Ciekawostki związane z LFC

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
jon

Re: Ciekawostki związane z LFC

Post autor: jon »

Tymczasem nasz właściciel rozszerza swój biznes i kupuje gazetę.
Już nikt w Bostonie nie napisze o nim złego słowa LOL! :wink:

http://www.theguardian.com/media/2013/a ... york-times
jon

hulus
Kontakt:

Post autor: hulus »

Oczywiście, że nie ma postępu jeszcze na walkę o wszystko, ale jest on zauważalny jak nie w statystykach to w samym obrazie gry. Zaczynaliśmy od niskiego poziomu przed rokiem i dziś jesteśmy dużo do przodu pod względem przygotowania fizycznego, taktyki, zrozumienia i również kadrowo. Nie chodzi o samą jakość piłkarzy, ale ich wpasowanie do zaproponowanego stylu gry. Ewidentnie Rodgers ma pomysł na ten zespół i go wdraża. Można być optymistycznym nie ze względu na transfery, ale wykonywanie postępu zgodnie z planem. Ponieśliśmy porażki w związku z Heńkiem i tym, że Luis nie podziela naszego optymizmu, ale to nie są jeszcze ciosy, które mogłyby nas zatrzymać. Szczególnie, że nowy gracz BVB nigdy dla nas nie grał a mecze w ostatnim sezonie bez Suareza wypadały nadzwyczaj dobrze. Tymczasem miało być więcej młodych w składzie? Sterling wygląda świetnie i jeszcze lepiej niż przed rokiem. Ibe idzie w tym samym kierunku. Wisdom bardzo fajnie naciska na starszych kolegów a wraca jeszcze po kontuzji Kelly. Jest nieźle a jak jeszcze dodamy z dwóch, trzech nowych to będzie to zespół na pewno zdolny do osiągnięcia każdego postawionego celu. Potencjał jest, wiedza jak go osiągnąć myślę większa niż przed rokiem a wszystko zweryfikuje boisko. Przewidywanie czegokolwiek na podstawie wyniku poprzedniego sezonu jest bzdurą. Każdy widział co stało się z Newcastle chwilę po tym jak niemal wywalczyli awans do LM lub z Liverpoolem po sezonie, w którym walczył do końca o mistrzostwo.

Na nasze szczęście wszystko układa nam się zgodnie z planem i jestem przekonany, że klub ma plan działania w zależności od przyszłości Suareza i nie da się zaskoczyć tak jak to było z Torresem. Chcemy iść drogą BVB i możemy tak jak oni postawić się marudzącemu napastnikowi. Z tą różnicą, że mu nawet nie ryzykujemy utratą jakichkolwiek pieniędzy w przypadku zatrzymania Luisa na siłę. A jak zagramy ten futbol z drugiej części sezonu w jeszcze lepszej wersji to nie widzę żadnych przeszkód przed finiszowaniem wysoko. To, co będzie nas wyróżniać to nie tricki i siatki Suareza, ale sposób gry. Tu będzie zdecydowanie ważniejsza postawa Rodgersa niż jakiegokolwiek zawodnika. W kółko powtarzam, że Liverpool odniesie sukces tylko jako kolektyw. Jeśli ktokolwiek na boisku będzie nie szanował swoich kolegów i uważał się za lepszego to lepiej niech siedzi na ławce, trybunach lub w innym klubie. Najlepszy nas sezon 2008/09 był tak dobry, ponieważ w grze mieliśmy Alonso, Mascherano, Gerrarda, Torresa, którzy byli tak samo istotni jak Reina, Carragher, Yossi czy ktokolwiek inny. Potem to się posypało, ale dopóki panowała jedność to byliśmy fantastyczni. To samo dotyczy drogi do Stambułu i samego finału. Teraz nie jest inaczej. Dużo bardziej wolę Sterlinga, Coutinho, Aspasa, Sturridge'a zapieprzających ramię w ramię niż ciągłe szukanie Suareza, który jeszcze nie potrafi oddać się w pełni drużynie. Miałem nadzieję, że w nowym sezonie wskoczy on właśnie na ten poziom przywództwa, kiedy będzie potrafił niczym Bale i RvP prowadzić zespół do zwycięstwa, ale jeszcze przed pierwszym kopnięciem piłki pokazał, że nie warto w niego wierzyć. Nie uda nam się znaleźć nikogo o takich umiejętnościach, bo tylko kilku piłkarzy ma to coś, ale jestem pewny, że możemy zastąpić go piłkarzami, którzy w łącznym rozrachunku dadzą zespołowi tyle co on, jak nie więcej. To jak z Arsenalem, gdzie odejście RvP i kupienie za to Podolskiego i Giroud może ich nie rozwinęło, ale też się nie cofnęli. Widząc ostatnie poczynania Rodgersa jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że lepiej załatałby on dziurę po Urugwajczyku niż to zrobił Wenger po Holendrze.

Przede wszystkim jednak chciałbym widzieć Liverpool zachowujący spokój. Kontynuujmy swoją pracę. Znajdźmy lewego obrońcę, kupmy porządnego środkowego i dodajmy ofensywnego gracza(całkiem możliwy Costa). Na to nas stać bez sprzedaży Luisa z tego co donoszą raporty. A jak odejdzie to nie panikujmy. Weźmy od Realu ogromną kasę i dobrze ją ulokujmy. Jak nie trafi się możliwość kupna ekscytującego gracza jakim miał być Heniek to pieniądze wrzucamy do skarbonki i czekamy. Może trzeba będzie interweniować w styczniu? Może wcale a może będziemy mogli te środki wpompować w rozbudowę Anfield. Ostatnie co byłoby nam potrzebne to powtórka z Carrolla. Wierzę, że zarząd i sztab odrobili lekcje i już będą potrafili zachować się w każdych okolicznościach. Za 4 tygodnie wszystko ucichnie i będzie można się skupić na futbolu. Pierwsze 6 spotkań i tak gramy bez Suareza, więc jego przyszłość w krótkoterminowym okresie nie powinna mieć znaczenia.

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Grupa osób postanowiła przeprowadzić pewien eksperyment.

W największym centrum handlowym w Kuala Lumpur przez 5 godzin (pomiędzy 13 a 18) liczyli osoby w koszulkach klubów piłkarskich, oto wyniki:

1. Liverpool - 21 osób
2. Barcelona - 20 osób
2. Manchester United - 20 osób
4. Arsenal - 13 osób
5. Chelsea - 12 osób
5. Real Madryt - 12 osób
7. QPR - 9 osób
8. Juventus - 5 osób
9. Manchester City - 4 osoby
9. AC Milan - 4 osoby

Dość ciekawe, zwłaszcza to, że ktoś nosi koszulki QPR poza ich stadionem!

PiotrekLFC8Gerro

Post autor: PiotrekLFC8Gerro »

Ciekawe że nie ma tam Bayernu :)

Odnosząc się do tego: wczoraj wróciłem z Wisły, ale gdybym tam w centrum zrobił takie "badanie" to wygrałoby Schalke, co jest też dość specyficzne ;) Prawdopodobnie jakaś rodzina z Niemiec przyjechała i łazili w koszulkach Schalke, bo raczej mało prawdopodobne aby Polacy, mieszkający w Polsce aż tak mocno obnosili się z kibicowaniem Schalke ;)

sroki za offtop :)

Awatar użytkownika
alusz93

Post autor: alusz93 »

Ja będąc w Gdańsku na 3 dni widziałem kilka osób w koszulkach LFC. Co dziwne nie widziałem żadnej osoby w koszulce ManUtd. Sam byłem w koszulce z zeszłego sezonu z Carragherem i morda się cieszyła, że nie byłem sam. Kumpel który był ze mną ( fan manU) znienawidził to miasto :D. Swoją drogą w Gdańsku chodzi za dużo Niemców:D
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

cezarySP

Post autor: cezarySP »

Ja kilka dni temu wróciłem z Władysławowa i tam również dało się zauważyć kilku przechodniów w koszulkach Liverpoolu. W znacznej przewadze ludziska łazili w koszulkach Mułów i Barcelony, a praktycznie w co drugim straganie można było kupić coś związanego z tymi dwoma klubami o.O
Obrazek

Awatar użytkownika
mrKosmo

Post autor: mrKosmo »

alusz93 pisze:Ja będąc w Gdańsku na 3 dni widziałem kilka osób w koszulkach LFC. Co dziwne nie widziałem żadnej osoby w koszulce ManUtd. Sam byłem w koszulce z zeszłego sezonu z Carragherem i morda się cieszyła, że nie byłem sam. Kumpel który był ze mną ( fan manU) znienawidził to miasto :D. Swoją drogą w Gdańsku chodzi za dużo Niemców:D
To trochę dziwne, że akurat w Gdańsku widziałeś aż tyle osób w koszulkach Liverpoolu, z tego co wiem (chodzi mi głównie o moich znajomych) to zdecydowana większość ludzi z Gdańska jest właśnie za United (jakieś 70%), potem Real i Barca. Pomijając już fakt, że w Gdańsku jak i na całym Pomorzu ludzie preferują zakładanie koszulek lokalnych klubów czyli Lechii (głownie) bądź Arki (zdecydowana mniejszość) :) Natomiast jeżeli chodzi o Niemców to wystarczy z nimi porozmawiać i od razu można wywnioskować, że traktują Gdańsk jak swoje miasto ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Jetzu pisze:Grupa osób postanowiła przeprowadzić pewien eksperyment.

W największym centrum handlowym w Kuala Lumpur przez 5 godzin (pomiędzy 13 a 18) liczyli osoby w koszulkach klubów piłkarskich, oto wyniki:

1. Liverpool - 21 osób
2. Barcelona - 20 osób
2. Manchester United - 20 osób
4. Arsenal - 13 osób
5. Chelsea - 12 osób
5. Real Madryt - 12 osób
7. QPR - 9 osób
8. Juventus - 5 osób
9. Manchester City - 4 osoby
9. AC Milan - 4 osoby

Dość ciekawe, zwłaszcza to, że ktoś nosi koszulki QPR poza ich stadionem!
Eksperyment ciekawy, ale bardzo często zdarza się, że ktoś kto zupełnie nie interesuje się piłką i zakłada całkiem nieświadomie koszulki jakiegoś klubu i fanatykom futbolu daje wiele do myślenia. Ja ostatnio w Chorwacji spotkałem pana, który miał ubraną koszulkę Evertonu z sezonu 2010/2011. Kiedy go spytałem, czy jest kibicem Toffików pokiwał przecząco głową i poszedł.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Jeff

Post autor: Jeff »

Z oficjalnego fanpage'a Liverpool FC.
Steven Gerrard has overtaken Philippe Coutinho as the most popular player on the back of new Liverpool shirts. The top 10 is:

1/ Gerrard
2/ Coutinho
3/ Carra
4/ Sturridge
5/ Suarez
6/ Agger
7/ Aspas
8/ Lucas
9/ Mignolet
10/ Henderson

Suarez nisko wg mnie chociaż można było się tego spodziewać, Sturr wysoko ale jednak kapitana nikt nie pobije :)

Hills
Moderator
Kontakt:

Post autor: Hills »

Jeff pisze:Z oficjalnego fanpage'a Liverpool FC.
Steven Gerrard has overtaken Philippe Coutinho as the most popular player on the back of new Liverpool shirts. The top 10 is:

1/ Gerrard
2/ Coutinho
3/ Carra
4/ Sturridge
5/ Suarez
6/ Agger
7/ Aspas
8/ Lucas
9/ Mignolet
10/ Henderson

Suarez nisko wg mnie chociaż można było się tego spodziewać, Sturr wysoko ale jednak kapitana nikt nie pobije :)

Aspas sprzedaje się lepiej od Hendo i Lucasa? :o Tego bym się nie spodziewał. Fajnie widzieć tak wysoko naszego walecznego Jamie'ego. No a Steven to żywa legenda The Reds, która ciągle stanowi o sile zespołu z Anfield. Nikogo więc nie powinno dziwić, że znowu wrócił na pozycję lidera w owym zestawieniu... ;)

Swoją drogą takie zestawienia nie są do końca wiarygodne - sporo osób, których nie stać na kupno czegoś nowego i oryginalnego, musi zadowolić się chińszczyzną nabytą na targach lub serwisach internetowych. Może nie ma tego dużo, ale mnie często zdarzało się widywać fanów różnych drużyn kupujących koszulki ukochanych klubów od handlarza na targowisku.

bugiNEW

Post autor: bugiNEW »

Aspas wysoko pewnie ze wględu na numer jaki ma ;)
Wróciłem by dręczyć innych użytkowników

raf
Redaktor

Post autor: raf »

Jeśli komuś po drodze z hip hopem- polecam @LabTvEnt na youtubie. Sporo tam świetnych kawałków najzdolniejszych artystów z Liverpoolu (jak i kompletnych amatorów).Nie brakuje też akcentów związanych z LFC. Dla przykładu fajny kawałek Kev Teezy: http://www.youtube.com/watch?v=Xe6WEtb4 ... 2D1460882A
I małe ostrzeżenie: NIE KLIKAĆ NA DAPPERA VALENTINO!

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

http://www.igol.pl/article,64459.html
Bardzo ciekawy artykuł nt. Liverpoolu. Niby sama historia, ale bardzo ciekawie i treściwie opisana. Serdecznie polecam!
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Nole

Post autor: Nole »

http://cornerkick.pl/spice-boys-rozrabi ... iverpoolu/

Nie wiem czy było, ale chyba nie, polecam ;)

szpak18
Kontakt:

Post autor: szpak18 »

http://pilka-nozna.przegladsportowy.pl/ ... 3,293.html
"The Reds odbudowują utraconą pozycję" 8)
Obrazek
" Nie mam słów, żeby podziękować za te wszystkie lata. Jestem dumny, że mogę powiedzieć, iż byłem waszym menedżerem " Rafa Benitez

ODPOWIEDZ