Łucznictwo

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
hjk95

Łucznictwo

Post autor: hjk95 »

Witam,
czy któryś z forumowiczów uprawia łucznictwo? Oczywiście nie chodzi o zawodowe, tylko rekreacyjne :)

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Re: Łucznictwo

Post autor: AustralianMagic »

Ja, z tym, że w moim przypadku jest to łucznictwo historyczne... Te wszystkie współczesne łuki nie mają w sobie tej magii co klasyczne, nie wspominając o tym, że łuk robi połowę roboty za łucznika.

Awatar użytkownika
hjk95

Post autor: hjk95 »

AustralianMagic pisze:Ja, z tym, że w moim przypadku jest to łucznictwo historyczne... Te wszystkie współczesne łuki nie mają w sobie tej magii co klasyczne, nie wspominając o tym, że łuk robi połowę roboty za łucznika.
Rozumiem, brzmi super. Ja jestem totalnym Januszem, jak byłem mały uwielbiałem strzelać z takiego łuku za 30 zł z odpustu i dzisiaj nudząc się w pracy wpadłem na pomysł, żeby pobawić się znowu.

Zacząłem trochę czytać i właśnie nie bardzo chce kupić łuk bloczkowy tylko wolałbym łuk klasyczny.

Zastanawiałem się czy udać się na lekcje łucznictwa czy od razu samemu zacząć strzelać i czy np. taki łuk za 150 zł - klasyczny nie rozwali się po pięciu strzałach

CZY KTOŚ Z WARSZAWY/OKOLIC STRZELA? :D

Awatar użytkownika
RedJcoB

Post autor: RedJcoB »

Do 15stki trenowałem łunictwo. Fajna sprawa od Apacz, przez Orliki do zawodowych łuków. Ale przyszło liceum i wiecej obowiązków co nie zmienia faktu ze nadal lubię i miło wspominam ten sport :)
"We have to change from doubters to believers - NOW!"

ODPOWIEDZ