Boks

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
marcin666

Re: Boks

Post autor: marcin666 »

Widzieliście co się dzisiaj stało w walce Briedis vs Głowacki?
Jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

werdzio1996

Post autor: werdzio1996 »

Brak słów aż się odechciało mi tego boksu... Miał wygrać Łotysz i wygrał. Szkoda Krzysztofa, w taki sposób oszukany.

marcin666

Post autor: marcin666 »

To chyba była moja ostatnia obejrzano walka.
Mam tylko nadzieję że Głowacki szybko dojdzie do siebie.

Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

I jak Panowie wrażenia po walce Wilder - Fury, zaskoczeni wynikiem i przebiegiem czy nie za bardzo?
Ja od siebie napisze, że w chwili gdy poznałem wagę Tysona, to trochę obawiałem się utraty kondycji czy dynamiki, ale bardzo mnie zaskoczył, był w świetnej formie fizycznej i psychicznej, swoim gameplanem odebrał Wilderowi chyba wszystkie atuty i przede wszystkim chęci do walki.Moim zdaniem pas jest w dobrych rękach, a wy co o o tym wszystkim sądzicie?
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Ja bardzo lubie obydwu z nich i zaluje, ze pas moze posiadac tylko jeden. Szkoda tez, ze Wilder przegral, bo porazka odklada w czasie ewentualna walke z Joshua, a mialem nadzieje, ze Wilder go pokona, bo wg mnie Joshua jest slabym bokserem z mieka szczeka.
Fury dzieki temu, ze jest nieco walniety, jest cholernie nieprzewidywalny. Zarowno wczoraj, jak i w walce z Kliczka widac bylo strach w oczach jego przeciwnikow, co bylo kluczem do zwyciestwa Tysona :D Ciekawa walka, w ktorej mozna bylo zobaczyc na wlasne oczy jak jedno celne trafienie potrafi ustawic pojedynek.

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Obejrzałem przed chwilą właśnie ten pojedynek i cieszy mnie bardzo wygrana Tysona ponieważ to taki "pozytywny wariat".
Widać było,że jego narożnik miał doskonały plan na walkę a Fury realizował go z żelazną konsekwencją.
Oczywiście jak pisze Kolega powyżej ten cios na ucho ustawił to starcie lecz trzeba docenić jak Anglik to później wykorzystał.

Co do Wildera-był dzisiaj bezradny a dalszy walka(gdyby nie został poddany)mogłaby tylko spowodować uszczerbek na zdrowiu.

Teraz pora aby Fury "wyjaśnił" Joshuę! :D
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

saw

Post autor: saw »

Mimo wszystko walka z Joshuą (jeśli do niej dojdzie) może być trudniejsza dla Tysona niż rewanż z Wilderem. Bronze Bomber bazuje tylko na potężnym uderzeniu, natomiast Anthony ma powiedzmy szerszy wachlarz możliwości. Trzymam kciuki za to starcie, życzę Gipsy Kingowi zdobycia wszystkich pasów, bo to jest najlepszy pięściarz wagi ciężkiej. Jakby jeszcze miał kowadło w rękawicy to zdominowałby HW na długie lata. No chyba, że poszedłby w melanż :wink:
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton

PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Edamskiser pisze:Ja bardzo lubie obydwu z nich i zaluje, ze pas moze posiadac tylko jeden. Szkoda tez, ze Wilder przegral, bo porazka odklada w czasie ewentualna walke z Joshua, a mialem nadzieje, ze Wilder go pokona, bo wg mnie Joshua jest slabym bokserem z mieka szczeka.
Jeśli AJ jest słabym bokserem to w takim razie Wildera nie można w ogóle nazywać bokserem, bo jego umiejętności bokserskie są po prostu bardzo małe. Dodatkowo jest jedno wymiarowy i przewidywalny, bo liczy tylko na prawy cep.
AJ taki słaby i pewnie dlatego zunifikował pasy i ma najlepszy resume w obecnej wadze ciężkiej. Co do jego słabej szczeki to fakt nie ma jej jakiejś wybitnej, ale też nie jest szklana, bo przyjmował i podnosił się po bombach od Władka.
Co do samej walki to stawiałem na wygraną Furego na punkty do jednej mordy, ale nokautu się nie spodziewałem. Bardzo dobrze dla boksu, bo teraz pewnie doczekamy się unifikacji a umówmy się Wilderowi nie byłoby do niej spieszno i na pewno by nie chciał walczyć poza USA, gdzie miał parasol WBC. Ciekaw jestem co teraz Dzikus pocznie, znowu będzie musiał walczyć w sali gimnastycznej gdzieś w Alabamie:) Wilder powinien mieć już 2 porażki w rekordzie, bo pierwsza walkę z Cyganem również przegrał.
A co do potencjalnej walki AJ vs. Fury dziwi mnie to, że panuje opinia, że Cygan łatwo to wygra. AJ ma dużo większe umiejętności niż Wilder i w walce z Furym będzie miał dużo atutów.

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Rzecz w tym, ze Joshua nie ma tych najwazniejszych u boksera cech - mocnej szczeki i silnego ciosu. Z kolei te cechy posiada Wilder, ktory ma spore braki w defensywie. Ciekawe jak dalej sie potocza losy ciezkich, bo istnieje duze prawdopodobienstwo rewanzowych walk Josha - Ruiz i Wilder - Fury (drugiej pary na pewno).

PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Edamskiser pisze:Rzecz w tym, ze Joshua nie ma tych najwazniejszych u boksera cech - mocnej szczeki i silnego ciosu. Z kolei te cechy posiada Wilder, ktory ma spore braki w defensywie. Ciekawe jak dalej sie potocza losy ciezkich, bo istnieje duze prawdopodobienstwo rewanzowych walk Josha - Ruiz i Wilder - Fury (drugiej pary na pewno).
AJ nie ma silnego ciosu, serio?! Przecież Brytyjczyk bije równie mocno i % nokautów mówi sam za siebie. AJ nie ma znowu jakieś słabej szczeki, przegrał raz i to przed czasem, ale nie po ciosie w szczękę tylko w skroń.
Wilder ma braki we wszystkim jeśli chodzi o bokserskie skille: słaba praca nóg, słaba obrona, słaby lewy prosty, słabe kombinacje. Przecież 100 letni Ortiz dopóki miał siły to szkolił Wildera jak dzieciaka, podobnie Washington a nawet Szpilka dawał wyrównany pojedynek - uratowała go tu jego prawa ręka i to jedyny atut który ma.
Nie sadze, że dojdzie do 3 walki Fury vs.Wilder a na pewno nie teraz gdy w grę wchodzi unifikacyjny pojedynek pomiędzy dwoma Brytyjczykami. Marketingowo i sportowo to największy pojedynek i jedyny jaki interesuje kibiców.

danutadankiewicz

Post autor: danutadankiewicz »

ciekawe co Borek zrobi w TVP z boksem, tam jest kasa, a więc w końcu będzie mógł pokazać to co najlepsze.
________
Transport morski https://kontener.pl/transport-morski/

ODPOWIEDZ