itp itd. Everton rowniez dwa lata temu nie mial duzej straty do top4.

Reausumujac nic nie jest biale lub czarne. Mourinho jak przyszedl do Chelsea wydajac niemala kase ( jak zawsze, pomijajac obecny sezon ) nie sprawil, ze od razu zespol idzie o kilka lokat wyzej. Nawet jak teraz tego dokonal, to nie potrafi sie na tym wysokim poziomie utrzymac. City wydajac gruba kase na supergraczy nie ma zagwarantowanego mistrzostwa, a United mimo kolejnych duzych transferow nie zmienilo specjalnie gry na lepsze.

Nawet jesli Klopp bylby najlepszym trenerem w BPL, to nie gwarantuje to sukcesu, jakim niewatpliwie bylby top4.

Czego jednak sie wymaga od niego, to na pewno ustabilizowania skladu, wybor najlepszych, dobra motywacja i taktyka. I to wydaje mi sie, ze Niemiec bedzie w stanie zapewnic, ale czy to wystarczy, aby wejsc na szczyt i sie NA NIM UTRZYMAC nie wiem. Transfery tez zakladam, ze bylyby bardziej przemyslane, ale nawet kupujac latem czy nawet ta zima 2-3 pilkarzy do pierwszej jedenastki mozna sie spodziewac, ze konkurencja zrobi transfery rownie dobre jak nie lepsze ( City, Chelsea )
Cos na zasadzie, przychodzi Firmino - fajny transfer, wzmocnienie druzyny, ale City kupuje w tym samym czasie De Bruyne, ktory po prostu lepszy.

Przyjdzie drugi obronca pokroju Sakho i bedzie jaranko, ale City kupi w tym samym czasie na przyklad Otamendiego.
Oczywiscie mowie tylko o analogii. Liverpool kupuje z fajnym potencjalem Origiego i w momencie zakupu wiekszosc sie cieszy, a United kupuje Martiala. W Liverpoolu zastapic Sterlinga ma mlody Ibe, a w United ma przyjsc Depay.
I niewazne jest, ze nowi gracze sa niewarci kasy, nie udowadniaja swej wartosci czy cos.

Chodzi tylko i wylacznie, ze jedni kupuja zawodnikow z duzym potencjalem, bo ich na to stac, inni kupuja zawodnikow z mniejszym potencjalem.
Jak sie rozwinie sytuacja to tego nikt nie wie, chodzi mi o to, ze utrzymanie sie w top4 bedzie z roku na rok trudniejsze, anizeli latwiejsze.

Jak bedzie zobaczymy, ale uwazam Kloppa na ten moment za klasowego trenera, ktory smialo moglby prowadzic City, Chelsea, Arsenal czy United. Jest to topowy trener, ktory raczej uczyni druzyne lepsza, ale nie wiem czy jest to wystarczajace biorac pod uwage obecny rynek.

PS pozdrawiam tych, ktorym chcialo sie to czytac ;]

WymiataczJan
Kontakt:

Post autor: WymiataczJan »

hyuga pisze:Obrazek

Mały troll na dziś...

Obrazek

a takiego Niemca to żebyśmy oglądali co weekend ;)

hyuga
Kontakt:

Post autor: hyuga »

Moim zdaniem zakontraktowanie Jurgena Kloppa da stanowczy sygnal, ze Liverpool nie pogodzil sie z opinia sredniaka. Od wielu lat z marnym skutkiem probujemy powrocic do czasow swietnosci klubu. W momencie kiedy Jurgen podpisze sie pod Liverbirdem nastapi kolejny rozdzial w czerwonej ksiedze. Nie mowie, ze od razu wygramy lige czy jakikolwiek puchar - klub da jednak do zrozumienia, ze jeszcze nie powiedzielismy ostatniego slowa i chcemy liczyc sie w swiecie futbolu. Obecnie PL mocno kuleje i moim zdaniem to swietny czas, by to wykorzystac. Jesli FSG zalezy tylko na kasie, to powinni obrac inny model zarzadzania na taki, w ktorym pieniadze zarabia sie przez wyniki i charyzmatyczne indywidualnosci, ktore przyciagna za soba rzesze fanow, ktorzy przeciez napedzaja cala ta machine. Wlasciciele musza zrozumiec, ze na wyspach futbol to cos wiecej niz dolary przelewane miedzy kontami - tu ludzie zyja pilka i to wlasnie u nich nalezy szukac poparcia.

Mam nadzieje, ze to poczatek lepszych dni. Po wielu sezonach przecietnosci w koncu zapalila sie iskierka na lepsze jutro. Pamietajcie, po burzy zawsze przychodzi zlote slonce :)
Obrazek

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

PROSZĘ SIĘ Z TWORZENIEM TEMATU WSTRZYMAĆ DO MOMENTU OFICJALNEGO OGŁOSZENIA

Prezes

Post autor: Prezes »

Dość dobrze poinformowani ITK piszą że Klopp jest już w Merseyside także https://vine.co/v/e7J9iHY6ODP

Grafito

Post autor: Grafito »

Retweeted Anfield HQ (@AnfieldHQ):
Klopp has arrived on Merseyside! ‪#‎lfc‬
Obrazek

"I like being alone"

Awatar użytkownika
josif

Post autor: josif »

Macie to zdjęcie, gdy rok temu Klopp przyglądał się naszym chłopakom podczas treningu?
War. War never changes

filarowicz

Post autor: filarowicz »

Obrazek

Bitte ;)

Nicco

Post autor: Nicco »

"Robbie Fowler interested in a coaching role at Liverpool. He's got his coaching qualifications & knows the club as well as anyone." - Tony Barrett
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.

ODPOWIEDZ