Ciekawostki związane z LFC

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Witz

Re: Ciekawostki związane z LFC

Post autor: Witz »

rafalqu pisze:mi się dzieje,
jestem gorszony jakimś gównem, choróbskiem które na siłę władzę chcą wmówić że to normalne. Ta choroba powinna być leczona i owszem można tym ludziom współczuć ale nigdy stawiać ich wyżej niż innych.
Jesteś gorszony? Nie no, to wymierna szkoda, faktycznie. Mnie gorszy, że w twoim poście są dwa błędy logiczne, ale nie wnioskuję za delegalizacją twojego istnienia. Jasne, współczuję ci. Ale żebyś tak od razu się publicznie wypowiadał i stawiał wyżej od normalnych ludzi?

Creeng

Post autor: Creeng »

Czy naprawdę tak trudno jest się zastanowić, po co tak właściwie są organizowane te wszystkie parady, akcje promujące ruch LGBT? Nie chodzi w nich przecież w ogóle o to, żeby pokazać "patrzcie, jaki jestem zajebisty, bo chodzę do łóżka z osobą tej samej płci"(no może nie w ogóle, wiadomo, że jednostki zawsze się znajdą), tylko o to, że ci ludzie chcą mieć prawa równe heteroseksualistą, chcą przestać być dyskryminowanym przez społeczeństwo i de facto(patrząc na regulację prawne dotyczące małżeństwa, dziedziczenia itp.) państwo.

Ultrasow

Post autor: Ultrasow »

Przede wszystkim chyba nikt nie nakaże Aldorowi czy mi czy komukolwiek innemu wspierania tęczowych czy frajerskich akcji klubu. Piłka nożna i polityka to zła mieszanka tylko wtedy kiedy trzeba przypomnieć, że ruscy, ukraińcy czy niemcy mordowali polaków bezkarnie, a współcześnie islamiści mordują wyznawców innych religii. Niech każdy ma swoje poglądy, zdanie i możliwość robienia tego co lubi dopóki nie dotyka to drugiego człowieka. Nie będę wspierał pedałów bo brzydzę się tym tak samo jak gdy jakaś menda wyłażąca z psem pozwoli mu się zesrać na środku chodnika i nie posprzątać, a mój ukochany klub robi coś takiego. Co takiego? Nie wspiera Chrześcijan mordowanych przez Muzułmanów w Afryce, Azji, Europie czy gdziekolwiek indzie. Nie wspiera ludzi, którzy przez wiele dni na Karaibach mieli problem z unormowaniem życia po kataklizmach. Nie wspiera właścicieli psów, które srają na środku chodnika, a Ci po nich nie sprzątają. Do cholery, wspierają gejów bo to dyskryminowani ludzie(prawda)i mają takie same prawa jak inni ludzie(prawda). Ale jest takich grup mniejszościowych delikatnie rzecz ujmując bardzo dużo i wspieranie ludzi o takiej samej orientacji seksualnej brzmi co najmniej śmiesznie w momencie gdy czarni ludzie wciąż są dyskryminowani dlatego, że są czarni. Jako wierny kibic Liverpoolu nie życzę sobie więcej żadnych akcji klubu na tle politycznym i uważam to za postawę absolutnie karygodną i niepoważną zarówno wobec kibiców swojej drużyny jak i całego świata.

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

Witz pisze:Dobra chłopaki, pokazaliście, co mieliście do pokazania. Następnym razem na temat praw mniejszości wypowiedzcie się, gdy nie będziecie należeli do

NAJBARDZIEJ UPRZYWILEJOWANEJ GRUPY LUDZI NA ŚWIECIE

E. Jedna oferta pracy kontra brak możliwości legalnego wzięcia ślubu w większości świata. Jedna oferta pracy kontra pogromy. Jedna oferta pracy kontra regularny ostracyzm i strach przed własną tożsamością zbudowany na wychowaniu opartym na założeniu, że to, kim się urodziłeś, czyni cię gorszym. Ale co ty możesz wiedzieć kolego, skoro jako biały heteroseksualny mężczyzna uznajesz siebie za ofiarę.
Wyobraz sobie taka oferte w druga strone. "ONLY WHITE". Ale bylby shitstorm. BBc stworzyla precedens. To wystarczy. Nie trzeba byc geniuszem, zeby widziec gdzie zaprowadzi zachod ta cala poprawnosc polityczna za jakies 20-30lat. Jebnie to raczej predzej niz pozniej.

@Ultrasow
Jest tak jak piszesz.

@ Down

Faktycznie argumenty w tej dyskusji maja to do siebie, ze przekonuja tylko juz przekonanych. Tym bardziej nie rozumiem mieszania sie pilki noznej w takie sprawy. Ich skutecznosc jest zalosna w porownaniu do odsetka populacji, ktorej dotyczy i srodkow, jakie trzeba wlozyc w promowanie takiej akcji. Na tym mozna tylko stracic (bo wkurwi sie tych, ktorzy sie nie zgadzaja).
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, o 11:03 przez list3r, łącznie zmieniany 1 raz.

eco

Post autor: eco »

Patrzę i własnym oczom nie wierzę. Co się wyprawia na tym forum? Nie przypominam sobie, żeby ktoś podnosił larum kiedy klub angażował się w kampanię "No to racism" (bo w końcu większość klubów to zrobiła, podobnie jak teraz przy poparciu środowiska LGBT). Czy ktoś krzyczał kiedy klub angażował się w Seeing is Believing? Nie. Liverpool FC zawsze angażował się w sprawy społeczne, a równouprawnienie LGBT jest taką sprawą. Tym bardziej jest ta kampania jest kampania całej Ligii Angielskiej. Porównywanie mordów na Polakach z okresu II Wojny Światowej do działania tak zwanego Państwa Islamskiego jest co najmniej niepoważne.

Dygresja (w końcu nie to jest przedmiotem dyskusji)
Nawet Papież uznaje związki partnerskie (mój błąd - tak nie jest) i głosi do szanowania praw LGBT, ale polscy biskupi mają własną wykładnie Pisma Świętego (a papieże skończyli się na Janie Pawle II). W Polsce sprawy idą w złym kierunku, a obecnie rządzący tylko podsycają te nastroje...

Tutaj odnośnik do tego co uważa Papież:
http://edition.cnn.com/2016/04/08/europ ... index.html
"Pope Francis put his shoulder to the doors of the Catholic Church and shoved them open a little wider Friday, calling for the church to be more tolerant in practice while not changing any official doctrines.
He urged priests around the world to be more accepting of gays and lesbians, divorced Catholics and other people living in what the church considers "irregular" situations."

lub też to:
http://time.com/3975630/pope-francis-lgbt-issues/
“If someone is gay and searches for the Lord and has good will, who am I to judge?”

Ze związkami popłynąłem, ale to nie zmienia faktu, że Franciszek (głowa Kościoła) wzywa do poszanowania praw LGBT, bo kim my jesteśmy, żeby ograniczać te prawa.

- koniec dygresji -

Dyskusja na ten temat nie ma sensu - nikt nie przekona drugiej strony do swoich racji i tyle.

@liverpoolek
gdyby szanowano prawa LGBT to całej tej kampanii by nie było - jak samo jak dyskusji. Więc czy propaganda? No nie wiem.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, o 11:32 przez eco, łącznie zmieniany 2 razy.
You don't choose to become a Liverpool fan, You get chosen!

Witz

Post autor: Witz »

list3r pisze:
Witz pisze:Dobra chłopaki, pokazaliście, co mieliście do pokazania. Następnym razem na temat praw mniejszości wypowiedzcie się, gdy nie będziecie należeli do

E. Jedna oferta pracy kontra brak możliwości legalnego wzięcia ślubu w większości świata. Jedna oferta pracy kontra pogromy. Jedna oferta pracy kontra regularny ostracyzm i strach przed własną tożsamością zbudowany na wychowaniu opartym na założeniu, że to, kim się urodziłeś, czyni cię gorszym. Ale co ty możesz wiedzieć kolego, skoro jako biały heteroseksualny mężczyzna uznajesz siebie za ofiarę.
Wyobraz sobie taka oferte w druga strone. "ONLY WHITE". Ale bylby shitstorm.
I widzisz, to jest właśnie ta część świata, której nie rozumiesz. W tej chwili zdecydowana większość stanowisk pracy jest WHITE ONLY. Ale żeby to rozumieć, trzeba widzieć dalej niż czubek własnego rzekomo pokrzywdzonego nosa.

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

eco pisze: Nawet Papież uznaje związki partnerskie i głosi do szanowania praw LGBT, ale polscy biskupi mają własną wykładnie Pisma Świętego (a papieże skończyli się na Janie Pawle II).
Nie słyszałem, żeby Papież zdementował nauczanie o grzeszności aktów homoseksualnych. Papież nie uznaje związków partnerskich gejów tak samo jak nie uznaje związków partnerskich osób o normalnej orientacji.

Więc Papieża i Kościoła w to nie mieszaj, bo nauka ta jest taka sama i dla Papieża i dla Kościoła.

Jeśli mała grupka krzyczy nie znaczy, że trzeba łykać wszystko co mówią. I nie oznacza to, że tych ludzi się nie szanuje. Ale wmawia się niestety co innego. To co napisałeś to potwierdza. Ot taka malutka propaganda, którą łyknąłeś :)
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

Awatar użytkownika
list3r

Post autor: list3r »

Witz pisze: I widzisz, to jest właśnie ta część świata, której nie rozumiesz. W tej chwili zdecydowana większość stanowisk pracy jest WHITE ONLY. Ale żeby to rozumieć, trzeba widzieć dalej niż czubek własnego rzekomo pokrzywdzonego nosa.
Znajdz chociaz jedno ogloszenie "white only". Na wiekszosci powaznych stanowisk pracuja biali tylko dlatego, ze biali radza sobie w tej pracy najlepiej. Tworzenie parytetow to tylko dowod na ulomnosc innych.

Umyka Ci jedna rzecz. Jesli na takie ogloszenie jak to BBC nie podnosi sie larum to stad jest juz bardzo krotka droga do dyskryminacji bialych.
Ty patrzysz na to co jest teraz. Ja juz mysle o tym co bedzie za 15 lat. To jest ta czesc, ktorej Ty nie rozumiesz. Wspomnisz slowa me ;) Juz teraz nie mozna powiedziec nic muzulmanowi, bo ksenofobia, homoseksualiscie, bo homofob czy Zydowi bo antysemita. Tylko ten biedny bialy facet ma wziac na klate wsyzstko bo jest "privileged" i nie moze sie nawet odgryzc bo zaraz go ochrzcza ktoryms z powyzszych tytulow.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, o 11:24 przez list3r, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

paink pisze:
Kurtz pisze:Od homofoba do faszysty jeszcze daleka droga, ale zawsze zastanawiam się czego tak naprawdę boją się wojujący z lgbt. Ludzie, dajcie żyć innym.
A ja zawsze zastanawiam się dlaczego lgbt ma potrzebę wyłażenia na ulicę i paradowania. We własnym domu niech robią co chcą, ale to co dzieje się w przestrzeni publicznej i w jakikolwiek sposób oddziałuje na mnie, bądź osoby mi bliskie daje mi chyba prawo do sprzeciwu i krytyki.
.
No to jest dość ciekawa sprawa. Generalnie wydaje mi się, że wszyscy ludzie maja jakąś tam potrzebe pokazywania siebie, a im bardziej tłomszona tym silniejsza się staje. Im mniej zadowolenia w życiu tym większa ekspozycja - widac to choćby na portalach takich jak instagram, gdzie ludzie całymi dniami spędzają czas, na pokazywaniu jakie ich życie jest fajne. Być może ludzie uczetniczący w tego typu marszach sami maja problem z akceptacją siebie? I druga strona też ma ten problem, równie nagminnie ekspozując niezadowolenie?

A tak w ogóle, podrzewając atmosfere przed meczem z Rentboys, kij w mrowisko :)
http://natemat.pl/9727,obrazaja-bo-sami ... -homofobie
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, o 11:37 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Kurtz

Post autor: Kurtz »

Wiecie, że to są tematy na długie dyskusje przy kawie/piwie? Tu nie czas i nie miejsce. Możliwości techniczne i brak moderatora pozawala tylko na przerzucanie się mniej lub bardziej udanymi argumentami na zasadzie "Mój lepszy!".
Niestety cześć z nas ma inną optykę i nasze argumenty - przynajmniej na forum internetowym - nigdy się nie spotkają.
Cieszcie się piłką.
Kurtz

consigliere

Post autor: consigliere »

Kurtz pisze: Cieszcie się piłką.
dokładnie, niech więc polityka i indoktrynacja trzyma się z daleka od piłki
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Aldor
Kontakt:

Post autor: Aldor »

lol
dobre

ziaja

Post autor: ziaja »

Paradoks zjawiska LGBT: Bardziej boli dupa ludzi którzy ze środowiskiem LGBT nie mają nic wspólnego. Miodzio, takiego Butthurtu nic chyba nie wywołuje. Szanuję
Obrazek

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

ziaja pisze:Paradoks zjawiska LGBT: Bardziej boli dupa ludzi którzy ze środowiskiem LGBT nie mają nic wspólnego. Miodzio, takiego Butthurtu nic chyba nie wywołuje. Szanuję
Podobnie jest z Kościołem: Bardziej boli dupa ludzi którzy ze środowiskiem kościelnym nie mają nic wspólnego. To wtedy jest dopiero gorący temat!
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

adktm

Post autor: adktm »

Proponuję zorganizować marsz onanistów. Zalegalizować związki z własną ręką. Walenie na ulicy legalne!

Ręka to najlepsza partnerka. Zawsze jest gotowa, poda piwo, kawę, nic ją nie boli, w ciążę nie zajdzie, nie trzeba się zabezpieczać, nie pyta czy ładnie wygląda, nie jest zazdrosna.

ODPOWIEDZ